Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

W trakcie ostatniej kampanii wyborczej tyle było pytań co zrobiono za poprzedniego wójta w okresie od 2002 r do 2010 r i ile było oskarżeń w/s zadłużenia Gminy Poraj. Proszę to wszystko sobie przeczytać w Kurierze Porajskim z 2010 roku oto link:
http://docplayer.pl/16298291-Podsumowan ... tycji.html
letnik

Re: Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Post by letnik »

Pani Zdzisławo, widzę, że Pani bardziej ufa propagandzie komunistycznej niż liberalnej, mimo że te ideologie totalitarne mają wspólnych ojców założycieli. Obie kłamały i obie nie były wiarygodne. Ekipa liberalna twierdzi, że nie było finansowego pokrycia na rozpoczęte inwestycję. Ekipa komunistyczna twierdziła, że zadłużenie gminy w sierpniu 2010 roku było zerowe. Oba twierdzenia się nie wykluczają. Prawda leży w dokumentach, a nie w „Kurierze”. Radni nie mieli do nich dostępu ani za wójta Szczerbaka, ani za wójta Stachery.
Ustawa o dostępie do informacji publicznej przyznaje prawo wglądu do dokumentu urzędowego (art. 12 ust. 2 u.d.i.p.) oznacza m.in. prawo radnego do:
1. Przeglądania dokumentu w miejscu jego przechowywania np. w urzędzie gminy,
2. Sporządzania kopii za pomocą różnych środków technicznych (np. ksero, fotografowanie, skanowanie, filmowanie),
3. Sporządzania odpisów, notatek i wydruków, jeżeli istnieją wersje elektroniczne dokumentu,
4. Przeniesienia dokumentu na inny nośnik informacji (np. CD-ROM),
5. Przesłania dokumentów w formie papierowej lub elektronicznej na żądany adres.
Dokumentem urzędowym jest treść oświadczenia wiedzy lub woli, utrwalona i podpisania w dowolnej formie przez funkcjonariusza publicznego, w ramach jego kompetencji, skierowana do innego podmiotu lub złożona do akt sprawy (art. 6 ust. 2 udip).
W samorządzie będzie to dokument podpisany przez pracownika organu samorządowego (art. 115 kodeksu karnego), który wydaje władcze rozstrzygnięcia, np. decyzje lub uczestniczy w ich przygotowaniu, nawet jeśli jego podpisu nie ma pod końcową wersją dokumentu.
Radni nie byli w stanie wyegzekwować przepisów tej ustawy. Byli po prostu za ciency.
Zastanawia mnie Pani obrona komunistycznej ekipy. Czyżby Pani chciała zakładać w powiecie koalicję z SLD?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Szanowny Panie K (Letniku). Przykro mi, że tak mnie Pan osądził. Ja nie będę tłumaczyć się z postawionych mi przez Pana zarzutów bo tylko winni się tłumaczą. Jeśli takie osądy sprawiają Panu przyjemność to bardzo proszę pisać do woli. Powodzenia.
Nobody
Gość
Posts: 18
Joined: 19 Feb 2018, 09:47

Re: Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Post by Nobody »

Letnik, przestań dzielić ludzi na komunistów, liberałów itp. a na ludzi dobrych i złych.. Tu nie ma żadnej obrony Pana Szcerbaka, to są fakty. Tyle zrobił za swojej kadencji i tego się podważyć nie da. Obiecałem sobie,że nie będę już z Tobą wchodził w polemikę,bo to nie ma sensu, ale nie wytrzymałem. I jeszcze jedno. Wszystkich osadzasz, ten komunista, tamten siaki, więc z zasady musi być zły, a przecież nie sądźcie a nie będziecie sądzeni..
letnik

Re: Co zrobiono w kadencji 2002-2010 w Gminie Poraj

Post by letnik »

Szanowna Pani P. Ja uważam, że polityk powinien mieć jakieś ideały, lub chociaż powinien umieć odróżnić dobro od zła. Tylko tyle i aż tyle.
Nobody, proszę nie używać hasła wymyślonego przez propagandzistów, bo podział jest podstawą filozofii i jest nierozerwalnie związany z naturą. Nie da się opisać świata bez podziału ludzi, pojęć, zjawisk i rzeczy. Każdy człowiek ma imię i nazwisko, aby się odróżni od innych. Każdy człowiek jest odrębnym bytem, dzięki czemu ma swoje indywidualne prawa. Każdy przedmiot ma swoją nazwę i wszystkie nazwy służą do opisania i uporządkowania świata. To hasło o dzieleniu ludzi jest zapożyczone z ideologii gender. Forsuje się likwidacje podziału ludzi ze względu na płeć. Podobno wszyscy jesteśmy obojnakami. Próbowano też likwidować podziały, tworząc fronty jedności narodu. Robiły to określone grupy polityczne. Podział jest warunkiem istnienia demokracji, a brak podziałów to cechy dyktatury.
Istnieje podział ludzi pod różnym względem np. ze względu na wiek: przedprodukcyjny, produkcyjny i poprodukcyjny. Podobnie naturalny jest podział ze względu na poglądy polityczne. Spróbuj nie dzielić butów na lewy i prawy i spróbuj chodzić w dwóch lewych butach.
Prawdopodobnie używasz tego hasła z powodu niepełnej wiedzy dotyczącej znaczenia słowa podział. Słowo to ma wiele synonimów (wyrazów bliskoznacznych), dlatego jest używane propagandowo. Można dzielić na części (podzielenie, dzielenie, rozdzielanie, rozbiór, rozbicie, fragmentacja, parcelacja, rozparcelowanie, porcjowanie).
Można dzielić na grupy (klasyfikacja, kategoryzacja, porządkowanie, gradacja, systematyzacja, typizacja, typologia, segregacja). Podział opisujący stan społeczeństwa (rozłam, rozbrat, rozwarstwienie, zróżnicowanie, schizma, secesja). Te synonimy w większości można odnosić do przedmiotów, pojedynczych ludzi, jak i do grup społecznych.
Podobny naturalny podział ludzi istnieje ze względu na poglądy polityczne. Właśnie w epoce Oświecenia powstał podział na lewicę i prawicę. Próbuje się wmówić mniej zorientowanym ludziom, że każde dzielenie ludzi jest czymś złym, zasługującym na potępienie, natomiast ci krytykujący manipulatorzy sami dzielą ludzi, bo nie da się przedstawiać żadnej wiedzy w tym społecznej bez podziału na kategorię zachowań ludzkich.
Post Reply