Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Zarządzeniem Wójta Gminy Poraj dokonano podwyżki cen wody i ścieków. Najpierw wprowadzono w życie podwyżki( na początku czerwca 2018 r)
a Zarządzenie Wójta ukazało się w dniu dzisiejszym tzn. 16.08.2018r. Czy prawo może działać wstecz? Chyba nie. Na jakiej więc podstawie prawnej zastosowano w fakturach zwiększone ceny wody i ścieków?.
oto link: http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5504
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by Byly »

Wg mnie prawo nie powinno działać wstecz, ale tak działają na górze, tak też działa się na dole. Przecież przykład bierze się z góry. Oj Polakowa, ty to potrafisz zaskoczyć człowieka :lol: Ty to jakbyś żyła w innym świecie, czy nie widzisz co wyprawiają rządzący? Może nie tylko oglądaj Telewizję Maryję i TV publiczna, zobacz tez czasami inne stacje, ja tak robię i wyciągam wnioski.
letnik

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by letnik »

Byly, widzę, że reklamujesz najbardziej antypolską telewizję TVN. To jest gniazdo marksizmu kulturowego. Występują tam tylko niedouczeni prawnicy. Polsat się opamiętał i pomału wraca na polskie tory. Namawianie do oglądania TVN, jako wiarygodnej TV, świadczy o braku wiedzy podstawowej. Ja oglądam TVN tylko po to, żeby wiedzieć, co wrogowie Polski mówią. To jest stacja dla mniejszości seksualnych, komunistów i innych dewiantów. Wstydź się Byly. A jeżeli chodzi o działanie prawa wstecz, to jest bardzo śliska sprawa. Ogólnie można powiedzieć, że ta reguła nie dotyczy zagadnień politycznych i niektórych praw nabytych (np. emerytury). Na zachodzie podwyższają wiek emerytalny i co, i nic.
Tutaj mamy niezarządzenie wójta, lecz dopiero wniosek o zatwierdzenie taryfy. Nie ma daty, nie ma zatwierdzenia i pojawia się dzisiaj, kiedy już taryfa obowiązuje. Gdzie jest dokument wyrażający zgodę dla Poreco do podniesienia opłat? Burdel na kółkach. A poza tym mogę Cię zapewnić, że PiS nie łamię Konstytucji ani prawa. Ta propaganda z łamaniem Konstytucji jest przeznaczona dla naiwniaków. Udało się stworzyć dla nich ateistów nową religię pod nazwą Konstytucja. Jeżeli nie wierzysz, to się przełam i poczytaj temat „Nasze sprawy a Konstytucja”. Wtedy pogadamy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Czyli jaką ma Spółka Poreco podstawę prawną do podniesienia cen wody i ścieków? Kiedyś to Rada Gminy podejmowała uchwałę w/s zmiany tych cen.
A obecnie jaki dokument uprawnia Poreco do naliczania wyższych stawek?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by Byly »

Radna droga, czy teraz ma to jakieś znaczenie, na jakiej podstawie kto co uchwala? Widzisz co zrobili z Trybunałem Stanu, widzisz kto prawdopodobnie zostanie tym najważniejszym sędzią w sądzie Najwyższym, czy to jest prawidłowe?
Biskup na Jasnej Górze do 100 tysięcy wiernych mówi, że Ewangelia jest przed Konstytucja, czy to jest normalne? Wg mnie nie jest to normalne.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by krotosz »

Były, w sensie chronolpgicznym oczywiście, że ewangelie powstały przed konstytucjami, i w tym jednym akurat biskup się nie myli.
letnik

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by letnik »

Byly wrote:Radna droga, czy teraz ma to jakieś znaczenie, na jakiej podstawie kto co uchwala? Widzisz co zrobili z Trybunałem Stanu, widzisz kto prawdopodobnie zostanie tym najważniejszym sędzią w sądzie Najwyższym, czy to jest prawidłowe?
Biskup na Jasnej Górze do 100 tysięcy wiernych mówi, że Ewangelia jest przed Konstytucja, czy to jest normalne? Wg mnie nie jest to normalne.
Były, co ty? Tak Cię już zakręcili? Przecież Trybunał Stanu jest nieruszony. Co mówi Konstytucja na temat TS:
Art. 201: Organizację Trybunału Stanu oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.
Konstytucja daje Sejmowi i Senatowi prawo do określenia ustawą organizację Trybunału Stanu oraz trybu postępowania przed TS.
Art. 199. 1. Trybunał Stanu składa się z przewodniczącego, 2 zastępców przewodniczącego i 16 członków wybieranych przez Sejm spoza grona posłów i senatorów na czas kadencji Sejmu. Zastępcy przewodniczącego Trybunału oraz co najmniej połowa członków Trybunału Stanu powinni mieć kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska sędziego.
Art. 201. Organizację Trybunału Stanu oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa. Do tej pory Sądy i Trybunały były w rękach komunistów. Obecnie następuje dekomunizacja. Gdy w Sądzie Najwyższym straci większość komuna, to wtedy dopiero można powiedzieć, że w Polsce nareszcie, po 28 latach upadła komuna. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego wybierze Prezydent z kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Wszystko zgodne z Konstytucją. Natomiast skowyt marksistowskich prawników, którzy uważają się za klasę uprzywilejowaną wbrew Konstytucji i demokracji, nikogo rozsądnego nie interesuje. Zawsze prawo naturalne dla wierzących i niewierzących jest przed prawem ludzkim, tylko nie miał Ci, kto o tym powiedzieć. Braki w edukacji wychodzą jak zombie. Usprawiedliwianie łamania prawa przez władzę gminne legendą o łamaniu Konstytucji jest słabe jak piwo bezalkoholowe.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Podwyżka cen wody i ścieków w Gminie Poraj

Post by Bruner »

W tej gminie przez 14 lat, od kiedy mieszkam w Żarkach, jedyne co się zmieniło w sprawie wody, to cena, niestety wody w kranie dalej nie ma, szczególnie gdy jest gorąco.
Post Reply