Żareckie Sondy

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Żareckie Sondy

Post by widz »

Bardzo jestem ciekaw kto przygotowuje pytania do tych sond.
W przedostatniej sondzie na temat imprez wymienia się obok imprez darmowych organizowanych przez GOK , Towarystwo PŻL czy Radę Sołecką imprezy prywatne , płatne organizowane w "Zosieńce". Czy nie jest to darmowa reklama prywatnego biznesu?
Zaś ostatnia sonda na temat inwestycji w Żarkach Letnisku.
Nie można proponować mieszkańcom do wyboru czy chcą drogi i chodniki czy np kościoł czy oświetlenie czy market itp.
Nasza miejscowość potrzebuje i lepszych dróg i chodników jak również oświetlenia , rozbudowy amfiteatru jak i rozbudowy kościoła itd.
Dlaczego nie można głosować chociażby na 3 warianty jednocześnie?
Poza tym nie można łączyć inwestycji z różnych żródeł finansowania
/droga gminna i kościół/
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 76
Joined: 15 Mar 2005, 07:47

Post by admin »

Pytania podsyłają nam internauci na adres info@zarkiletnisko.pl Czasami coś sami wymyślimy :cry: Podeślij widzu pytanie i odpowiedzi i zrobimy następną sondę. Nie umiemy wykonać sondy by głosować na trzy warianty jednocześnie. Trochę mamy przestarzałą tę stronę :cry: ale darmową :lol:
Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Dziękuję Administratorowi za wyjaśnienia.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Cieszy mnie takie wyjaśnianie pewnych pytań.Bez docinków i zgryźliwości od pytających.
Pozdrawiam.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Ja tam zupełnie inaczej odbieram te sondy niż widz, przecież każdu sondaż jest badaniem OPINII MIESZKAŃCÓW, a nie wskazaniem dla władz i dla mnie ważne jest co myślą mieszkańcy. Dziwiła mnie też reakcja na OPINIE o placówkach oświatowych, zamiast zastanawiać się dlaczego mieszkańcy żle oceniają Gimnazjum i Szkołę Podstawową, a dobrze Przedszkole to pisano o podważaniu autorytetu nauczycieli. Gdzie tu sens.
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Ta sonda, to coś w rodzaju czy chciałbyś być piękny, zdrowy, młody czy bogaty :lol:
Zastanawia mnie wysoka pozycja "budowa kościoła" Przecież jest kościół i chyba nigdy nie jest przepełniony? Chyba ze ostatnio coś się zmieniło a ja nie zauważyłem?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Zainteresował mnie post Jaśka i wybrałem się dzisiaj do kościoła. Oczywiście wybrałem się by wysłuchać słowa Bożego, a przy okazji zobaczyć jak to jest z tą frekwencją? Na zewnątrz, przy bardzo ładnej pogodzie było około 70 osób. W środku około 50 osób. W środku kościoła policzyłem, że mogłoby usiąść blisko 100 ludzi i drugie tyle może swobodnie stać. Czyli w kościele może się zmieścić blisko 200 osób, a na mszy było tylko 120 :( Była to godzina 12:00
Młodzieży od lat 16 do 25 było około 35, dzieci około 30, pozostali to średni rocznik powyżej 50 lat. Podsumowując dalej uważam, że dzieci zostały zmuszone do pójścia do kościoła przez rodziców, lub na lekcji religii będą pytane przez księdza czy były w kościele? To też przymus! Młodzież, konkretnie chłopaki, to tylko kilka osób, dlaczego tak mało?
Mszę odprawiał Ksiądz Marek. Wszystko ładnie tylko po co tłumaczył, że jest nagonka na kościół, pedofilia i etc.. po co tłumaczył biskupa Michalika, tego który mówił, że dzieci są źle wychowywane przez rodziny i one lgną do starszych, bo się czują zagubione.
ja będąc małym chłopcem, myślałem, że ksiądz to jest anioł na ziemi, jakiesz miałem szczęście, że nic złego mnie spotkało ze strony takiego anioła, o czym teraz informują media.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Żareckie Sondy

Post by zg »

[quote="widz"]Bardzo jestem ciekaw kto przygotowuje pytania do tych sond.

A może by dodać sondę z zapytaniem czy dokończyć remont basenu?
Są już nowe budynki socjalne, ławki, oświetlenie itp.
Kiedy następny etap, tzn remont niecki? Przerdzewiałe barierki oraz dziurawe dno nie gwarantują bezpieczeństwa kąpiącym.....
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Były
Jak wynika z Twojej wypowiedzi jesteś Były zapomniałeś dodać komu...ta
i przeszkadza ci kościół. Mało wiesz na temat kościoła ale potrafisz oceniać
i to tylko krytycznie.
Do kościoła poszedłeś tylko liczyć osoby i zobaczyć które osoby. Jakbyś mógł to napewno szykanował byś te osoby?.
Nie wiesz natomiast ,że msza dla dzieci i młodzieży to msza o godz 10:15
i dlatego mało było ich o 12 w kościele.
Wiesz jednak,że dzieci przymusowo chodzą do kościoła- na jakiej podstawie tak oceniasz?
Nie podoba ci się co mówi ksiądz ? to jest jego sprawa i jego odpowiedzialność. Mamy przecież wolność słowa i wyznania to jakim prawem krytykujesz. Acha zapomniałem tobie podobał i podoba się zamordyzm?. Ja tylko pytam bo nie mam prawa cię oceniać.
Jak jesteś przeciwny kościołowi to go nie uzdrawiaj.
Pamietaj jednak że prawda obroni się sama nie musisz się o to troszczyć.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Widzu, jeżeli uważasz, że ksiądz może mówić co mu ślina na język przyniesie bo mamy wolność słowa, to dlaczego odmawiasz Byłemu prawa do mówienia tego co myśli. Ty oczywiście natchnięta jesteś duchem świętym i wiesz kto to jest Były i zamiast polemizować z jego poglądami odmawiasz mu do nich prawa.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Malwinko
Ja może i nie wiem kto to jest były. Ale jako natchniony wiem jedno, że
jest bardzo ci bliski również w poglądach. Czy nie jest tak?
I napewno nie zabraniam byłemu mówić jak sugerujesz tylko się nie zgadzam z jego wnioskami i uwagami
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Oj Zdzisławo, Zdzisławo, czemu ty jesteś bezpartyjna, przecież ty jesteś wypisz, wymaluj murowaną kandydatką do jednej z partii :lol: :lol: :lol: W odpowiedzi na mój post, mogłaś mi przyłożyć za ostatnie zdanie, które napisałem, a nie za wszystko, a nawet za coś co nie pisałem :roll:
To że dzieci, nie chcą chodzić do kościoła wiem po sobie, chodziłem, bo mnie mama zmuszała, później ja zmuszałem do pójścia do kościoła swoje dzieci :shock: Dzieci dorosły i przestały chodzić do kościoła, a wydawało mi się że dobrze je wychowywałem. Na religii zawsze ksiądz sprawdzał, kto był w kościele, myślę że tak jest i dzisiaj? Za parę lat wnuczek pójdzie do szkoły, sam jestem ciekaw, czy będzie chodził do kościoła przymuszany :D

Tutaj cytat i link z ostatniego newsweeka: Polski Kościół zmaga się z najpoważniejszym kryzysem od lat. W tym roku zawarto najmniej ślubów od czasu II wojny światowej, w niektórych liceach całe klasy rezygnują z lekcji religii, a w podstawówkach coraz częściej dzieci nie uczestniczą w przygotowaniach do Pierwszej Komunii. To ostatnie zjawisko jest szczególnie symptomatyczne, bo dotychczas dzieci w szkole nie przyznawały się, że nie idą do Pierwszej Komunii. Dziś w warszawskich podstawówkach są klasy, w których do Pierwszej Komunii nie idzie jedna czwarta uczniów.
http://polska.newsweek.onet.pl/polscy-b ... 763,1.html
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

To bardzo interesująca dyskusja tylko dlaczego odbywa się na temat ŻARECKIE SONDY i dlaczego pisze Widz, a Były odpowiada Zdzisławo, Zdzisławo.
Post Reply