Sprzątanie basenu kąpielowego przez OSP Żarki Letnisko

Dyskusje na temat lokalnego OSP.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Sprzątanie basenu kąpielowego przez OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym nasi druhowie OSP w czynie społecznym czyścili basen kąpielowy w Żarkach Letnisku. Było mi żal tych wszystkich druhów bo brudzili się w tych nieczystościach i fekaliach za darmo i używali sprzętu i ubrań które powinny służyć im przez długie lata do zdarzeń p/poż.
Nie mogę tego znieść , że niektórzy mieszkańcy bezkarnie wypuszczają fekalia z szamb do rzeki Czarki, które płyną do basenu kąpielowego. Zaś w Urzędzie Gminy Poraj leży cała dokumentacja protokolarna i zdjęciowa z której posesji wypływają ścieki do rzeki a Gmina nic z tym nie robi. Dokąd będzie trwał taki pat?
Pozdrawiam
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani radna P.... skoro dokumentacja tam leży (a może już jej nie ma !) tak długo to do jasnej anielki , czemu nie doprowadzicie (radni i sołtys ) do konkretnych działań z tym ...g....em , jesteście wybrani do DZIAŁAŃ a nie do monitów !!! Jeśli wójt nie bierze tego poważnie ....to może jakaś GAZETA się tym zainteresuje , ewentualnie któryś z programów interwencyjnych TV...
Pisać na forum to za mało ,może czas zająć się POWAŻNIE sprawą ... inaczej ....biedni strażacy .... będą co wiosnę czyścić basen !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro.....a może tak kolejną petycję(bez podrobionych podpisów) :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Ja w tym temacie zrobiłam bardzo dużo. Już raz pisałam, że dwukrotnie uczestniczyłam w komisji i wykonaliśmy wizje lokalną, ustaliliśmy z których posesji wypływają fekalia do rzeki Czarki, sporządziliśmy protokoły i zdjęcia.
Wszystko to leży w Dziale Gospodarki Komunalnej w UG. Co jakiś czas wracam do tego tematu na komisjach i sesjach Rady Gminy Poraj. Interweniowałam w Ochronie Środowiska w Poraju i w Starostwie Powiatowym u Pani Jadwigi W. kiedy była posłem. Otrzymałam jedynie odpowiedż, że obowiązek uregulowania tej sprawy ciąży na Urzędzie Gminy Poraj.
Do gazet lokalnych też się zwracałam i nic nie napisały w tej sprawie może wiesz Klaro z jakich to powodów? Nawet nasza żarecka gazeta "Letniskowiec" też nie chce lub nie może o tym napisać (bo jest sponsorowana przez Gminę Poraj to podlega cenzurze).
Może Ty Klaro masz jakieś możliwości w gazetach lub telewizji to proszę pomóż nam wszystkim uregulować ten problem . Bardzo o to proszę.
pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Nie mam znajomości w TV ale wystarczy wiadomość na CZERWONY TELEFON do programu UWAGA w TVN , ewentualnie w POLSACIE .... INTERWENCJA , może to pani ...jako radna (bo zna pani szczegóły) zawiadomić i sprawa ruszy z kopyta .... te programy są dla ludzi i interweniują w takich sprawach !! bo to dotyczy całej społeczności Ż-L
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Dzisiaj na Walnym Zebraniu TPŻL przedstawiłam te problemy w obecności Pani Sekretarz Gminy Poraj( być może i w Twojej Klaro obecności). Wypowiadały się też inne osoby w tych sprawach i zostały podjęte pewne zobowiązania. Poczekajmy jeszcze trochę może wspólnymi siłami uzdrowimy tę chorą sytuację.
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani radna P... dziękuję z informację . Nie było mnie na tym zebraniu , bo nie należę do żadnej organizacji , ani nie działam społecznie , ot tak żyję sobie w Żarkach ,jak wiele innych osób !
Kilka razy już pani pisała o podjętych działaniach i zobowiązaniach ....a efekt był taki sam .... tzn. czekamy na realizacje (my zwykli obywatele )a papiery i zobowiązania leżą gdzieś tam w szufladzie !!!
Chciałabym aby tym razem było inaczej ...
Pozdrawiam ...
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Klaro a co ty się tak przyczepiłaś do jednej radnej jak rzep do psiego ogona.
W Żarkach L. jest podobno 3 radnych a ty tylko do jednej radnej przypijasz.
Chyba jej bardzo nie lubisz i chcesz ją wykończyć?
A może tak sama coś zrobisz dla Żarek L.
Przecież ty jesteś niezwykłą obywatelką i możesz coś dla Żarek L. zrobić. Zapisz się do jakiejś organizacji i działaj a Klara-bis będzie cię tylko krytykować. Zobaczysz wtedy jak to jest fajnie.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widz_u .... jakbyś nie zauważył to Pani radna odpisuje na moje posty sama i chyba ....adwokata .... nie potrzebuje , a to ty wtrącasz swoje trzy grosze i próbujesz mącić , ! Z tego co czytam na forum tylko jedna radna Pani P. odpowiada na pytani inni radni milczą !!!
Po to wybieraliśmy radnych by w istotnych sprawach dla naszej miejscowości to oni interweniowali a nie zwykły mieszkaniec !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

To ,że inni radni milczą , to nie znaczy , że nic nie robią :?: no proszę ile drzew wycięli , jakie porządki razem z PKP zrobili :cry:
Post Reply