Wiedza społeczna

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Locked
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Rzeczywistość w czasie obowiązywania ustawy Wilczka. Kolejną rundę uwolnienia cen przeprowadzono 1 stycznia 1990 roku rękami a jakże liberała o rodowodzie komunistycznym – Leszka Balcerowicza. Inflacja w 1990 roku wyniosła około 586%. W tym samym 1990 roku Balcerowicz ustalił stały kurs dolara na 9500 złotych, który obowiązywał przez półtora roku. Umożliwiło to zakładanie rocznych lokat. Wszystkie te działania były kontrolowane przez wymienioną wcześniej finansjerę. Był to z góry przygotowany przekręt mający na celu wyssanie z Polski kilkunastu miliardów dolarów dla międzynarodowych korporacji. Suma ta na tamte czasy była ogromna, ponieważ złotówka miała bardzo niską wartość i więcej się nie udało wyprowadzić. Jak wyglądał ten proceder? Wystarczyło wpłacić do polskiego banku na konto dolarowe milion dolarów i po stałym kursie 9 500 zł zamienić na złotówki. Po zamianie otrzymano 9 500 zł x 1 000 000 = 9 500 000 000 zł (9,5 miliardów zł). Po zamianie na złotówki należało całą sumę wpłacić na lokatę bankową. Oprocentowanie wynosiło wtedy 586%. Po zaokrągleniu rocznej stopy zwrotu do 600% otrzymamy po roku 57 miliardów zł odsetek (9,5 x 6 = 57 miliardów zł). Po zamianie złotówek na dolary (po stałym kursie 9 500 zł za dolara) otrzymamy 6 milionów dolarów zarobku na czysto, siedząc na kanapie. Z wyliczeń Wojciecha Błasika posła na sejm w latach 1993-1997, wynika, że co najmniej 3 mld dolarów zostało zamienione na złotówki i ulokowane na kontach bankowych. Z tych 3 mld dolarów powstało dzięki gigantycznemu oprocentowaniu i stałym kursie dolara kilkanaście miliardów dolarów. Zamrożenie kursu dolara przy tak wysokiej inflacji powodowało też utratę wartości zgromadzonych dolarów w pończochach, ponieważ razem z utratą wartości złotówki tracił też na wartości dolar (sztywny kurs). Tracił dokładnie tyle samo co złotówka. Kiedy się ludzie zorientowali, że ich dolary tracą na wartości, ruszyli sprzedawać dolary, ale było już za późno. Niektórzy ludzie potracili oszczędności całego życia. Dawniej za 100 dolarów można było przykładowo kupić 5 rowerów, a po pewnym czasie tylko jeden. Balcerowicz i ustawa Wilczka nie tylko ogołociła państwowe przedsiębiorstwa z majątku, ale przetrzepała dolarowe kieszenie Polaków. Za PRL brakowało ciągle dewiz na zakup koniecznych do produkcji komponentów, a tu nagle wszystkie banki miały nadmiar tanich dolarów wyciągniętych ze skarpet. Głównie te dolary zostały wyprowadzone za granicę.
Gospodarka potrzebowała kapitału jak powietrza. Przedsiębiorstwa, aby zostać przekształcone w nowoczesne, potrzebowały miliardy dolarów na nowe linie produkcyjne i nowe technologie. Niedofinansowane polskie przedsiębiorstwa padały jak muchy i w ten sposób wyeliminowano konkurencję polskiego przemysłu mimo bardzo taniej siły roboczej. Wywóz kapitału gwarantował planowany upadek przemysłu. Otwarcie granic na zagraniczne sieci handlowe niepłacące podatków dodatkowo drenowało dolary z naszego rynku. Zgodnie z planem Polska stała się rezerwuarem taniej siły roboczej przede wszystkim dla niemieckiego przemysłu. Próby zmiany tego stanu natychmiast były blokowane przez stronnictwo niemieckie w Polsce.
Mimo wolnorynkowej ustawy Wilczka tak chwalonej przez Konfederatów wdrożono popiwek, czyli skutecznie zahamowano wzrost wynagrodzeń, opodatkowano przedsiębiorstwa dywidendą państwową na 30%, dzięki zamrożeniu kursu dolara wyprowadzono kilkanaście miliardów dolarów, wywożono dolary przez zagraniczne sieci handlowe i dokonano złodziejskiej prywatyzacji. Kupiono na przykład Hutę Warszawa za 25 mln dolarów wartą kilka miliardów. Dlaczego Michalkiewicz o tym nie mówi i wynosi pod niebiosa ustawę Wilczka? W tym przypadku zapomniał przytaczaną wielokrotnie przez siebie rzymską zasadę: Is fecit, cui prodest - „Ten uczynił, czyja korzyść”. Wilczek wprowadził tę ustawę popieraną przez komunistów dla komunistów. Chodziło o korzyści z przejęcia dominującej pozycji na rynku. Dokładniejsze znaczenie tej rzymskiej zasady jest celowo nie cytowane przez Michalkiewicza, a brzmi tak: „Ten jest sprawcą przestępstwa, komu przyniosło korzyść”. To mała nieścisłość, a duża manipulacja. To komuniści byli sprawcami, a ustawa Wilczka przyniosła im korzyść. Michalkiewicz jest mistrzem manipulacji i bardzo dobrze poznał marzenia mniej rozgarniętej, ale pragnącej bogactwa młodzieży. Marzy jej się łatwy do osiągnięcia dobrobyt, a Michalkiewicz proponuje im kraj najemnych niewolników bez ubezpieczeń, z prywatną służbą zdrowia, bez podatków i biurokracji. Utopia nieistniejąca na świecie, ale pomarzyć można. Wdzięczni internauci za dobre słowo wykupili Michalkiewiczowi mieszkanie i zapłacili wysoką grzywnę (150 tys. zł) za obrazę „Katarzyny”. Osłabianie struktur państwa, pozbawianie państwa dochodów i próby jego marginalizacji jest narażaniem narodu na utratę niepodległości. Słabe państwo nie obroni polskiego rynku przed korporacjami, monopolem i przestępcami.
Michalkiewicza trzeba umieć słuchać, ponieważ jego komentarze są tak skonstruowane, aby zainteresować przeciętnego odbiorcy, przemycić liberalne idee i dobrze sprzedać słowo. Takie informację muszą być uwiarygodnione prawdziwymi opisami i ciekawostkami historycznymi. Jest to zachowanie zgodne z zasadą wolnego rynku. Oferuje tylko takie słowo na które jest zapotrzebowanie. Nie powtarza informacji, które głoszą w koło telewizję, ale te które zaciekawią słuchacza i podniosą na duchu Konfederatów. Dlaczego upodobał sobie Konfederację? Konfederacja zrzesza ludzi interesu lub marzących o interesie. Są to ludzie zazwyczaj zamożni, bezwzględni i skorzy do wspierania liberalnych rozwiązań. Michalkiewicz pobudza ich wyobraźnie, albo z zakresu teorii spiskowych, albo zagrożeń państwa i narodu, albo z zakresu wolności bez odpowiedzialności (wolność za darmo). Trzeba przyznać, że jest to wzorowo skonstruowana maszynka do zarabiania pieniędzy uzupełniana sprzedażą książek.
Najlepszym przykładem potwierdzającym skuteczność propagandy Konfederacji są idiotyczne pytania internautów do Michalkiewicza: https://www.youtube.com/watch?v=zLrceuEKK4o. Czas około 38 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5. C.D.N.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wiedza społeczna

Post by Byly »

Obiecałem sobie, że nie będę tutaj zaglądał, ale wczoraj ktoś podesłał mi artykuł niejakiego pana Muzguły. Nie znam gościa, nie podoba mi się w jaki sposób to pisze ale proszę mi wypunktować kłamstwa tego Muzguły?
Strona coś kiepsko się otwiera, może jest na słabym serwerze albo taka duża oglądalność jest?
https://mazgula.pl/aktualnosci/potrzebu ... go-paliwa/
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Następne pytania internautów do Michalkiewicza: https://www.youtube.com/watch?v=S_2hQHAHCyg. Czas około 19 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Tak na szybko. Kto to jest Adam Mazguła?
Adam Mazguła - od 1977 członek PZPR, oficer stanu wojennego, a od 2015 r. pułkownik rezerwy jest również prezesem Karpatczyków oraz harcmistrzem opolskiego ZHP. Od kiedy doszło do zmiany władzy w Polsce, zaktywizował się politycznie. Oprócz działalności jako delegat opolskiego KOD, wojskowy aktywnie udziela się na jednym z portali społecznościowych oraz w niektórych mediach. Pod koniec listopada w wywiadzie dla natemat.pl, płk Mazguła zasugerował, że w Polsce może dojść do wojskowego zamachu stanu, na który „na razie pozostaje czekać”.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Wiedza społeczna

Post by kobek »

A tu coś więcej a nie tylko wybiórczo:

Adam Józef Mazguła (ur. 21 grudnia 1956) – polski żołnierz, harcmistrz, działacz społeczny i polityczny; pułkownik dyplomowany rezerwy Wojska Polskiego.
Życiorys

Syn Bogusława (1927–1994)[1], żołnierza Armii Krajowej i powojennego podziemia antykomunistycznego, który w kwietniu 1947 poddał się amnestii[2][3]. Matka była pracownikiem Fabryki Samochodów Dostawczych w Nysie. Z czwórki synów, trzech zostało żołnierzami zawodowymi. Adam Mazguła wychował się w harcerskim środowisku będąc harcerzem i później instruktorem harcerskim Hufca Nysa. Prowadził Krąg Instruktorski Rekonesans. W latach 1975–1979 był podchorążym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu[4]. W 1977 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[5]. Podczas studiów pełnił funkcje przewodniczącego Wojskowego Kręgu Instruktorskiego ZHP[potrzebny przypis]. Po ukończeniu szkoły dowodził plutonem, kompanią i 3 batalionem 33 pułku zmechanizowanego[4]. Od 1985 do 1987 (?) był słuchaczem w Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie[4] oraz ukończył studia (czas?) na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i w Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu[6]. W latach 1988–1992 był szefem sztabu 25 pułku zmechanizowanego i 10 pułku zmechanizowanego[4]. Był organizatorem sformowanej w Nysie 22 Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej[6][7] i pełnił w niej od 1992 stanowisko szefa sztabu[4][8]. W 1993 został dowódcą 2 Karpackiego batalionu piechoty górskiej[6] w Kłodzku. Od 1996 r. szef szkolenia 22 Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej[potrzebny przypis][9]. Jako ostatni dowódca Garnizonu Nysa[potrzebny przypis] likwidował jednostki tam stacjonujące do 31 stycznia 2002 r, kiedy to przekazał dowodzenie garnizonem Szefowi WSzW Opole. Od 2000 roku zastępca dowódcy 22 Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej w Kłodzku, a od 2001 był zastępcą dowódcy 22 Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej Obrony Terytorialnej w Kłodzku[10].

W stopniu podpułkownika był oficerem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku; podczas I zmiany od sierpnia 2003 do lutego 2004 sprawował stanowisko szefa Grupy Wsparcia Rządu w prowincji Babilon, gdzie odpowiadał za odbudowę administracji publicznej[7][11], był tam współinicjatorem powołania Organizacji Wolnych Kobiet Irackich i Organizacji Praw Człowieka (w związku z tym wystąpił w serialu dokumentalnym Babilon.pl, wyprodukowanym w 2004[12])[13]. Na skutek konfliktu z ówczesnym Dowódcą Wojsk Lądowych o przyszłość jednostki Karpackiej w 2006 roku odszedł z wojska[potrzebny przypis]. W 2015 został awansowany na stopień pułkownika rezerwy[6][7][14].

W 1968 został działaczem Związku Harcerstwa Polskiego. Uzyskał stopień harcmistrza. Dla odtworzenia rozwiązanego wcześniej Hufca Nysa związał się z Hufcem Grodków[15]. Pełnił również funkcję członka komendy, zastępcy ds. organizacyjnych oraz od 2014 wiceprzewodniczącego rady Chorągwi Opolskiej ZHP[16][17]. W listopadzie 2008 odtworzył Hufiec ZHP w Nysie i został jego komendantem do września 2016[6]. W lutym 2016 został wybrany komendantem Chorągwi Opolskiej ZHP[18]. W oświadczeniu z 5 grudnia 2016 Główna Kwatera ZHP zdystansowała się od wypowiedzi A. Mazguły dotyczących bieżących wydarzeń życia politycznego oraz stanu wojennego z lat 1981–1983, uznając je za wyraz jego prywatnych poglądów[19]. 6 grudnia 2016 złożył rezygnację z funkcji komendanta Chorągwi Opolskiej ZHP[20].

Podjął współpracę z kombatantami 3 Dywizji Strzelców Karpackich, został współzałożycielem i prezesem założonego w 2013 Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”[6][21][22]. W lutym 2013 został wybrany sołtysem wsi Skorochów[23]. Wszedł w skład zarządu powołanego w 2014 Stowarzyszenia „Nasz Skorochów”[24]. Podjął działalność partyjną w Sojuszu Lewicy Demokratycznej; został przewodniczącym rady gminnej SLD w Nysie[25][26][27], w 2014 wybrany delegatem na konwencję krajową partii[28]. W sierpniu 2014 odszedł z SLD. W wyborach samorządowych 2014 kandydował do Rady Miasta Nysy z listy Komitet Wyborczy Wyborców Jolanty Barskiej 2014[29]. Został działaczem Komitetu Obrony Demokracji, w 2016 wybrany członkiem sądu koleżeńskiego KOD Region Opolski i delegatem tych struktur regionalnych na krajowy zjazd delegatów KOD[30]. Był autorem listu otwartego do generałów i oficerów Wojska Polskiego opublikowanego 29 listopada 2016 roku w którym wzywał do bronienia przez wojsko Konstytucji RP, Trybunału Konstytucyjnego świeckości armii oraz odrzucenia wiary smoleńskiej[31]. Był sygnatariuszem apelu Stop Dewastacji Polski z 3 grudnia 2016 wzywającego do strajku przeciw rządowi PiS. Pod apelem podpisało się 13 sygnatariuszy, między innymi Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk i Mateusz Kijowski. 22 grudnia 2016 wystosował List Do Biskupów w Polsce, gdzie apelował o zakończenie angażowania się Kościoła w politykę w Polsce. Pod koniec 2016 ogłoszono decyzję ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do mediów, że otrzymał zakaz noszenia munduru Wojska Polskiego, po czym zapowiedział, iż nie będzie się stosował do tego zakazu. W rzeczywistości nigdy takiej decyzji nie wydano. Mimo to, w styczniu 2017 został wezwany na policję jako podejrzany o popełnienie wykroczenia w tym zakresie[32][33].

Wystartował w wyborach parlamentarnych ubiegając się o mandat senatora w okręgu nr 51[34].

Odznaczenia

Srebrny Krzyż Zasługi (1999)[6][35]
Gwiazda Iraku[6]
Medal „Pro Patria” (odebrany w 2016)[36][37]
Krzyż Oficerski Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM (2014)[6]
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wiedza społeczna

Post by Byly »

Letnik oświeć mnie:) Ty jako wszystko wiedzący, chciałem byś odniósł się do tego co napisał niejaki Muzgała na temat Kaczyńskiego? jeżeli Muzgała kłamie to napisz gdzie jest kłamstwo? Nie interesuje mnie Muzgała, interesuje mnie Kaczyński
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Przed chwilą wróciłem z Częstochowy i jestem zachwycony życiorysem Mazguły sporządzonym przez Bylego. Zdobyłeś się na napisanie życiorysu Mazguły, mimo że interesuje Cię Kaczyński. Ciekawa konwersacja.
Byly. Nie wciągniesz mnie w komentowanie UBeckiego bełkotu. Szkoda na to czasu. Przypomnę tylko, że ma ksywę „arbuz”, bo to zwykły postkomunistyczny aparatczyk, z mózgiem obrobionym przez politruków w stanie wojennym. Arbuzem nazywano oficerów, szczególnie politycznych, ale nie tylko. Z wierzchu bowiem był zielony, ale tuż pod skórką czerwony jak arbuz. Facet nienawidzi Polski i Polaków jak każdy komunista. Czy jego nienawiść wynika z choroby, czy traumy z dzieciństwa trudno przesądzić? Doszukiwania się niespełnienia w innych ludziach, to sposób na zagłuszenie niespełnienia w swoim życiu.
Jest zwolennikiem wojskowej dyktatury. Jego zdaniem demokracja to system dla ludzi „mądrych i prawych”, dlatego nie ma na nią miejsca w dzisiejszej Polsce, która jest zacofana i uzależniona od kleru; Polsce, której „bliżej do faszyzmu”, „bliżej do komunizmu” niż do demokracji. Pomieszanie z poplątaniem, ale od wojskowego nie należy za dużo wymagać.
Trzynaście lat temu został skazany prawomocnym wyrokiem za nieumyślne spowodowanie śmierci. Z należącego do niego sztucera zginął kolega, z którym jechał na polowanie. Prokuratura uznała, że był to wypadek. Skazany został na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny – 100 stawek po 200 zł. Został obciążony kosztami postępowania karnego (w I instancji 5945 zł). Wyrok uprawomocnił się 20 listopada 2009 roku.
Najbardziej niepokoją ludzi niezrównoważonych nadchodzące wybory prezydenckie. Ten niepokój ujawnia prawdziwe intencje polityków. Nawet Byly nie wytrzymał i pokazał swojego duchowego przywódcę. Będę Ci tego Mazgułę wypominał, bo traktując go poważnie, potraktowałeś siebie bardzo niepoważnie. Nasz aktywista Byly chcąc nie chcąc sam się zaliczył do „arbuzów”.
Muszę Cię jednak uspokoić. Gdy będzie zagrożenie życia wyborców, to wybory zostaną odwołane. Będzie wtedy wprowadzony stan wyjątkowy (bo tylko wtedy można odwołać wybory) powiedzmy na pół roku. A wtedy Mazguła może być skierowany na darmowe leczenie. Wprowadzając stan wyjątkowy, należy się liczyć z wyrównywaniem strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela. To załatwi budżet państwa na lata, bo bez pożyczek się nie obejdzie. W czasie stanu nadzwyczajnego nie można ogłaszać nowego terminu wyborów. Po uchyleniu stanu wyjątkowego wybory mogą się odbyć nie wcześniej niż za 90 dni, czyli w lutym 2021 r. Ponieważ luty to miesiąc nie bardzo sprzyjający wyborom, więc wybory odbędą się prawdopodobnie w maju 2021 r. Będziemy mieli kolejny rok walki wyborczej.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Kwarantanna okiem psychologa: https://www.youtube.com/watch?v=rdhzOlc423o. Czas około 36 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
JAK OSWOIĆ STRACH PRZED ZMIANĄ? https://www.youtube.com/watch?v=QJq2A9aNBt8.
Czas około 10 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
BĄDŹ GOTOWY NA WSZYSTKO - GETTING THINGS DONE DLA POCZĄTKUJĄCYCH: https://www.youtube.com/watch?v=Hl7T7DqnXZE. Czas około 10 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
TRUDNE SPRAWY 9: https://www.youtube.com/watch?v=692Nhi2QzWc. Czas około 16 minut.
DLACZEGO JA 9: https://www.youtube.com/watch?v=c8vk6JPU5tM. Czas około 15 minut.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wiedza społeczna

Post by Byly »

To nie ja napisałem życiorys Muzgały. Napisałem że nie znam gościa. Kilka dni temu usłyszałem o nim po raz pierwszy, bo ktoś przysłał mi to co napisał o Kaczyńskim. Chciałem poznać Twoja opinię jako solidarnościowca, czy Muzgała kłamie? Jeżeli kłamie to mi odpowiedz. Jeżeli nie kłamie to jak Ty możesz wspierać takiego naczelnika? gdzie twój wstyd, gdzie Twój honor, gdzie Twój patriotyzm, ze popierasz takiego człowieka.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Cieszę się, że zacząłeś używać słów, których wcześniej unikałeś. Ja nie popieram ludzi, tak jak ty, ale popieram własne poglądy uformowane przez lata doświadczeń. Popieram również te ugrupowania, którym najbliżej do moich poglądów. To cała filozofia, która jest obca ludziom nieumiejącym samodzielnie myśleć. Dlatego musisz się posługiwać tekstem Mazguły, nieznanego Ci człowieka (jak twierdzisz). Nie znasz Mazguły, ale się nim zajmujesz, bo jego tekst najwyraźniej podrażnił twoją łaskotkę i wywołał pozytywne emocje. Podniecony podzieliłeś się nim na forum, mając nadzieje na zbiorowy orgazm. Mógłbym też Cię zapytać gdzie twój wstyd, gdzie Twój honor, gdzie Twój patriotyzm, kiedy się domagasz analizy tekstu komunistycznego politruka. Mam wątpliwości, czy Ty rozumiesz, co to wstyd, honor, czy patriotyzm. Jakbyś rozumiał te słowa, to nie pytałbyś mnie, czy Mazguła kłamie, tylko sprawdził jego wiarygodność i to, co pisze, korzystając z wiarygodnych internetowych informacji. Bardzo bylibyśmy wdzięczni, jakbyś sam napisał i uzasadnił, czy Mazguła mówi prawdę. Pokazałbyś, że potrafisz analizować teksty, odrzucać niczym niepotwierdzone informację, wyciągać wnioski i mieć własne zdanie. Konieczność siedzenia w domu daje możliwość sprawdzenia zdolności rozróżniania prawdy od fałszu, więc do dzieła drogi aktywisto! Spiesz się, bo stan wyjątkowy, który popierasz tuż, tuż.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CZY UŻYWKI POMAGAJĄ PRZETRWAĆ KWARANTANNĘ? https://www.youtube.com/watch?v=TS1F5YPFAmg. Czas około 15 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Nasze władzę gminne znakomicie przygotowali nas do koronawirusa. Nawet władza ludowa tak nie dbała o człowieka pracy i nauki. W centrum Poraja doliczyłem się około 10 sklepów ze stoiskami z alkoholem. Mamy nawet Pogotowie Alkoholowe w centrum Poraja. Nazwa trafia w punkt w okresie szaleństw koronowirusa. W Konopiskach Pogotowie Alkoholowe znajduje się przy zespole szkól i niewątpliwie obniża stres szkolny młodzieży i nauczycieli. W ostatnią niedzielę skorzystałem z tego pogotowia, kupując kartę doładowującą telefon za 5 zł. Pani (nie blondynka) obsługująca stoisko nie była zachwycona tak niskiej wartości zakupem. Okazało się, że zdrapka na zakupionej karcie schodziła razem z nadrukiem kodu. Po kilku minutach udałem się ponownie do sklepu z reklamacją. Pani z chciwością w oczach oświadczyła, że nie odpowiada za produkcję tych kart i poradziła mi udać się do salonu operatora (koszt podróży około 13 zł). Oddałem reklamowaną kartę i kupiłem nową kartę. Chciałem ustalić warunki reklamacji, a stojący w kolejce spragniony młodzieniec zdecydowanie wkroczył do akcji i groźbami karalnymi próbował wymusić na mnie rezygnację z moich praw. Pluł na mnie rozwścieczony, mam nadzieje, że nie koronowirusem. Oczywiście pani za ladą z wdzięcznością przyjęła pomoc od spragnionego alkoholu klienta i w poczuciu liczebnej przewagi zaczęła mnie wypraszać ze sklepu. Przecież chodziło o 5 zł, a taką kwotą nie pogardzi żaden majloch.
Każdy logicznie myślący przedsiębiorca chętnie straci 5 zł (co w tym przypadku nie miało miejsca, bo reklamacja była zasadna), aby nie zrazić do siebie klienta, bo po takim doświadczeniu klient i być może jego znajomi, będą omijać ten sklep z daleka. Właściciel sklepu tracąc klienta, straci o wiele więcej niż 5 zł, ale dla umysłu zniewolonego takie kalkulacje są za trudne. Niestety mentalność komunistyczna pojawia się już w trzecim pokoleniu i końca nie widać.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY: https://www.youtube.com/watch?v=XSD-YPOCfPU. Czas około 26 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie myszkowskim: http://www.ugporaj.pl/art,1898,aktualna ... yszkowskim.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Ziemkiewicz wRealu24 wyjaśnia plan Kaczyńskiego! Czy to już depresja gospodarcza:
https://www.youtube.com/watch?v=nO0mSY52Y5o. Czas około 42 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Wójt Poraja pisze do komisarza wyborczego, i mówi: "Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy": http://www.ugporaj.pl/art,1888,wojt-por ... szej-gminy.
Coś mi się zdaje, że Pani Wójt znalazła sposób na abdykację i domaga się komisarza w Gminie Poraj.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Rzeczywistość w czasie obowiązywania ustawy Wilczka. Tylko nieliczni Polacy przeznaczyli zarobiony kapitał na inwestowanie w przemysł. Głównie inwestowano w handel, a niektórzy zainwestowali w giełdę. Do pewnego czasu giełda rosła jak szalona, jednak zwycięstwo komunistów w 1993 r. spowodowało krach na giełdzie i pozbawienie tych „szczęściarzy” wcześniej zarobionego kapitału. Ich kapitał przejęli doświadczeni zagraniczni gracze przewidujący zachowanie rynku po zwycięstwie postkomunistycznej lewicy. Giełda nie wybiera i pokrzywdzeni zostali też towarzysze, którzy zignorowali sygnały z „centrali” informujące o zbliżającym się krachu.
Ustawa Wilczka nie uruchomiła polskiej gospodarki, ale umożliwiła jej rabunek. Uwolnienie cen przy brakach towarów wywołało hiperinflację. Ustawa umożliwiła zwalnianym funkcjonariuszom służb PRL wejście na drogę przestępczą. Państwo nie mogło interweniować na rynku i nie mogło zahamować wywożenia dolarów za granicę, nie mogło zapobiec rozgrabianie gospodarki i o to w ustawie chodziło. Balcerowicz mógł swobodnie działać na korzyść spekulantów i złodziei. Przejęcie przemysłu przez prywatny kapitał doprowadziło po kilku latach do jego upadku (klęska programów reprywatyzacyjnych). Pod hasłem wolny rynek kryło się inne hasło: pierwszy milion należy ukraść, więc Balcerowicz musiał to złodziejom umożliwić. Michalkiewicz o tym nie wspomina i tęskni za tamtymi czasami. Napady na tiry, na handlarzy, na kantory, pobieranie haraczu od przedsiębiorców, porywanie ludzi i dzieci dla okupu, swobodny wjazd do Polski cystern z paliwami i alkoholem, sprowadzanie tanich papierosów i narkotyków oraz wywóz dziewczyn do pracy w zachodnich domach publicznych, to była najzyskowniejsza aktywność gospodarcza w tamtych czasach. Michalkiewicz zapomina o masowo upadających państwowych przedsiębiorstwach przemysłowych i lawinowym wzroście bezrobocia w czasie obowiązywania ustawy Wilczka. Tania odzież chińska i wolny rynek doprowadził do upadku większość zakładów włókienniczych. Czy po ewentualnym zwycięstwie Konfederacji będziemy mieć powtórkę z rozrywki? Prawdopodobnie tak, bo wprowadzenie całkowicie wolnego rynku, radykalnego obniżenie podatków i marginalizacji państwa, rozochoci wszystkie grupy przestępcze. Przedsiębiorcy będą musieli zatrudniać ochroniarzy, aby chronić swój majątek przed grupami przestępczymi. Likwidacja pomocy socjalnej zmusi „nierobów do pracy” i w rezultacie te „nieroby” zagłosują na Nową Lewice, dając jej ponownie pełnie władzy. Być może ponowna nacjonalizacja przemysłu stanie się faktem. Jedynym ratunkiem Konfederacji będzie likwidacja demokracji i ograniczenie wszystkim praw wyborczych z wyjątkiem przedsiębiorców. Będziemy wtedy mieli prawdziwy raj na ziemi dla bogatych.
Czy te niekorzystne zjawiska związane z wolnym rynkiem dyskwalifikują rynek jako taki? Nie. Nic nie działa lepiej niż rynek, jednak te wszystkie niebezpieczeństwa związane z wolny rynkiem trzeba ograniczać. Do tego potrzebne jest silne państwo, a silne państwo pozbawione podatków i biurokracji nie istnieje. Dlatego potrzebny jest kompromis między całkowitym wolnym rynkiem a rynkiem regulowanym. Całkowicie wolny rynek może funkcjonować tylko wtedy, gdy wszyscy uczestnicy rynku działają moralnie. Jednak moralności na wolnym rynku nie zagwarantuje się prawem. Potrzebna jest ingerencja państwa w rynek, aby eliminować niemoralne zachowania. Taka ingerencja ogranicza wolność rynku i nie ma na to rady. Musimy tylko ciągle udoskonalać gospodarkę rynkową, a nie zawracać sobie głowę utopią. Wniosek z tego jest prosty – wolny rynek nie istnieje, dopóki są jakieś ograniczenia, a całkowity brak ograniczeń to „wolna amerykanka” dla przestępców. Należy tak odblokowywać potencjał gospodarczy narodu, aby nie odblokować potencjału przestępczego. Należy poszerzać wolność gospodarczą i eliminować monopole i nadużycia, a to wiąże się z silnym państwem i niestety z biurokracją. Nic lepszego nie wymyślono. Konfederacja widzi wszędzie tylko zdrajców, Żydów i masonów, którzy nic nie robią tylko myślą, jak tu zniszczyć, ograbić i zniewolić prawdziwych polaków katolików. Taka propaganda kieruje całą energię patriotycznych Polaków na manowce. Wytwarza frustrację i bezsilność wśród młodego pokolenia. Wytwarzanie zagrożenia i beznadziejności, wskazywanie winowajców naszych niepowodzeń oraz gloryfikacja przywódców, to sprawdzona taktyka komunistów. Dlaczego Konfederacja idzie tą drogą i uważa się za jedyne ugrupowanie, które może uratować Polskę przed nieuchronną zagładą? Jest mnóstwo polskich firm, które osiągnęły sukces, ale o tym się nie mówi, bo to nie pomaga w budowie atmosfery „zdrady, wiecznego zagrożenia i oblężonej twierdzy". Na zagrożeniach i obrażaniu innych mobilizuje się elektorat Konfederacji. Lekarstwo na wszystko ma być likwidacja demokracji (bo większość to głupcy), likwidacja ubezpieczeń i podatków. Reszta się dokona sama.
Trudne czasy odkrywają intencje i pokazują prawdziwą twarz polityków.
20 marca 1020 r. Krzysztof Bosak przedstawił Pakiet Antykryzysowy dla polskich przedsiębiorców i pracowników! https://www.youtube.com/watch?v=cBY-Rmv-XQM. Czas około 14 minut.
Jest to koncert życzeń Konfederacji kierowany do państwa, które według Konfederacji ma pełnić funkcję nocnego stróża. Zagrożenie koronawirusem jest wykorzystywane do przemycania na siłę utopijnych rozwiązań ekonomicznych. W ten sposób Konfederacja chce wymusić dodruk pieniędzy na wielką skalę, podobnie jak w czasie obowiązywania ustawy Wilczka. Dodruk pieniądza spowoduje podobną hiperinflację jak na początku lat 90. Wprowadzenie sztywnego kursu euro i dolara znów umożliwi rabunek w białych rękawiczkach polskiej gospodarki i prywatnych oszczędności. Domaganie się ponownego wprowadzenia ustawy Wilczka, to domaganie się powtórki reformy Balcerowicza. Mamy przecież zdolnego następcę Balcerowicza, jest nim doktor ekonomii Sławomir Mentzen, toruński polityk wywodzący się z Unii Polityki Realnej. Od kilku lat działa w strukturach ugrupowania Wolność (jako wiceprezes i szef rady naukowej). Wszystko jest gotowe do powtórki z rozrywki z początku lat 90.
Propozycję Konfederacji wyartykułowane na przytoczonej konferencji prasowej to właśnie wstęp do wywołania hiperinflacji.
1. Zwolnienie z ZUS dla przedsiębiorców. Dobrowolny ZUS.
Jest to główny postulat Konfederacji mający na celu rozwalenie ZUS i drastyczne obniżenie emerytur.
2. Odroczenie o rok terminu zapłaty składek ZUS i podatków PIT, umorzenie ZUS i PIT branżom w najtrudniejszej sytuacji.
Takie odroczenie ma na celu doprowadzenie państwa do utraty płynności finansowej i zmuszenie NBP do dodruku pustego pieniądza. Dodruk pieniądza i zahamowanie produkcji z powodu epidemii spowoduje gwałtowny wzrost inflacji i obniżenie realnej płacy dla wszystkich. Niskie płace to kolejne marzenie Konfederacji, bo niskie płace to tania siła robocza i duży zysk.
3. Wsparcie finansowe dla osób, które utraciły wynagrodzenia z tytułu umów cywilno prawnych. Brak propozycji wysokości wsparcia.
4. Natychmiastowe zwroty WAT i zwolnienie środków zamrożonych na rachunkach split payment. Jest to nowy wynalazek - socjalizm dla przedsiębiorców, kapitalizm dla pracowników.
5. Rekompensaty wynagrodzeń wypłacanych przez przedsiębiorstwa, których działalność została wstrzymana zakazami rządu.
Najlepiej wprowadzić na stałe obowiązek państwa do wypłaty wynagrodzeń dla wszystkich zatrudnionych pracowników w Polsce. Jest to pomysł lewicy pod hasłem płaca gwarantowana. Gdy państwo z braku pieniędzy ustali płacę gwarantowaną na bardzo niskim poziomie i ludzie przestaną kupować produkty, to wtedy zapełnią się błyskawicznie wszystkie magazyny. Dzięki temu przedsiębiorcy będą zmuszeni rozdawać swe produkty za darmo, aby je opróżnić. Każdy wtedy otrzyma według swoich zdolności, każdemu się da według jego potrzeb. Pełen socjalizm. Marzenia marksistów zostaną spełnione.
6. Odroczenie terminów na składanie deklaracji podatkowych i wszelkie inne obowiązki administracyjne, zawieszenie kontroli podatkowych. Oczywiście. Po co deklaracje i kontrole jak w socjalizmie nie ma jawnych podatków. Podatek się płaciło od sumy wynagrodzeń pracowników.
7. Ustawowe zawieszenie spłat kredytów i lessingów dla przedsiębiorców.
Zawieszenie na zawsze, czy do momentu dojścia do władzy Konfederacji?
8. Nieoprocentowane kredyty obrotowe z Banku Gospodarstwa Krajowego dla firm tracących płynność.
Upaństwowić banki i obciążyć budżet państwa odsetkami. Kredyt stanie się najtańszą metodą pozyskiwania kapitału.
Być może powyższa humorystyczna analiza żądań Konfederacji spowoduje zastanowienie się jej zwolenników, do czego może doprowadzić forsowanie utopijnego wolnorynkowego programu.
Krzysztof Bosak ● Najlepsze Wypowiedzi cz.4 KORONAWIRUS • Wybory Prezydenckie: https://www.youtube.com/watch?v=j1OdbU-Dm6c. Czas około 9 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Gospodarka UZALEŻNI SIĘ OD WŁADZY! Wolny rynek? Na pewno nie! Stanisław Michalkiewicz: https://www.youtube.com/watch?v=ic0KEnUlpWY. Czas około 24 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
Głupota i fanatyzm nie zna granic. Liberałowie już kolejny raz się pogubili, ale mimo tego nie potrafią zrewidować swoich poglądów. W liberalnych głowach wolny rynek funkcjonuje jak religia. Wiara w wolny rynek, który się sprawdzał tylko w epoce przed marksistowskiej, jest objawem fanatyzmu. Pojawienie się silnej lewicy uniemożliwiło utrzymanie się wolnego rynku, bo rynek jest bezwzględny i produkuje nie tylko dobra, ale i biedę. Jak nie istnieje na świecie państwo, gdzie wprowadzono wolny rynek, to wolny rynek jest utopią. Doświadczenie podpowiada, że próby wprowadzenia wolnego rynku kończą się ograbianiem społeczeństw z pieniędzy pod wolnościowymi hasłami.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Wywiad z Korwinem z dnia 18 marca pokazuje jak ten człowiek lekceważył wtedy epidemię. Oświadczył, że koronawirus nie będzie miał żadnego wpływu na gospodarkę, a teraz Konfederacja domaga się miliardów na ratowanie gospodarki. Przejęcie władzy przez „wolnościowców”, to gwarancja prawa do śmierci. Jesteś wolny, to lecz się sam.
https://www.youtube.com/watch?v=fwk6GeImyfs. Czas około 24 minuty.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus: jak zachować motywację w czterech ścianach? - dr Ewa Jarczewska-Gerc i Zofia Szynal: https://www.youtube.com/watch?v=RXoMCNH_ZJg. Czas około 62 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
COVID-19. Jak rozwija się sytuacja w Polsce? https://www.youtube.com/watch?v=epeNIk6XrtY. Czas około 10 minut.
JAK OPANOWAĆ 3 SPOŁECZNE LĘKI I ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE: https://www.youtube.com/watch?v=6micsg53uDI. Czas około 11 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
MAŁOLATY 5: https://www.youtube.com/watch?v=mg1_klzPPqo. Czas około 23 minuty.
SZPITAL DZIECIĘCY 6: https://www.youtube.com/watch?v=dTtH2pGJWIs. Czas około 19 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Michalkiewicz coraz bardziej bredzi za pieniądze Konfederatów, proponuje więc bardziej obiektywny komentarz p.t. Czy jest lek...? https://www.youtube.com/watch?v=A1CbyqhDA3o. Czas około 47 minut. Naukowcy już w większości twierdzą, że każdy człowiek musi się zmierzyć z koronawirusem COVID-19. Nadzieja jest tylko w odpowiednich lekach. Przełożenie wyborów prezydenckich nawet o rok nic nie da. Najważniejsze jest rozłożenie zachorowań w czasie, aby służba zdrowia nie uległa zatkaniu.
Okazuje się, że prawdziwy Tonic (Tonik gazowany z chininą) może nas ratować przed infekcją koronawirusa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tonik. Należy jednak kontrolować ilość spożytej chininy, ponieważ w nadmiarze jest toksyczna. https://doktorania.pl/czy-tonik-jest-szkodliwy/.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Nowa Lewica. W połowie grudnia ubiegłego roku ciała statutowe Sojuszu Lewicy Deokratycznej i Wiosny Roberta Biedronia zdecydowały o konsolidacji obu ugrupowań. Złożono do Sądu Okręgowego w Warszawie pismo w sprawie zmian w statucie SLD. Na fundamencie organizacyjno-finansowym SLD powstanie nowa partia z udziałem członków Wiosny. Podjęto decyzję, że po zatwierdzeniu przez sąd nowego statutu nie później niż w okresie miesiąca zostanie zorganizowany kongres zjednoczeniowy.
Robert Biedroń oświadczył: Podjęliśmy decyzję, by stworzyć silną lewicową, otwartą i europejską partię o nazwie Nowa Lewica; to początek konsolidacji wszystkich sił lewicowych w Polsce.
Kończy się rozdział SLD i Wiosny jako partii niezależnych od siebie. Partie zdecydowały się na konsolidację. Kongres wybierze nowe władze, a nowa partia polityczna będzie miała dwóch przewodniczących - oświadczył Włodzimierz Czarzasty.
Nazwa Nowa Lewica to nawiązanie do ideologii europejskich marksistów z lat 60. Wydaje się, że powstała partia, której głównym celem będzie przeprowadzenie rewolucji obyczajowej w Polsce.
Na początku lutego br. warszawski sąd zmienił statut Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zmieniając nazwę partii na Nowa Lewica. Tym samym – jak powiedział szef tej formacji Włodzimierz Czarzasty – w ciągu dwóch miesięcy możliwa jest konsolidacja jego ugrupowania z Wiosną Roberta Biedronia. Kiedy wyrok się uprawomocni, to zgodnie z przepisami przejściowymi statutu, w ciągu dwóch miesięcy powinien zostać zwołany już pod szyldem Nowa Lewica kongres, który ma przyjąć program oraz wybrać nowe władze - powiedział. Włodzimierz Czarzasty. Koronawirus jednak pokrzyżował te plany.
Początki Nowej Lewicy w Europie. Grupa marksistów zachodnich (1923 – 1933, szkoła frankfurcka) zrewidowała poglądy Marksa i stwierdziła, że uwolnienie człowieka od własności musi wyprzedzać uwolnieniem człowieka od płci. Okazało się, że ta taktyczna zmiana uzyskała wielu zwolenników wśród młodzieży. Dzięki tej zmianie nowi marksiści otrzymali poparcie nie tylko młodych robotników, ale również studentów i młodzieży wywodzącej się z kręgów burżuazyjnych. Ten genialny krok spowodował systematyczny wzrost zainteresowania nowym marksizmem i wybuchem w państwach zachodnich i w USA rewolucji seksualnej (1968 r.).
Zachodni działacze komunistyczni rozczarowani realnym socjalizmem z powodu jego autorytarnego charakteru sprawowania władzy, ostatecznie uformowali termin „nowej lewicy", najpierw wśród komunistycznych intelektualistów wewnątrz Brytyjskiej Partii Komunistycznej, a wkrótce także na fali radykalizmu w USA. Termin "nouvelle gauche" (nowa lewica) we Francji, był już znany w latach 50., nurt ten związany był z pismem Le Nouvel Observateur. Redaktor Claude Bourdet próbował ukształtować trzecią pozycję dla nowej lewicy, znajdującą się w opozycji między stalinizmem a socjaldemokracją, czyli między dwoma blokami okresu zimnej wojny.
Istotnym elementem Nowej Lewicy było wytworzenie się swoistej kontrkultury - jej wyrazem była rewolucja obyczajowa wyrażająca się w sztuce teatralnej, filmowej (np. Easy Rider, hipisowski film), muzyce (np. musical Hair, festiwal w Woodstock w 1969). Jako jeden z symboli Nowej Lewicy uznany został model siedzącej rewolucji, czyli strajków poprzez okupację miejsc publicznych na siedząco. Ten rodzaj protestu prowadzi już od kilku lat w Polsce opozycja uliczna (Obywatele RP, KOD, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Miasto Jest Nasze, Wolni Obywatele, Rebelianci Podkarpaccy itp.).
CZARZASTY STRACI PRZYWÓDZTWO NA LEWICY? „Czarzasty jest przywódcą lewicy upadłej": https://www.youtube.com/watch?v=_-bOH36n-B4. Czas około 22 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25. C.D.N.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Informacja z dnia 02.04.2020 roku, godzina 14:00 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie myszkowskim: http://www.ugporaj.pl/files/pl/stan.jpg
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poraju:
http://ugporaj.pl/files/pl/91569540-213 ... 5872-n.jpg.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI": https://www.youtube.com/watch?v=wKULKDEGeNk. Czas około 20 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM? https://www.youtube.com/watch?v=fJIHoP72raQ. Czas około 24 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Polityka na wesoło. BEZ SPINY. WAŁĘSA ROBI KORONAPARTY W SEJMIE!? https://www.youtube.com/watch?v=OHi2ZNm-ch4. Czas około 47 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

ZAWIADOMIENIE o XVI sesji nadzwyczajnej w dniu 8 kwietnia 2020 roku (środa) o godzinie 8 00 w sali nr 220 Urzędu Gminy w Poraju: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6335.
Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6336.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Q&A: KORONAWIRUS. Medycyna i Matematyka: https://www.youtube.com/watch?v=cmYb7odoQx4. Czas około 91 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Jak sobie radzimy w czasie pandemii? https://www.youtube.com/watch?v=Eb5B5oBr5Go. Czas około 18 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Koronawirus. Kiedy to się skończy? https://www.youtube.com/watch?v=8DUBWPzkS9Q. Czas około 17 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
TRUDNE SPRAWY 12: https://www.youtube.com/watch?v=bShDLssiOs4. Czas około 19 minut.
POZNAJ SWOJE PRAWA 3: https://www.youtube.com/watch?v=IR3VCydpUTU. Czas około 22 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CZY CHODZIĆ W MASECZKACH CZY NIE? WYJAŚNIA PROF. GUT: https://www.youtube.com/watch?v=y-pTqAyq-a8. Czas około 14 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
CZY CZEKA NAS DRUGA PANDEMIA? Gość: prof. Włodzimierz Gut: https://www.youtube.com/watch?v=UOagx0XE6k8. Czas około 16 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia 4.04.2020 r. godz. 17:00 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2: http://www.wsse.katowice.pl/art,466,kom ... sars-cov-2.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Nowa Lewica. Co na temat Nowej Lewicy mówi Wikipedia?:
Nowa lewica - ruch społeczno-polityczny powstały po 1964. Jego głównym ideologiem był Herbert Marcuse. Termin „nowa lewica” upowszechnił Charles Wright Mills w eseju Letter to the New Left (1960). Ruch ten rozwijał się szczególnie w środowiskach akademickich i intelektualnych. Jego powstanie wiązało się z protestami przeciwko zatruciu środowiska, wojnom i zbrojeniom atomowym, nawoływała do ograniczenia konsumpcjonizmu i autorytarnych tendencji państwa. Ruch czerpie z filozofii anarchistów (Michaił Bakunin, rosyjski rewolucjonista), jak i marksistów (Herbert Marcuse, niemiecko-amerykański filozof pochodzenia żydowskiego, ideolog rewolty studenckiej roku 68 i socjolog marksistowski, przedstawiciel szkoły frankfurckiej). Za „ojca" nowej lewicy uważany jest Herbert Marcuse. Temu marksiście poświęciłem już wiele miejsca we wcześniejszych wpisach. Marcuse odrzucał teorię walki klas i marksistowską troskę o prawa pracownicze. Zgodnie z filozofią głoszoną przez Leszka Kołakowskiego deklarował, że wszystkie kwestie egzystencji materialnej zostały rozwiązane, polecenia i zakazy moralne nie są już istotne. Uważał erotyczną realizację człowieka jako prawdziwą metodą wyzwolenia ludzkości, czym wpłynął na poglądy Jerry’ego Rubina (amerykański aktywista) i Youth International Party (amerykańska antykulturowa partia polityczna). Znak graficzny Youth International Party: https://pl.wikipedia.org/wiki/Youth_Int ... ieflag.gif.
Inny działacz Nowej Lewicy, Ernst Bloch (niemiecki filozof marksistowski i teolog ateistyczny), wierzył, że socjalizm może być środkiem realizacji dla wszystkich ludzi, co uważał za „osiągnięcie nieśmiertelności i stworzenie nowego Boga".
Po wygaszeniu rewolucyjnych nastrojów nastąpił tzw. marsz przez instytucję upowszechniający nową ideologię. Nie oszczędzono nawet instytucji europejskich kościołów. Najłatwiej poszło na uczelniach i uniwersytetach. To tam stworzono pojęcie gender oznaczające zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci. Odkryto, że płeć biologiczna nie ma znaczenia, liczy się tylko płeć kulturowa. To nie biologia a kultura określa nam płeć. Teraz każdy, jako wolny człowiek może sobie wybrać płeć niezależnie od tego, jaką role mu przypisze otoczenie. Wolność i równość stały się głównymi hasłami nowej lewicowej rewolucji. Pierwszy człon tego hasła łączył lewicę z liberałami i wolnościowcami, ale równość dla liberałów to już obce hasło. Marksiści usunęli taktycznie ze wszystkich deklaracji programowych słowo socjalizm i zastąpili go słowem wolność lub równość. Taka ideologiczna zmiana zbliżyła nową lewicę do wolnościowców. Niektóre ruchy wolnościowe zaczęły już akceptować w imię wolności związki jednopłciowe i ich prawa. Uznają, że wolność to prawo do każdej miłości i prawo do rozporządzania swoim ciałem. Podobnie jak nowa lewica, wolnościowcy domagają się legalizacji marihuany, a prostytucję uważają za prywatną sprawę człowieka. Niektórzy maszerują już w paradach równości i się zachwycają nowymi doświadczeniami.
Ruchy nowej lewicy mają również charakter kontestacyjny. Kontestują wartości autorytetów, instytucji, kościołów (ruch tzw. księży kontestatorów), potępiają konsumpcjonizm i przemysłowy model społeczny, który uznany został za opresyjny i budujący ograniczenia. Nowa lewica nigdy nie utworzyła jednolitej, spójnej koncepcji ideowej - była zbiorem poglądów zaczerpniętych z idei takich jak trockizm, anarchizm, maoizm, marksizm, liberalizm, egzystencjalizm i poglądów różnych religii. Wszystkie ruchy nowej lewicy odrzucały założenia „starej lewicy”, a więc socjaldemokracji i marksizmu-leninizmu. Hasłem ideowym nowej lewicy było 3 x M (Marks, Mao, Marcuse). Obecnie koronawirus wyciszył w Polsce walkę ideologiczną, ale wcześniejsze wypowiedzi działaczy Nowej Lewicy sugerowały korzystanie z doświadczeń zachodniej lewicy i stawiali sobie za cel dogonienie Europy w przemianach obyczajowych.
Reportaż: Antykultura: Nowa lewica i rewolucja roku 1968: https://www.youtube.com/watch?v=76XyjfbGj94. Czas około 27 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Czy człowiek maczał palce w powstaniu koronawirusa? https://www.youtube.com/watch?v=mz_P7dkvhP0. Czas około 7 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Analiza fatalnej sytuacji politycznej w Polsce wytworzonej przez pandemię. SALONIK POLITYCZNY ZIEMKIEWICZA-CO ZROBIŁ GOWIN? DWIE WIZJE WYBORÓW CZY CICHY PUCZ W DOBIE EPIDEMII: https://www.youtube.com/watch?v=gfPOvzDJ0v4. Czas około 45 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dr Błaszczyk: Ten wirus jest całkiem inny. Obraz chorobowy nie jest podobny do choroby wirusowej: https://www.youtube.com/watch?v=-vZofowpPm0. Czas około 19 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CZYM RÓŻNI SIĘ WIRUS COVID-19 OD INNYCH WIRUSÓW Z RODZINY SARS? DR SUTKOWSKI ODPOWIADA: https://www.youtube.com/watch?v=R8HcdpGXCmE. Czas około 16 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Kabaret Moralnego Niepokoju: https://www.youtube.com/watch?v=JPmo33I0u9k. Czas około 46 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia 5.04.2020 r. godz. 17:00 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2:
http://www.wsse.katowice.pl/art,466,kom ... sars-cov-2.
Koroawirus na świecie. Mapa:
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6.
Koronawirus w Polsce. Mapa:
https://www.arcgis.com/apps/opsdashboar ... e3e025e213.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus: jak skutecznie uczyć się z domu? - prof. Tomasz Grzyb i Zofia Szynal: https://www.youtube.com/watch?v=D8UcJEgbHzw. Czas około 63 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Koronawirus. Co robi z Twoją psychiką? https://www.youtube.com/watch?v=w5ls8kz1z7E. Czas około 18 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
O ODWADZE I LĘKU - PEŁNA MOC MOŻLIWOŚCI JACEK WALKIEWICZ: https://www.youtube.com/watch?v=8U4ncLeiqbg. Czas około 10 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
GRY MAŁŻEŃSKIE 8: https://www.youtube.com/watch?v=JAnR23zyRdA. Czas około 16 minut.
ŚLUBNA GORĄCZKA 2: https://www.youtube.com/watch?v=IJ4micvXA4Q. Czas około 22 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia6.04.2020 r. godz. 17:30 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2: http://www.wsse.katowice.pl/art,466,kom ... sars-cov-2.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

O CO CHODZI PREMIEROWI GOWINOWI? https://www.youtube.com/watch?v=u9rU2jrDXNU. Czas około 16 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CO MOŻE ZABRAĆ POLAKOM STAN NADZWYCZAJNY? https://www.youtube.com/watch?v=nrpT1VfHS_E. Czas około 16 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CO ZOBACZYLI WE WŁOSZECH POLSCY LEKARZE? https://www.youtube.com/watch?v=bvBk7uycVhs. Czas około 16 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Nowa Lewica. Amerykański socjolog Charles Wright Mills opowiadał się za przejściem od tradycyjnej lewicowości w stronę wartości kontrkultury (obalanie tradycyjnych kultur) oraz podkreślał perspektywę ruchu międzynarodowego. Mills zmienił postawę wielu partii lewicowych, które dotychczas uważały robotników za główną siłę rewolucyjną, nową siłą lewicy mieli być według niego młodzi intelektualiści. W Wielkiej Brytanii, w 1960 roku, założony został dziennik „New Left Review", pismo stanowiło syntezę poglądów rewizjonistycznego marksizmu i humanizmu, odrzucając przy tym marksizm ortodoksyjny.
Nowa Lewica przyczyniła się do wzrostu znaczenia ruchów feministycznych oraz ruchu na rzecz ochrony środowiska już w latach 60., dotychczas często lekceważonych przez „starą lewicę". Bardziej radykalne grupy lewicowe zaczęły ewoluować w kierunku terroryzmu. W roku 1968 podczas praskiej wiosny związkowcy inspirowani przez Nową Lewicę i wspierani przez reformatorski rząd Czechosłowacji przejmowali kontrolę nad fabrykami. Wpływy Nowej Lewicy na polskich studentów objawił się też w marcu 68. Po 12 latach uczestnicy protestów z marca 68 staną na czele polskiego ruchu związkowego „Solidarność”. Kuroń, Michnik, Modzelewski, Geremek, Mazowiecki, Balcerowicz i inni to przygotowane kadry przez zachodnią Nową Lewice do budowy socjalizmu z „ludzką twarzą” w Polsce. Jednak gdy zachodni działacze Nowej Lewicy zobaczyli, że polscy robotnicy podczas strajków modlą się na mszach organizowanych na terenie fabryki, dostawali spazmów. Po tych doświadczeniach ostatecznie przestano się zajmować klasą robotniczą, kierując swą uwagę na mniejszości seksualne. Okazało się, że znaczna część młodych lewicowych intelektualistów to geje i lesbijki. Ułatwiło to konsolidację młodzieżowych mniejszości seksualnych i stworzenie wpływowych organizacji gejów i lesbijek. Sprawy socjalne dla nowej lewicy stały się już tylko sposobem na maskowanie rewolucji obyczajowej. Problem było znalezienie takiego sposobu działania Nowej Lewicy, aby mniejszości seksualne potrafiły narzucać swą wole większości. Przygotowano omawiany już wcześniej marsz przez instytucję, co umożliwiło wprowadzenie rewolucji obyczajowej na uczelniach i uniwersytetach. Nawet nie oszczędzono uczelni katolickich. Uczelnie te zaczęły wypuszczać księży przygotowanych do rewolucyjnych zmian w Kościele. Powstała grupa nowoczesnych księży, która stopniowo przenikała do władz kościelnych. Obecnie w Polsce rewolucja obyczajowa wkracza do szkół. Seksualizacja dzieci pozwoli na uwolnienie popędu seksualnego młodzieży. Z europejskich doświadczeń wynika, że młodzież wyzwolona seksualnie zawsze głosuje na lewicę, bo tylko lewica to wyzwolenie gwarantuje. Gdy w perspektywie mniejszość zrobi się większością, to nowa lewica już na trwałe przejmie władzę w Polsce. Niewątpliwie ten proces zostanie przyspieszony, ponieważ wiele osób w Polsce ma sympatię do lewicy z powodu komunistycznego rodowodu. Połączenie SLD z Wiosną jest skonsolidowaniem głosów wojujących bolszewików i ich potomków z miękką, ciepłą i wrażliwą lewicą. Zapomina się o akcji „Hiacynt” w połowie lat 80. Właśnie ci komunistyczni koalicjanci wzywali homoseksualistów na przesłuchania, pobierali im odciski palców i zakładali kartoteki. Wymuszali na homoseksualistach szantażem różne bezprawne działania, uzależniając ich od Służby Bezpieczeństwa i pogrążając ich jeszcze bardziej. Jedynym ratunkiem dla prześladowanych i szantażowanych homoseksualistów była ucieczka za granice. Połączenie wolną miłością stalinowskich komunistów oraz sodomitów i onanistów w jedno ugrupowanie to bardzo ciekawy eksperyment polityczny, ale co się nie robi dla odzyskania władzy. Wiosna otrzyma struktury terenowe byłej SLD, a SLD otrzyma od Wiosny młode kadry do kolportażu ulotek. Być może Wiosna zorganizuje dla starych działaczy SLD darmowy masaż erotyczny, przedłużając im w ten sposób aktywność polityczną. Składki członków SLD przydadzą się na organizację parad równości w terenie. W starych krajach UE Nowa Lewica opracowała skuteczne metody narzucania swych rozwiązań większości i efekty są bardzo zachęcające. Problem jest z krajami Europy Wschodniej, tutaj potrzebny jest większy upór i wytrwałość, a działaczom SLD tego nie brakuje. Po masażu erotycznym dostaną nowy zastrzyk aktywności politycznej. Konsolidacja sił lewicy w Polsce jest konieczna, bo Kraje Europy Wschodniej były przez lata odcięte od procesów społecznych zachodzących w Europie Zachodniej. Komunizm marksistowsko-leninowski skutecznie zakonserwował tradycyjne obyczaje, kulturę i religię w krajach Europy Wschodniej. Zburzenie tych konserwatywnych zachowań Polaków wymaga odwagi i determinacji od Nowej Lewicy.
SLD z Wiosną tworzą Nową Lewicę - W pełnym świetle: https://www.youtube.com/watch?v=3XlqPYL9ybQ. Czas 3 minuty. C.D.N.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wiedza społeczna

Post by Igor »

Świat się wali, ludzie umierają setkami a ten p......po swojemu. Chyba chce pobić rekord głupoty w internecie
memento
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Igor. Czy mam sądzić, że twój zdrowy rozsądek zżarła lewicowa głupota? Na 12 ostatnich moich wpisów o epidemii jeden dotyczy spraw ogólnych. Więc opanuj się biedny człowieku i się więcej nie kompromituj. Życie tylko koronawirusem doprowadzi nas do szaleństwa.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Co nasza Konstytucja i ustawy mówią o stanach nadzwyczajnych? Art. 228. 1 stanowi: W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
Art. 228. 7 z kolei mówi: W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.
Poszczególne stany regulują odrębne ustawy. W obecnych warunkach możliwe jest tylko wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ustawa przewiduje możliwość wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na 30 dni: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 171897.pdf. Ograniczenia wolności i praw człowieka zapisane są w art. 20, 21, 22, 23, 24, 25. Ciekawe są też przepisy karne (art. 27 i 28). Dalsze przedłużanie stanu klęski żywiołowej musi zatwierdzać sejm. Spowoduje to wielomiesięczną walkę polityczną i destabilizację państwa.
Konstytucja w Art. 77. 1 stanowi: Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej. 2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
Jest też ustawa o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 021955.pdf. Ustawa ta przyspiesza uzyskiwanie odszkodowań. Więc istnieje realne niebezpieczeństwo załamania gospodarczego państwa. Na temat uporządkowania ustawowego ubezpieczeń w stanie nadzwyczajnym nic nie znalazłem. Były przymiarki do obowiązkowych polis katastroficznych, ale ten projekt nie zrealizowano. Pani Gelsdorf kadencja kończy się 30 kwietnia i jest to pewien problem, bo pozostawienie jej na stanowisku może rzeczywiście skutkować kolejnym kryzysem państwa, ale to nie jest najważniejsze. Brak jest zapisów w Konstytucji co po uchyleniu stanu nadzwyczajnego. Stwierdzenie, że kadencja prezydenta zostaje odpowiednio przedłużona, nic nie znaczy. Konstytucja mówi tylko, że kadencja sejmu nie może być skrócona w ciągu 90 dni po zakończeniu stanu nadzwyczajnego. Nic nie mówi o kadencji prezydenta. Nie wiadomo czy po stanie nadzwyczajnym prezydent będzie jeszcze prezydentem, czy nie? A jak Sąd Najwyższy stwierdzi, że nie ma podstaw prawnych, aby Duda dalej sprawował urząd prezydenta - powstanie taki chaos, że nie będzie można przyjąć żadnej ustawy, bo nie będzie prezydenta. Po prostu mamy bubel prawny, a nie Konstytucję. Wyjście z tej matni prawnej przy takiej opozycji będzie mistrzostwem świata. Pewnym rozwiązaniem była propozycja Gowina, ale opozycja nie oglądając się na zdrowie i życie obywateli, prowadzi dalej swoją grę.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Gowin: Głosowanie korespondencyjne jest logistycznie niemożliwe. Stan klęski nam niczego nie daje: https://www.youtube.com/watch?v=E26IpO5l7yw. Czas około 17 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dr Jacek Bartosiak: A co jeśli epidemia covid-19 zdemoluje Zachód, a Azja będzie normalnie pracować? https://www.youtube.com/watch?v=mEUbYHFdKMs. Czas około 29 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus a kryzysy w rodzinie: przemoc i współuzależnienie - Magdalena Sękowska i Zofia Szynal: https://www.youtube.com/watch?v=lGZO09D4y8U. Czas około 65 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
Jak NIE ZABIĆ faceta podczas KWARANTANNY? - Jak z nim wytrzymać i co robić? Anna Szlęzak: https://www.youtube.com/watch?v=fjkoXWe-RJU. Czas około 9 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Wszyscy robimy za mało testów: https://www.youtube.com/watch?v=nGnTP_g6D_8. Czas około 11 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
TRUDNE SPRAWY 13: https://www.youtube.com/watch?v=bq4CVtS8F5A. Czas około 33 minuty.
TO TWOJA WINA 7: https://www.youtube.com/watch?v=gSFpr4hiLyQ. Czas około 23 minuty.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dzisiaj, dnia 8 kwietnia 2020 r. odbyła się XVI Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Poraj.
Przyjęto UCHWAŁĘ NR 132(XVI) w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6339
§ 2. 1. Stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej lub wielorodzinnej, wynosi 23,50 zł/osoba.
2. Stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, które nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej lub wielorodzinnej, wynosi 58,00 zł/osoba.
Głosowanie nad Uchwałą Nr 132(XVI)20: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6339.
Za uchwałą głosowało 4 radnych: Boroń Łukasz (Lewica Razem), Sawicki Sylwester (Razem dla Gminy Poraj), Superson-Kosztyła Dagmara (PSL), Tkacz Andrzej (Aktywna Wieś).
Uwaga! Uzasadnienie znajduje się na końcu projektu uchwały: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6336.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dlaczego na YouTube usunięto komentarz Gadowskiego? Gadowski: Przychylam się do tezy, że wirus jest dziełem człowieka. Będziemy mieli epidemię samobójstw: https://www.youtube.com/watch?v=XuV7ugrjF8g. Czas około 30 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Czy Recykling Śmieci To Oszustwo, Na Które Wszyscy Daliśmy Się Nabrać? https://www.youtube.com/watch?v=GSmhUzJ ... e=youtu.be. Czas około 19 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia 8.04.2020 r. godz. 18:00 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2:
http://www.wsse.katowice.pl/art,466,inf ... oj-slaskim.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Nowa Lewica. W krajach Europy Wschodniej rewolucja obyczajowa rozwija się najszybciej w ateistycznych Czechach. Czechy historycznie są państwem chrześcijańskim, jednak obecnie są jednym z najbardziej zlaicyzowanych państw na świecie. Według danych z 2009 r. ok. 65% Czechów deklarowało ateizm, a ok. 34% – wiarę w Boga. Natomiast 1% określało się mianem agnostyków. Według spisu powszechnego z 2011 roku 10,3% Czechów utożsamiało się z katolicyzmem, 0,9% z protestantyzmem, 2,7% z innymi religiami, 6,7% określiło się mianem wierzących bez przynależności do jakiejkolwiek religii, a 79,4% określiło się mianem niewierzących bądź nie zdeklarowało swego wyznania. Liczba zadeklarowanych ateistów stale się zwiększa w ostatnich latach, podczas gdy liczba osób praktykujących katolików wynosi około 5% (głównie w diecezjach Ołomuniec i Brno), a praktykujących protestantów 1%. Jedynym regionem, w którym osoby wierzące dominują, jest w większości protestancki czeski Śląsk Cieszyński (jest tam kilkanaście różnych Kościołów protestanckich). Czechy są przykładem, że społeczeństwo ateistyczne jest otwarte na przemiany obyczajowe i kulturowe. Dlatego Nowa Lewica musi najpierw osłabić religijność Polaków poprzez wyciąganie wszelkich nieprawidłowości w Kościele i przedstawianie instytucji kościelnych jako gniazdo zła i rozpusty. Kolejne ataki na polski Kościół są przed nami.
Teoretycznie duża grupa Czechów wychowana została w tradycji katolickiej, jednak stosunek Czechów do Kościoła rzymskokatolickiego pozostaje na ogół niechętny, głównie z powodu uwarunkowań historycznych. Czechy były jednym z pierwszych państw europejskich, które już w XV w. otwarcie zbuntowały się przeciwko dominacji katolicyzmu (husytyzm), utożsamianego w Czechach z dominacją Niemców, ich kultury i języka. Trwająca od 1948 do 1989 dominacja komunizmu w Czechach, dokończyła dzieła laicyzacji społeczeństwa. Chociaż po aksamitnej rewolucji nastąpiło ożywienie zainteresowania religią, to było to jedynie zjawisko przejściowe.
Po aksamitnej rewolucji (początek 17 listopada 1989 r.) władzę objęło Forum Obywatelskie – czeski ruch polityczny, działający w latach 1989–1991, którego współzałożycielem i następnie nieformalnym liderem był Václav Havel. W 1992 roku władze przejęła Obywatelska Partia Demokratyczna (ODS). ODS, to prawicowa konserwatywna partia polityczna, skrótowo określana jako „demokraci obywatelscy”. W sprawach gospodarczych ugrupowanie głosiło poglądy wolnorynkowe. Była to partia podobna do naszej Unii Wolności. ODS straciła władzę w 1998 r. na korzyść Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (ĆSSD). ĆSSD to tzw. demokracja socjalna odcinająca się od komunistycznej przeszłości, z programem podobnym do zachodniej nowej lewicy. Zwolenników komunizmu przygarnęła Komunistyczna Partia Czechosłowacji (KSĆ). Po delegalizacji KSĆ w 1993 roku powstała Komunistyczna Partia Czech i Moraw (KSĆM), którą popiera około 7% wyborców. KSĆM jest izolowana przez pozostałe ugrupowania polityczne ze względu na sentymenty do poprzedniego ustroju.
Czeska Partia Socjaldemokratyczna (ĆSSD) sprawowała władzę w Czechach 8 lat, od 1998 do 2006 r. Przez następne 8 lat 2006 – 2014 władzę z problemami sprawowała ponownie „prawicowa” ODS. W latach 2014 – 2017 do władzy wróciła ĆSSD. Od 2018 do dziś rządzi partia Akcja Niezadowolonych Obywateli (ANO 2011). ANO 2011, to czeska partia polityczna o profilu liberalnym. Ugrupowanie przystąpiło do Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy i popiera zmiany obyczajowe forsowane przez europejską lewicę. Czesi już tak wyprzedzili Polskę w tych zmianach, że przed epidemią korona wirusa „prześladowani” polscy geje i narkomani wyjeżdżali do Czech na weekendowe orgie (wspomagane nie tylko marihuaną). Pogłębiała się w ten sposób polsko-czeska przyjaźń oraz utrwalała się międzynarodowa wolność i równość. Szczególnie mile są tam przyjmowani polscy chłopcy szukający przygód.
Należy odnotować też, że doradcą kandydata Nowej Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia został Stanisław Ciosek. Stanisław Ciosek znany jest z tego, że najpierw był sekretarzem socjalistycznych organizacji młodzieżowych, potem zajmował się związkami zawodowymi jako minister w rządzie W. Jaruzelskiego (kombinował jak tu rozwalić „Solidarność” w latach 80.). Był członkiem Biura Politycznego KC PZPR. Uczestniczył w pierwszych tajnych rozmowach z przedstawicielami Kościoła i opozycji. Od 1988 uczestniczył w rozmowach w Magdalence, a w 1989 brał udział w obradach Okrągłego Stołu. 21 listopada 1989 r. z poparciem L. Wałęsy został ambasadorem PRL w ZSRR. Był doradcą prezydenta A. Kwaśniewskiego. Kandydat Biedroń nie krył zadowolenia i dumy, twierdząc: To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę państwu przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która wiele lat spędziła, doradzając, jako główny doradca do spraw międzynarodowych i polityki wschodniej najlepszemu prezydentowi III RP. Jest ze mną były ambasador, ekonomista, poseł wielu kadencji, ale przede wszystkim wybitny mąż stanu Stanisław Ciosek. Pan ambasador będzie moim doradcą ds. polityki międzynarodowej i polityki wschodniej.
Pan Ciosek był szczególnie nielubiany przez związkowców od początku istnienia „Solidarności”. Wśród doradców R. Biedronia znalazł się też Pan Marek Belka zarejestrowany przez SB aż pod dwoma pseudonimami. Właśnie takie osobistości obstawiają Pana Biedronia z nadania spadkobierców PZPR, czyli SLD. Przez tyle lat rządzące Polską ugrupowanie zmuszone zostało posługiwać się sodomitami, pokazując swoją degrengoladę. A jak to się zaczęło? Już w latach 70. MSW wyposażyło tych młodszych UB-owniczków w takie skórzane torebeczki na paseczku zwane „pedałkami” lub „pederastkami”. Taka torebka była wtedy znakiem rozpoznawczym homoseksualistów. Wypuszczano UB-owniczków na ulice miast na „wabia” i po miłej rozmowie i odkryciu intencji rozmówcy następowało spisywanie upolowanego homoseksualistę. Można było wtedy szantażować takiego delikwenta i wykorzystywać do celów operacyjnych. Po pewnym czasie nastąpił niepokój w szeregach SB, ponieważ coraz więcej młodych UB-owniczków zamieniało kontakty służbowe z rozpracowywanymi chłopcami na kontakty intymne. Więc można przyjąć, że współpraca między SLD i Wiosną rozkwita już od dziesięcioleci tylko pod innymi szyldami. Z tą różnicą, że teraz cały SLD i wszyscy starzy weterani ruchu robotniczego przy Panu Biedroniu będą przeżywać drugą młodość i nie jedna przyjaźń zawiązana będzie. Współpraca utrwalana będzie nie tylko słowem, ale i czynem. Można też zaobserwować, jak młodzi działacze SLD i Razem bez zahamowań integrują się z uczestnikami parad równości. Wyraźnie widać, że rewolucja komunistyczna stara się doprowadzić do destrukcji organicznych więzi społecznych m.in. przy pomocy sodomitów. Być może korona wirus spowoduje zrewidowanie planów zniszczenia tradycyjnej rodziny i zatrzymanie upadku moralnego Europy.
Karoń o marksizmie i Nowej Lewicy: Biedroń to bezczelny cwaniak. Od kogo dostaje pieniądze? https://www.youtube.com/watch?v=TGyzRr1R6gI. Czas około 53 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5. C.D.N.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Ziemkiewicz wRealu24 o legalności wyborów prezydenckich, wolcie Gowina, PiS i głupawej opozycji! https://www.youtube.com/watch?v=KYxZOwi1u14. Czas około 44 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Stan prawny związany z ogłoszenie wyborów. Wojna USA-Chiny idzie już na całego I My Polacy lecimy na łeb do basenu bez wody! https://www.youtube.com/watch?v=nrocIKxS2Jk. Czas około 44 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia 9.04.2020 r. godz. 17:00 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2:
http://www.wsse.katowice.pl/art,466,inf ... oj-slaskim.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus: jak wspierać osoby starsze w czasie epidemii - prof. Katarzyna Popiołek i Zofia Szynal: https://www.youtube.com/watch?v=jssDGvJ5SiQ. Czas około 59 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
WIRUS VS. EKONOMIA. Jak długo wytrzymamy? https://www.youtube.com/watch?v=BzmKUZXKFLg. Czas około 63 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Włącz pełny ekran i rozluźnij się. Odpłyń do innego lepszego świata.
Medytacja Wielki Piątek. Bądźmy Razem: https://www.youtube.com/watch?v=BR8QcH1BK14. Czas około 31 minut.
POPATRZ, JAK SZYBKO MIJA CZAS: https://www.youtube.com/watch?v=fvg37CJvwXE.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Krzyż od 33 do 2010 roku: https://www.youtube.com/watch?v=WwB7cx7fwNQ. Czas około 10 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

CZY SENAT OPÓŹNI WALKĘ Z KORONAWIRUSEM? https://www.youtube.com/watch?v=_IfA7LPJHok. Czas około 17 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, szybkiego powrotu do normalności oraz wesołego Alleluja.
Mój Mistrzu: https://www.youtube.com/watch?v=EH2mnnu9vRA.
Pij ten kielich: https://www.youtube.com/watch?v=ZcvwYSg38lg.
Tam na wzgórzu wśród skał: https://www.youtube.com/watch?v=XrLcOQYyG88.
PANIE NIE SPIJ: https://www.youtube.com/watch?v=y6aKpN88CoM.
Na świecie tyle bólu i łez: https://www.youtube.com/watch?v=hWIhZtT8Wdg.
"KIEDY W JASNĄ ,SPOKOJNĄ ,CICHĄ NOC": https://www.youtube.com/watch?v=nvPHLhtiiq4
Dziękuję Ci Panie: ://www.youtube.com/watch?v=N0omE9Vyp18.
Popatrz jak prędko mija czas: https://www.youtube.com/watch?v=iEU2-fE ... lg&index=6.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

ILE OFIAR COVID-19 JEST WE WŁOSZECH? Chorzy umierają w domach, ale nie wliczają się do statystyk: https://www.youtube.com/watch?v=JfzGAUtKqEk. Czas około 3 minuty.
W Wisconsin odbyły się WYBORY PODCZAS PANDEMII. Wybór pomiędzy zdrowiem a obywatelskim obowiązkiem: https://www.youtube.com/watch?v=DknLdfyzXBk. Czas około 2 minuty.
Bluzgi, plucie i kasłanie w twarz. Z czym muszą się zmagać pracownicy medyczni w USA?: https://www.youtube.com/watch?v=p___DnQE010. Czas około 2 minuty.
Wybory parlamentarne w dobie koronawirusa. Koreańczycy skorzystali z możliwości wczesnego glosowania: https://www.youtube.com/watch?v=EqThyyDirCw. Czas około 2 minuty.
Niemcy walczą z koronawirusem. Tętniący zwykle życiem Berlin, przypomina teraz bardziej miasto-widmo: https://www.youtube.com/watch?v=4TzTtV8iBg4. Czas około 2 minuty.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wiedza społeczna

Post by Zdzisława Polak »

Wielkie dzięki dla Letnika za wykazywane starania w umilaniu nam tego trudnego okresu życia Bóg Ci zapłać dobry człowieku.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Pani Zdzisławo dziękuje i życzę zdrowia i wytrwałości!
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Wielkanocna podróż do Norwegii.
Norwegia - Droga Atlantycka:
https://n1s1.elle.ru/72/4c/49/724c49c11 ... 87866.jpeg.
Widok z góry na drogę: https://www.youtube.com/watch?v=MjwU8xERoeQ.
To najpopularniejszy i najpiękniejszy tor w Norwegii. Jego popularne nazwy - „droga do nikąd” lub „pijana droga” - otrzymano z powodu mostu Storsezandetsky, który ostro odchyla się w bok o 23 metry. Złudzenie optyczne - z odległości wydaje się kierowcy, że most jest niedokończony i odrywa się „w najciekawszym miejscu”. Sama autostrada znajduje się na kilku wyspach i rafach, które łączą osiem dużych mostów. W Norwegii autostrada atlantycka została uznana za „budowle stulecia”.
Zapraszam na przejażdżkę Drogą Atlantycką: https://www.youtube.com/watch?v=tp9JZrCrrQY. Czas około 4 minuty.
Ujęcia przy lepszej pogodzie: https://www.youtube.com/watch?v=at0zYKz6TG8. Czas około 3 minuty.
Norwegia - Kolej widokowa Flam – Myrdal: https://www.youtube.com/watch?v=u6J6NkLokCU. Czas około 4 minuty. Kolejka turystyczna do Myrdal to jedna z niezwykłych atrakcji Norwegii. Pociąg pokonuje 20 km, liczne tunele (kilka z nich to pętle wewnątrz góry) i wznosi się 850 m. Po obu stronach można podziwiać wodospady, a największy z nich to Kjosfossen o wysokości 93 m, przy którym specjalnie zatrzymuje się pociąg. Niestety bilet tam i z powrotem kosztuje 340 koron (ok. 170 zł).
Norwegia - Droga Trolli: https://www.youtube.com/watch?v=J721fogP0S4. Czas około 6 minut.
Trollstigen, zwana też Drabiną Trolli lub Drogą Trolli, to trasa złożona z 11 serpentyn, o której sami mieszkańcy Norwegii mówią jako o obowiązkowym punkcie wizyty w tej części Europy. Znajduje się w południowej części kraju, w pobliżu miasta Andalsnes. Od wielu lat stanowi jedną z największych atrakcji nie tylko w regionie, ale w całej Skandynawii.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Wybory - Kabaret Moralnego Niepokoju: https://www.youtube.com/watch?v=udwjwQIdRv8. Czas około 12 minut.
Kabaret. Zemsta po latach: https://www.youtube.com/watch?v=DWPNlh9vmWQ. Czas około 24 minuty.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Zapraszam na hawajskie melodię okraszone widokami.
https://www.youtube.com/watch?v=zLKbbE-Eo5w. Czas około 21 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=YoQ3B4zBPt0. Czas około 20 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dalszy ciąg odkrywania Norwegii:
Norwegia. Koło Podbiegunowe. WIDOK Z LOTU DRONA WIDEO 4K: https://www.youtube.com/watch?v=mg67iIFivDo. Czas około 6 minut.
Zachodnia Norwegia. Film z drona.: https://www.youtube.com/watch?v=PqyPW-Bdd4E. Czas około 6 minut. Film zaczyna się w Ustaoset niedaleko Geilo, przenosząc się do słynnych miejsc, zaczynając od Vøringsfossen, Trolltunga, Preikestolen i Kjeragbolten. W sumie był to 60-kilometrowy spacer.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Czas wracać do przykrej rzeczywistości. Dr Hałat: Jest już ponad 2000 mutacji korona wirusa. Czy powrócimy do starego stylu życia? https://www.youtube.com/watch?v=fvn4X60Mia4. Czas około 13 minut.
BEZ SPINY. BRAUN UJAWNIA, CZEMU PIS ZAMYKA LASY, A OLEJNIK MA KACA: https://www.youtube.com/watch?v=NTB5SIujsyk. Czas około 45 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Kabaret Młodych Panów - Kto poślubi moich synów? https://www.youtube.com/watch?v=0qi6niSlZVM. Czas około 9 minut.
Kabaret. Dom starców: https://www.youtube.com/watch?v=csp6IqYM8mE. Czas około 12 minut.
Kabaret Młodych Panów: https://www.youtube.com/watch?v=v56R1CKFYYE. Czas około 20 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Słuchy chodzą, że kwarantanna na Ukrainie byłemu premierowi służy: https://www.facebook.com/sklepwolnosc/v ... 547390064/.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus. Jak się czujesz? Porozmawiajmy o emocjach - Przemysław Staroń i Zofia Szynal: https://www.youtube.com/watch?v=jz024xd9EN8. Czas około 79 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25. Film zaczyna się po prawie 3 minutach.
8 ZASAD ZARZĄDZANIA CZASEM: https://www.youtube.com/watch?v=I1syN3c8SiM. Czas około 10 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,25.
Jak CHRONIĆ Dzieci w INTERNECIE - Smartfonowe Dzieciaki - Julianna Miner: https://www.youtube.com/watch?v=6g65O8gt3RM. Czas około 12 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
MAŁOLATY 6: https://www.youtube.com/watch?v=-r9GudmVjos. Czas około 14 minut.
DLACZEGO JA 10: https://www.youtube.com/watch?v=SkPEL6vFer0. Czas około 18 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

I N F O R M A C J A Wójta Gminy Poraj z dnia 9 kwietnia 2020 r.: https://poraj.bip.net.pl/?p=document&ac ... ar_id=6343. Jest to informacja wynikająca z biegu terminów wyborów prezydenckich i oparta na obowiązującej ustawie. Nadzwyczajna nowelizacja ustawy spowodowana korona wirusem znajduje się w senacie i po przyjęciu przez senat i podpisie prezydenta wszyscy wyborcy będą głosować korespondencyjnie.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Michalkiewicz w lepszej formie: https://www.youtube.com/watch?v=XWuPYRtzcns. Czas około 23 minuty. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Komunikat ŚPWIS z dnia 14.04.2020 r. godz. 10:00 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - koronawirus SARS-CoV-2: http://www.wsse.katowice.pl/art,466,inf ... oj-slaskim.
Koronawirus w Polsce. Mapa:
https://www.arcgis.com/apps/opsdashboar ... e3e025e213.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Transmisja z XVI Sesji Rady Gminy Poraj z dnia 8 kwietnia 2020 roku: https://ugporaj.sesja.pl/2020/04/14/xvi ... 020-roku//.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

C.D. Nowa lewica. Nowa Lewica czerpie z doświadczeń ruchów komunistycznych rozsianych po całym świecie. Komunizm to wiele kategorii i nurtów. Są 4 podstawowe kategorie komunizmu: anarchokomunizm, maoizm, stalinizm i trockizm. Komunizm dzieli się na główne nurty: eurokomunizm (Europa), fidelizm (Kuba), hodżyzm (Albania), komunizm chrześcijański (USA), komunizm utopijny, leninizm, lewicowy komunizm, luksemburgizm (Róża Luksemburg), narodowy bolszewizm, narodowy komunizm, neokomunizm, prawa opozycja Nikołaja Bucharina (Międzynarodowa Opozycja Komunistyczna) i titoizm. Tak wiele nurtów komunizmu świadczy o podziałach i szukaniu tej jedynej drogi do stworzenia powszechnej szczęśliwości na ziemi. Pojawił się też nowy nurt polityczny postmodernizm. U podstaw postmodernizmu stoi egzystencjalizm, psychoanaliza, teoria krytyczna szkoły frankfurckiej, poststrukturalizm, dekonstrukcja oraz feminizm. Estetyka postmodernistyczna łączy się z hiperrealizmem, pozbawianiem rzeczy ich rodzimego kontekstu przez ukazywanie ich w zmienionych realiach. Postmodernizmowi poświęciłem więcej czasu we wcześniejszych wpisach. Postmodernizm jest zbieżny w około 70 – 80% z marksizmem. Wyraźną różnicą postmodernizmu jest stosunek do własności prywatnej. Marksiści chcą wszystko znacjonalizować, a postmoderniści nie.
Postmoderniści nie dostrzegają, że modernizacja jest wciąż jeszcze niedokończonym i niewyeksploatowanym projektem „wielostronnego powiązania nowoczesnej kultury z praktyką codzienności”. Odrzucanie przez postmodernistów osiągnięć wiedzy naukowej jest samowykluczeniem postmodernizmu poza ramy nauki i uniemożliwia jej ocenę. Przejawiany relatywizm przez postmodernistów prowadzi do tolerowania nietolerancji. Jeśli wszystko jest dopuszczalne, to także i niedopuszczenie oraz represje. Nierozstrzyganie problemów, pozostawienie ich samym sobie, w przyszłości może być źródłem poważnego w skutkach konfliktu, jako sumy nierozstrzygniętych problemów. Jednym z najbardziej znanych współczesnych socjologów postmodernistycznych był Zygmunt Bauman profesor nauk humanistycznych, polski socjolog filozof, eseista, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu – ponowoczesności, płynnej nowoczesności, późnej nowoczesności. Zygmunt Bauman podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie „Semjon”.
Obecnie postmodernizm jest wspierany przez thnk tanki, które są z kolei zasilane przez możnych tego świata i korporację, dlatego postmodernizm usunął ze swych programów nacjonalizację.
Think tank (ang. dosłownie zbiornik myśli) – z założenia, niezależny komitet doradczy o charakterze organizacji non-profit, zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych. Do celów działalności think tanków należą zazwyczaj badania i poszukiwanie sposobów rozwiązania problemów społecznych, konsulting oraz udział w debacie publicznej. Spotkać można szersze rozumienie tego pojęcia, na oznaczenie grupy osób lub instytucji mających podobne cele, ale niekoniecznie posiadających status organizacji pozarządowych. Działalność think tanków jest finansowana z różnych źródeł: organizacji międzynarodowych (w tym fundusze UE), fundacji, przedsiębiorstw, osób prywatnych, a także z środków publicznych.
W założeniu think tanki służą tworzeniu pomostu pomiędzy światem akademickim a publicznym, lecz w praktyce komentatorzy i badacze zauważają postępujące upolitycznienie tych instytucji. Wiele organizacji nazywających się think tankami prowadzi według nich w istocie zamaskowany lobbing polityczny (zbliżony do nowego marksizmu), podpierając się autorytetem nauki. Ci naukowcy jako niezależni eksperci są motywowani ideologicznie i finansowani przez grupy interesu.
Przykładowe Think tanki w Polsce: Centrum im. Adama Smitha (1989), Ośrodek Myśli Politycznej (1992), Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska (2002 r.), Krytyka Polityczna (2002 r.), PAFERE (2003 r.), Instytut Misesa (2003 r.), Think Tank Feministyczny (2005 r.), Instytut Globalizacji (2006 r.), Forum Obywatelskiego Rozwoju (2007 r.), Ośrodek Analiz Polityczno-Prawnych (2009 r.), Zielony Instytut (2009 r.), INPRIS (2009 r.), Poland, go global (2012 r.), Instytut Analiz Rynkowych (2013 r.). Znaczna część tych think tanków wspiera ruchy lewicowe na różne sposoby.
Narodowe Nieuki i Lewicowi Idioci - Polityka w pigułce: https://www.youtube.com/watch?v=5HPg1zAG2iI. Czas około 20 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5. C.D.N.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Jak zrobić jednorazową maseczkę koronawirus COVID19: https://www.youtube.com/watch?v=7Ta3dpb5XiI. Czas około 8 minut. Należy zwrócić uwagę na dobre uszczelnienie maseczki wokół nosa.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Tak walczono z koronawirusem w Chinach: https://www.youtube.com/watch?v=wtQMCpkTM4s.
Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem: https://www.youtube.com/watch?v=O0WLMFScs9E. Czas około 5 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Koronawirus w Polsce: ograniczenia. O co policjant może nas zapytać na ulicy? https://www.youtube.com/watch?v=2UIU2550Hv4. Czas około 10 minut.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

Dlaczego w Nowej Zelandii jest mało zarażonych wirusem? https://www.youtube.com/watch?v=o487dtr8Y4s. Czas około 14 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
Aktualne informację Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus.
letnik

Re: Wiedza społeczna

Post by letnik »

NIE DAJ SIĘ EPIDEMII - DR BOGUSZEWSKI - OTO DLACZEGO MUSIMY NOSIĆ MASECZKI! https://www.youtube.com/watch?v=08iezZwzLXE. Czas około 14 minut. Zalecana prędkość odtwarzania x 1,5.
Locked