Niepokój w oświacie

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Niepokój w oświacie

Post by BARBARA »

Franio ma na temat oświaty lepsze informacje niż obecny wójt. Nie wiem jakie zmiany w oświacie mogą planować inni kandydaci, ale Łukasz Stachera nie lubi zmian rewolucyjnych, nie przeprowadzał ich przez 4 lata i w naszym programie wyborczym takich zmian nie zakładamy. To co z pewnością powinno ulec zmianie to STATUS szkoły w Kużnicy Starej, ale i w tej kwestii nasze plany dotyczą rozszerzenia jej funkcji, nie podam szczegółów by nie zapeszyć.
STRASZENIE LUDZI to stara taktyka wyborcza, jak ma się kiepski program to się ludzi straszy., najpierw było ZADŁUŻENIE teraz OŚWIATA.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

p. Barbaro ....przecież kto jak kto , ale pani wie najlepiej,
o ZUSach tez pani ukrywa prawdę ,
a gdzie socjalne, r
eszta pieniędzy za wakacje ..
.nie będę z panią dyskutowała, ale PANI PLANY CO DO OŚWIATY SĄ WSTRĘTNE .
.jak może pani tak KLAMAĆ
pozdrawiam i miłego dnia życzę
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
To nie jest straszenie ludzi tylko fakty , które są niezbyt miłe.
Oświata nie otrzymała jeszcze II raty socjalnego i od lipca nie są płacone składki na ZUS. Przecież to potwierdził Pan Wójt na Sesji Rady Gminy , kiedy o to pytałam. Oczywiście Ty jak zwykle na sesji zaprzeczałaś jak i teraz, czy może już zapomniałaś?.
Pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Franio, rzeczywiście jesteś "dobrze poinformowana" lepiej nawet niż ja sama, bo mnie nic nie wiadomo o moich "planach w sprawie oświaty". Bardzo cierpisz z powodu nieodprowadzonych składek na ZUS, nie bardzo wiem dlaczego ciebie tak to martwi, ale pragnę cię uspokoić na ostatniej sesji dokonaliśmy kolejnego zwiększenia budżetu oświaty więc i na ZUS wystarczy
A jeżeli wygramy wybory, na gwiazdkę dostaniecie wszystkie wyrównania, , za "oszczędnego" wójta nie ręczę. :D
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

p. Barbaro...dobrze pani wie ,że mnie nie chodzi o pieniądze.....

pani CIĄGLE KŁAMIE I ROBI WSZYSTKO ŻEBY WÓJTOWI SIĘ PRZYPODOBAC

nie można głosować na ludzi , którzy ciągle oszukują swoich wyborców
ILEŻ TO MOŻNA KŁAMAĆ , KRĘCIC I OSZUKIWAĆ :!:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio ...... chodzisz Ty do kosciola ? mnie sie wydaje ze Twoja wiara to takie dmuchanie w trabe a nie slychac melodii .... jak mozesz ze spokojnym sumieniem powtarzac ze ktos klamie i kreci i oszukuje ....i to piszesz imiennie , jesli masz jakies konkretne zarzuty to dawaj na forum , bo jak do tej pory to jeden post powtarzasz jak mantre , tu widze ze BARBARA .... trzesie cala gmina , pytam wiec gdzie w tym czasie sa inni radni ? ponoc jedna osoba nic nie moze , a tu sie okazuje ze wszystkiemu co zle winna BARBARA ... troche wiecej empatii a moze jesli nie jestes jednym z" nich"to troche pokory !!!
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Spajdermen..... a ty to rodzina czy adwokat...?
nie wtracaj się , bo p. BARBARA doskonale wie O CO MI CHODZI?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

spajdermen ...po przeczytaniu wielu twoich postów , dochodzę do wniosku ,że ty to jesteś rodzina ..zależy CI żeby P. Polak byla wójtem ,
bo wtedy p. Basia będzie radną :roll:
pocieszę cię ,że taka opcja jest możliwa.....
mam znajomych w wielu naszych sołectwach i też chcą zmian
:roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

To samo moge napisac o tobie Franio .... jestes adwokatem p. Polak albo rodzina .... w moim przypadku mylisz sie , jestem zwyklym mieszkancem Z-L ale nie cierpie takiej msciwosci , kazdy z nas ma swoich faworytow w wyborach ,ale nikt tak po chamsku nie pisze na forum tak jak ty !!
ja zycze p .Polakowej aby ja wybrano i na wojta i na radna , w przeciwienstwie do ciebie nie czuje nienawisci do p . Polak .....







!!
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

spajdermen ...nie będe się zniżala do TWOJEGO POZIOMU..ale muszę Ci uswiadomić , że ja , moja rodzina , znajomi idziemy głosowac na p. Polakową , bo jest jedyną osobą , która ma odwagę głosno mówic prawdę .
Nie rozumię , dlaczego sie tak wkurzyłaś i wyzwałas mnie od CHAMÓW , czyzby słońce mocno GRZAŁO NA TARGOWISKU :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio...juz nizszego poziomu jak twoj nie ma , a na kogo glosujesz to twoja broszka , a co nie wiesz jaka pogoda w Zarkach ??
Pisze sie.... "rozumiem",..... nie wyzywam od chamow tylko zwracam uwage na ....chamskie pisanie ...
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

spajdermen ...ups, za co ty sie tak wkurzyłeś, a moze Franio ma rację ??
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

o cholera ..ja myslałam ,że to FACET , a to ta BABA Z TARGOWISKA :lol: :lol:
no tak ma interes w tym ,żeby p. Polak byla wójtem ... :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

SPAJDERMEN ...ALEŻ TE BABSZTYLE SĄ WSTRĘTNE :wink:
NIE ZŁOŚĆ SIĘ :lol: JA TEZ GŁOSUJĘ NA P. POLAKOWĄ, BO LUBIĘ UCZCIWOŚĆ I NIE ZNOSZĘ UKŁADÓW :wink:
BĘDĘ SKREŚLAŁ TAK JAK TY, PODOBA MI SIĘ TAKIE MYŚLENIE , BO JEŚLI NIE ZOSTANIE WÓJTEM , TO BĘDZIE RADNĄ :lol:
NIE DAJ SIĘ CHŁOPIE TYM BABSZTYLOM :wink:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermen .. zdecyduj się ???? sam nie wiesz czego chcesz (:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Franio -za co cię ta baba tak zbeształa...
posty jakeś dziwne , pisze w cały swiat
Coś ty jej zrobił :roll: :shock:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Franio zmienil sie w ....ole .... i pisze sam do siebie ....he he
a baba to ty jestes .... mnie w babe nie zamienisz !!!!
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku ..odbiło ci , czy co?
najpierw mówiłeś ,że ja to jakaś madzia , czy majeczka, a teraz frania..
no teraz to już całkiem zwariowałes na punkcie tych BAB :cry:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

a teraz..... huzia na jozia .... obrazona cwiec inteligencja polszpagatowa , klan bab z targowiska !!!
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku ..wytrzeźwialeś , czy jeszcze ci w głowie huczy :cry:
pa do 22.00 idź jeszcze spać , bo nie można z tobą normalnie pożartować :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A co słychać w Oświacie?
Czy to już wypłacone zostały dodatki socjalne? Czy uregulowano już zaległe składki do ZUS-u?
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

słyszałam ,że w grudniu ns GWIAZDKĘ :shock:
problem tylko w tym na którą gwiazdkę :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Ja się nie muszę nikogo pytać, czy nauczyciele i pracownicy Oświaty otrzymali należne im środki finansowe bo doskonale wiem, że nie. Wiem również, że od lipca 2014 r. nie są odprowadzane składki do ZUS i wiem o konsekwencjach jakie zastosował ZUS. Dyrektorzy szkół i nauczyciele też o tym wiedzą doskonale. Takie są fakty, taka jest prawda.
Proszę Cię, nie wracaj już do tego.
Wyluzuj się , wybory mamy już za sobą. Przestań ze mną walczyć bo to nic Ci nie da, a kampania wyborcza jest zakończona.
Pozdrawiam
ZP
Last edited by Zdzisława Polak on 05 Dec 2014, 10:00, edited 1 time in total.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzozdzisiu, żeby walczyć to trzeba mieć o co, ja tylko od czasu do czasu przekłuwam nadęty balon twojej manipulacji, próżności i kłamstw.Wygrane wybory nikogo nie czynią, ani lepszym, ani mądrzejszym, a wygrywający nie może innym narzucać swojego "jedynie słusznego" poglądu na rzeczywistość.



'
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym na Sesji nadzwyczajnej sam Pan Wójt powiedział,że
stan zobowiązań Gminy Poraj w stosunku do Oświaty wynosi około 1.900.000 zł.
Powiedział również,że nic nie wiedział jako Organ Prowadzący Szkoły o blokadzie kont zastosowanej przez ZUS w jednostkach oświatowych -szkołach w Gminie Poraj
Pozdrawiam nauczycieli i podziwiam za wytrwałość w oczekiwaniu.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

no cóz , musimy cierpliwie czekać :roll:
dziekujemy i również pozdrawiamy :D
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Franio, a na co wy nauczyciele tak cierpliwie czekacie i jak na waszą indywidualną sytuację mają wpływ zobowiązania gminy wobec ZUS-u, niedługo przerwa świąteczna a potem "zasłużone"wakacje zimowe.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

jezeli zazdrościsz , to przyjdź do szkoły i zapytaj dyrektora , co naprawdę robi nauczyciel i nie wymądrzaj się na FORUM
zawsze mozesz się przekwalifikować i zatrudnić w szkole :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kigo 98
Myślałam, że wiesz na co wszyscy pracownicy Oświaty w tym nauczyciele czekają bo już kilkakrotnie o tym były posty.
Nieuregulowane zobowiązania gminy wobec ZUS-u mają ogromne znaczenie dla pracownika od którego nie jest zapłacona składka do ZUS.
Jest to przecież ubezpieczenie pracownika t.j. składka emerytalna, rentowa, chorobowa, wypadkowa, składka zdrowotna, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Jeżeli nie płacone jest ubezpieczenie to pracownik nie ma prawa do skorzystania z w/w ubezpieczeń .
I tak:
- nieopłacona składka emerytalna obniża podstawę przyszłej emerytury,
- -"- składka rentowa obniża podstawę przyszłej renty,
- -"- składka chorobowa to nie wypłacenie zasiłku chorobowego,
- -"- składka ubezp.wypadkowego to brak odszkodowania za wypadek, itd.

Ale, co ja Ciebie mam uczyć, przecież nauka kosztuje.
A Ty i tak wszystko wiesz "najlepiej".Podpytasz a potem krytykujesz.
Last edited by Zdzisława Polak on 05 Dec 2014, 10:02, edited 1 time in total.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ale Kinga nie pracuje i ma gdzieś ZUS-y nauczycieli :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A CO NA TO P. BARBARA ? ...KŁAMSTWO TO CZY PRAWDA?
ZUS MOŻE ZAPŁACĄ :?:
KREDYTY SPŁACA SIĘ KOLEJNYM KREDYTEM :?:
FAJNIE :lol:
KSIĘCIUNIO NADAL SZALEJE , A NOWI RADNI ZARADNI POZWALAJĄ :roll:
CIEKAW JESTEM KIEDY TO KORYTO SIĘ ROZLECI :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU ..... ksieciunio zostal a reszta to nowe twarze przy korycie ...he he, moze nie wszystkie,ale te co byly juz radnymi dalej dadza mu rzadzic...
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Pani Zdzisławo ja nie podpytuje, ja pytam, a osoba publiczna jaka jest radny nie może być tak drażliwa i każde zdanie odmienne traktować jako krytykę. To co pani napisała o skutkach niepłacenia ZUS-u jest prawdziwe ale tylko częściowo, takie są skutki jeżeli składek się nie płaci. Jeżeli płaci się je z opóźnienie płaci się tylko odsetki, więc nadal nie rozumiem po co pani szerzy te hiobowe wieści. Proszę teraz przedstawić na tym forum swój program naprawczy, przecięż kandydując na wójta na pewno pani taki program miała.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

kingo ...sama sobie napisz ten program naprawczy ....słyszałam ,że i z ekonomią świetnie sobie radzisz ..tylko pamiętaj ,że są DWA WAŻNE CZYNNIKI : EKONOMICZNY I LUDZKI :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Kingo 98
Oczywiście , że wdrożyłabym taki program naprawczy.
Ale obecnie należy o to pytać urzędującego Pana Wójta.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola .......... a Ty bys nie napisala takiego programu ? taka jestes wszechstronna ......he he
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Pani radna Polak ..... czy mam rozumiec ze znowu nasi radni nie maja nic do powiedzenia !!! ???
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku..program naprawczy juz dawno został opracowany przez paniusię z miasta ..ale jest problem :roll: ..nasz księciunio jak zwykle KOMBINUJE JAK KOŃ POD GÓRĘ, a paniusia z miasta wspiera go jak może :cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Co słychać w Oświacie? Co tak milczycie? Kierowniczka ZEAS-u odeszła do Powiatu i problemy rozwiązały się same?.
Czy zaległości wobec pracowników oświaty i ZUS uregulowane?, czy nie?
Napiszcie.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

tak :!: wreszcie :shock:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

No i coz widzu, prowokacja sie nie udala i nie bedzie czym zablysnac na sesji? Czy przygotowalas jakaś bombe w sprawie budzetu i zaprezentujesz pomysl OSZCZĘDNOSCI? ..... he he
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermenku.......z tej złosliwości strzel porzadnego bąka i przygotuj bombę w sprawie budżetu .... sam zrób te oszczędności ..... :wink:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

oszczędnosci zrobi pani po MMG :cry:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Małosiu pisz, proszę jaśniej.
A Ty Majeczko urodziłaś się chyba w czepku bo już otrzymałaś forsę.
Nie wszyscy pracownicy oświaty otrzymali już zaległe pieniądze.
O składkach do ZUS to nadal nikt nic nie wie.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

to niech sobie sprawdzą :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

W lutym samorządy muszą poinformować m.in. nauczycielskie związki zawodowe o dodatkach uzupełniających, jakie należały się nauczycielom za 2014 r. Sami nauczyciele już od dawna powinni mieć pieniądze na kontach





31 stycznia upłynął termin wypłaty przez samorządy nauczycielom jednorazowych dodatków wyrównawczych. Nie są to żadne „czternastki” ani ekstrapremie, lecz pieniądze, które nauczyciele powinni otrzymywać z regularną pensją. Ale nie otrzymują. – Jednorazowe dodatki uzupełniające nie są dodatkowym wynagrodzeniem nauczycieli, ale instrumentem dyscyplinującym samorządy do wywiązywania się ze swoich ustawowych obowiązków – przypomniał prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Dodatki uzupełniające to pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej, który funkcjonuje już szósty rok. Dodatek jest wyrównaniem między tym, co samorząd powinien nauczycielom na swoim terenie – zgodnie z Kartą Nauczyciela – wypłacić (tzw. nauczycielskimi średnimi), a tym, co faktycznie przelewał im w poprzednim roku na konta. Krótko mówiąc, dodatki uzupełniające muszą wypłacić tylko te samorządy, które zaniżały nauczycielskie pensje.



(...) :roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wypowiedż Małgosi jest bardzo dyplomatyczna ale dla zainteresowanych
jasne, że gmina Poraj nie wypłaciła tych należnych za 2014r pieniążków nauczycielom.
A czy ZUS jest płacony na bieżąco za I i II/2015 bo słyszałem, że nie ?
Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na to pytanie to proszę o informacje.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

W tamtym roku wyrównania wpłynęły ok. 10 lutego, a w tym roku jeszcze wyrównań nie było . Może po feriach wpłyną lub pod koniec lutego :?:
O ZUS nie mamy żadnych WIEŚCI :wink:
W innych gminach można płacić normalnie , ale w naszej nie :!:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Czy Oświata otrzymała te zaległe należności i co z ZUS-em?
Dlaczego Dyrekcje placówek oświatowych nie zabiegają o należności dla swoich pracowników i dla siebie?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

no cóż " z pustego i Salomon nie naleje " a kolejnego kredytu , to juz chyba nie dostaną......nie można wiecznie brać .
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Czytając takie artykuły i komentarze pod nimi, to ja za bardzo bym nie martwił się nauczycielami. Inni mają gorzej :cry:
http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/wyja ... tykul.html
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

zielony... powinni wprowadzić ewidencję czasu pracy lub pracę od 7.00 do 15.00 i wtedy nie byłoby oczerniania nauczycieli, a wręcz przeciwnie musieliby wypłacic nauczycielom za nadgodziny :roll:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

w kazdym normalnym zakładzie ,pracownicy mają zakres obowiązków i muszą pracować 8 godz dziennie . Nauczyciele też mają zakres obowiązków ale publicznie rozlicza się tylko 18 godz plus 2 godziny karciane, czyli tyle ile spędza przy tablicy , a gdzie reszta naszych godzin , które musimy wyrobić oprócz tablicy. Ja wolałabym codziennie siedzieć w pracy od 7- 15 i mieć WIECZORY , SOBOTY I NIEDZIELE WOLNE .
Nie narzekam na swoją pracę , bo ją lubię ,ale wkurza mnie to ,że publicznie mówi się, że nauczyciel pracuje tylko 18 godz i ma super , dużo wolnego itd.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

zielony uważa ,że zabieranie pieniędzy przez pracodawcę jest ok :lol: :lol:
niech wypłacają co miesiąc pensję zgodnie z prawem , to wtedy nie będzie wyrównań. Niektórym nauczycielom zaniza się pensję nawet o 200 zł miesięcznie , czyli 10 razy 200 zł to już urosły zaległości ok 2000 zł. Tylko za wakacje jest normalna pensja , bez zaniżania. :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A co na to Wasze Dyrekcje a gdzie są związki zawodowe.
Nie można pozwalać wójtowi na łamanie prawa pracy i karty nauczyciela.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

i w ten sprytny sposób UG robi sobie bezprocentową pozyczkę z pensji n-li. po co płacić w banku procenty , skoro można robić w "balona " nauczycieli .
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

np wycieczka 1-dniowa - 0zł za nadgodziny
wycieczka 3 dniowa - 4 nadgodz dziennie
3 razy 4 - 12 nadgodz
w szkole średnio pracuje 4 godz dziennie
w sumie ma zapłacone za 24 godz , a wycieczka trwa
3 razy 24 , czyli okolo 70 godz.
to jest tylko jeden bzdurny przykład ,
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Widać tu brak obiektywizmu i logiki w podejmowaniu decyzji przez wójta.
Lepiej sfinansować wyjazd do teatru swojemu żelaznemu elektoratowi czy kulig dla wybranych lub telewizor dla OSP, ponieważ o tym piszą zaprzyjażnieni redaktorzy gazet. Ale przez to pozbawia się wszystkich pracowników oświaty należnego wynagrodzenia i nie płaci się terminowo skadek do ZUS?
Jak można pozwalać na takie łamanie kodeksu pracy? Związki zawodowe obudżcie się i zadbajcie o interesy swoich członków.
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

dzisiaj w niektórych szkołach byla kontrola PIP , juz wkrotce ma odwiedzić szkoły kontrola z RIO ?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu, mimo kamuflażu wszyscy wiemy że jesteś teraz w Komisji oświaty, jakie więc są twoje działania na forum Rady Gminy, czy nadal tylko zadajesz pytania, masz przecież jako radna dostęp do wszystkich dokumentów.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

po co się kłócić , przecież nauczyciele są przyzwyczajeni do czekania :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Małgosiu masz rację , Dyrektorzy Szkół w naszej gminie już otrzymali pisma w tej sprawie od inspektorów RIO. Zobaczymy co będzie dalej bo składki na ubezpieczenie społeczne ( emerytalna , rentowa, chorobowa ,wypadkowa) nie są nadal płacone do ZUS.
Regulowana jest tylko składka na Fundusz Pracy i Składka Zdrowotna.
Powód zaległości? -brak środków finansowych.
Pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Trzech nauczycieli postanowiło wystąpić o pozwolenie na broń. Ponieważ czas ich naglił umówili się bezpośrednio z naczelnikiem Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP.
Pierwszy wchodzi nauczyciel z gimnazjum. Po chwili wychodzi
- Nie dali.
Następny wchodzi nauczyciel z liceum. Po chwili wychodzi
- Mi też nie.
Na końcu wchodzi wiekowy nauczyciel ze szkoły specjalnej.Po chwili wychodzi uśmiechnięty.
- Dostałem. Na trzy sztuki.
- Dostałeś? Jak to zrobiłeś?
- Normalnie. Wszedłem do biura, położyłem papier na blacie i powiedziałem: podpisz dziecko tu i tu. Tak jak cię uczyłem.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

AGATA
Dlaczego związek zawodowy nauczycieli milczy w tej sprawie?
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Masz racje widzu związki zawodowe powinny wystąpić zbiorowo o pozwolenia na broń dla nauczycieli, nie powinny milczeć w tak ważnej kwestii. Wysokie pensje też łatwiej byłoby obronić i inne przywileje, a tak przyjdzie wyjść na ulice i palić opony.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
W celu wyjaśnienia trudności finansowych w oświacie i nie tylko, proponuje zapoznać się z Wystąpieniem Pokontrolnym RIO Katowice z dnia 27.02.2015r., które jest dostępne na stronie internetowj RIO Katowice Działalność Kontrolna.
Z tej publicznej informacji dowiecie się Państwo o wynikach kontroli przeprowadzonej w Gminie Poraj w końcu 2014r.
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

droga Malwinko ...twoja wysoka emeryturka jest większa od pensji wielu nauczycieli :roll: no tak w twoim wieku SKLEROZA itp. sprawy :cry:
och kobieto ..zazdrość przez ciebie przemawia :oops:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:lol: :lol: KTOŚ TU NIE ZNOSI NAUCZYCIELI :lol: :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

wypłacili trzynastki ...jest więc i wilk syty i owca cała :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

file:///C:/Users/Neer/Desktop/Poraj.PDF
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

powiem krótko -"ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ " a jednak :shock:
Z ROKU NA ROK JEST GORZEJ :cry:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

i taki nieudolny urzędniczyna , robi co chce ,a cała reszta go wspiera , przytakuje.... nawet 4 nauczycielki są w obecnej RG. Jak długo będą milczały i wspierały nieudolnych urzędników :cry:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no,no ale bajzel :!: ciekawe czy w innych gminach też tak jest :lol:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Ciekawi mnie kto to:
podutnika o numerze kctrty kontov,e.j nr 78l2 (osobuJizycznu), ktory nu podstuwie aklu nrtiriulnego Rrp.A l{r 2B5B/2013 z tlniu B s'ierpnia 2013 r. ob.iql utlzialy w spolce z o.o., v) z(tmian za przeniesienie pr(twa wla,sno,(ci dziulki nr 3020/1 i clzialki nr 3020/2. Poclatnik nie zlozyl slosownej informucii podalkov,ei.
oraz:
podatniku o numerze kurly kontovte.j nr 6621 (o,sobu .fizyczncr), ktory abyl na poclstcltie aktr.t not. Rep. A nr 974/2013 z dnia 2l murca 2013 r. zicrlkgminnq o nr 197/1 w miej,scov,oici Dzierzno. Podalnik w dniu 25 listopada 2011 r. po wez\aaniu orgarut
oraz:
- umowa dzierzav,y ltlr 47 z dnia I v,rzeinia 2010 r. na czas nieokreilony lerenu o pow. 24 m2 polozonego w Zarkach Letnisko przy u/. Kqpielowe.

Wójt, były Wójt, Skarbnik o nich mam swoje zdanie.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

PAŃSTWO W PAŃSTWIE- naszych urzędników prawo nie obowiązuje :!:
czują się bezkarni , bo Radni wszystko akceptują .
Większość z nich na niczym się nie zna . :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Mam propozycje dla nauczycieli, widz tak broni dochodów ZUS-u, że powinna zostać jego patronem, a wniosek w tej sprawie powinni uchwalić nauczyciele i obchodzić w dniu nauczyciela także DZIEŃ WIDZA . Można by i sondę w tej sprawie zrobić he, he.Wreszcie p. Polakowa nie zadawałaby pytania co autor miał na myśli. he,he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Spajdermen ...w całym tym bigosie nie chodzi tylko o nauczycieli :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CIEKAWE ,CZY INNI PRACODAWCY TEŻ PŁACĄ ZUS TAK JAK NASZ UG :wink: I NARZEKAJĄ ,ŻE ZA PARĘ LAT NIE BĘDZIE EMERYTUR :?: JESZCZE RAZ POWTARZAM " ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ :!: :!: :!:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

grypa szleje , a my mamy zablokowane karty w NFZ ( pewnie zaś nie zaplacili składek ) :cry: kiedy ten KOSZMAR się wreszcie skończy , czyżby na taką bandę nie było BATA :!:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

faktycznie , nalezy zaprosić p. Jaworowicz . Należy rozpocząc walkę z nieudolnością naszego UG :cry:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Ja wyliczyłem, że od pensji pracownika muszę zapłacić przynajmniej 80% składek.
Żeby było prościej, pracownik dostaje na rękę 2000 zł, ja odprowadzam 1600 zł składek. Co to za składki? To ZUS, to US, to badania lekarskie, to ekwiwalent za pranie odzieży, to zwrot za okulary, to płacone chorobowe przez pierwsze 30 dni w roku itd itd itd..
Po co płacę ten ZUS skoro prawie wszystkie chorobowe płacę ja.
Rozbraja mnie przepis, który nakazuje pracownikowi wziąć wolny dzień, gdy np w sobotę wypadnie święto. To jest chyba najgłupszy przepis. Pracownik nie wypocznie w sobotę gdy np w sobotę wypadnie święto Trzech króli. Narobi się w to święto i musi odpocząć np w poniedziałek
:roll: :roll: :roll:
Madzia chyba kłamie mówiąc o blokowaniu kart NFZ. Nie wiem czy takie coś ZUS praktykuje, jeżeli nie to madzia możesz iść do sądu, pozwana przez Gminę?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

zielony ..fakt faktem ,że składki nie są odprowadzane terminowo :wink:
w tamtym roku dziecko nie dostało ubezpieczenia na wyjazd za granicę , bo nie były zapłacone składki ...więc nazywaj sobie to jak chcesz i leć do sądu kiedy chcesz ...dzisiaj w pośpiechu pracownicy żądali od księgowej RMUA , nastepny pracownik miał problemy z kartami , bo nie ubezpieczono dzieciaków :wink: A tak na marginesie , to mam gdzies twoje straszenie sądem ... fakty mówią same za siebie :lol: :lol:
Post Reply