ZARZĄDZANIE ŚMIECIAMI W 2013 R

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No właśnie. Taki problem mamy wszyscy.Już chyba wszystkie firmy zabrały swoje pojemniki na śmieci.
Do czego więc mamy wrzucać odpady? Właśnie Michalesluzalek podałeś dobre propozycje.
Teraz za gospodarkę śmieciową odpowiada Urząd GMINY z rozsądnym Wójtem na czele. Jak Gmina przygotowana jest do zbiórki śmieci to widać.
Obudżcie się Panowie Władzy i odpowiedzcie ludowi jak ma segregować śmieci kiedy nie daliście nam ani worków ani koszy . To jest skandal.
Chyba polecą jakieś Głowy? jak w Warszawie czy Częstochowie?
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Stare firmy śmieciowe nie miały prawa zabierać koszy bo opłata obowiązywała do końca lipca. Ja nie zgodziłam się na zabranie pojemnika i mam go nadal. To ja podpisałam umowę z firmą więc dlaczego gmina ma za firmę płacić. Gmina obowiązki przejmuje od 1 lipca, nauczmy się egzekwować swoje prawa wynikające z podpisanych umów a nie wiecznie szukać rozwiązań w gminie czy państwie.
memento
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

zależy kto jaką miał umowę...
ja w umowie miałem że płacę za wywóz śmieci a nie za to że pojemnik będzie u mnie stał cały miesiąc...
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Śmieci

Post by michalsluzalek »

Ja też mam jeszcze kosz ponieważ w ramach umowy z firmą SITA po 5 latach użytkowania kosz przechodzi na własność użytkownika.
No ale co z tego. Mam umieszczać śmieci w koszu, z którego i tak już nikt ich nie zabierze? Potem trzeba będzie wszystko wyciągać i segregować smrody.
Z tego co wczoraj ustaliłem w Gminie to śmieci jak na razie można wrzucać do pojemnika koło amfiteatru w centrum i gdzieś na rogu Wesołej i Podleśnej.
Ponieważ firma rodziny Strach nie podpisała umowy, pomimo wygranego przetargu, śmieci w naszej wsi będzie odbierać firma SITA, która dostarczy nowe pojemniki.

Pozdrawiam
MS
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Igor
Po pierwsze to wyszło szydło z worka- Ty jesteś kobietą /znaną kobietą Panią B. /-pięknie napisałaś o sobie ".. to ja nie zgodziłam się na zabranie kosza", ".. to ja podpisałam umowę".
Już ci się myli pod jakim nickiem piszesz i sama wpadasz we własne sidła.

Po drugie to pisząc, że ktoś nie ma prawa czegoś wykonać to powinnaś to autoryzować i podać podstawy prawne. Bo mieszkańcy mogą Cię posłuchać i zawalczą z firmami a potem się okaże być może,że nie mamy racji i kto zwróci mieszkańcom ewentualne koszty sporu?
Gdzie Cię znajdą anonimowy doradco? Sama nie wiesz co piszesz bo nikt nie ma umowy trwającej do 31.07.2013r. jak piszesz tylko do 30.06.2013
Zastanów się kobieto co piszesz.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Widzu ja jestem obojnakiem panią B i panem C, a piszę jak mi się podoba i czekam na twoja reakcję i nigdy się jeszcze nie zawiodłą/em, pa pa odkrywaj dalej.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni mieszkańcy gminy Poraj
Dzisiaj w programi I TVP Wiadomości godz 19:30 mieliśmy super promocję naszej Gminy Poraj. Pokazali jak nasza Gmina rozwiązała problem śmieci , jak została wdrożona ustawa śmieciowa.
Podobnie napisała o tym stanie rzeczy Gazeta Myszkowska.
Jest to przykład niemocy i niekompetencji niektórych urzędników gminnych.
Z wielkom obawą myślę co to będzie dalej ze śmieciami w naszej gminie.
Miało być lepiej a wyszło jak zwykle.
Pozdrawiam
ZP
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

To nas pochwalili, czy zganili, bo trudno wywnioskować z poprzedniego postu?
Znając jednak Pani Polak stosunek do władz, domyślam się, że zganili :(
Ludzie, zabrali wam kosze i wy nie umiecie sobie poradzić? Wystarczy kupić worek za 1,20 PLN lub dwa i poczekać ten tydzień, czy dwa, zanim dostarczą kosze. Co Wójt ma wam te worki dostarczyć? Jesteście niezaradni życiowo, potraficie tylko krytykować, tylko to wam wychodzi.
Ustawa śmieciowa to jest chyba najlepsza uchwała od wielu lat i żadna krytyka tego nie przyćmi.
Zrobiło się ciszej o Smoleńsku, to wzięli się za krytykę o ustawie śmieciowej. Myślałem że będzie w lato spokojniej.
Zapomniałem, nie będzie spokojnie, bo jest akcja GEJE :oops:
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Masz rację zielony, wszyscy podpisywaliśmy prywatne umowy z firmami śmieciowymi, wiedzieliśmy w jakim terminie odbiorą nam ostatni raz śmieci a teraz oczekujemy, żeby gmina rozwiązała za nas problem okresu przejściowego. A utyskiwań pani Polakowej to ja mam serdecznie dosyć, przecież jako radna miała pełne prawo zgłosić swoje zastrzeżenia i uwagi w urzędzie. Nie rozumiem dlaczego ta pani tak się cieszy jak może słusznie czy niesłusznie krytykować urząd.
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

smieci

Post by izabela »

SMIECI nalzy skladowac przed domami radnych bo ONI nas Plebs reprezentuja i to nie za darmo .JAKA PRACA TAKA PLACA!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zielony
Skoro nie zrozumiałeś mojego postu , nie oglądałeś Wiadomości TVP i nie czytałeś Gazety Myszkowskiej to Ci uprzejmie wyjaśniam, że byliśmy bardzo skrytykowani. Z troską i zażenowaniem patrzyłam jak telewizja pokazuje teren Poraja i śmieci wywożone do lasu.
Malwinko
Zapewniam Cię , że ja jak również inni radni zgłaszaliśmy wielokrotnie różne uwagi i poprawki do wdrażania ustawy śmieciowej w naszej gminie. Wszystko szło w dobrym kierunku , lecz na ostatnim etapie /gdzie radni nie mają już nic do powiedzenia /czyli w przetargu i podpisaniu umowy coś się zepsuło.
Malwinko nigdy bezpodstawnie nie krytykuję i nigdy nie robię tego z radością lecz ze smutkiem.
Izabelo
Pohamuj się w tych złośliwościach i nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.
Sama też byłaś radną i co udało Ci się zrobić dla Żarek Letnisko?

Informacja do wszystkich mieszkańców.
Umowa dotycząca wywozu śmieci z gminy Poraj została podpisana z Firmą SITA i jutro w poniedziałek mają rozwozić kosze.
Mam nadzieję, że sytuacja zostanie opanowana.
Serdecznie pozdrawiam.
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mieszkańcy Żarek Letnisko
Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości dzisiaj na Komisji Budżetowj uzyskaliśmy nową informację od Pana Wójta, że Firma Sita dostarczy kosze na śmieci do Żarek Letnisko w czwartek tj 27.06.2013r.
Ponadto zapewniano nas również , że w dniu 03.07.2013/środa/ w naszej miejscowości zostaną zabrane wszelkiej maści wory ze śmieciami, które zostaną wystawione przez mieszkańców przed posesje.
Także za wszelkie zmiany terminów przepraszam w imieniu swoim i Urzędu Gminy. Jakie miałam informację takie przekazałam.
Mam nadzieję, że terminy te zostaną dotrzymane i sprawa odbioru śmieci
wreszcie ruszy z miejsca.
Pozdrawiam ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni mieszkańcy Żarek Letniska
Disiaj tj. 27.06.2013r na Sesji Rady Gminy Poraj zapytałam czy zgodnie z obietnicą są rozwożone dzisiaj u nas kosze na śmieci.
W odpowiedzi usłyszeliśmy, że do Żarek Letnisko Firma Sita przyjedzie z koszami dopiero w sobotę i niedzielę /29.06 i 30.06.2013r/.
Poraz kolejny postarajmy się zaufać może już teraz dotrzymają terminu.
Pozdrawiam ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Sznowni internauci.
W nawiązaniu do moich poprzednich postów widzę , że Urząd Gminy nie dotrzymał danego słowa i nie wyegzekwował od Firmy SITA uzupełnienia brakujących koszy dla Żarek Letniska.
Nasi mieszkańcy interweniują w Urzędzie Gminy , w Firmie SITA i nie osiągają żadnego skutku. Zwracają się również do mnie o pomoc i interwencję. W tej sytuacji jesteśmy wszyscy razem bezsilni.
Obowiązek wdrożenia ustawy śmieciowej został nałożony na gminy 1,5 roku temu. Radni zrobili co do nas należało podjęliśmy w odpowiednim czasie stosowne uchwały. Zaś Urząd Gminy z Panem Wójtem na czele byli i są zobowiązani do wykonania tych uchwał. I tu im nie wyszło.
Zbyt póżno ogłosili przetarg na dodatek firma która przetarg wygrała odstąpiła od zawarcia umowy. Umowę na wywóz śmieci zawarto z drugą firmą -SITĄ. Firma ta jak widać miała mało koszy a zwłaszcza tych 240l
a ponado żle je rozdawała. I zrobił się bałagan śmieciowy.
I Urząd Gminy nie potrafi się z tym uporać.
Jednak zapłaty za niewykonaną należycie usłgę wymagają od mieszkańców z góry./czy może tak być?.W tej sprawie złożyłam do Urzędu Gminy interpelację i czekam na odpowiedż./
Sądząc po interwencjach jeszcze duża liczba naszym mieszkańców nie ma koszy i worków do sortowania. Dokąd mamy czekać ?
Czy sytuacja jest bez wyjścia ?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

05 sierpnia a ja wciąż nie mam kosza.
Nie wiem jak gmina śmie mi przysyłać kwity do zapłaty za usługę której nie wykonują, została zobowiązana do zapewnienia ludziom koszy, worków i do odbioru śmieci. Gmina nie wywiązuje się ze swoich obowiązków a wyciąga rękę po pieniądze.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Na czwartek załatwiłem tu TVN 24 niech zobaczą ten burdel
Jest 5 sierpień i nadal nie mam kosza. Za co mam płacić za usługę której nie na?? Jakiś urzędnik (czyt. Idiota) wymyślił ustawę która jak zwykle jest do dupy.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

I bardzo dobrze, niech cała Polska się dowie jakie mamy gospodarne władze gminy.
Pani Wioleta organizuje akcje sprzątania Żarek, segregacji śmieci a dzięki gminie teraz toniemy w śmieciach. Gdzie tu logika i ekologia ?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Gospodarne władze gminy powiadasz?. Ale za to medialne. Chwalą władze w lokalnej gazecie za to,że dofinansowały wycieczkę dla kilku lub kilkunastu osób /emerytów/ .Czy emeryci są aż tak biedni ,że musimy ich
dofinansowywać z gminnych publicznych pieniędzy?
Proszę o wypowiedzi.
kunst_geschichte
Mieszkaniec
Posts: 38
Joined: 23 Apr 2008, 18:47

Re: Konfabulacja radnej!

Post by kunst_geschichte »

fila wrote:
BARBARA wrote:Matek-08, do tej pory nie było przepisów wymuszających posiadanie pojemnika tak jak nie ma przepisów wymuszających wywożenie szamba. Uprawnienia kontrolne mają straże miejskie i gminne, ale i one mogą ewentualnie ukarać mandatem za brak kosza, natomiast nie mogły nakazać podpisania umowy z firmą śmieciową, natomiast gminy będą mogły ustalić taką opłatę tak jak podatek, dlatego tę opłatę często nazywa się podatkiem śmieciowym.Zmiana przepisów przydałaby się również w kwestii nieczystości płynnych, bo teraz nie można wyegzekwować od mieszkańców przyłączania śie do sieci kanalizacyjnej w tych miejscowościach naszej gminy gdzie jest kanalizacja.

Przypominam że ustawa mowi jasno że OBOWIAZKIEM GMINY jest odbiór śmieci to wynika z ustawy! .Dalej czynnosc odbioru smieci spoczywa na Gminie, i bez konfabulacji !!, jak sie pani nie zna na przepisach to prosze zrezygnowac z bycia radna!, bo nic pani konstruktywnego nie robi dla Zarek Letnisko! poza maceniem i wprowadzaniem w blad mieszkancow nie zrobila!.
Teraz po tych kilku miesiacach widze że fila miała 100% racji!!, a radna która z niej kpiła powinna odejść bo wprowadziła mieszkańcow celowo w błąd!!
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Bruner, czy była TVN 24, jeżeli tak to kiedy edycja, chciałbym zobaczyć 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

kunst-geschichte nie rozumiem twojej wypowiedzi, robisz mi zarzut konfabulacji nie podając na czym miałaby ona polegać i jakie błędne informacje podałam mieszkańcom. Matkowi- 08 odpowiadałam o przepisach POPRZEDNIEJ ustawy, staraj się więc czytać wypowiedzi na forum ze zrozumieniem, a ocenę mojej działalności jako radnej, dadzą mieszkańcy w następnych wyborach.
Post Reply