I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do tego prezentu https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6336
Pani Wójt proponuje nowe stawki za odpady:
- segregowane odpady za 23.50 zł/osobę,
- niesegregowane 58 zł /osobę,
Niedawno pytałam w jakim celu mieszać popiół z innymi odpadkami przecież to podroży koszty ale nikt nie reagował i teraz mamy.
i co gminni Radni na to?
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

A kto to ustalił takie wytyczne, przeciez to ustawa rządu! A tak z ciekawości to jakie stawki sa w Myszkowie? Pani Radna powiatowa?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Co ty pinkolisz warcabie ,
Cenę za śmieci uchwalą Radni z Gminy Poraj na najbliższej sesji nadzwyczajnej w dniu 08,04.2020 r o godz 8:00.(środa).
Może zagłosują za tą propozycją Pani Wójt albo odrzucą podwyżkę. Radni mają takie prawo a nie Rząd ,
Jedź na Sesje Rady Gminy Poraj i zobaczysz jak się uchwala stawki za śmieci dla mieszkańców
Last edited by Zdzisława Polak on 03 Apr 2020, 22:47, edited 1 time in total.
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

A jak bylo w Myszkowie, nie odpowiesziala Pani Radna!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Rada Powiatu nie uchwala stawek za śmieci bo to jest zadanie każdej gminy a nie Powiatu. I Ty chcesz ze mną dyskutować a nawet tego nie wiesz.
letnik

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by letnik »

Warcaby wszystko wiedzą, tylko reagują jak pies Pawłowa. Wiedzą, kto w Myszkowie rządzi, ale wystarczy niewielka krytyka „swoich” i muszą zareagować.
Dla przypomnienia podaje skład Rady Miasta Myszkowa:
Przewodniczący Rady Miasta: -Woszczyk Jerzy (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Wiceprzewodniczący Rady Miasta: Bugaj Eugeniusz (KW "Forum Mieszkańców")
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta: Jastrzębska Zofia (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Radni:
Balwierz Magdalena (KWW Samorządowa Inicjatywa Lewicy)
Borek Daniel (KWW "Przyszłość")
Czerwik Robert (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Doroszuk Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Giewon Andrzej (KWW "Przyszłość")
Jakubiec-Bartnik Beata (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Jałowiec Sławomir (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Jęczalik Norbert (KWW Samorządowa Inicjatywa Lewicy)
Lech Dominik (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Pochodnia Beata (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Skinder Małgorzata (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Skorek-Kawka Halina (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Skotniczna Iwona (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Szlenk Tomasz (KWW Samorządowa Inicjatywa Lewicy)
Trynda Jacek (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Zaczkowski Adam (KWW Samorządowa Inicjatywa Lewicy)
Załęcki Tomasz (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Ziajska-Łazaj Ewa (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
Opozycja to 7 radnych na 22. Musimy wybaczyć dezinformację "Warcaby", ponieważ jest to taki nasz wiejski Mazguła.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Sesja nadzwyczajna w dniu dzisiejszym w Gminie Poraj się odbyła. Zaproponowaną przez Panią Wójt ogromną podwyżkę opłat śmieciowych Radni przegłosowali . I jest super.
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

No nie taką ogromną bo znajdujemy się w części gdzie sa stawki mniejsze, sa gminy które płacą jeszcze więcej, zreszta to bylo nieuniknione. Nie rób Pani juz zamętu, skonczy sie jak ostatnio. Nie pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

I znów ogłoszenie Wójta w/s składania ofert na sprzątanie ale z ograniczeniami tylko dal Spółdzielni Socjalnych.
oto link https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6342
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Jak Radni głosowali w/s podwyżki cen za odbiór odpadów.
oto link https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6339
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

A gdzie byli inni, bali sie? Gdyby byli nic by tamci nie wskórali!
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

A gdzie byli inni, bali sie? Gdyby byli nic by tamci nie wskórali!
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by warcaby »

Pani Polak???
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Proszę przeczytajcie wszyscy Uzasadnienie do tej uchwały i tabelkę pod uchwałą w/s śmieci i może ktoś mi odpowie dlaczego Firma śmieciowa tak bardzo zwiększyła ceny za odbiór odpadów. Za odbiór jednej tony odpadów bio płacimy 950 żł/tonę (było 237 zł/tonę?) Płacimy nawet za odbiór makulatury 886 zł /tonę (było 237 zł/t ) i za złom metalowy 886 zł/t (było 237 zł/t) za szkło 777 zł/t (było 237 zł/t) To jest ogromny wzrost cen tej Firmy Czy Ktoś zapytał Firmę dlaczego takie podwyżki i czym są spowodowane co takiego się wydarzyło?. To są bardzo duże kwoty. To może umówmy się i nie oddajmy złomu metalowego i makulatury tylko odwieziemy sobie sami do punktów skupu i je sprzedamy zamiast oddawać za darmo i jeszcze płacić takie kwoty. Przecież Firma śmieciowa powinna na tych zebranych surowcach zarabiać. Co Państwo na to?
Zaś bioodpady proponuje kompostować ( oczywiście kto może).
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Byly »

Polakowa ty ekonomistko, załóż firmę śmieciową i zaproponuj np po 100 złotych taniej za odbiór i wygrasz przetarg. Będziesz uwielbiana w gminie, bo będziemy płacić mniej za śmieci a Ty będziesz pławić się w luksusach. Przecież to takie proste. Firmę zakładasz online i teoretycznie od jutra zaczynaj. Krytykować każdy potrafi. No może nie każdy potrafi krytykować tak jak Ty? Takim trzeba się takim urodzić, żeby tak całe życie wk******* ludzi :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Serdecznie dziękuje Ci Były za życzenia przedświąteczne i bardzo przepraszam za to , że moje przemyślenia Cię wkurzają- może ich nie czytaj
Pozdrawiam wszystkich moich przeciwników.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Byly »

Jak mam nie czytać jak tutaj zaglądam, bo chcę wiedzieć co się dzieje. Letnika nie czytam bo nie zaglądam do jego "komórki" Można krytykować ale bez przesady, przecież są też pozytywne wiadomości. Co tych pozytywnych nie wolno podawać, partia zabroniła? Bądźmy uczciwi i będzie wszystko w porządku. Przecież wszyscy widzą jak ci na górze kłamią, jedni przyjmują to z pokorą innych irytuje. Może starajmy się tutaj u nas w Żarkach Letnisku być w miarę obiektywni?
letnik

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by letnik »

Nasz aktywista Byly apeluje o obiektywność, ale letnika nie czyta. Masz zakazane przez mocodawców, czy sam sobie narzucasz partyjną dyscyplinę? Ja Cię chętnie czytam i wiem, że większość z tego, co napiszesz, to cytaty twoich idoli politycznych. Apel o obiektywizm w momencie wielokrotnych podwyżek za odbiór śmieci, to lekceważenie interesów mieszkańców gminy. Czy sobie możesz wyobrazić, że ja po 100% podwyżce podatków przez rząd apelowałbym o obiektywizm? Pomyśl nad tym, co napisałeś.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Bruner »

Mieszanie popiołu ze zwykłymi śmieciami, to tylko imbecyla z poraja mogły wymyślić. Nie szanuje tej gminy żałuje że Żarki Podlegają temu cyrkowi jakim jest poraj. W dowodzie zakleiłem taśmą bym nie widział tego ohydnego napisu Wydany przez wójt gminy jakiejś tam. Żenada tam pracują chyba same półgłówki, banda idiotów nic więcej, jeszcze nigdy nie czytałem, i nie słyszałem niczego dobrego o gminie poraj. Pisze nazwę gminy zawsze z małej litery, z braku szacunku pani wójt
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by kobek »

- Znaczący wzrost cen, energii oraz płacy minimalnej
- Konieczność spełnienia wyższych wymogów recyklingowych UE
- Podwyższenie stawki tzw. opłaty marszałkowskiej
- Nowe przepisy dot. bezpieczeństwa, kontroli składowisk i magazynowania odpadów
- Monopol cenowy i mała dostępność Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Kobek tłumaczy Firmę śmieciową i nie wiem dlaczego? Niech Firma przekaże do gminy kalkulację . Pan kierownik Zaczkowski na ostatniej sesji wyjaśniał, że Firma nie przedstawi kalkulacji z uwagi na tajemnicę handlową- czy to jest normalne? Żeby płacić każdą stawkę bez zapytania o przyczyny?
A może mieszanie popiołu z innymi odpadami spowodowały wzrost cen? Proszę zwrócić uwagę jaką ogromna kwotę Gmina musi płacić nawet za odbiór złomu metalowego, to może należy przestać oddawać złom? i ktoś od nas nieodpłatnie zabierze ten złom i sprzeda go sobie potem w punkcie skupu złomu? (tak bywało dawniej). Albo każdy sam sprzeda sobie złom metalowy w punkcie skupu. Jak to jest możliwe , że ktoś zabierze od nas złom metalowy a my musimy jeszcze do tego dopłacać? Pomyślcie nad tym,
A dlaczego ten ostatni przetarg nie był przetargiem na warunkach unijnych?
A dlaczego ten ostatni przetarg był na taki krótki okres tylko na od 01. 04 2020 do lipca 2020 r -czy to nie podraża stawek?
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:
16 Apr 2020, 11:12
Kobek tłumaczy Firmę śmieciową i nie wiem dlaczego? Niech Firma przekaże do gminy kalkulację . Pan kierownik Zaczkowski na ostatniej sesji wyjaśniał, że Firma nie przedstawi kalkulacji z uwagi na tajemnicę handlową- czy to jest normalne? Żeby płacić każdą stawkę bez zapytania o przyczyny?
A może mieszanie popiołu z innymi odpadami spowodowały wzrost cen? Proszę zwrócić uwagę jaką ogromna kwotę Gmina musi płacić nawet za odbiór złomu metalowego, to może należy przestać oddawać złom? i ktoś od nas nieodpłatnie zabierze ten złom i sprzeda go sobie potem w punkcie skupu złomu? (tak bywało dawniej). Albo każdy sam sprzeda sobie złom metalowy w punkcie skupu. Jak to jest możliwe , że ktoś zabierze od nas złom metalowy a my musimy jeszcze do tego dopłacać? Pomyślcie nad tym,
A dlaczego ten ostatni przetarg nie był przetargiem na warunkach unijnych?
A dlaczego ten ostatni przetarg był na taki krótki okres tylko na od 01. 04 2020 do lipca 2020 r -czy to nie podraża stawek?
Pani Polak jak przez lata Pani płaciła w porównaniu z innymi gminami minimalna stawkę za osobę przy odbiorze śmieci to był ok? Gmina dokładała do interesu też było ok żeby Pani mogła mniej? Teraz jak radni zagłosowali żeby gmina nie dokładała do śmieci to też źle bo pieniążki trzeba z własnej kieszonki wyciągnąć. Stać Panią na to wiele lat pani pobierała jako radna dietę :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Kobek dlaczego w Tobie tyle osobistej złośliwości do mnie?. Mieszkamy na tej samej ulicy, znamy się od lat, nawet bywaliśmy kiedyś na wspólnych balach wraz z Twoimi teściami i Ciocią. Nie pamiętasz tego? Czy Ty musisz być taki wredny dla mnie? O co Ci człowieku chodzi? Piszesz nieprawdę i zakłamujesz rzeczywistość. Gmina nigdy nie dopłacała nikomu do śmieci. Jedynie dopłacała przez jakiś czas do cen wody i ścieków ( za 1m3), czego byłam przeciwniczką i kilkakrotnie publicznie pisałam i wypowiadałam się i prosiłam aby Pan Wójt nie robił z mieszkańców dziadów bo każdego jest stać zapłacić za wodę i ścieki. Czy nie pamiętasz tych moich słów chociażby z Zebrania Wiejskiego w ŻL ? Albo nie chcesz tego pamiętać i wolisz wciskać ludziom nieprawdę.
Uważam , że żadne gminne dopłaty nie są potrzebne ani do wody ani do kanalizacji ani do śmieci, tylko wymagam od naszej gminnej Władzy wykazania większych starań przy organizowaniu przetargów ( w tym zapraszania gminnych Radnych do udziału w Komisjach Przetargowych) i ustalania realnych cen i stawek opartych na kalkulacjach kosztów. Zaś Radnych proszę o wykazanie czujności i zdrowego przy uchwalaniu stawek.
Szukajmy wspólnie dobrych pomysłów i rozwiązań.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by kobek »

Ile razy to było mówione przez urząd że wpływ za śmieci do gminy jest za mały a gmina musi dokładać rocznie do interesu bo ceny idą w górę? tego Pani nie Pamięta?Prywatnie jest mi Pani zupełnie obojętna.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I mamy prezent od Pani wójt Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Ja drogi Sebastianie doskonale wszystko pamiętam. I z ustawy śmieciowej wynika, że gmina nie może tylko zarabiać na śmieciach ale dopłacić może. I wydaje mi się, że jest to pewne narzędzie nacisku na gminy, żeby tak wytargowały ceny z Firmą śmieciową, aby potem gmina nie musiała dopłacać do ustalonych stawek dla mieszkańców. A w naszym przypadku co nowy przetarg to nowe ogromne podwyżki stawki od Firmy i zaraz kolejna podwyżka cen dla mieszkańców. Gmina powinna to czuć , że jeśli żle wynegocjuje ceny z Firmą za tonę śmieci, to będzie musiała do tego dołożyć. Ale u nas żle wynegocjowane ceny przerzucane są natychmiast na mieszkańca w kolejnych podwyżkach.
I tu mam pytanie dlaczego tylko jedna Firma przystępuje do przetargów? Przecież to jest jasne, że gmina nie ma z czego wybrać , bo nie ma żadnej konkurencji . Taki przetarg powinien być unieważniony.
Czy ktoś sprawdził czy nie mamy do czynienia ze zmową firm śmieciowych? Ja tego nie wiem ale ktoś z urzędu powinien to sprawdzić.
Czy Gmina wystąpiła może do UOKiK-u ? A może należało?
Post Reply