Przymusowe wycieczki do Częstochowy

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Przymusowe wycieczki do Częstochowy

Post by Zdzisława Polak »

Pewien biznesmen zafundował mieszkańcom Żarek Letniska przymusowe
bo na wezwanie Policji, wycieczki do Częstochowy na przesłuchania.
Są to bulwersujące fakty z powodu tego, że :
-ludzie w różnym wieku nawet po 70-tce muszą jechać na przesłuchania aż do Częstochowy.
-dlaczego nie możemy być przesłuchani w Koziegłowach lub w Myszkowie
tzn. w naszym rejonie? ,
-sprawa dotyczy Żarek Letniska więc przesłuchania winny być jak najbliżej nas a więc w Myszkowie,
-może Ktoś odpowiedzialny za zaistniałą sytuację mógłby nam to wyjaśnić
dlaczego setki osób ciąganych jest na przesłuchania aż do Częstochowy i w jakiej sprawie?
Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.
Last edited by Zdzisława Polak on 24 Apr 2016, 11:16, edited 1 time in total.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

są to osoby, które złożyły podpis w sprawie wycinki 100 -letniego lasu :?: takie plotki krążą po okolicy 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak Amelko.
Ale czy wyrażenie swojej opinii w sprawie wycinki lasu jest czynem karalnym? według którego paragrafu kodeksu karnego?
Dlaczego prokuratura wszczęła dochodzenie ? i dlaczego w Częstochowie?.
Last edited by Zdzisława Polak on 24 Apr 2016, 11:18, edited 1 time in total.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Nie mam pojęcia :lol:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

To nie można iść na kompromis i ustalić, że las ma 75 lat? Skoro jedna strona twierdzi, że 100 lat, druga, że 50 lat, to ustalić że 75 lat i po problemie :wink:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Ponoć chodzi o fałszowanie podpisów i namawianie starszych mieszkańców do podpisywania się na listach.....jeżeli to prawda , to będą PROBLEMY... :shock:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Tak Amelko, to prawda, a osoba, która to zawiadomienie złożyła absolutnie nie ma zaufania do myszkowskiej czy koziegłowskiej policji i myszkowskiej prokuratury. I wszyscy wiemy dlaczego i komu ten ambaras zawdzięczamy.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

No to fajna jazda :lol: wreszcie coś się w Ż.L. DZIEJE 8)
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Oj dzieje się dzieje ...
Ów biznesmen skorzystał z samozwańczego grafologa który zna podpisy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, dlatego teraz ludzie są ciągani na Policję.
Amelko co rozumiesz pod pojęciem namawianie ?? Nikt nikogo nie zmuszał, o ile wiem zbieranie podpisów nie jest karalne.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

ślimaczku ..ja znam tylko PLOTY ....nie jestem z Z.L. , ale plotki rozchodzą się w tempie BŁYSKAWICY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

No cóż bardzo dobrze, że w Częstochowie, bo wprawdzie mieszka u nas kilku prawników z częstochowskiego sądu, ale o ile wiem nie mają powiązania z żareckim układem. A w Myszkowie.... Żarki podlegają jurysdykcji policji i sądu myszkowskiego, świadków przesłuchiwałby policjant Artur P, a sprawę prowadził prokurator typu Wróbel. Ja też znalazłem się na tej liście, mimo iż Bóg mi świadkiem, żadnej listy nie podpisywałem. A więc ślimaku to nie domorosły żarecki grafolog zafundował ludziom wycieczki do Częstochowy.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

mecenasie a skąd biznesmen wiedział kto listę w rzeczywistości podpisał a kto nie ? Ktoś zweryfikował podpisy wedle swojej wiedzy i orzekł że np. to nie Ty się podpisałeś.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

No teraz to wszystko JASNE .....jest to uknuty spisek przeciwko radnej Z.P. ..zwykła zemsta......narobiliście ambarasu , bo bardzo zależy wam na zniszczeniu radnej :!:
Antoni
Gość
Posts: 12
Joined: 02 Jul 2014, 22:25

Temat postu

Post by Antoni »

My wybierając radną Z.P. daliśmy mandat zaufania i oczekujemy żeby nam przekazywała na forum prawdziwe informacje gdyż ma najlepszy dostęp do wszystkich spraw i informacji dotyczących naszej miejscowości a nie oczekiwać od nas odpowiedzi na te niektóre pytania z postu "Przymusowe wycieczki do Częstochowy ". Sadzę ,że to właśnie Pani radna Z.P. powinna odpowiedzieć : - skąd posiada informację że około 400 osób ciąganych jest na przesłuchanie do Częstochowy i z jakich list . Dlaczego prokuratura wszczęła dochodzenie z urzędu a nie przez jakieś prywatne zgłoszenie i która w końcu prokuratura prowadzi dochodzenie w Myszkowie czy w Częstochowie. Dlaczego mieszkańcy a niektórzy nawet w wieku po 70-tce muszą jechać na przesłuchanie do Częstochowy a wcześniej na Jasną Górę a potem na komendę na przesłuchanie aby mówić prawdę ,które listy i kto za kogo podpisywał .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

To może Ty Antoni dasz nam informację w tej sprawie ponieważ jak widać jesteś najlepiej poinformowany . Ja w tej sprawie wiem niewiele.
Pozdrawiam
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Antoni bardzo ciekawe pytanie: W jakich okolicznościach biznesmen wszedł w posiadanie listy z podpisami i kto wydał opinię które z podpisów są fałszywe ?
Myślę, że odpowiednie służby dadzą nam rzetelną odpowiedź na to pytanie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

ślimaku.....przeczytaj post mecenasa :?:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Czytałem :)
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

zaś ten BABSZTYL z Górnej namieszał .....brudna robota w BIAŁYCH rękawiczkach :evil:
Antoni
Gość
Posts: 12
Joined: 02 Jul 2014, 22:25

temat postu

Post by Antoni »

W odpowiedzi sugeruje mi p. że ja wiem najwięcej ,- otóż nie mnie jako mieszkańca interesuje tylko wyłącznie prawda. Jestem przekonany ,że Pni najwięcej wie w tej sprawie tylko brak odwagi z podzieleniem się tą prawdą. Mam bardzo proste pytanie - dlaczego z p. postu z 17.04 dzisiaj zniknęła liczba 400 osób a zastąpiła ją setki osób, czy to nie jest próba wprowadzania w błąd mieszkańców i zasłaniać się niewiedzą w tym temacie. Wstyd i nie mam zamiaru polemizować z osobą ,która poprawia wpisy a zależności od sytuacji.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Wiesz co.... amelka ...ty jakaś dziwna jesteś ,cygan zawinił a ty wieszasz kowala, PRZECIEŻ WSZYSCY WIEDZĄ KTO NAKRĘCIŁ TĘ AKCJĘ PODPISÓW a potem w tych podpisach też nakręcił. Poczekaj trochę na chleb u Musialika a wszystkiego się dowiesz.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Klaro, jeśli czekałaś na chleb u Musialika i słyszałaś co mówili to napisz.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

no właśnie w sklepie o tej intrydze mówili ....i nie chodzi tylko o p. Z. P. ale również o skłócenie mieszkańców by w przyszłości podobnych petycji bali się podpisywać :roll:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Amelko dlatego warto się zastanowić czy ktoś kto inspiruje te działania ma czyste intencje.
Antoni
Gość
Posts: 12
Joined: 02 Jul 2014, 22:25

temat postu:

Post by Antoni »

Na forum zapanowała cisza gdyż zapewne mieszkańcy czekają na wyjaśnienia r. Z.P dotyczących swoich wcześniejszych informacji z dnia 17.04.2016 r . W różnych rozmowach mieszkańcy w Ż.L i Gminie Poraj wspominają ,że już w 2015 r. Z.P bardzo energicznie działała w organizowaniu wielu list z zbieraniem podpisów w różnych celach i nie tylko w Ż.L Nie wiem czy to są tylko plotki czy fakty. Ale do tego powinna się odnieść sama r. Z.P . Sadzę że ma taka wiedzę bo dlaczego w swoim wpisie z dnia 17.04.2016 zmieniła niektóre sformułowania w dniu 24.04.2016 i tak : 1/ ; z około 400 osób ciąganych na przesłuchania do Częstochowy zostało zmienione na - setki osób. 2/ dlaczego prokuratura wszczęła ; dochodzenie z urzędu ; zostało zmienione na - tylko dochodzenie . Zapewne wielu mieszkańców chciało by się dowiedzieć dlaczego r. Z.P zmieniła te wpisy i czym to było podyktowane.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

P.Antoni, ależ pan upierdliwy.........większość i tak pluje na szuję, która zrobiła celowe zamieszanie......i mamy gdzieś pana złośliwe, upierdliwe pytania. Zmień pan PŁYTĘ , bo już czytać tego nie można :shock:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Amelko. Antoni nie jest upierdliwy tylko dociekliwy, to duża różnica. Mnie ta sprawa nie dotyczy ale też chcę jako mieszkaniec wiedzieć jaka jest prawda?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Prawda jest taka,że ludzie już nie podpiszą żadnej petycji i Ci którzy podpisali za członków najbliższej rodziny będą mieli kłopoty :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Amelka ..... z Twoich postów wynika że wiesz dużo więcej o tej sprawie niż piszesz , a piszesz nerwowo jakby ta sprawa dotyczyła Ciebie !?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro.....nie jestem z Ż.L więc nie podpisałam petycji. :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Mam radę dla ciekawskich. zapytajcie Antoniego on wam wszystko wyjaśni z detalami.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Jak dobrze pamiętam podpisanie się za kogoś, grozi karą od lat 3! Nigdy nie podpisuję nawet listonoszowi, jeżeli przynosi np. polecony dla żony, teściowej, czy dzieci, jeżeli muszę podpisać to podpisuję własnym nazwiskiem, czasami dopiszę "zięć" :)
Kiedyś coś takiego "przerabiałem" i dlatego jestem teraz MĄDRY. Podrobienie podpisu innej osoby, to przestępstwo, kradzież .........
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Otóż to ......w najlepszym przypadku 5 lat zapaprane papiery i oczywiście problemy w pracy ,bo np. .....urzędnik itp. ...nie może być karany :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Zielony a skąd ty wiesz , że podpisy były fałszowane? Jeśli masz taką wiedze
to zgłoś się na policję i złóż zeznania. Czekają tam na ciebie.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

I ja też to wiem, widzu, zazulko moja kochana, bo byłem i wyjaśnienie składałem, że nie podpisywałem. Pewnie to burza w szklance wody, ale przynajmniej część naszych pobratymców w przyszłości chwilę się zastanowi zanim da się uwikłać w czyjeś, nie do końca jasne inicjatywy. A przed kościołem znowu jakieś podpisy zbierają.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

I to jest właśnie niszczenie inicjatyw społecznych. Cel został osiągnięty ludzie następny raz będą się bać cokolwiek podpisać. Bo komu są potrzebne wezwania na policję , dojazdy do Częstochowy i przesłuchania oraz zszarpane nerwy?
Nie będzie ważne, że :
-w przedszkolu nie ma kuchni.
-przy szkole brak chodnika i parkingu,
-basen i rzeka Czarka są zanieczyszczane,
-brak światła na wielu ulicach.
-brak odwodnienia ulic ( tworzą się rozlewiska i zalewają domostwa),
- ulica Akacjowa przy basenie jest zamknięta,
- na drodze tzw."Cupiałówce" postawiony jest szlaban.
-w naszych Kochanych Żarkach bezzasadnie wycinane są drzewa,
-drogi są dziurawe,
-sprzedaje się mienie gminne( działki w Żarkach L.)
-kanalizacja wykonywana jest bardzo długo,
- nie zapowiadają pociągów.itp
Wszystko to ma być nieważne?
Czy najważniejszy jest święty spokój?.
Czy o to nam mieszkańcom chodzi?
Czy nie warto powalczyć mimo wszystko?
Ja osobiście nie mam zamiaru odpuszczać i mimo wielu przeciwności nadal będę starać się aby nasze kochane Żarki L. piękniały i ludziom żyło się coraz lepiej .
Nie lękajmy się. Razem można wiele zrobić dobrego dla nas wszystkich.
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

No i cóż znowu odwraca pani ogonem kota, czy kota ogonem. To proszę teraz przedstawić taka samą listę pani DOKONAŃ dzięki podejmowanym staraniom. Trzecią czy też czwartą kadencję jest pani radną więc lista dokonań z pewnością będzie DŁUGA.
Antoni
Gość
Posts: 12
Joined: 02 Jul 2014, 22:25

:temat postu

Post by Antoni »

Bardzo nie ciekawie wykręca się r. Z.P z krótkich i konkretnych odpowiedzi na zmiany swoich wcześniejszych wpisów na temat wpisu LIST OKOŁO 400 OSÓB I WSZCZĘTEGO DOCHODZENIA PRZEZ PROKURATURĘ Z URZĘDU - dla przypomnienia były to wpisy Pani 17.04.2016 r, które pani zmieniła ale mieszkańcy o tym nie zapomnieli i czekają na odpowiedzi.
Przykrywanie tego tematu informacją co jest jeszcze do zrobienia w Ż.L to wszyscy wiemy i nie trzeba nas o tym informować . Lepiej by było tak jak pisze mecenas przedstawiła by Pani listę swoich DOKONAŃ I ZAŁATWIONYCH SPRAW dla naszych mieszkańców z tych kilku kadencji jako radna.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

No i co, ustalono w końcu ile tych podpisów było, 400, 40 czy tylko 4.?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

No właśnie temat zapomniany, a zakończenie może już było? Bardzo jestem ciekaw jak to się zakończyło? Może ktoś kto jest w temacie i coś napisze?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Z tego co mi wiadomo, mieszkańcy Żarek są cały czas wzywani na Policję do cze-wy w celu potwierdzenia autentyczności podpisów. Byli wzywani moi znajomi.
Post Reply