Działka w centrum przy PKP

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Działka w centrum przy PKP

Post by zbyszko »

Witam,mam następne pytanie do naszych radnych.
Czy wiadomo coś konkretnego, na chwilę obecną, co dzieje się z nieruchomością zlokalizowaną w sąsiedztwie torów k. i amfiteatru ?
Z tego co pamiętam gmina starała się o wykup tej działki od PKP.Biorąc pod uwagę zaniechania władz gminy przy działce GS-u w centrum ,boję się że sytuacja może się powtórzyć,a może jest już za późno.
Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by Zdzisława Polak »

Z wyjaśnień Pana Kier. Zaczkowskiego i na zebraniu wiejskim i na komisji wynika, że Gmina Poraj zabiega o przejęcie tego terenu w centrum przy torach PKP. Najlepiej by było przejąć przez zasiedzenie. PKP też nie jest właścicielem tego terenu- jest to własność skarbu państwa.
Oczekiwania moje i mieszkańców dotyczące przejęcia tych działek trwają już bardzo długo. Ale mam wielką nadzieję , że wkrótce nasze marzenia zostaną spełnione.
Pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by Byly »

To dobrze, że jest własnością skarbu państwa. PKP by nie oddało ale Skarb odda :wink:
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by zbyszko »

Dziękuję Pani radnej za odpowiedź.
Martwi minie jedna rzecz,czy na pewno gmina czyni jakieś kroki w tej sprawie bo bardzo długo to trwa.Może jest ustalony jakiś konkretny termin podjęcia działań w tym kierunku.
Przez mądre zagospodarowanie tego terenu miejscowość i gmina zyskałaby wizerunkowo i ekonomicznie.Dlaczego stoimy w miejscu?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by Klara »

zbyszko .... masz rację ..... przez długie lata informowano nas że to działka PKP ....( nie wiemy skąd było żródło tej informacji ) teraz po latach okazuje się że to działka państwowa (też nie wiemy skąd ta wiadomość ) i czy okaże się prawdziwa ! Z tego co wiemy ....radni wiedza tyle co MY...chociaż powinni wiedzieć więcej . Jak tak dalej pójdzie to ta działka jak była piaszczysta i niezagospodarowana (oprócz niedzieli przed południem ) taka pozostanie na długie lata !!! OBY NIE !!! :roll:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by Byly »

Przecież ustalić działkę to obecnie jedna z najłatwiejszych spraw. Dajcie mi numer KW tej działki i wszystko wiem. KW znają w Gminie, sołtys na pewno wie, bo musi ktoś płacić podatek, lub przynajmniej figuruje, że jest właścicielem. Chyba też jest taki przepis, że pisze pismo do sądu o którą działkę mi chodzi i idę z tym pismem i tam na miejscu zaglądam do KW i czytam, co zapamiętam to moje:) Koniec lutego będę miał czas, mogę spróbować czy to tak działa:)
Tylko po co mamy sołtysa? Przecież on wie, to przecież może napisać tutaj - działka jest własnością .....
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Działka w centrum przy PKP

Post by Klara »

No właśnie ..... po co MY mamy sołtysa !!!
Post Reply