Sprzątanie Żarek

Dyskusje dotyczące Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska
Post Reply
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Sprzątanie Żarek

Post by zg »

TPŻL organizuje kolejną akcję sprzątania ŻL. Zapraszamy 04/07/2019 o godz. 17ej - zbiórka koło amfiteatru.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Sprzątanie Żarek

Post by widz »

i było to sprzątanie Żarek ? jakie rezultaty?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Sprzątanie Żarek

Post by zg »

Sprzątanie odbyło się, oczywiście przy wielkim "zaangażowaniu" mieszkańców, którzy tłumnie stawili się w liczbie zero.
Niemniej jednak we dwie osoby w ciągu trzech i pół godziny wysprzątaliśmy (po raz kolejny)amfiteatr i jego otoczenie aż do mostu kolejowego i wokół niego. Posprzątaliśmy tzw suchą stronę, gdzie zalegały zwały potłuczonego szkła z kilkunastu pewnie lat. Wywieźliśmy ponad 10 taczek stłuczki szklanej. Co z tego skoro dwa dni później znowu teren jest zaśmiecony.

https://photos.app.goo.gl/oFibFcfmZCxGNjnx6

W sumie to zaczynam rozumieć mieszkańców, którzy nie chcą sprzątać po innych flejtuchach. W czasie gdy z kolegą sprzątaliśmy te szkła przy drugim mostku , gdzie jest tzw wodospad, balangowała grupa młodzieńców. Po twarzach myślę, że przyjezdnych. Pozostawili po sobie taki śmietnik, ze ręce opadają...dobrze choć, że tym razem nie wrzucili do rzeczki ławki wyniesionej z terenu basenu, bo nie ma mi kto pomóc aby ją z wody wyciągać. Co jednak nie przeszkodziło komuś aby kawałki płyty OSB wyrwane z pod sceny amfiteatru, a które wyłowiliśmy z Czarki i zostawiliśmy do wyschnięcia, wrzucić ponownie do wody. Taki jest sens naszej pracy.......

https://photos.app.goo.gl/J5KxLJZDNKAMMNNe9
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Sprzątanie Żarek

Post by Byly »

A ja myślałem, że było sprzątanie, bo niedawno jadąc w kierunku Myszkowa widziałem Pana jak sprzątał śmieci na ulicy Letniskowej na Dzierżnie, gdy już skończy się Słoneczna.
Śmieci pojedyncze zostawia młodzież, zazwyczaj przyjezdna i pijaczki także nasi, co niektórzy "wczasowicze" zostawiają już śmieci w reklamówkach. Oczywiście śmieci wyrzucają także mieszkańcy Żarek Letniska. To mieszkańcy, których nazwałbym lekko ograniczonymi, są tacy w Żarkach Letnisku.
Kiedyś ktoś sprzątał centrum, czy teraz już nie ma takiego etatu? To lepiej wypłacać zasiłek dla bezrobotnego niż dać prace porządkowe?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Sprzątanie Żarek

Post by zg »

Teren Żarek sprząta wyznaczony przez UG pracownik. Ale wiadomo teren jest duży i 1 człowiek nie da rady. Zresztą czysto jest nie tam, gdzie dużo sprzątających ale tam gdzie jest mało śmiecących. Zmorą są niezwrotne butelki od piwa typu Perła czy Desperados, oraz seteczki. Ale porozrzucane opakowania z czipsów oraz lodów to już "robota" kawalerów i pań w wieku kilku, kilkunastu lat, którzy jeżdżą rowerami po płycie tanecznej amfiteatru. A bywa, że i po scenie oraz schodach.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sprzątanie Żarek

Post by fruzia »

Jest jeden prost sposób - nie śmiecić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Sprzątanie Żarek

Post by zielony »

Fruzia, ja też nie śmiecę, nawet sprzątam poza moja nieruchomością, bo nie mógłbym patrzeć, jak leży jakiś śmieć a ja widzę go z okna. Niestety mamy jeszcze jakiś odsetek prymitywnych ludzi, którzy jak zjedzą chipsy czy cokolwiek i opakowanie wywalają na ulice. Można ocenić tych ludzi właśnie po tych śmieciach. Co oni jedzą, to takie opakowania wyrzucają.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sprzątanie Żarek

Post by fruzia »

Ja też tak robię , ale masz rację we dwoje nic nie zrobimy , ale edukacji nigdy nie za dużo.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sprzątanie Żarek

Post by Igor »

Zarki Letnisko to nadal niechlujny śmietnik, szpecą je nie tylko śmieci ale i nieskoszone, niewygrabione trawniki, zarośnięte chwastami pobocza, parki grabione raz w roku.Nawet w okolicy prywqatnych barów i sklepó jest niechlujnie.Okresowe powszechne akcje sprzątania są na pewno potrzebne, ale czy paniom wynajmującym lokale w pawilonie handlowym spadła by korona ze łba gdyby codziennie pozamiatały przed swoimy lokalami? A za co bierze pieniądze PAN zatrudniony na etacie w gminie właśnie do SPRZĄTANIE CENTRU ŻAREK? Czy ktoś go widział kiedykolwierk z grabiami czy miotłą? Opróżniatylko uliczne kosze, a w niedzielę pobiera opłaty z targowiska tylo, że za to ma dodatkwą prowizję. Ludzie zawsze będą śmiecić, tylko w normalnych miejscowościach śmieci się SPRZĄTA.
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Sprzątanie Żarek

Post by widz »

Ten wspomniany PAN od sprzątania Żarek Letniska nie ma czasu na sprzątanie bo pracuje na całym etacie u Turka przy rozbiorze kurczaków.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sprzątanie Żarek

Post by fruzia »

A ja po brudasach sprzątać nie będę , nich każdy sprząta wokół siebie i będzie czysto.
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sprzątanie Żarek

Post by fruzia »

Jakby gmina płaciła jak należy pan nie musiałby pracować -dorabiać u turka.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sprzątanie Żarek

Post by Igor »

Zdziwiłabyś się, bo płaci jak należy, a na ulicach i trawnikach trzeba sprzątać uschnięte liście, patyki, zamiatać chodniki.Ciekaw jestem czy jak by ci się stłukł słoik czy butelka na ulicy to polecisz do domu po szczotkę i śmietniczkę.Wokół sdiebie każdy powinien sprzątać sam, ale zapomniałaś jeszcze o tzw. przestrzeniach publicznych, które też ktoś SPRZĄTAĆ POWINIEN. Że też trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy.
memento
fruzia
Ekspert
Posts: 118
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sprzątanie Żarek

Post by fruzia »

Wyobraź sobie , że zebrałam bym stłuczony słoik i wrzuciła do kosza. A do sprzątania Żarek zebrała bym "parkowiczów" .
Post Reply