NOWY KOśCIół

Dyskusje na temat tutejszej parafii
Post Reply
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

NOWY KOśCIół

Post by krotosz »

No i jak Wam się podoba pomysł proboszcza budowy nowego kościoła na Dzierżnie, tylko jak mieszkańcy Dzierżna udzwigną taki ciężar budowy? :shock:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Jaki kościół na Dzierżnie ??
Coś Ci się pomyliło.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Nic mi się nie pomyliło, przeczytaj wywiad z księdzem proboszczem w piątkowej Gazecie Myszkowskiej. 8) 8) 8)
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Czytałem.
Proponuję przeczytać jeszcze raz ale tym razem ze zrozumieniem, nie będzie wtedy takich plotek i sensacji.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 76
Joined: 15 Mar 2005, 07:47

Nowy Kościół

Post by admin »

Można przeczytać na naszej stronie w ogłoszeniach parafialnych http://www.zarkiletnisko.pl/index.php?s ... 1509ba9078
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

pusto, albo ja mam jakieś problemy z wyświetlaniem
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Po co nowy kościół PO CO W ogóle kościół przecież lepiej zbudować nowe boisko dla dzieci albo zakupić samochód do straży
Wiem że strażacy marzą o samochodzie STAR 244 dwa napędy i można wszędzie wjechać
A kościół to zbędna instytucja
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Jak wynika z sondażu prowadzonego na forum żareckim mieszkańcy mają wiele zdrowego rozsądku w podejściu do budowy kościoła, niewielki procent tę ideę popiera zdecydowana większość jest przeciw. Myślę że nowy proboszcz nie zlekceważy zdania parafian przecież sam tego kościoła nie zbuduje, a mieszkańcy wiedzą że nie ma takiej potrzeby tylko niezdrowe ambicje.
Guest

bardzo dobry pomysl

Post by Guest »

kosciół byle gdzie byle naszego nie ruszali,poza tym ten w zupelnosci wystarcza
pejo45
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 25 Jan 2008, 18:36

Post by pejo45 »

Moim zdaniem Kościół który jest wybudowany w zupełności wystarczy.
Zimą ławki w kościele są puste.Latem natomiast msze odbywają się na dworze i miejsca również dla wszystkich wystarczy!Jedyna moja sugestia to
na placu kościelnym przydałoby się więcej ławek.
zbig_wicz
Gość
Posts: 13
Joined: 16 Mar 2010, 14:08

nowy kościół

Post by zbig_wicz »

Witam . To fakt , moim skromnym zdaniem kościół , który funkcjonuje obecnie jest wystarczający , wszyscy wiedzą jak to działa - zimą ilość uczestniczących w mszy jest ograniczona , a latem nie ma nic przyjemniejszego od stania lub siedzenia między sosnami . Kościół w obecnym kształcie wpisał się trwale w krajobraz miejscowości i jedyne co można zmienić to wymienić zadaszenie schodów , które fatalnie szpeci bryłę .....piszę o wymianie nie o rozbudowie kościoła..... jak to zrobić to zupełnie inna kwestia .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Moim skromnym zdaniem chcę zasugerować , że rozbudowa naszego małego kościółka jest potrzebna. Bo latem z przyjemnością stoję na dworze ale zimą z powodu ciasnoty w kościelę stoję na dworze marznąc.
Pozdrawiam i apeluję o przemyślenia.
Z. Polak
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A ja uważam ze ten kościół jest wystarczający, komu zimno na pewno znajdzie miejsce w środku. Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, za kilka lat może powstać taki sam problem jak teraz ze szkołami. Zamiast wydawać pieniądze na rozbudowę, proponuję te pieniądze wydać na budowę domu przedpogrzebowego. Mamy XXI wiek i taki dom powinien tutaj być.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Mam nieodparte wrażenie, że powiększenie tego kościoła to przerost ambicji proboszcza, a nie potrzeba parafian.Uważam, że tak jak jednoznacznie wypowiadaliśmy się przeciw budowie nowego kościoła tak bronić powinniśmy tego przed przebudową. Nie ma dobrej opcji przebudowy tak charakterystycznego obiektu, zostanie zniekształcony i zeszpecony. Wielkim zaniechaniem ze strony księdza Dewudzkiego było niewpisanie kościoła do rejestru zabytków to by go ochroniło przed nieodpowiedzialnymi zapędami.
ido
Posts: 6
Joined: 19 Nov 2007, 22:06

Porafia

Post by ido »

Ludzie jest nas coraz wiecej rodziny się powiększają domów przybywa i nie można patrzec jak ludzie stoją zimą na dworze a inni po prostu jadą do Myszkowa do kościoła bo nie chcą stać w zatłoczonym kościele lub na dworze przy minusowej temperaturze, więc powiększenie kościoła z zachowaniem obecnego kształtu jest nieodzowne bo wkrótce większość z nas i naszych rodzin nie będzie miała gdzie stać w naszym ciasnym kośiele. Są znakomici architekci co podołają naszym oczekiwanią co do architektury i wielkości kościoła, bez naruszenia obecnej konstrukcji kościoła. Powtarzam mozna rozbudować kościół na bazie dotychczasowego starego kościoła i będzie to z pozytkiem dla wszystkich mieszkańców naszego miasteczka.Pozdrawiam serdecznie
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Masz rację Ido . Podzielam Tój pgląd . Myślę tak samo.
Pozdrawiam Z. Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Przenoszę dyskusje do właściwej zakładki i chcę pochwalić księdza proboszcza za rozsądek w sprawie budowy, czy rozbudowy kościoła. Wiem, że miał taki zamiar, bo mówił o tym w czasie pierwszej wizyty duszpasterskiej w moim domu.Ja uważam, że dobry duszpasterz "buduje kościół" siłą wiary swoich parafian, a nie budynkiem. Warto natomiast pomyśleć o budowie kaplicy do celów pogrzebowych, taka kaplica powstaje obecnie w Poraju. Pozdrawiam księdza proboszcza.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

A ja mam nadzieję że kościół zostanie jednak rozbudowany. Uważam, że budowa nowego kościoła nie jest nam potrzebna ale w obecnym jest mało miejsca i jego powiększenie to dobry kierunek.
Uczestniczenie w mszy na wolnym powietrzu ma swój urok ale w pogodne ciepłe dni, w zimie natomiast jest to mało przyjemne.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

slimak wrote:A ja mam nadzieję że kościół zostanie jednak rozbudowany. Uważam, że budowa nowego kościoła nie jest nam potrzebna ale w obecnym jest mało miejsca i jego powiększenie to dobry kierunek.
Uczestniczenie w mszy na wolnym powietrzu ma swój urok ale w pogodne ciepłe dni, w zimie natomiast jest to mało przyjemne.

Rozbudowa kościoła to jedno, a czy ktoś pomyślał o parkingu na samochody wiernych aby nie tarasowały ulic?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Na stronie naszej Parafii umieszczona jest wizualizacja rozbudowy naszego Kościoła.
Po obejrzeniu uważam , że propozycja takiej rozbudowy jest dla naszej społeczności odpowiednia i satysfakcjonująca.
Pozdrawiam
ZP
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

No nawet, to ładnie wygląda. Mam tylko pytanie, czy księża mają tyle pieniędzy by im starczyło na budowę? Bo ja nie życzę sobie by chodzili po domach, przynajmniej do mojego i zbierali na rozbudowę kościoła. Nie chcę figurować na listach kościelnych, że nic nie dałem na budowę! Po za tymi wyjątkami wszystko jest OK.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Wygląda całkiem nieźle ta wizualizacja a jak będzie w rzeczywistości to się okaże.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jaśku jak masz takie życzenia ,żeby nie wchodzić do ciebie po datek to koniecznie powinieneś podać swoje Nazwisko i Imie. W przeciwnym razie nie będą wiedzieć do kogo nie wejść.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

szkoda ,że ten piękny kościól nie jest zabytkiem :cry: kasę na rozbudowę dam, ale wolałabym kaplicę :?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ja uważam inaczej : dobrze się stało ,że kościół nie jest zabytkiem ponieważ byłyby pewne trudności z jego modernizacją.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Nasz kościół z całą pewnością jest ZABYTKIEM,chociaż nie jest wpisany do rejestru zabytków, a chronić go powinien nie konserwator tylko My, nasza kultura, pamięć o przeszłości i szacunek dla jego twórców i fundatorów.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Nasz kościół z całą pewnością jest ZABYTKIEM,chociaż nie jest wpisany do rejestru zabytków, a chronić go powinien nie konserwator tylko My, nasza kultura, pamięć o przeszłości i szacunek dla jego twórców i fundatorów.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Masz rację , powinniśmy chronić ten ZABYTEK :roll: TYLKO JAK :cry:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Madziu jasno i zdecydowanie formułujmy nasze stanowisko, jestem przekonana, że tak prostackich opinii jak widza jest naprawdę niewiele. Ksiądz proboszcz nie jest fanatykiem i jest bardzo kulturalnym człowiekiem, więc uważam, że los zabytku nie będzie mu obojętny.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kingo 98
"Jakby głupota i zawiść miały skrzydła" to zapewne "latałabyś jak gołębica".
aneta
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2009, 18:12

Post by aneta »

kosciol w Zarkach nie jest zadnym zabytkiem gwoli scislosci istnieja budynki w Zarkach ktore sa starsze od kosciola i nie sa zliczane do zabytkow jezeli proboszcz chce budowac to niech to robi za wlasna kase a nie wyciaga lapy po nasze pieniadze gdyz jemu chodzi o kase wylacznie a nie o dobro ludzi ile przy okazji budowy skreci kasy to tylko Bog bedzie wiedzial i on . Wlasciwe to nie ma sie czego czepiac gdyz parafia to prywatny folwark i trzeba owieczki doic jak najwiecej sie da chyba chce wybudowac domek swojej kochanicy . Moze by sie rozliczyl z kasy ktora wplywa do parafii ilu pomogl sierotom oraz potrzebujacym .Zgodnie z prawem koscielnym wszystkie sakramenty sa za darmo ,sprobujcie wziasc slub za darmo ochrzscic dziecko lub kogos pochowac za darmo to sie przkonacie ktoremu Bogu sluzy proboszcz i jak to sie ma do uczciwosci oraz kto komu sluzy zgodnie z Ewangelia nie mozna sluzyc dwomBogom czyli mamonie i Bogu ,a moze w tym przypadku jest inaczej
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

widz wrote:Kingo 98
"Jakby głupota i zawiść miały skrzydła" to zapewne "latałabyś jak gołębica".
Widzu jesteś "mistrzem w logice i merytorycznych wypowiedziach", a brak argumentów zastępujesz inwektywami.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

ANETA NAPISAŁA:
Wlasciwe to nie ma sie czego czepiac gdyz parafia to prywatny folwark i trzeba owieczki doic jak najwiecej sie da chyba chce wybudowac domek swojej kochanicy.

Wybudować domek swojej kochanicy? Pierwsze słyszę :o
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Z takimi oszczerczymi wypowiedziami jak prezentuje Aneta , Kinga 98 i Były się nie dyskutuje bo są to zczepki. Widzę, że "spodobał " się wam temat rozbudowy kościoła i diabeł wam podpowiada , że taką inicjatywę należy tęmpić w zarodku . Opamiętajcie się póki czas.
ido
Posts: 6
Joined: 19 Nov 2007, 22:06

Post by ido »

TAK CZYTAM I MYŚLĘ ŻE TYM Z PAŃSTWA CO NIE PODOBA SIĘ WIZJA NOWEGO KOŚCIOŁA PROPONUJE PRZYJŚĆ ZIMĄ NA MSZĘ I STAĆ PRZED KOŚCIOŁEM :D
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Kto chce zawsze do kościoła się zmieści. Większość woli stać na zewnątrz?
Na Pasterce byłoby się wszystkim trudno zmieścić w środku, ale ja nie wyobrażam sobie Pasterki bym stał w kościele, cały urok tej mszy jest na zewnątrz.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Faktycznie jak chodzi się do kościoła tylko na Pasterkę to się jakoś wytrzyma na dworze bez względu na pogodę.
Jeżeli chodzi się do kościoła w każdą niedzielę i święta i czasem w tygodniu to nie jest obojętne czy wszyscy uczestnicy zmieszczą się w kościele i czy znajdą wolne miejsce nie tylko do stania ale i do siedzenia.
Wtedy byłoby wspaniale i do tego należy dążyć.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Ja to widzę tak; mnie się nikt o zdanie nie pytał czy uważam tą rozbudowa za potrzebna czy nie, wiec uważam to za sprawę tych którzy tego pragną, jak proboszcz czy parafianie którym zimno na dworze.
Zakładam, że skoro nie byłem pytany o opinie to nie będę pytany o datki.

Mi pasuje tak jak jest teraz i wiem, że cześć uczestników mszy spędza ją na zewnątrz, ale taki jest urok tej parafii - mi się to podoba, a jakby mi się nie podobało to bym przychodził wcześniej zająć sobie miejsce w środku.
Obawiam się że ten cały temat skłóci tylko parafian i spowoduje ze jedni do drugich będą chowali jakieś urazy. A za 10 lat okaże się ze ilość uczestników mszy spadła tak że w kościele będą pustki - bo nie oszukujmy się, społeczeństwo się laicyzuje, może u nas na wsi wolniej niż w mieście ale jest to fakt.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem zachowania obecnego kościoła, a jeżeli jest on za mały dla tej parafii to dlaczego nie można utworzyć nowej parafii w Masłońskim, miejscowości z długą historią, mającej liczne przysiółki. Byłoby to wygodniejsze dla mieszkańców, po co niszczyć ten kościół, skoro tam można zbudować nowy. Kościół i parafia powinna być bliżej ludzi.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Krotosz :D dobry pomysł . Ja również jestem zwolenniczką zachowania obecnego kościoła. TO PEREŁKA NASZEJ MIEJSCOWOŚCI. :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Franio to ty też jesteś kobietą?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Widzu , gdybyś uważnie czytał wszystkie moje posty ,to już dawno byś stwierdził , żę piszę w os. ż
pozdrawiam :lol: gratuluję SPOSTRZEGAWCZOŚCI :shock:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Jeśli Ci przeszkadza rodzaj żeński , to zmienię na męski :shock: albo NIE zmienię na nijaki :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Franio- to rodzaj męski lub nijaki
Frania- to rodzaj żeński
Mnie to nie przeszkadza ale widać , że w tym zmyślaniu się pogubiłaś.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Widzu , nie wściekaj się , bo ja się nie pogubiłam ..zawsze pisałam w r. ż :lol: a TY czytaj posty ze zrozumieniem 8) i nie czepiaj się innych skoro SAMA jesteś kobietą :lol: PA. do zobaczenia na SPRZĄTANIU :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Nie spotkamy się bo nie będę uczestniczył w absurdalnych czynach społecznych.
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

A czy Franio ma brodę :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Może Jej wyrośnie broda niebawem.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

KOBIETA z brogą ŚWIETNA SPRAWA :shock: podoba mi się ten pomysł :lol:
Oj Widzu chyba DUPKA zmokła Ci na SPRZĄTANIU i dlatego jesteś taki ZŁY :lol:
IWONA
Gość
Posts: 10
Joined: 17 May 2014, 17:41

Nowy kościół

Post by IWONA »

Witam serdecznie;
Wracając do głównego tematu dyskusji ( z uwagi na fakt że wróciłam do Żarek po pół rocznej nieobecności ) uprzejmie proszę o informację , czy przedstawiona wizualizacja jest ostateczną wersją? kiedy mają zapaść decyzje w tej sprawie? czy to jedyna i ostateczna propozycja rozbudowy kościoła? Bardzo proszę o "oświecenie" mnie
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Nie wiemy :cry:
Będę złośliwy i napiszę co się domyślam:
Projekt opracował zaprzyjaźniony z księdzem architekt, a budowę wykona oczywiście firma Panów zaprzyjaźnionych z księdzem, firma Pana P i S. Wyszło śmiesznie PiS, nie tak miało być :lol: chodzi o Panów P i drugi S :lol:
IWONA
Gość
Posts: 10
Joined: 17 May 2014, 17:41

Nowy kościół

Post by IWONA »

Witam serdecznie;
Szkoda ,że jest to jedyna propozycja rozbudowy. Można rzec "szału nie ma"
Przyglądam się jeszcze raz projektowi i wydaje mi się ,że obecny kościół "ginie", widać tylko same dobudówki, które przytłaczają , że nie zauważa się prezbiterium.
Czy architekt nie powinien wyeksponować i ukazać piękna zabytku? Czy projekt nie powinien być tak stworzony aby nie utracić nic z piękna i jednocześnie zaspokoić potrzeby współczesnych ludzi?
Owszem jest potrzeba , aby uczestniczący w mszy nie mokli i nie marzli ,ale czy czasami nie jest to ich zdecydowany wybór? Czasami przyjemnie jest usiąść na ławkach przed kościołem.Ten kościół w otoczeniu drzew ma naprawdę wiele uroku. Czy potrzeba aż tak przytłaczającej rozbudowy? może wystarczyłoby inne niż obecne zadaszenie przed kościołem które nie razi?
Czy nie lepiej pomyśleć o Parafianach , którzy mają przed sobą daleką drogę do kościoła. Może za przykładem Papieża Franciszka należy iść w tym kierunku ? do ludzi?
Znamy wiele zabytków , które mimo że nie pełnią w pełni swych funkcji , nie są naruszane i ulepszane . Świat się laicyzuje i za kilka lat możemy mieć piękne kościoły, tyle że puste.
Wracając jednak do tematu : czy znane są koszty i termin rozpoczęcia robót?
art
Mieszkaniec
Posts: 33
Joined: 16 Nov 2006, 17:47

Post by art »

Jestem za rozbudowa naszego już za ciasnego kościoła. Myślę, że Parafia i Kuria sfinansują tą rozbudowę z własnych środków. A samorząd nie będzie na ten cel łożył bo to w końcu nasze podatki. Jak ktoś będzie chciał się dołożyć do budowy to pewnie będzie mógł, ale bez żadnego przymusu. A co do wykonawcy to lepiej, żeby robiła to firma z naszej miejscowości lub z okolic.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

art, kiedy ty ostatnio byłeś w kościele, że widziałeś ten tłok :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Czy nie lepiej będzie jak pozwolimy Księdzu Proboszczowi i Radzie Parafialnej podjąć decyzję w sprawie rozbudowy Kościoła i wyborze wykonawcy?
Zachowajmy w tej sprawie spokój i cierpliwość.
Pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A niby czemu mamy Księdzu i Radzie Parafialnej dać prawo wyboru, a Wójtowi i Radzie Gminnej przy sprzedaży działek już prawa wyboru nie możemy dać?
"punkt widzenia zależy od punku siedzenia"
Tutaj dokładnie Zdzisławo opisałaś swoją osobę :lol: RADNA NIEZALEŻNA hahaha
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

no chyba trochę przesadziłeś :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

8) do kościoła nie chodzę :evil: wolę ALTANKĘ :lol: :lol:
art
Mieszkaniec
Posts: 33
Joined: 16 Nov 2006, 17:47

Post by art »

Były chyba myli pojęci. Rada i Wójt musi działać w imieniu wszystkich mieszkańców naszej miejscowości i gminy bez względu na wyznanie i przynależność polityczną bo od tego sa. Natomiast Parafia to podzbiór złożony z mieszkańców Żarek Let. Masłońskiego i Ostrowa (przypominam gmina Żarki) oraz innych dusz należących do nasze j Parafii. Nie należy mieszać ludziom w głowach i rozdzielić kościół od instytucji samorządowych i rządowych. Nasi parafianie sami zdecydują czy chcą pomóc w rozbudowie kościoła i dać na to ofiarę.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, ale wybierając swoich przedstawicieli, dajemy im prawo do podejmowania decyzji, księdza jednak nie wybieramy, a budowa kościoła wymaga jednak poparcia większości mieszkańców, bo to oni muszą te budowę sfinansować. Tego poparcia jednak w Żarkach Letnisku nie ma , a nie wyobrażam sobie żeby o losach naszego zabytku decydowali mieszkańcy Masłońskiego czy Ostrowa.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kingo 98
Proszę odpowiedz na jakiej podstawie sądzisz , że mieszkańcy Żarek nie poprą rozbudowy kościółka?. Czy może na podstawie głupiej sondy którą sama wymyśliłaś i sama po wielokroć głosujesz. Dlaczego eliminujesz z gry mieszkańców Ostrowa i Masłońskiego.? Przecież oni także należą do naszej parafii. Zachowujesz się jak Bacha czy ty nie masz z nią nic wspólnego? Wyhamuj i przestań dokuczać ludziom bo to zło , które wyrządzasz z pewnością wróci do ciebie.Łatwo jest schować swoję ja pod zmyślony nick i siać ferment.
Last edited by widz on 27 May 2014, 19:52, edited 1 time in total.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

widzu .a dokładniej :lol: kogo masz na myśli :roll: bo widzisz ja, wbrew pozorom :lol: lubię BARBARĘ za jej pomysły i pracowitość :lol:
od czasu do czasu mnie wkurza i dlatego próbuję ją powstrzymać :roll:
BARBARO ...wyluzuj , życie jest takie krótkie :cry:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A "widz" to ZDZICHA, nerwy jej puściły, bo PiS znów przegrał :lol: :lol: :lol:
cicha woda
Posts: 3
Joined: 24 May 2014, 22:39

Post by cicha woda »

Szkoda, że ważne dla naszej społeczności sprawy jak zwykle "lądują" w cieniu kłótni, pyskówek i ogólnego zamętu. Rozbudowa kościoła to ważna sprawa - dotyczy nie tylko nas samych, ale naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Należy rozważnie podejść do tematu rozbudowy kościoła bo zmieniamy przez to nie tylko naszą przyszłość ale też naszą przeszłość. Kościół w obecnym kształcie stanowi nierozerwalny element kultury i historii naszej miejscowości. Uważam, że osoby wierzące i przede wszystkim praktykujące powinny zabrać w tej dyskusji donośny głos. Mnie nie podoba się przedstawiony projekt rozbudowy kościoła, niemniej jednak uważam że istniejący Kościół jest za mały. Wystarczy "spróbować" dostać się do środka kościoła zimą. Ludzie stoją ściśnięci jak sardynki. Jeśli ktoś uważa, że w takich warunkach można w skupieniu uczestniczyć we mszy i rozważać np. czytania czy z uwagą słuchać kazania to serdecznie pozdrawiam taką osobę. Wydaje mi się, że niektóre osoby zapomniały po co w ogóle ludzie chodzą do kościoła. Przecież tu nie chodzi o ilość a jakość. A co z osobami niepełnosprawnymi, kobietami w ciąży, dziećmi czy osobami starszymi? Dla takich osób zawsze brakuje miejsc w obecnej sytuacji. Kościół należy rozbudować tak, by spełniał nasze oczekiwania i potrzeby, współgrał z naszą historią i kulturą czy tradycją. Może warto pomyśleć o dodatkowych mszach?? Skupmy się na problemie!! Wspólnie poszukajmy rozwiązań...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ależ MY KOCHAMY nasze p. RADNE :shock:
BIDULKI ( pracują , pyskują,ciągle COŚ załatwiają )a i tak tego nikt nie docenia
z poważaniem ZDZICHU.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Masz rację Zdzichu, kochamy nasze radne / a co z radnym, taż go kochamy?/ ale wyjdź już z tej PARAFII !!! :oops:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

TAK JEST :lol: :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

No i stało się, pierwsze wejście spajdermena i ZDZICHU załatwiony, a było ciekawie :o
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Nie podpuszczaj :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

I cała dyskusja na forum parafii ..... chyba coś nie tak .....
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

to przeniesiemy się 8) nasza parafia ma swoją stronę internetową :lol:
nie muszą czytać tych BZDUR :roll:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

zbig_wicz
Gość
Posts: 13
Joined: 16 Mar 2010, 14:08

Post by zbig_wicz »

..... tak się zastanawiam, po obejrzeniu wizualizacji kościoła na stronie, (pomijając sens rozbudowy) czy inwestycja w projekcie koncepcyjnym zmieści się na działce ?..... skoro powstała wizualizacja jest jakiś projekt zagospodarowania terenu w którym widać ile miejsca pozostało na działce, są określone odległości od obecnego ogrodzenia lub granic działki, jest jakiś wstępny układ funkcjonalny - jak pokazywać to wszystko, a nie tylko obrazek który w otoczeniu jakichś dziwnych drzew i krzewów "upośledza" sytuację która mogła by być w miejscu lokalizacji ..... może ksiądz pochwali się resztą projektu ?...... a może koncepcję wkleić w zdjęcie z natury? będzie pełny obraz do dyskusji ..... [/b][/u]
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A moze kosciołek zostawic tak jak jest ..... jest piekny i rozbudowa to moim skronym zdaniem nie upiekszy tylko zaszkodzi wizerunkowi kosciola.... i jego otoczenia !!!
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Chyba o to chodzi ze to nie jest temat na jaki inwestor (parafia, proboszcz) chce rozmawiać publicznie... albo jeszcze nie jest gotowy.

Na ostatniej kolędzie coś podpytywałem proboszcza o nowy kościół, ale nie rozwinął swoich odpowiedzi "tak, jest plan budowy, na obecnej działce".
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Taką samą odpowiedź usłyszałem na kolędzie 3 lata temu.
memento
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

W czasie gdy co raz więcej ludzi odchodzi od kościoła , to trzeba zbudować większy , tylko po to by dać wyraz większej hipokryzji. Uważam że budowa kościoła jest zbędna
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Bruner czy Ty będziesz finansował rozbudowę kościoła ?
Czy na ten cel będą przeznaczone środki gminne ??
Nie sądzę.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Nigdy w życiu na kościół nie dawałem i nie zamierzam tego robić, i nie mam wypranego mózgu przez kler, nie dam się omamić. "Kapłani zakryli przed ludźmi słońce a dali im świeczkę. "
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

nikt nikogo do niczego nie przymusza :wink:
ale w grupie człowiekowi trochę lżej, a poza tym WIARA u niektórych ludzi czyni CUDA :roll: często szukamy ciszy , spokoju , miejsca do rozmyślania i wcale nie musimy DAWAĆ KASY
Post Reply