solectwo

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

solectwo

Post by izabela »

czemu Rada Solecka iRadni oraz Soltys nie organizuja zebrania WIEJSKIEGO teraz iprosze sie nie zaslaniac pyskowkami bo jestduzo waznych spraw.DO ZAREK powinno przybywac coraz wiecej WCZASOWICZOW ana tym powinno zalezec tym ktorzy Maja sklepy bary i kwatery .Zacznijcie dbac o swoje interesy boGmina ani nikt tego za was nie zrobi .TO Gmina bierze pomysly Zarek za swoje ina tym zyskuje zacznijmy dzialac razem iniewystepujmy jeden przeciw drugiemu Najlepjej jest pod KSYWKA nadawac na druga osobe
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Izabelo
Masz rację, że powinno być zorganizowane zebranie wiejskie bo wiele spraw się nagromadziło np. wdrożenie ustawy śmieciowej w praktyce,
rozpoczęcie budowy kanalizacji itp.
Tradycją i obowiązkiem były organizowane przez sołtysa lub radę sołecką zebrania wiejskie w porze wiosennej każdego roku /zebrania sprawozdawcze za miniony rok/. Kilkakrotnie prosiłam o zorganizowanie zebrania wiejskiego ale uzyskiwałam w odpowiedzi, że nie będzie takiego zebrania i już.
Spróbuję jeszcze raz może Pan Sołtys stanie na wysokości zadania.
Pozdrawiam
ZP
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Przyganiał kocioł garnkowi izabelo sama występujesz pod nikiem nie ksywką /to nie ten język/a innym robisz z tego zarzut. Niektórzy bardzo lubią popisywać się przed mieszkańcami na wiejskich zebraniach więc im bardzo9 na nich zależy, no bo co może zebranie wiejskie np. w sprawie kanalizacji.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Izabelo
Wczoraj na Sesji Rady Gminy w ostatnim punkcie "sprawy organizacyjne"
zwróciłam się do Pana Wójta i P. Sołtysa jednocześnie o zorganizowanie Zebrania Wiejskiego bo taki jest zwyczaj i obowiązek organizowania Zebrania Wiejskiego w porze wiosennej/ aby np.Rada Sołecka i Sołtys mógł zdać sprawozdanie za rok ubiegły/.
Pan Wójt powiedział,że nie ma czasu. Więc poprosiłam P. Sołtysa o zorganizowanie zebrania bez udziału P.Wójta.
Nie wiem jaki będzie ruch Pana Sołtysa i Rady Sołeckiej? Zobaczymy.
Pozdrawiam
Post Reply