Internet

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Kudłaty
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2020, 15:28

Internet

Post by Kudłaty »

Witam
Jestesmy nowymi mieszkancami Zarek Letniska.
Mam pytanie dotyczące podłączenia do internetu. Czy w Letnisku działa jakiś dostawca internetu? Potrzebuję podpiąć posesje na ul. Lipowej.
Dzieki :)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Internet

Post by Byly »

Można podpisać umowę z Neostradą na pewno będzie działać, może na Lipowej zadziała światłowód?
Na Zielonej jest światłowód InterSat z Myszkowa.
Ale chyba szybsze i wygodniejsze to kupienie routera i karty z Plusa, lub z Orange i już działa. Należałoby wypróbować który lepiej będzie działał, może Plus, może Orange a może t-mobile? W Żarkach Letnisku to co ulica to inny operator :wink:
Kudłaty
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2020, 15:28

Re: Internet

Post by Kudłaty »

Dzieki za info.
Sprobuje z tym InterSatem.
Mam router z tmobile - sprobuje tez podlaczyc chociaz wolalbym cos na kablu.
Dzieki
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Internet

Post by zg »

Witamy nowego mieszkańca, doraźnie można używać Aero2, po wykupieniu pakietu internet działa całkiem szybko.
I własnie do tego powinno służyć to forum, - wzajemnej pomocy i wymianie poglądów i doświadczeń a nie ciągłym kłótniom i sporom politycznym oraz przeklejaniem elaboratów i treści z internetu, które tu mało kogo obchodzą.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Internet

Post by kobek »

Ja jednak polecał bym Intersat, posiadam swiatłowód ponad 2 lata i jest ok. Bez awarii ciągłość działania i bardzo wysoki transfer
Kudłaty
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2020, 15:28

Re: Internet

Post by Kudłaty »

temat internetu powraca.

LTE dziala bardzo kiepsko - wrecz wcale.
Kontakt z intersatem niemozliwy. Chyba bede musial jechac na miejsce do Myszkowa bo telefonów żadnych nie odbieraja.
Macie jakis inny kontakt do nich oprócz tego z ich strony www?
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Internet

Post by Rafał »

Witam,

Wiem że mineło już sporo czasu od ostatniego posta, ale stoję właśnie przed wyborem internetu i nie chcę zakładać nowego tematu.

Czy ktoś z Państwa posiada internet LTE i mógłby podzielić się wiedzą czy jest w miarę stabilnie ?
A może są jakieś sensowne i sprawdzone alternatywy w Żarkach-Letnisku ?

Pozdrawiam
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Internet

Post by zielony »

W Żarkach Letnisku musisz próbować, bo na różnych ulicach internet działa inaczej. Pewnie działa wszędzie światłowód InterSat, aktualnie to chyba KardioSat(?) właściciel z Kłobucka.
Inne LTE, u mnie wyśmienicie działa Plus, nie zadziała Orange. Na sąsiedniej ulicy u sąsiadów mają TMobile i też są zadowoleni.
Ostatnio widziałem monterów którzy montowali chyba nowy światłowód? Należałoby popytać czy już ten nowy działa? Ten nowy wydaje mi się profesjonalny, podpisywałem zgodę na przesuszenie kabla obok mojej działki. Natomiast Intersat podwiązał na słupach kabel, taka partyzantka:)
http://www.kario-sat.net/index.php/internet/
Wchodząc na stronę KaroSat zauważyłem, że nie mają zabezpieczonej strony SSL :( Operator internetowy bez SSL. Chociaż Gmina Poraj też nie ma SSL:)
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Internet

Post by zielony »

Pisząc tego powyższego posta, u mnie nastąpiło zniknięcie internetu:) Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy to wina KarioSatu, czy moja? Zdarza się to raz na tydzień właśnie w podobnych godzinach na 1-3 minuty. Nie wiem czy to oni robią restart czy moje urządzenia potrzebują restartu?
Natomiast w LTE Plus coś takiego nie występuje. W Plusie wadą jest gdy zacznie padać intensywny deszcz to internet zwalnia prawie do zera:) Trzeba odczekać nawałnice i znów Plus działa normalnie:)
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Internet

Post by Rafał »

Dziękuję za informację. Przetestuję LTE i zobaczę czy będą problemy. Jężeli tak, to pewnie skończy się na kablu, o ile będzie taka możliwość oczywiście :)

A jaką odległość ma Pan do BTS-a z Plusa ?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Internet

Post by zielony »

BTS z Plusa, chyba najbliższy w Żarkach, w Poraju i w Nadwarciu? Ale nie wiem z którego mam sygnał. Chyba z Poraja lub z Żarek? W Nadwarciu jest nadajnik ale coś słyszałem, że chyba teraz nie działa?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Internet

Post by zielony »

Wracając do światłowodu. Podobno mamy już 3 firmy które doprowadzają światłowód. Ja wiem o dwóch: Kario-Sat i Orange. Na mojej ulicy nie ma jeszcze Orange ale jest jakaś konkurencja? Są kable i zwoje. Ktoś wie jak nazywa się ta trzecia firma? Pytałem w Orange, powiedzieli, że za kilka miesięcy będą i u mnie ale chciałem wcześniej.
Jok
Stały bywalec
Posts: 70
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Internet

Post by Jok »

internet.gov.pl
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Internet

Post by Arkowski1981 »

Swego czasu był Intersat ale albo został przejęty albo się połączył z Kariosatem.
O innych nie słyszałem
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Internet

Post by zielony »

Dzięki Jok. Dobra ta strona rządowa;) Wygląda na to, ze trzeba poczekać do sierpnia i wejdzie ta nowa firma. Wydaje mi się, że to będzie właśnie Orange, bo to wszystkie te firmy powiązane?
Post Reply