Chodnik przy szkole

Dyskusje na temat edukacji; szkoły podstawowej i Gimnazjum.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Chodnik przy szkole

Post by Zdzisława Polak »

Wreszcie koło szkoły rozpoczęły się prace remontowe chodnika . Z utęsknieniem czekamy na efekty w postaci ładnego chodniczka wzdłuż ogrodzenia szkoły przy ul, Cichej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodnik przy szkole

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj na Komisji Budżetu dowiedziałam się, że chodnik ten przy szkole będzie tylko o skrzyżowania z ul Szkolną do bramy od Gimnazjum. Taki króciutki . Prosiłam, żeby zrobić do końca płotu szkolnego ale uzyskałam odpowiedż NIE. W sprawie chodnika wzdłuż ul. Szkolnej w kierunku Kościoła była odpowiedż, że czekamy aż Tauron przesunie słupy z chodnika. A kiedy to będzie? jeszcze nie wiadomo. Może do wyborów zdążą?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodnik przy szkole

Post by Zdzisława Polak »

Kawałek chodnika przy szkole (ul Cicha) wykonano. Dziękuję za to ale prosić będę nadal o wykonanie dalszej części tego chodnika do końca ogrodzenia szkoły. Samo zakończenie tego chodnika przy bramie wejściowej do (byłego) Gimnazjum mim zdaniem jest niewłaściwe ( jakieś krzywe-przegięte).
Ten nasyp przy ogrodzeniu wzdłuż orlika należy zlikwidować , ogrodzenie wzmocnić płytami i wykonać do końca ogrodzenia chodnik lub chociaż parking.
Teraz z tego pobocza nie można korzystać w żaden sposób bo jest ziemny nasyp. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, żeby było normalnie.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Chodnik przy szkole

Post by BARBARA »

Jak to jest możliwe, że taka drobna i oczywista ze względów bezpieczeństwa sprawa jak kawałek chodnika przy szkole i boisku, nie jest załatwiona od lat. Jak można budując elegancki obiekt po jednej stronie ulicy, drugą stronę zostawić tak zaniedbaną. Twierdzę, że gdyby wójtem gminy była kobieta, to odbierając uroczyście budynek przedszkola wydałaby natychmiast decyzję o uporządkowaniu drugiej strony ulicy. Ale wrażliwość większości
mężczyzn na porządek,ład i estetykę jest mniej więcej na poziomie dżdżownicy więc jest jak jest. Popierajmy kandydaturę kobiety (mam nadzieję że taka będzie) na stanowisko wójta.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodnik przy szkole

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 25.06.2018 na Komisji Oświaty złożyłam wniosek do Pani V-ce Wójt a dzisiaj tj 26.06.2018r ten sam wniosek złożyłam do pana Wójta na Komisji d/s budżetu i gospodarki komunalnej. A wniosek miał treść: "wnioskuję aby przy planowanej w tym roku wymianie ogrodzenia wokół szkoły w Żarkach Letnisku zlikwidować ten nasyp ziemny na długości ogrodzenia Orlika i w tym miejscu wzdłuż ogrodzenia Orlika położyć chodnik. Przedłużyć już istniejący chodnik do końca Orlika." Pan Wójt poparł mój wniosek i przyjął do realizacji. Zobaczymy co z tego wyniknie?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Chodnik przy szkole

Post by mecenas »

Pani radna ..... NIC z tego nie wyniknie ....pani o tym dobrze wie !!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Chodnik przy szkole

Post by Zdzisława Polak »

Jeszcze raz na dzisiejszej Sesji Rady Gminy postawiłam publicznie zapytanie -wniosek w tej sprawie i publicznie Pan Wójt przyjął go do realizacji.
Jeśli zaś chodzi o drugi mój wniosek również złożony dzisiaj na Sesji w/s udrożnienia przejścia obok basenu kąpielowego w ramach ulicy Akacjowej na odcinku od ul. Hr Raczyńskiej do ul. Księżycowej Pan wójt nakazał aby mój wniosek- petycję podpisaną przez kilkunastu mieszkańców i złożoną kilka lat temu do Urzędu Gminy Poraj i kilkakrotnie ponawianą, wzmocnić jeszcze nowym pismem od Rady Sołeckiej i TPŻL Żarki Letnisko. Zaraz to przekażę zainteresowanym i poproszę o napisanie nowego pisma w tej sprawie zgodnie z życzeniem Pana Wójta.
Post Reply