Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 08.05.2019 r Pan Wojewoda Śląski wdał decyzję stwierdzającą , że właścicielem działek o nr 743/10 i 743/11 położonych w Żarkach Letnisku przy zbiegu ulic Kąpielowej i Hr. Raczyńskiej (centrum obok dworca PKP) jest Gmina Poraj. Za powyższą decyzję bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wojewodzie. O taki status tych działek zabiegałam od dwudziestu lat jako radna Gminy Poraj ale bez skutku. Dopiero ten Wojewoda Śląski podjął tak długo oczekiwaną decyzję i ustanowił Gminę Poraj właścicielem tego terenu. Z tego powodu osobiście jestem bardzo szczęśliwa bo zrealizowałam jeden z punktów mojego ostatniego programu wyborczego do Rady Powiatu w Myszkowie. Słowa podziękowania należą się także Panu Staroście Piotrowi Kołodziejczykowi za przychylenie się do mojej interpelacji nr 4 z dnia 28.03.2019 w tej sprawie.
W tej sytuacji społeczeństwo Żarek Letniska ma rozwiązany problem własności tego terenu. Możemy sobie teraz zaplanować piękny Amfiteatr Leśny na swoim terenie , który służył będzie naszym mieszkańcom i gościom przez kolejne lata.
Musimy też "trzymać rękę na pulsie" żeby przypadkiem któremuś wójtowi nie przyszedł pomysł sprzedaży tego terenu. Trzeba dokonać odpowiednich zapisów w Planie Przestrzennego Zagospodarowania Gminy i w Księdze Wieczystej aby sprzedaż tego trenu nigdy nie była możliwa.
I tak nam dopomóż Bóg.
Z. Polak
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by zg »

Wspaniała wiadomość dla Żarek i mieszkańców.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Byly »

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Żarek Letniska.
Zdzisława tak to napisała, że po przeczytaniu odniosłem wrażenie, że to nasza radna "załatwiła" nam na własność tę działkę hahahahahahaha. Będę złośliwy i napiszę, że jak nasza radna odeszła z Gminy, to idą zmiany dobre, które widać. Nie ma kłótni panuje zgoda i wspólne działania na rzecz Żarek Letniska i na całą Gminę. Siła w kupie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Zdzisława Polak »

Jak widać sukces ma wielu ojców. Muszę tylko przypomnieć, że decyzja zapadła nie na szczeblu gminnym tylko nieco wyżej.
A teraz muszę się zabrać za kolejny punkt mojego programu wyborczego jakim jest odzyskanie również na rzecz Gminy Poraj działki o nr 330/2 położonej w Masłońskim ,która jest użytkowana przez Klub Sportowy Unia Masłońskie.
Obecnie działka ta jest wystawiona przez komornika na licytację za długi spółki z Częstochowy.
Działka ta będąca własnością Skarbu Państwa na podstawie umowy użytkowania wieczystego została oddana wraz z innym majątkiem bo byłej Fabryce Tektury - Spółce EKO-Kolos w użytkowanie. Szczegóły pominę ale końcowy efekt jest taki , że ta właśnie działka-boisko została jakimś sposobem wyprowadzona ze spółki EKO-Kolos do innej spółki, która jest zadłużona i dlatego dług ma być spłacony ze sprzedaży tej działki.
Bardzo mnie dziwi sposób postępowania z majątkiem Skarbu Państwa którą stanowi m.in. ta w/w działka.
I proszę mi powiedzieć dlaczego wójt naszej Gminy nie postarał się o przejęcie tej właśnie działki na majątek Gminy Poraj? W teren ten Gmina Poraj włożyła wiele własnych środków aby na zwykłej łące urządzić boisko. Ale nie licząc nakładów w obcy teren urządzono tam boisko, które funkcjonuje do dziś.
I tu rodzi się pytanie dlaczego oprócz starań Prezesa Klubu Unia Masłońskie , byłej Radnej z Masłońskiego i moich dociekań nikt z Władz gminnych nie zajął się skutecznie tą sprawą? Jak uda się to doprowadzić do normalności to Państwa poinformuję.
A teraz do Byłego
Napisałeś, że zgoda teraz panuje i są działania dla dobra Żarek Letniska. Proszę wymień chociaż jedną inwestycję zaplanowaną dla Żarek L. na ten rok? Ile pieniędzy w budżecie Gminy Poraj jest zapisanych dla Żarek L.? Nawet przygotowany wniosek przez Radę Sołecką i Sołtysa do Wojewody o środki zewnętrzne na rozbudowę Amfiteatru w Żarkach L. został odrzucony przez Panią Wójt. Dlaczego nie dała nam szansy?
Z jednym masz tylko racje "siła w kupie" ale rozum w d...e.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Byly »

Informacje mam tylko z mediów, dlatego nie wiem co tam planują w Gminie. Wiem nieoficjalnie, ze duże inwestycje planowane są na przyszły rok. Zobaczymy.
Z ostatniej chwili, jednak coś robią także w Żarkach letnisku:
http://www.ugporaj.pl/art,1179,kwiecien ... komunalnej


Zaciekawiła mnie działka - boisko w Masłońskim? Jak dobrze pamiętam, przynajmniej część, lub może wszyscy wspólnicy KOLOS to mieszkańcy Żarek Letnisko? Chyba im teraz głupio, że tak postąpili :oops:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by widz »

Jak można zauważyć na pytanie o inwestycje w Żarkach Letnisku w 2019 r Były nagle stracił pamięć. :lol: :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Zdzisława Polak »

Były a którzy to mieszkańcy Żarek Letniska są właścicielami tej spółki KOLOS?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Byly »

Nie straciłem pamięci, tylko dołączyłem link, jakie inwestycje, czy roboty, Gmina wykonała w kwietniu.
Co do prezesów Kolasa to teraz pewnie już nie są właścicielami, pewnie tam jest syndyk lub inny jakiś likwidator? Można poszukać tutaj, może w dawnych archiwalnych są te nazwiska. Ja nie powiem kto był bo RODO zabrania :wink:
https://krs-pobierz.pl/eko-kolos-i197565
https://rejestr.io/krs/293534/eko-kolos
http://www.krs-online.com.pl/eko-kolos- ... 80085.html
https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka ... ona-glowna
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Obecny Wojewoda Śląski wydał dla Żarek Letnisko bardzo korzystna decyzję

Post by Zdzisława Polak »

I Były dostarczył super informacje. Dzięki .
Post Reply