NIEUCZCIWA FIRMA

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

NIEUCZCIWA FIRMA

Post by BARBARA »

Jak informowałam na forum firmą , która wygrała przetarg na wywóz śmieci, była firma Eko-System z klanu Strachów, nieznana w naszej gminie. Podali najniższą, można przypuszczać, że dumpingową cenę za te usługę, ale kiedy doszło do podpisania umowy i przedstawienia harmonogramu dostarczania koszy i worków mieszkańcom firma wycofała się. Wprawdzie wpłacone w przetargu wadium firma straciła, ale nastąpił tygodniowy poślizg w realizacji całej operacji. Kolejną w przetargu była firma Sita i to ona będzie nas obsługiwała w najbliższym czasie. Opłaty za wywóz nie ulegają zmianie, DZISIAJ będą rozwożone pojemniki w Poraju JUTRO w Żarkach Letnisku. Warto upoważnić sąsiadów do odbioru pojemników jeżeli nie będzie nas w domu, pojemniki, których mieszkańcy nie odbiorą zostaną zdeponowane u sołtysa.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Dziękuję za uspokajającą informację, bo zacząłem się martwić. Jako osobę - jak widzę - zorientowaną w temacie chcę zapytać w jakich godzinach będą rozwożone dziś w Żarkach Letnisku, bo tak Pani napisała, kosze na śmieci firmy SITA? Bo jakby co, to wyskoczę z pracy i odbiorę sobie. Sprawa dla mnie pilna, bo za dwa dni "stracę" kosz wraz z ostatnią porcją śmieci, jaką odbierze ode mnie dotychczasowa firma. Chyba, że wracając z pracy podjadę do sołtysa, tylko nie wiem czy wcisnę go do auta. Kosz oczywiście, nie sołtysa :-)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Przepraszam, ale sytuacja zmienia się dosyć dynamicznie, miało być dzisiaj w Żarkach Letnisku, a będzie pojutrze, godzin nie można podać bo Sita będzie to robiła sukcesywnie. Po odbiorze koszy, śmieci możemy bezpiecznie lokować w workach, przechowywać na posesjach, bo 3 lipca każdą ilość tzw. śmieci zmieszanych odbierze sprzed naszej posesji firma na koszt gminy.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Jak informowała wczoraj Gazeta Wyborcza firma Strach odmówiła podpisania umowy także w Częstochowie, straciła wadium, ale postawiła miasto tak jak i naszą gminę w trudnej sytuacji. Mam informację, że taki numer konsorcjum Strachów wykręciło wielu innym gminom. Wykażmy więc trochę cierpliwości i zrozumienia gdy nowe kosze będą do nas docierać z opóźnieniem.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Pani Barbaro, coś Pani obietnice się nie sprawdzają. Kosza nie dostałem ani 25 czerwca (Pani słowa: "dziś"), ani 27 czerwca (Pani słowa: "pojutrze"), dziś jest 3 lipca ("sytuacja rozwija się dynamicznie") i kosza nie mam nadal :-( Wiem, że to nie Pani za to odpowiada, ale w takim razie lepiej chyba nie obiecywać, bo potem to na Pani odbije się czkawką brak zaufania do władzy.
A jak wychodzi wdrażanie ustawy widać było rano przy stacji PKP, gdzie przy słupie ogłoszeniowym leżały sterty śmieci. Boję się co będzie dalej...
Artur
Posts: 8
Joined: 23 Aug 2005, 14:26

Uczciwa firma ?

Post by Artur »

I co dalej ze śmieciami ? Dzisiaj wystawiliśmy WORY ze śmieciami, zgodnie z ogłoszeniem. Miały być zabrane rano. Wracam z pracy, a wory dalej leżą, jak leżały. To gdzie mamy te śmieci zawieźć - na parking przed Urząd Gminy Poraj ?
I co dalej z tymi WORAMI ?
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

U nas po zachodniej stronie torów była śmieciarka koło 10.00 i odebrali, ale rzeczywiście widzę, że w centrum i dalej do Dzierżna śmieci leżą. Może się nie wyrobili w jeden dzień.

Z drugiej strony ja ciągle nie dostałem kosza (pojemnika), a sąsiad za rogiem dostał w sobotę. Więc zapełniam drugi worek i czekam :-/

Mam nadzieję, że ten początkowy chaos zostanie szybko opanowany przez Sitę.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Baczny-obserwatorze ja nie obiecywałam, tylko przekazywałam informacje z Urzędu i sama jestem zniesmaczona, że mimo tylu przygotowań jest taki "obsuw". W dyskusjach, my radni, przewidywaliśmy różne niespodzianki i omawialiśmy warianty awaryjne, nikt jednak nie przewidział, że firma, która wygra przetarg, nie podpisze umowy, okazało się jednak, że to nie samorządy były nieprzygotowane do wdrożenia ustawy tylko firmy śmieciowe i to one są teraz wąskim gardłem. Nie podaję już żadnych terminów bo nie mam gwarancji, że zostaną dotrzymane. Nie mam kosza, śmieci też mi nie wywieziono, zapełniam następny worek i czekam.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Huraaaa!!! Sita zabrała śmieci :lol: Panowie w pięknych nowych uniformach zabrali wory ze śmieciami i mamy czysto na ulicy, tylko kosza jeszcze nie mam :cry: i worków na segregowane odpady?
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Nie wiem komu, ale dziękuję za interwencję w sprawie worków zalegających w okolicach dworca PKP przy słupie ogłoszeniowy. Jeszcze wczoraj po południu leżały, bałem się, że Sita o nich zapomniała, a tu dziś rano ... Hurra! Zniknęły! Dzięki wielkie
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Faktycznie , jak niewiele potrzeba aby się cieszyć." Hurra bo zabrali śmieci".
Nikt nikomu nie robi łaski, że zabierze śmieci. To jest ustawowy obowiązek gminy aby zabierać śmieci a nasz obowiązek aby za wywóz zapłacić. Miało być tak cudownie a wyszło jak zwykle.

Pozdrawiam
ZP
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Dziękujemy P. Polak za interwencje, śmieci zabrane, kosze i worki mamy, wezwań do zapłaty za wywóz nie dostaliśmy :D :D :D
Post Reply