Drogi po zimie

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Drogi po zimie

Post by Byly »

Chciałbym zwrócić na fatalny stan dróg gdy stopniał śnieg. Pewnie w kwietniu, maju, zaczną się naprawy, ale może coś podpowiem, jak naprawiać by było lepiej? Przykład ulicy Zielonej, jest co roku remontowana. Co roku to samo, zasypanie dziur asfaltem, ubicie i powtórka tego samego jesienią. Może ktoś policzyłby koszty i zaoszczędził oprócz pieniędzy także nerwów nas mieszkańców i oczywiście urzędników także na których później przezywamy, że to nieudacznicy. Przykład kawałka asfaltu przy posesji Pani doktor od serca. 5 może 6 lat temu na te dziury położono kilka centymetrów dywanika asfaltowego i do dzisiaj jest spokój. Niedaleko może 200 metrów obok posesji, gdzie był sklep Poziomka, praktycznie cały rok jest kilkadziesiąt dziur. Naprawią dziury w kwietniu, w czerwcu już będzie podobnie. Czy nie lepiej zrobić tak jak koło Pani doktor? Tłumaczenia typu "kanalizacja" nie przyjmujemy, ponieważ kanalizacji na tej ulicy i bocznych nie będzie przynajmniej jeszcze 10 lat.
Przy okazji zapytam, po co zbierano te pieniądze na kanalizacje około 2000 złotych, skoro gdzieś te pieniądze leżą już ponad 10 lat i będą leżały jeszcze ponad 10 lat, może należy je zwrócić?
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Drogi po zimie

Post by krotosz »

Pani Jola wypłaca pieniądze, ale bez odsetek, a jak się wpłaciło 2 tysiaće to licząc średni 3 procent przez 10 lat to będzie 600 zł. Jak wycofywałem piniądze i zapytałem o ostetki to ta pani coś bardzo mętnie i nerwowo tłumaczyła, ale pieniędzy nie zobaczyłem.
A co do dziur w asfalcie to masz rację tylko, że w naszej gminie dziadostwo goni dziadostwo, bardfzo lubią wyrzucać pieniądze w błoto.
Post Reply