Nowa elita i ochrona środowiska

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Nowa elita i ochrona środowiska

Post by Byly »

Pisząc w innym poście o nowej elicie skojarzyłem sobie moja wymianę opon w moim samochodzie w tym tygodniu. Tak zniszczyłem opony zimowe, że musiałem wymienić, wymieniłem na nowe letnie. Proszę sobie wyobrazić, że za pozostawienie starych zniszczonych opon musiałem zapłacić po 10 złotych za sztukę za utylizacje :twisted: Jak głupi musiał być urzędnik który wymyślił taki podatek na ochronę środowiska? Przecież to jest jawna zachęta do zaśmiecania środowiska! Przecież mogłem zabrać te opony, zostawić gdzieś na parkingu, w lesie, czy koło sąsiada, zarobiłbym 40 złotych. Jak myślicie ile osób postąpi tak jak ja a ile tak jak napisałem jak można ominąć tą kolejną daninę?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nowa elita i ochrona środowiska

Post by zg »

W sumie to zostawiasz surowiec wtórny to Tobie powinni zapłacić, a zużyte opony można oddać bezpłatnie na PSZOK w Poraju lub 2 razy do roku u nas gdy gmina zbiera tzw. gabaryty, wystarczy wcześniej to zgłosić.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nowa elita i ochrona środowiska

Post by Byly »

Fakt, Pszok przyjmie opony od osobowych, tylko jechać ekstra do Poraja z 4 oponami, to jeszcze jest opłacalne, ale z jedną lub z dwoma już nieopłacalne:(
A gdzie wyczytać kiedy te zbiórki gabarytów są ogłaszane, lub gdzie zgłaszać?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nowa elita i ochrona środowiska

Post by zg »

Czasem ktoś ze znajomych jedzie do Poraja to można poprosić aby zabrał, popytać może ktoś ze znajomych chce oponę, ludzie robią z nich różne rzeczy, kwietniki , oczka wodne, łabędzie, huśtawki dla dzieci, odboje do łodzi. Sam miałem kiedyś taki zamysł aby z opon zrobić stelaży koszy na śmieci do amfiteatru bo były stabilne i nie do uszkodzenia, te ładne drewniane , które wkopaliśmy są ciągle dewastowane....Zbiórka tzw gabarytów jest 2 razy do roku, zwykle na wiosnę i jesienią. Prawdopodobne w marcu się odbędzie, trzeba śledzić ogłoszenia na sołeckiej tablicy ogłoszeń.
Post Reply