Wybory organów jednoetek pomocniczych -sołectw

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

mam rozumieć ,ze w marcu na zebraniu wiejskim wybierzemy sołtysa i nową RS :?:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

prawdopodobnie....
ciekawe kto zostanie nowym sołtysem , bo słyszałam ,że sa chętni na ten stołeczek :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

BARBARA ...jak wygrasz , to ci zafunduję taką rejestrację :shock:
http://bogucin.net/wp-content/uploads/2 ... 82ytsa.jpg
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU,..... tylko na tyle Cie stac ! .... he he
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermen...a co nie podoba Ci się , przecież jest odlotowa ! a ja nie jestem św. Mikołajem :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU.... mnie jest "wsio rawno".... ale jak juz obiecuje , to nie byle co ..... he he..... a Ty jestes zlosliwiec ..... wiesz o tym ???
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Widze ze wszyscy "nabrali wody w usta " i milcza ....he he... czyzby nic ciekawego nie dzialo sie w Z-L ???
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

oj dzieje się dzieje!!!!! :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A kiedy u nas? Chociaż u nas na pewno nic się nie zmieni? Sołtys ma stanowisko dożywotnio, rada sołecka "działa prężnie"mamy lodowisko, siłownię, śliczne, czyściutkie ukwiecone centrum, poczekalnie i toaletę na stacji, więc po co zmiany, może gdy a płot przy parku sam się przewróci :oops:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

masz rację ....proponuję wystartuj w wyborach i zacznij zmieniać szarą rzeczywistość :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

wszystko działa w myśl zasady JAKA PŁACA , TAKA PRACA ...uważam , że społecznie zrobili dużo , a komu żle , to niech sam się bierze do roboty :lol: :lol: wybory tuż , tuż wszystko można zmienić :shock:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermen...wystartuj...będziemy cię wspierać. Pokaż wszystkim jak należy pracować społecznie i koniecznie zrób lodowisko :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

spajdermen ..wydaje mi się ,że ty jesteś w obecnej RS, bo świetnie jesteś zorientowany i znasz biezące problemy . Jak zwykle podpuszczasz? Jeśli masz ochotę , to bierz sie do roboty. Daj przykład swoja postawa społeczną . Może tobie się wreszcie uda zrobić przy takich temperaturach to cholerne lodowisko :?: Będziesz wreszcie dumny i zadowolony z siebie :wink: Życzę sukcesów i powodzenia , masz okazje wykazac się w kolejnej kadencji :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Wszyscy tak "pyszczycie " .... moze wy wyzmiecie sie do roboty a nie tylko do pisania ..... he he ... skad ja mam wiadomosci , to moja sprawa , u koryta nie siedze ..... he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: nie jestem w RS , bo nie lubie pracy społecznej :wink: ale doceniam i szanuję jprace obecnych SPOŁECZNIKÓW :!:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Pani Przewodnicząca Rady Sołeckiej wraz ze skarbniczką RS byli już dawno u wójta by ustalić termin zebrania wiejskiego i nic nie mówią ani nie piszą kiedy to zebranie będzie w naszym sołectwie.
Oczekujemy na taką informację jaki termin ustalono?
Dlaczego nie podajemy do publicznej wiadomości?
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Post by J.Pokutycka »

Owszem byliśmy (ja, przewodnicząca i sołtys ). Jeszcze nie znamy dokladnej daty. Prawdopodobnie wybory odbędą się pod koniec marca. Juz wkrótce dowiemy sie od sołtysa.
Czytam te posty i dochodzę do wniosku ,że lepiej nic nie robić . Od dłuższego czasu zastanawiam się - Czy warto pracować społecznie ? , Czy to ma jakiś sens ? skoro i tak wielu jest niezadowolonych :lol: Z powazaniem J.Pokutycka
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

I to jest prawda , co pisze pani Pokutycka , cokolwiek by nie robiono społecznie ..... wszystko jest krytykowane i sądzę że przez tych forumowiczów , którzy nie biorą udziału w tych pracach . Najwygodniej jest siedzieć przy komputerze i krytykować ! a dużo jest takich osób :cry:
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Tak bogiem a prawdą Klaro to społecznie niewiele się u nas robi,poza TPŻL nikt społecznie tutaj nie działa, bo OSP dostaje za swoją działalność niby społeczną całkiem niezłe wynagrodzenia. A Rada Sołecka w mojej ocenie jest wyjątkowo nieudaczna, nie znam żadnej inicjatywy tej Rady przez 4 lata. To, że działalność jest SPOŁECZNA nie oznacza, że nie podlega ocenie.Chyba na początku roku zaczęła się kwestia lokalizacji i budowy siłowni i Rada przez cały rok nie potrafiła tej sprawy załatwić i to jest stwierdzenie faktu, a nie krytyka. Niektóre osoby bardzo lubią być wybierane i niby przez lata całe społecznie działają ale wyniki tej działalności są bardzo mizerne
memento
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Największe wydarzenie działalności społecznej w ostatnich latach, to bez dwóch zdań CLCL Pani WIOLETY KOWALIK.
SZACUN PANI WIOLETO.
Ja każdą działalność społeczną popieram, nigdy nie krytykuję.Tych krytykujących nie jest tak znów dużo, jak by się mogło wydawać.
Jak ktoś ma fajny pomysł, co by zrobić dla dobra naszej miejscowości, proszę podzielić się informacją na forum, może znajdzie się kilka osób by zrealizować pomysł?
Ja zabrałbym walające się śmieci (mam busa) przy ulicy Słonecznej do Myszkowa. Gdyby ktoś pozbierał i wsadził do worków, to jadę i zabieram. Teraz śnieg przysypał to tego nie widać, ale jak stopnieje, brudy wyjdą na wierzch :cry:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

wszyscy macie trochę racji ...no cóż ZGODA BUDUJE , A NIEZGODA RUJNUJE :wink:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

największe zasługi ma TPŻL , RS i wszystkie osoby , które dzięki nim mogły wykazać się swoimi pomysłami :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Małgosia a Twoje zasługi to TPŻL czy RS ? a może rzucisz jakimś pomysłem ?
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Klaro ..nie mam zasług , ani w TPŻL ,ani w RS . Czy trzeba mieć zasługi ,zeby stwierdzić : kto najwięcej zrobił w Ż.L.
Są jednak osoby , które wykazały się podwójnie i w RS i TPŻL.
Szkoda tylko ,że zrobiły bardzo wiele ,a na zakończenie kadencji zniszczyły swoją społeczną pracę :cry: No cóz widocznie coś było nie tak :?:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:lol: najlepszy pomysł miala p. Wiola , ale bez wsparcia UG, TPŻL, RS, OSP , Radnych z poprzednirj kadencji i wiele, wiele innych osób zwłaszcza mieszkańców Z. L., też by niewiele zrobiła. Praca społeczna , to nie jest sukces jednej osoby.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

był to duży sukces pani Wioli , ponieważ potrafiła wspólpracować z całą społecznością w Żarkach Letnisku :wink:
a ty majeczko nie zapominaj ,że szkoły też brały udział w tej akcji :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Wioli się udało, bo nie było żadnej polityki, sprzątali wszyscy lewicowcy, prawicowcy, robotnicy, kierownicy, biedni i bogacze.
Oczywiście też zawistni gadali, że ona nie robi tego tak sobie, ona robi sobie odskocznie na wybory, takie coś też słyszałem :lol: Okazało się, nie robiła odskoczni Panie emerytowany elektryku z centrum :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no właśnie . Jesli robisz coś społecznie , to zaraz cię zgnoją i udupią na kazdym kroku . Bo w Ż.L. jest kilka osób walczących o stołeczki radnych . Jeden przed drugim chce być lepszy. :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ola , ciebie nie kojarzę :lol: ty też walczyłaś o ten stołeczek :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Ola nie przychodzi ci do łepetyny, że ludzie pracują społecznie bo po prostu chcą coś robić i ani nie liczą na poklask ani nawet na sympatię. A stołeczki zdobywają ci co nic nie robią vide Klimek ten z Grzybowej i konia z rzędem temu, kto wskaże chociaż jedno społeczne działanie Polakowej, bo przecież funkcja radnej jest nieźle opłacana.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

witaj spajdermen!
Ja jestem antyspołeczna , ale napisałam ., to co widzę ....
:wink: oczywiście ,że są i tacy , którzy lubią coś zrobić społecznie i nie liczą na poklask :!: ale większość walczy o te cholerne STOŁECZKI :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a Polakowej się nie czepiaj , bo tylko ona ma odwagę głośno powiedzieć o tym co nasi urzędnicy robią ŹLE :lol:
ledwo początek roku się zaczął , a już na wszystko brakuje pieniędzy ..
sprawdź ...zaległości w ZUS , w oświacie ... :?:
a do końca roku daleko . Jak sądzisz dostaną kolejny kredyt , a może dobrze się sprzedadzą jakieś grunty :?:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JA WOLĘ PYSKOWAĆ , NIŻ PRACOWAĆ 8) macie 3 radnych ZARADNYCH , to po co wam RADA SOŁECKA . moim skromnym zdaniem wystarczy: 3 dobrze dzialających radnych i zaradny SOŁTYS :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU .... trzy radne takie jak Polakowa (co dużo gadają ) nie wiele robiąc , to i sołtys nie będzie potrzebny :D
ola .... a Ty siedzisz przy korytku , bo wiesz zbyt dużo o rzeczach o których przeciętny mieszkaniec nie wie :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Klaro....nie , nie siedzę , ale z niecierpiliwością czekam , aż to obecne się rozleci :wink: bo jak tak dalej pójdzie ,to grozi nam KATASTROFA :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ola ............. prędzej Żarki - Let ...." pójdą z torbami " niż to to się rozleci ... przecież to nie tylko u" nas " tak się dzieje :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Czyli Klaro jak się dzieje, co się dzieje i co ma się rozlecieć? Jak te wiedźmy z Makbeta kraczecie i warzycie ploty.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wybory w sołectwie już w najbliży wtorek a tu cisza jak przed burzą?
Czy ktoś wie ,kto będzie kandydował do naszych lokalnych władz ?
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

A tak naprawdę to sołtys to w ogóle coś może ? Po co wybory jak i tak taka rada sołecka to pic na wodę fotomontaż .
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

skoro taka CISZAAAAAAAAAA , to we wtorek pewnie będzie ciekawie i burzowo, ale plotka głosi ,że skutecznie dzialają nasi strażacy i bardzą chcą mieć swojego sołtysa :lol: :lol: :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

PEWNIE ŻE NIE MA NIC DO GADANIA, SOŁTYS TO DUPOCHRON WÓJTA ŻEBY WÓJTOWI LUDZIE NIE ZAWRACALI GŁOWY, A RADA SOŁECKA TO JUŻ KOMPLETNE NIEPOROZUMIENIE BO MA NIBY DORADZAĆ SOŁTYSOWI TYLKO W CZYM ? ? ? :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Zdzichu
Ty masz dużo wiadomości. Napisz coś więcej.
Ale teraz strażacy też mieli swojego sołtysa bo Pan Ryszard Ś. to też strażak. Ale czy strażacy chcą mieć swojego sołtysa czy wójt?
Traz jest bardzo modne pojęcie "SWÓJ"
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

no przecież napisałem ,że dzialają SKUTECZNIE :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

no i jeszcze jest p. Barbara ????????? siedzi cicho , chyba ją choróbsko wykończyło :cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Strażak i jednocześnie SKUTECZNY to tylko aktualny radny Pan M.K.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Chciałbyś Zdzichu, ale nie wykończyło i już jestem w pełnej formie i jutro zgłaszam swoją kandydaturę. Strażacy mają swego wójta, swego radnego więc może warto, żeby mieli też swego przedstawiciela mieszkańcy. A poza tym po latach gospodarowania w Żarkach przez mężczyzn może warto by zaczęła gospodarować kobieta. Życz mi powodzenia Zdzichu.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Nie życzę Ci źle , ale skoro startujesz, to faktycznie będzie ciekawie. Mamy już 5 kandydatów. Moim zdaniem wygra SKUTECZNY:-) :lol:
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Czy może ktoś poda nazwiska kandydatów na sołtysa? Czy warto iść na to zebranie? Czy będą jakieś ciekawe tematy?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Nazwisk nie podam, bo ich ŻYCZLIWI obsmarują. Wygra ten który zorganizuje większą ekipę do głosowania . :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

nowy Sołtys jest OK :)
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Zdzichu
A kto został sołtysem?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

No właśnie, mógłby ktoś podać do publicznej wiadomości wyniki wyborów.
J.Pokutycka
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 May 2014, 17:12

Post by J.Pokutycka »

Startowało 4 kandydatów. Nazwiska jednej osoby nie pamiętam. Wygrał p. Andrzej Kamiński. Oficjalne wyniki będą na stronie UG , ponieważ zabrano protokoły z głosowania.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Na stanowisko sołtysa kandydowały n/w osoby:

1.Barbara Trząskowska -Szcześniak,
2.Danuta Zenderowska,
3.Andrzej Kamiński,
4.Waldemar Kostarczyk
Wygrał P. Kamiński /uzyskał ponad 50 głosów/
Najmniej głosów miała Barbara /chyba 8/
Szczegóły podamy w oparciu o protokół.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Kim jest nowy sołtys? z imienia i nazwiska wynika, że to mężczyzna, ktoś napisze coś więcej, może sam sołtys coś o sobie napisze? Na jakiej ulicy mieszka i etc...
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

BARBARA nie rzuca się pereł przed wieprze, ma pani zajadłych przeciwników a kilka obgaduje panią gdzie się da. Pan Kamiński bardzo dla mieszkańców zasłużony i ma wyższe wykształcenie no i przecież chłop. :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Klaro ...to,że ktoś dużo zrobił , to nie znaczy że musi wygrać :!: I p. Basia doskonale wie , dlaczego przegrała . Moze wreszcie zrozumie , czym do siebie ludzi zraziła. :cry:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ola ...... ja nie pisałam że BARBARA ma wygrać , ale to że ma zaciekłych przeciwników to fakt ..... nie znam na tyle "waszych " animozji więc nie mam zdania na konkretne tematy . :)
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Klaro ...gdyby była "fair play" to by tylu wrogów nie miała :roll:
każdy jest kowalem własnego losu :!:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

ola - - - A ja uważam, że tu działa syndrom nietuzinkowej jednostki, którą muszą zadziobać zwykłe sroki. Czyli klasyczne polskie piekiełko, kto się wyróżnia to go u .....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mieszkańcy Żarek L. już się przekonali co sobą reprezentuje Barbara
i przy wyborach na radną i na sołtysa dokonali właściwej oceny i wyborów.
Proszę nie nazywaj nikogo "srokami" .
Ale jak głosi przysłowie "Każdy sądzi według siebie" i nie udawaj mecenasa.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szybko zareagowała pani , pani Polak tego co tyczy BARBARY , szkoda że nie reaguje pani tak na wpisy na swój temat !!!
Dawno mnie tu nie było i chyba zapomniała pani o tym że pisałem już pani kilka razy , ja jestem sobą !!!
Post Reply