wymuszenia i bicie w Szkole w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

wymuszenia i bicie w Szkole w Żarkach Letnisku

Post by widz »

Prosze o wyjaśnienie dlaczego w szkole podstawowej starsi uczniowie
biją młodszych i wymuszają od nich pieniądze i milczenie :?:
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Jeżeli ma się takie informacje to trzeba je zgłosić dyrektorce szkoły a ta ma obowiązek zawiadomić policję. Może ktoś jeszcze potwierdzi te doniesienia widza, a może to zwykłe żarecki ploty
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Masz rację Krotosz, że tak powinno być ale tak nie jest.
Nie jest to plota lecz prawda zgłoszona gdzie potrzeba.
Może w tym temacie wypowiedziałaby się Dyrekcja Szkoły a nie osoby, które nic nie wiedzą.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Bardzo proszę o informacje na ten temat bo chodzą moje dzieci do tej szkoły i chciałbym wiedzieć.
Pozdrawiam
Lucyfugus
Stały bywalec
Posts: 82
Joined: 12 Jun 2008, 23:20

Post by Lucyfugus »

A może by tak podać nazwiska tych wymuszających tutaj na forum. Niech wszyscy poznają nazwiska złodziei.
dawidek84
Bywalec
Posts: 21
Joined: 26 Oct 2010, 17:15

Post by dawidek84 »

hahah wymusznia w podstawowce w leba takich jak ja chodzilem to sobie nie przypominam wymuszen ta mlodziesz jest coraz gorsza tylko alkochol i sex i cpanie .jak mozna
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

W dalszym ciągu czekam na informację Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żarkach Letnisko.
Nie wolno przechodzic nam obok takich problemów obojętnie gdyż chodzi o dobro naszych dzieci.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Sz. Państwo
Jeżeli nie ma żadnych wyjaśnień w tej sprawie to należy zaineresować się tym być może na Komisji Oświaty i sprawdzić czy są to fakty czy tylko
podejrzenia.
Z. Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Sz. Państwo
Jeżeli nie ma żadnych wyjaśnień w tej sprawie to należy zaineresować się tym - być może na Komisji Oświaty i sprawdzić czy są to fakty czy tylko
podejrzenia.
Z. Polak
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Anonimowy widz zadał na forum pytanie, nie wiadomo do kogo skierowane nie wiadomo w ogóle, czy dotyczyło faktów, czy zostało wyssane z palca i rozkręca się dyskusja.Moje dzieci o takich zdarzeniach nie słyszały, owszem kilka lat temu miały miejsce i były działania policji ale teraz nikt nic nie wie.Proszę więc nie nakręcać spirali i żądać wyjaśnienia nie wiadomo przez kogo, czegoś czego nie ma.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kingo 98

Ale fajnie. Piszesz, że anonimowy widz zadał pytanie nie wiadomo komu
i że rozsiewa plotki.
Za to Ty Kingo 98 jesteś nie anonimowa i głosisz prawdę że aż kurzy się za Tobą.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć co ten widz napisał bo nic nie rozumiem 'ja o chlebie ona o niebie." :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Internauci
Mam nadzieję , że oglądali Państwo dzisiejszy program tvp1 " Sprawa dla Reportera" Pani Jaworowicz. Jakby na nasze zamówienie przedstawiono problem przemocy " fali" w szkołach , które zlekceważone , niezauważone
doprowadziły do ludzkich tragedii / samobójstwa ucznia - w pierwszym przypadku i niesamowitego kalectwa na skutek pobicia ucznia przez innych - w drugim przypadku/.
Dlatego mój apel nie lekceważmy najdrobniejszych sygnałów przemocy,
mówmy o nich , nie ukrywajmy ich.
Z. Polak
Lucyfugus
Stały bywalec
Posts: 82
Joined: 12 Jun 2008, 23:20

Post by Lucyfugus »

Zgadzam się w 100% z panią Zdzisławą. Dobrze by było gdyby rodzice popytali dzieci czy coś się dzieje bo zazwyczaj tylko one powiedzą prawdę.
Pozdrawiam!
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Popieram zdanie Kingi98. Podać jakiś konkret, a nie, co usłyszałem "jak jedna baba mówiła drugiej babie..." Konkret: np. w klasie takiej i takiej, uczeń taki i taki zrobił wtedy i wtedy, to lub to. Zgłosiłem to dyrekcji w dniu taki i takim i czekam na reakcję. Ja też mam dziecko w szkole w ZL, rozmawiam z nim i o niczym takim nie słyszało. Ani o fali, ani o okradaniu ani o poważnych bójkach, wymyszaniu itp. A jestem przekonany, że powiedziałoby mi, bo ma oczy otwarte. Nie mówię o lekceważeniu takich sygnałów, bo mnie też zależy na bezpieczeństwie mojego dziecka w szkole, ale jeśli jak WIDZ wiedziałbym, że coś się zadziało, poszedłbym do dyrekcji i wymagał wyjasnień złożonych w konkretnym terminie i jakie działania zoastały podjete. Jesli bym ich nie otrzymał powiadamiam organ prowadzący szkołę, czyli gminę oraz policję. Drogi Widzu poszedłeś tym torem? Gdybym ja o czymś takim wiedział jak Ty (jak utrzymujesz, że wiesz) to tak właśnie bym postąpił....
Udało mi sie dowiedzieć, że ani w ubiegłym roku ani w tym, nikt Policji nie składał doniesień o przypadkach jakiejkolwiek przemocy w ZL. Zatem o czym mówimy? O faktach czy plotach?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Baczny obserwatorze
Poszedłem tym torem jak pisałeś. Dowiedziłem się, że wymuszenia były w Gimnazjum w Żarkach Letnisku. Zgłoszenie przez rodziców dziecka było
nie tylko w szkole ale i na policji. Dyrekcja szkoły nie zareagowała
User avatar
kuchta
Stały bywalec
Posts: 95
Joined: 08 Feb 2007, 00:31

Post by kuchta »

Jeżeli tak było, należy zwolnić Dyrekcję, nie można takiej sprawy zostawić bez konsekwencji.
Pamiętam jak moje dzieci chodziły jeszcze do tutejszej szkoły i na dyskotece syn Pani nauczycielki tak popił, wina, że zanieczyścił cały korytarz, zanim wyniesiono go ze szkoły, bo sam nie był w stanie opuścić murów szkolnych. Sytuacja identyczna, ani na drugi dzień, ani za tydzień, ani za rok, Dyrekcja nie zabrała głosu w tej sprawie. Oczywiście nie było żadnych konsekwencji.
Nie może tak być!!!
Nieporadnych nauczycieli zwolnić!!!
Nie może tak być by uczniowie wkładali nauczycielowi na głowę kosz na śmieci!!!
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

Szanowny widzu, autorze tematu!

Dlaczego nie zgłosisz sprawy do kuratorium, na policję? Tylko wylewasz swoje (być może bezpodstawne) żale na forum.

Przykro, nikomu to nie pomoże i nikomu nie zaszkodzi.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ola.
Na Policję nie ma potrzeby zgłaszać bo Rodzice pokrzywdzonego dziecka to uczynili. Ja chciałem tylko poruszyć ten problem po to aby uczulić rodzicow co się dzieje w szkole i zainteresować dyrekcje szkół że nie można takiego faktu zamiatać pod dywan tylko reagować właściwie i szybko a nie udawać, że "nic się nie stało Polacy"
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Tak się właśnie, jak robi to widz, tworzy plotki. Baczny obserwator w połowie 2012 roku nawiązał do postów pochodzących z roku 2011. Widz chętnie to podchwycił i "przeprowadził dochodzenie" i zrobił z wypadków sprzed półtora roku fakty aktualne. Tymczasem fakty wymuszeń miały miejsce w naszych szkołach w roku 2010 i na początku 2011. Nie były ani tuszowane, ani przemilczane. Sprawa została zgłoszona na policję, policja dochodzenie przeprowadziła i winni zostali ukarani.Proceder ten trwał przez pewien czas więc udowodniono kilkadziesiąt przypadków gróźb i wymuszeń drobnych kwot pieniędzy i przedmiotów. Sprawą zajmowała się w 2011 roku Komisja Edukacji Rady Gminy, a informacje pochodzą od kierownika byłego posterunku policji w Poraju, który przedstawiał je tejże Komisji. Z tego co ja wiem, od tej pory nie stwierdzono w naszych szkołach podobnych przypadków, nie wiec powodu WIDZU epatować forumowiczów podobnymi "sensacjami".[/b]
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Barbaro
Dzięki. I nie można było tego od razu wyjaśnić. A nie przez 2 lata ukrywać. Jednak to była prawda a nie plotki.
Post Reply