asfaltowa dżungla?

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
basia6661
Stały bywalec
Posts: 67
Joined: 11 Jul 2006, 21:14

asfaltowa dżungla?

Post by basia6661 »

powiem tak głupia nie jestem chociaż blondynka ale zapraszam jak leje i woda stoi po tzw. kolana a auta tracą zawieszenie a z tego co mi wiadomo to można skarżyć gminę o odszkodowanie za wyrządzone szkody poza tym to nie interesuje mnie gdzie są asfaltowe ulice , bo wiadomo, natomiast naprawdę było by miło gdyby szanowne gremium pomyślało o ludziach tutaj mieszkających a nie tylko o tzw. centrum
poza tym uważam także że w takiej miejscowości jak ta powinna być także niezależna komunikacja bo oprócz pociągów nic tu nie jeżdzi a nie każdy ma samochód
to chyba nie uwłacza obecnej władzy???
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

A jednak muszę Cie zmartwić basiu6661 jesteś blondynką i twój kolor włosów koreluje ze stanem twojego umysłu. Niestety. Chyba ci to nie uwłacza?
niezadowolona
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 24 Feb 2009, 12:23

Post by niezadowolona »

Zgadzam się z blondynką. Ale w Żarkach robi si się " RYNEK NA POKAZ A BOKI JUŻ NIE " Szaraki z bocznych ulic i tak nie mają nic do gadania, bo tam radni nie zaglądają chyba, że przed wyborami!!!!!!!!!!!!!!!!!
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Trudno nie zgodzić się z opiniami o niedostatku inwestycji drogowych w naszej miejscowości, niestety wykonywane są one na miarę możliwości gminy, a nie na miarę potrzeb mieszkańców. To, że w pierwszej kolejności wykonuje się inwestycje w centrum jest dla mnie logiczne, niestety ze względu na rozpoczynającą sie budowę kanalizacji logiczne jest wykonywanie asfaltowych nawierzchni dopiero po wykonaniu kanalizacji, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i zadowolić na razie utwardzaniem ulic innymi materiałami.Piszę musimy bo sama też mieszkam przy ulicy o "naturalnej" nawierzchni.W tym roku bardzo skutecznie wyrównano i utwardzono u nas kilkanaście ulic właśnie poza centrum, w przyszłym roku kolej na następne.
niezadowolona
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 24 Feb 2009, 12:23

Post by niezadowolona »

Które to ulice? Jeżeli w centrum, na ul. Raczyskiej, Jasnej położono nowy asfalt to znaczy , że kanalizacja nie będzie tędy prowadzona?
niezadowolona
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 24 Feb 2009, 12:23

Post by niezadowolona »

chodzi oczywiście o ul. Raczyńskiej
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

Kanaliza zrobiona będzie i w ciągu Raczyńskiej i w ciągu Nadrzecznej, tych ulic, które ostatnio miały pokładziony nowy asfalt. Jak gmina będzie robić kanalizację to ja puszczą wzdłuż tych ulic, ale nie pod skorupa asfaltu, tylko w Nadrzecznej po tej stronie gdzie nie ma jeszcze chodnika, w Raczyńskiej tam gdzie jest stary chodnik, tam połoza rurę a później zrobia nowy chodnik. Tak, że nic nie będzie niszczone, prute, wycinane w nowym asfalcie. Nie będzie z tym problemu. Widać, że wójt Łukasz Stachera i nasi radni pani Basia i pan Krzyś, robią inwestycje z „głową”, planują, myślą jak będzie w przyszłości a nie tylko to co dziś. Już robione były błędy za Szczerbaka i wcześniej, gdzie obowiązywał jeszcze stary system myślenia – kładziono asfalt (jeżeli w ogóle cos robiono) a później go niszczono i kładziono rury z wodą albo z gazem. Tfu, tfu z takim sposobem myślenia i roboty!!!Dobrze, że młody wójt to i ekonomiczno – perspektywiczny sposób działania, troska o jutro a nie żywienie się tylko tym co dziś… Tak, że spokojna głowa i asfalt cały i kanalizacja będzie. Tylko trochę cierpliwości jeszcze i będzie można „walić klocki” i „figurki z brązu” we własnej toalecie do woli i bez obaw z ta świadomością, że nie płynie to do Czarki tylko do oczyszczalni.
niezadowolona
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 24 Feb 2009, 12:23

Post by niezadowolona »

Proszę podać ulice, które zostały utwardzone.
kijaszek2010
Bywalec
Posts: 24
Joined: 19 Nov 2010, 18:45

Post by kijaszek2010 »

do niezadowolonej. Ty chyba jestes ze wszystkiego niezadowolona!Wyjdż, zobacz jak zmieniaja sie Żarki Letnisko!!!Ślepy by to zauważył. Jak ktoś nie chce zauważyć to nie będzie widział. Każdy jednak zdrowo myslący człowiek widzi, że Letnisko pieknieją, powstaja nowe ulice, zagospodarowywany jest park wokół altany, rusza budowa oczyszczalni i kanalizacji, rusza budowa przedszkola. A jak pytasz o ulice to o ile mi wiadomo to utwardzone zostały Długa, Okrężna, Wesoła chyba tez. Będzie remont mostu na Zdrowej, montowane jest oświetlenie. A jak ci mało upiększania, to proponuję zawitać do nowootwieranej kliniki chirurgii plastycznej przy ul. Nadrzecznej!!!:)
Post Reply