Wybory sołtysa

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
niebieski
Stały bywalec
Posts: 60
Joined: 04 Jan 2016, 00:57

Wybory sołtysa

Post by niebieski »

Pytanko.
Kogo wybierzemy na nowego sołtysa?
Czy są już jakieś wieści kto będzie startował? A może kandydaci coś sami o sobie napiszą na tym forum przed wyborami?
Zapraszam do dyskusji.
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

Też jestem ciekawa.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory sołtysa

Post by Igor »

Na pewno zgłosi swoją kandydaturę obecny sołtys, bo uważa się za najlepszego sołtysa w dziejach Żarek Letniska, no i strażacy jak zwykle zgłoszą swego kandydata
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Strażacy to niech pilnują lepiej pożarów i remizy. A poza tym jest wiele zależności wzajemnych . Ja słyszałem ze sołtysem chce być Jolanta Choli .
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

Słyszałam, że obecny sołtys mieszka w Myszkowie, prawda to czy fałsz?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory sołtysa

Post by Byly »

Proponowałbym na wybór sołtysa Panią BARBARĘ lub Pana Zawadzkiego. Nie znam osobiście żadnej z tych osób, jednak z mediów i rozmów z bliskimi obstawiam, że na ten wybór byliby dobrymi kandydatami. Nie wiem tylko, czy osoby tego chcą :lol: :lol: :lol:
Jak ktoś ma inne kandydatury, proszę wpisywać.
Apeluję do wszystkich, byśmy wstrzymali się z krytyką proponowanych osób, bo tak jak wyżej napisałem, nie mam zielonego pojęcia, czy oni chcą uczestniczyć w tych wyborach :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Czy to nie jest bezczelność aby proponować kandydata na sołtysa nie znając tych osób . Co to ma znaczyć? Polecać należy osoby, które znasz i możesz za nich gwarantować. A takich podpowiedzi Byłego nie potrzebujemy.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Wieść gminna niesie , że sołtysem Żarek chce być :
1 Jolanta Holi
2.Mirosław Kozieł
3. Zbigniew Grzyb
4. Zbigniew Wieczorek
kto jeszcze ? zgłaszać się tutaj.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Wybory sołtysa

Post by Byly »

Ja chciałbym by startowali np:
Pani Barbara
Pan Zawadzki
Pan Zbyszek Maślanka
Pan Sosna Stachu, zaleta - codziennie dostępny w centrum Żarek Letniska
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Ktoś mówił, ze sołtysem też chce być Kostarczyk. Ci co by byli dobrymi sołtysami to nie chcą kandydować a te kandydatury to ja nie wiem
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Wybory sołtysa

Post by zg »

Nie masz niestety widzu aktualnych informacji...
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Wybory sołtysa

Post by BARBARA »

Były dzięki za dobre słowo, ja chętnie byłabym sołtysem i myślę, że sporo mogłabym zrobić ale nie jestem popularna wśród społeczności zebrań wiejskich i raczej nie mam szansy na wybór.Natomiast z czystym sumieniem mogę rekomendować na tę funkcję pana MIROSŁAWA KOZIEŁA, rzetelny, pracowity, bardzo dobry organizator, kompromisowy , co ważne przy współpracy z gminą o radą sołecka. I wiem, że dzięki jego pracy w obecnej radzie sołeckiej, w ogóle cokolwiek w Żarkach zrobiono.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Wybory sołtysa

Post by zg »

Potwierdzam to co Basia napisała i nie ujmując nic oczywiście innym kandydatom, zachęcam osoby ew. niezdecydowane do oddania swego głosu na Mirka.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Wybory sołtysa

Post by zg »

Na Zebraniu Wiejskim w dniu 21/02/2019 roku nowym sołtysem Żarek Letniska został wybrany Pan Mirosław Kozieł. Gratulacje dla nowego Sołtysa.
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

Gratuluję wybranym i trzymam za słowo że będą działać jak obiecali.
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

Zdziwiłam się, że Pani Chmura otrzymała najwięcej głosów na stronie życia Poraja. Na wyborach sołtysa była nieobecna, zapytań do wójta też brak, aktywności na stronie żarek nie ma.Za co?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wybory sołtysa

Post by Zdzisława Polak »

Zdzichu wrzucił nam link do informacji, że w dniu 06.03.2019 w Urzędzie Gminy Poraj odbyło się spotkanie Pani Wójt z Sołtysami, na którym to Sołtysi zapoznali się z planowanym remontami szczególnie w zakresie dróg i chodników w poszczególnych Sołectwach itd ... Bardzo dziękuję Zdzichowi za to.
Z uwagi na to, że Informacja jest bardzo ogólna dlatego uprzejmie proszę Pana Sołtysa o przedstawienie na Forum i w gablocie ogłoszeń Planu Inwestycji i Remontów do wykonania w Sołectwie Żarki Letnisko. Proszę podać czy to jest plan roczny na 2019 rok czy na okres całej kadencji (na 5 lat)?
Oczekuję też na opublikowanie protokołu z ostatniego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego w Żarkach Letnisku , które odbyło się w m-cu lutym 2019r.
ZP
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 76
Joined: 15 Mar 2005, 07:47

Re: Wybory sołtysa

Post by admin »

Zapraszamy Pana sołtysa do współpracy. Utworzymy specjalną zakładkę na głównej stronie www.zarkiletnisko.pl i tam będziemy publikować, wszystko, czego sobie życzy Pan sołtys. Ostatnim sołtysem który miał własną zakładkę i były w niej publikowane, wszystkie informacje z sołectwa, informacje o zebraniach, informacje o podejmowanych działaniach, protokoły z zebrań był Pan Sołtys Eugeniusz Chejduk. Miło byłoby znów informować na bieżąco mieszkańców za pomocą internetu.
Panie Sołtysie prosimy podsyłać wiadomości na adres info@zarkiletnisko.pl lub w formie papierowej, sami zrobimy skany i opublikujemy wszystkie wiadomości.
ZL
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Bardzo nieładnie Panie Sołtysie nie wpuszczać mieszkańców do domu. Patrz ogłoszenie na tablicy ogłoszeń dotyczące zakazu odwiedzin sołtysa w domu.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Wybory sołtysa

Post by zg »

Może nowy Sołtys ew. Radni Żareccy złożą zapytanie go GOPS dlaczego wydawanie żywności zostało przeniesione do Jastrzębia?
Dla mieszkańców Żarek Letniska to duże utrudnienie, osoby nie mające samochodu są praktycznie pozbawione szansy pobrania żywności. Tak samo pewnie i mieszkańcy innych sołectw. Żywność mogła by być wydawana w remizach lub ew w Poraju najlepiej w pobliżu dworca kolejowego, bowiem są to ciężkie produkty.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Wybory sołtysa

Post by Zdzisława Polak »

Ja już o to pytałam kilka razy i prosiłam o dokonanie zmian w tej sprawie ale jak widać bezskutecznie.
Uwaga ZG słuszna niech Nasi Radni rozwiążą ten problem.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Re: Wybory sołtysa

Post by majeczka »

widzu ..bardzo dobrze ze nie będzie wpuszczał ludzi do domu.Jest nowa świetlica , tuż obok remizy.Może systematycznie zbierać podatki. Podatków będzie niewiele, bo większość robi przelewy przez Internet.
Admin ma dobry pomysł . Ogłoszenia umieszczać w Internecie i na tablicy Rady Sołeckiej.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Re: Wybory sołtysa

Post by majeczka »

fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

1)Wydawanie żywności powinno być w GOPSie , bo to jest jedyne, odpowiednie miejsce do tego przeznaczone.
2)Oczywiście, że sołtys w domu nie powinien przyjmować interesantów, są do tego inne miejsca.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Wybory sołtysa

Post by zg »

Nie ma w Gminie odpowiedniego pomieszczenia do składowania i przechowywania żywności. Są to jednak zwykle artykuły niepsujące się:
konserwy, olej makarony , kasze, ryże. Jedynie mleko i żółty ser może wymagają chłodni. Chodzi jednak o to aby miejsce wydawania było jak najwygodniejsze dla odbierających, zwykle są to osoby o skromnych dochodach bez własnego transportu ( nie liczę rowerów, na których większość przyjeżdża)
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Dzisiaj jak wpłacałem podatek zażądano ode mnie wpłaty jakiejś kwoty na rewitalizację centrum Żarek Letniska . Dałem ale myślę sobie kto te składki policzy i rozliczy. Kto za to odpowiada? Trochę mnie dziwi taka zbiórka do pudełka po cukierkach.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Re: Wybory sołtysa

Post by ZDZICHU »

widzu ..proponuję kolejną zbiórkę pod kościołem
„ Żebrać każdy może
, jeden lepiej ,drugi gorzej….
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Jak człowiek wierzy w siebie,
To cała reszta to betka,
Nie ma takiej rury na świecie,
Której nie można odetkać”

Widzu , nie krytykuj Rady Sołeckiej i Sołtysa .
Zaczynają pracę , próbują coś zrobić w Ż.L. .
Trzymam kciuki , może im się uda. :roll:
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Wybory sołtysa

Post by Igor »

++++++Z wydawaniem żywności problem jest taki że panie z GOPS-ubardzo nie lubią tego robić. Bo to nie wypełnianie papierków a dosyć intensywna praca, a i od ludzi słyszy sie niezbyt miłe rzeczy, gdy asortyment jest ubogi. Idealne warunki do wydawania są w siedzibie TPŻL, tylko żywnośc trzeba przewieść z Poraja do Żarek. A to już przekracza zdolności organizacyjne pani kierownik GOPS-u. Może radni by sie tym zajęli i zrobili coś dla ludzi.W radzie i tak nic w tym roku nie zdziałają więc może Chociaż kilkadziesiąt obdarowywanych byłoby wdzięcznych.
memento
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Wybory sołtysa

Post by fruzia »

Igor na naszych radnych to możesz liczyć tuż przed wyborami, a po to już inna bajka.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Wybory sołtysa

Post by widz »

Zobaczcie sami czy dobrze wybraliśmy ? Ci którzy głosowali na tych radnych wybranych : Klimek , Makuch i Chmura niech się teraz wstydzą. Zacznijmy wymagać od radnych oni powinni nas o wszystkich działaniach władz gminy Poraj informować. Oni przecież nas reprezentują.
Post Reply