Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Zdzisława Polak »

Zwracam się do Sołtysa i Rady Sołeckiej Żarek Letniska z apelem o usuwanie z gabloty nieaktualnych ogłoszeń.
Z góry uprzejmie dziękuję.
Z. Polak
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Byly »

Kiedy będą wybory na sołtysa?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Zdzisława Polak »

styczeń-luty 2019 zależy kiedy zostanie zwołane Zebranie Wiejskie - Sprawozdawczo-Wyborcze.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by fruzia »

A co to w Żarkach nie ma innych radnych, żeby odpowiedzieć na te pytania? Zostali wybrani i to byłoby na tyle?
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by fruzia »

Pytanie do radnych i sołtysa - kto w tym roku odśnieża i posypuje drogi w Żarkach Letnisku?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Zdzisława Polak »

Tablica pusta czeka na ogłoszenia. Np o grudniowym terminie Sesji Rady Gminy Poraj bo jest już znany. Jest to 28.12.2018 r. (piątek) godz 11:00 Urząd Gminy Poraj.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Byly »

Widziałem samochód P. Kidawy jak posypywał ulicę, to chyba on wygrał przetarg? Odśnieżanie mi się podoba i jest potrzebne, natomiast powtarzam kolejny raz, że z tym posypywaniem to przesada. Po co posypywać, po co zaśmiecać i być może solić nasze drogi? Mi to do niczego niepotrzebne, zakładam buty zimówki, opony zimowe i po problemie. A wam po co to posypywanie jest potrzebne?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by BARBARA »

Termin zebrania wiejskiego, na którym zostanie wybrany sołtys i rada sołecka zależy od wójta gminy. Zgodnie ze STATUTEM SOŁECTWA (takowy istnieje uchwalony przez Radę Gminy) wiejskie zebranie sprawozdawczo-wyborcze, to JEDYNE zebranie wiejskie , które zwołuje wójt, wsystkie inne zebrania zwołuje sołtys i rada sołecka i nie musi się terminu uzgadniać z wójtem. Warto by nowa rada o tym wiedziała.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by fruzia »

Ależ ja zapytałam sołtysa i radnych! I co ?i nic!
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by zg »

Niestety ani Pan Sołtys ani Radni nie mają obowiązku czytania tego forum...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by widz »

Obowiązek radnego i sołtysa to jest słuchanie głosów mieszkańców i nie tylko przed wyborami. Należy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców i je realizować. Należy także przekazywać bieżące informacje mieszkańcom a my co mamy pustą tablice i pustą gablotę
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Bruner »

były Posypywać chociażby same skrzyżowania bo na lodzie nawet najlepsze zimówki nie pomogą. praw fizyki nie oszukasz.
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by fruzia »

Najłatwiej nie odśnieżać, nie sypać , przyjdzie wiosna i będzie po sprawie , samo się roztopi.A że się ktoś połamie, samochód stuknie to jego wina po co wychodził/wyjeżdżał z domu?A co do liści ,to po co jest taka usługa?
fruzia
Ekspert
Posts: 123
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by fruzia »

Widz ma rację, radni mają obowiązek czytać stronę Żarek Letniska o sołtysie no wspomnę, bo to kopalnia wiedzy.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by slimak »

Byly wrote:
17 Dec 2018, 10:07
Widziałem samochód P. Kidawy jak posypywał ulicę, to chyba on wygrał przetarg? Odśnieżanie mi się podoba i jest potrzebne, natomiast powtarzam kolejny raz, że z tym posypywaniem to przesada. Po co posypywać, po co zaśmiecać i być może solić nasze drogi? Mi to do niczego niepotrzebne, zakładam buty zimówki, opony zimowe i po problemie. A wam po co to posypywanie jest potrzebne?
Jeśli jest odśnieżane to i musi być posypane. Jeśli nie ma być posypywane to lepiej żeby nie było odśnieżane, lepiej i bezpieczniej się jedzie po śniegu niż lodzie. Każdy kierowca to wie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Zdzisława Polak »

Na tablicy ogłoszeń znów nieaktualne zawiadomienie. Kto jest za to odpowiedzialny? Jak nie ma czasu to niech odda komuś innemu klucz do gabloty.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Byly »

slimak wrote:
30 Dec 2018, 17:41
Byly wrote:
17 Dec 2018, 10:07
Widziałem samochód P. Kidawy jak posypywał ulicę, to chyba on wygrał przetarg? Odśnieżanie mi się podoba i jest potrzebne, natomiast powtarzam kolejny raz, że z tym posypywaniem to przesada. Po co posypywać, po co zaśmiecać i być może solić nasze drogi? Mi to do niczego niepotrzebne, zakładam buty zimówki, opony zimowe i po problemie. A wam po co to posypywanie jest potrzebne?
Jeśli jest odśnieżane to i musi być posypane. Jeśli nie ma być posypywane to lepiej żeby nie było odśnieżane, lepiej i bezpieczniej się jedzie po śniegu niż lodzie. Każdy kierowca to wie.
Pod warunkiem, że nie nasypało 30 cm śniegu :? ja nie mówię o głównych ulicach: Prosta, Słoneczna. Mam na myśli wszystkie małe uliczki, chciałbym by były białe i czyste.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Ogłoszenia na Tablicy Rady Sołeckiej

Post by Byly »

Zdzisława Polak wrote:
30 Dec 2018, 19:31
Na tablicy ogłoszeń znów nieaktualne zawiadomienie. Kto jest za to odpowiedzialny? Jak nie ma czasu to niech odda komuś innemu klucz do gabloty.
Podobno w styczniu wybory sołtysa? Wybierzemy nowego i wszystko zacznie działać prawidłowo.
Jeżeli byłaby chętna objąć tę funkcję BARBARA to ja i cała moja liczna rodzina głosujemy za tą kandydaturą. Na dzień dzisiejszy nie widzę osoby bardziej kompetentnej i przede wszystkim chętnej do tej pracy.
Post Reply