KINO " BAJKA " W PORAJU

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

KINO " BAJKA " W PORAJU

Post by ZDZICHU »

http://ugporaj.pl/images/plakaty/kinoBajka201114.jpg
:roll: A WIECIE PO CO SĄ TE DARMOWE SEANSE :?:
MOI ZNAJOMI POSZLI DO TEGO KINA Z DZIECIAKAMI I PO KILKU MINUTACH WYSZLI JAK OPARZENI, BO OBEJRZELI KRONIKĘ FILMOWĄ Z WÓJTEM W ROLI GŁÓWNEJ :wink:
STWIERDZILI ,ŻE NASZ CELEBRYTA ..LEKKO PRZESADZIŁ :shock:
I WIDZICIE , PO CO WÓJTOWI BYŁO OTWARCIE KINA , TUŻ PRZED WYBORAMI
:twisted:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

ZDZICHU he he no cóż mówi się że w dzisiejszym świecie to nawet "po ryju" za darmo nie dostaniesz.
Nie ma nic za darmo, niestety.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

ZDZICHU, ty też możesz nagrać sobie kronikę o sobie i zafundować darmowe bilety do kina? Chyba nic nie stoi na przeszkodzie? Wszyscy szukają sponsora.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ALE NASZ KSIĘCIUNIO SZALEJE , JA TEŻ TAK CHCĘ ......KINO , KURIER, STRONA UG :shock:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A co Wy wszyscy myślicie, że nasz KSIĘCIUNNIO ponosi koszty?
Przecież te koszty ponosi Gmina czyli my wszyscy.
Państwo radni czas się temu przyjrzeć .
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Pani Radna "przyglądała" się pani wydatkom na promocję temu przez 4 lata i jak we wszystkich innych sprawach była pani bardzo "skuteczna"w ich ograniczeniu. Wójt bez problemu wygrałby wybory i bez promocji, ale teraz może spokojnie w przyszłym budżecie te wydatki ograniczyć, a ty ogłosisz to jako swój kolejny sukces. A o sprawy oświaty spytaj się w ZEASie i nie inspiruj kolejnych plotek. Dosyć ich naopowiadałaś w kampanii wyborczej.
I zrezygnuj już z tego WIDZA bo i tak wszyscy wiedzą kto sie za nim ukrywa. :oops:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbara
Przestań wreszcie insynuować, bo skończy się moja cierpliwość.
Mądre przysłowie mówi, że "Każdy sądzi wg siebie".
Więc nie oceniaj innych wg Twoich wzorców.
Jeżeli masz uwagi do mojego działania to je mów wprost do mnie , a nie mieszaj do tego innych anonimowych osób.
To jest niemoralne.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: KINO " BAJKA " W PORAJU

Post by zg »

OBEJRZELI KRONIKĘ FILMOWĄ Z WÓJTEM W ROLI GŁÓWNEJ


Byłem dziś na seansie o 17/30, nie było żadnej kroniki.
Trzeba przyznać, że kino jest super zrobione. I do tego darmowe seanse...jeśli nawet miała by być ta kronika z wójtem w roli głównej to nie mam nic przeciw temu... w końcu w gminie zostało naprawdę wiele zrobione w ostatnich kilku latach i należało by to docenić , niezależnie od tego czy ktoś sympatyzuje z wójtem czy nie.....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

DZIŚ BYŁO OK :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj podjechałam do kina Bajka w Poraju, aby zobaczyć jak funkcjonuje i zapoznać się z repertuarem kina. Jakież było moje zdziwienie, kiedy stwierdziłam, że brak jest jakiejkolwiek informacji na ten temat.
Próbowałam znależć również informacje na BIP-ie , niestety są tylko informacje już nieaktualne.
Jutro zadzwonię do P.Dyrektor GOK-u , może dowiem się coś więcej w sprawie funkcjonowania kina w Poraju.
Pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

OBY KINO "BAJKA " w 2015 MIAŁO REPERTUAR TAKI JAK WSZYSTKIM ODPOWIADA ....
DO SIEGO 2015 ROKU....he he
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nie wiem czego dowiedziała się ZP o repertuarze kina Bajka, ale ja rekomenduję bardzo zabawny spektakl kabaretowy, trzech znakomitych aktorek Emilii Krakowskiej, Barbary Wrzesińskiej i Lidii Stanisławskiej , który na scenie kina będzie mozna zobaczyć 14 lutego o 17,
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Za póżno rekomendujesz. Już wszystkie bilety wykupione na ten spektakl.
Staram się o powtórkę, może się uda.
A dowiedziałam się dużo, dlaczego tak słabo jest reklamowany repertuar
kina Bajka.
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Pani radna Polakowa , skoro tak dużo dowiedziała się pani o repertuarze, to może podzieli się pani z forumowiczami tymi wiadomościami :D
Pozdrawiam.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Chociaz raz dobra wiadomosc dla kobiet .....he he faceci pojda na piwo ...
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

a wracając do tematu kina..co myślicie o widzach (głównie tych młodszych), którzy w trakcie seansu cały czas mają nos wlepiony w smartfona.....?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Nastąpiła zmiana pokoleniowa. Mnie uczono, że w kinie w teatrze, nie ma żadnego jedzenia, nie wspomnę o cukierkach w szeleszczących papierkach. Teraz rzadko który widz wchodzi na salę by nie niósł olbrzymiej torby z popcornem i oczywiście cocacola.
A w smarfton oczywiście musi patrzeć, by mu coś nie umknęło z facebooka :lol: :lol: :lol:
Zaakceptuj to 8)
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Jezeli rodzice to akceptują , to "ogromny błąd" . Dzieci nalezy uczyć dobrych manier od najmłodszych lat( occzywiście i w domu i w szkole). :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

I tu Małgosia ma racje ..... jak dziecko idzie do kina to telefon zostaje w domu ! ...............he he
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

No cóż "Były" trudno się z Tobą nie zgodzić. Zmiana jest nie tylko pokoleniowa ale i obyczajowa i techniczna.
ale i Małgosia bardzo dobrze pisze....
jeśli się nie nauczy latorośli pewnych zachowań to będą zabierać do kina ( koncert, spektakl itp) tablety a może i laptopy.
Trudno narzucić komuś pewne zachowania bo jak ten osioł zrobi odwrotnie, ale później w dorosłym życiu będą patrzeli na niego jak na buraka gdy mu się odezwie dzwonek komórki np. na sali sądowej czy w kościele.....
ja się tylko dziwię po co iść do kina żeby zamiast na ekran gapić się w komórkę?
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

zg... w dzisiejszych czsach " świat nowoczesnych technologii zmienia się w tempie błyskawicznym ". Za kilka lat będą jeszcze lepsze elektroniczne wynalazki . My dorośli mamy problem z nadążaniem za nowoczesnością , ale nasze pociechy czują się w tych nowościach jak " rybka w wodzie" , wręcz się uzależniają . Kazdy , mądry rodzic na wsystko pozwala z umiarem ,dlatego nic się nie stanie jeśli nasze pociechy w kinie, filharmonii czy teatrze będą wyciszały swoje telefony. I ktoś powinien im ciągle przypominać w domu rodzic , a w szkole nauczyciel.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Małgosiu, ja nie mam problemu z nadążaniem za nowoczesnością....myślę, że wielu dorosłych również, bo te zmiany dzieją razem z naszym wiekiem.
Nawet mój ojciec, który ma ponad 80tkę, od kilku lat po zlikwidowaniu stacjonarki posługuje się na co dzień komórką.
Rzecz w tym, ze ja np. traktuję komórkę jak narzędzie a nie zabawkę.
Inna sprawa po kwestia kultury.....pewne zachowania należy dostosować do konkretnych sytuacji....
już tego cukierka czy batonik zrozumiem, 1,5 czy 2 godziny filmu usprawiedliwiają łasuchów, ale gapienie się 2 godzi w smartfona w czasie filmu to nie tylko (moim zdaniem) lekceważenie innych widzów i przeszkadzanie im w odbiorze filmu ale i swoista głupota.....( a może to szpan w pojęciu właściciela smartfona)???
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

ja doskonale zdaję sobie sprawę z problemu ,ale jeśli rodzic pozwala , to wszyscy pozostali sa bezradni. Dlatego w takich publicznych miejscach powinny znajdować sie znaki zakazu uzywania telefonów :?: Jesli w kościele dzieciak potrafi obyć się bez telefonu , to i w kazdym innym miejscu też . Problemem sa dorośli , nie dzieci . To my dorośli dajemy na takie zachowania pozwolenie. Dziecko uzaleznia się od smartfona jak dorosły od papierosa :wink:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pewnie wszyscy mają rację, lecz świat pędzi do przodu i nikt go nie zatrzyma. Po tym temacie o smartfonach zacząłem zauważać dużo młodych ludzi na ulicach zapatrzanych w swoje smartfony, iPhony. Nawet teraz w zimę, coś tam czytają, piszą, gdy marzną im palce mają specjalne rękawice do ekranów dotykowych :lol:
W Finlandii zapowiedziano, że za dwa lata zaprzestaje się uczyć dzieci - pierwszoklasistów pisania odręcznego, dlaczego więc mamy naszym dzieciom zabraniać pisania na smartfonach? Być może oni robią sobie notatki z filmu który oglądają? Czy widzieliście młodzieńca by szedł z kartką papieru i ołówkiem i robił notatki, chyba nie i już takiego nie zobaczycie :lol: To byłby obciach :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Były .. nam do Finlandii daleko i jeszcze długo będziemy dzieci uczyć pisac ręcznie. Pierwszy problem naszych szkół , to brak sprzętu i odpowiedniego INTERNETU. Niektóre dzieciaki w domach mają sprzęt z najwyższej półki . Gorzej z Internetem. To wszystko nie idzie w parze. Bo to jest szara polska rzeczywistość i jeszcze długo będziemy borykać się z tymi problemami :?:
Więć póki co szanujmy się w miejsach publicznych takich jak : kino, teatr czy filharmonia, bo tam przychodzą osoby nie tylko młodzi :wink:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

były , jak oni robią notatki , to ja jestem święta :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

podoba mi sie wpis ślimaka http://www.zarkiletnisko.pl/forum/viewtopic.php?t=1015 :lol: juz wyobrazm sobie lekcje w szkole z takim zasięgiem :lol: :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

A co będzie jak bateria padnie w smartfonie? Informację napisać można nawet patykiem na piasku.. to samo dotyczy kalkulatorów i nauki tabliczki mnożenia. Co tych notatek to wierz mi Były - świecące w ciemośći ekrany smarfonów psują przyjemność oglądania filmu w kinie...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

pierwszy dzień wiosny , a moiże tak do kina z dzieciakami ?????
http://ugporaj.pl/images/plakaty/KinoBajka_190315.jpg
Post Reply