Żółta kartka

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Żółta kartka

Post by Igor »

Lukasz Stachera wygrał w Żarkach Letnisku ze Zdzisławą Polak zaledwie 45 głosami.Wygrał we wszystkich okręgach, a u nas zagłosowało na niego mniej niz połowa głosujących. Ciekaw jestem czy pan wójt wyciągnie z tego wnioski i czy zrozumie, że daliśmy mu żółtą kartkę.
memento
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Igor ..CAŁE TE WYBORY , TO JEDEN WIELKI ZNAK ZAPYTANIA .....
PODOBNIE BYŁO NP. Z CZŁOWIEKIEM ROKU , SUPERWÓJTEM ,......JEŻELI KTOŚ NA CWANIACTWIE CHCE BUDOWAĆ SWOJE ZAUFANIE , TO ŻYCZĘ TAKIEJ OSOBIE POWODZENIA ...JA Z TAKIMI LUDŹMI NIE CHCĘ MIEĆ NIC WSPÓLNEGO , NA SAM WIDOK RZYGAĆ SIĘ CHCE :!:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Nie nazwałbym zwycięstwa w naszej miejscowości żółtą kartką dla wójta. Mała różnica głosów wynika raczej z faktu, że pani Zdzisława jest "nasza" z Żarek Letniska. Mimo tego faktu i tak pan Stachera u nas wygrał, osobiście odebrałbym to jako kredyt zaufania dla obecnego i przyszłego wójta.
Przed wyborami mówiło się, że pani Polak u "nas" wygra a tu jednak niestety tak się nie stało.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a może tak zmienimy temat....
jutro pierwsza sesja ....nowa rada rozpoczyna pracę ,
mam nadzieję ,że nowi radni będą pracowali w zgodzie ..bez chaosu i zamętu
z korzyścią dla Żarek L.
:roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ja myślę inaczej. Dlaczego w Zarkach wygrał P.Stachera?
Odpowiedzcie sobie sami po obejrzeniu na stronie www.żarkiletnisko.pl
zdjęć z imprez w KLUBIE SENIORA jakie sponsorował tuż przed wyborami Pan Wójt.
Tytuły art. to "GOLONKO U SENIORÓW"
" NIEDZIELA W TEATRZE"
Cz nie jest to kupowanie głosów?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Zazdrościsz seniorom? Oni Cię nie chcą w swoich szeregach, bo tam panuje bardzo miła rodzinna atmosfera i nie zakłócaj im tego.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Ja juz wole zeby emeryci jedli tlustą golonke, chociaz w ich wieku moze im zaszkodzic, niz to co robila druga kandydatka, lazac po domach opowiadajac bzdury i straszac ludzi że beda musieli płacic długi gminy. A pani Polakowa powinna teraz dac dobry przykład oszczednej administracji i zaproponowac radnym, zeby ograniczyli swoje diety do 100 zł miesiecznie. Chyba wiecej ich praca nie jest warta.... he he
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

ola wrote:a może tak zmienimy temat....
jutro pierwsza sesja ....nowa rada rozpoczyna pracę ,
mam nadzieję ,że nowi radni będą pracowali w zgodzie ..bez chaosu i zamętu
z korzyścią dla Żarek L.
:roll:
ola zdaj relację jak było :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ...... no to spotkamy sie dzisiaj .... he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: :lol: no chłopaki PUDŁO :roll: nie spotkamy się :lol: :lol: a ja jestem ola wolę chodzic do przedszkola :lol: :lol:
no to napiszcie jak tam było na tej pierwszej sesji :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ............. Ty nam strescisz calosc.... lubisz pisac , wiec i o sesji napiszesz , choc z tego co wiem ....pierwsza sesja to sprawy organizacyjne i nic noego z niej nie wyniknie .....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ale kręcisz ..piszesz ,że się spotkamy ...... :?: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... ja prawie jestem pewien ze sie spotkamy , tylko ja nie bardzo umiem przekazywac relacji z takich spotkan ...he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no i co spajdermenku .....widziałeś mnie dzisiaj.... :?:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

zmieńmy temat , bo tu piszą o żółtej kartce i zaufaniu , a nie o spotkaniach....
a tak na marginesie , to raczej sie nie spotkamy :lol: :lol:
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Oczywiście spajdermen jak zwykle sprowadza dyskusję do głupich słownych przepychanek, a ja chciałem wiedzieć czy podzielacie moje zdanie, że Żarki Letnisko bardzo krytycznie oceniły obecnego wójta i dlaczego tak się stało?
memento
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

odpowiedź jest prosta ...BO NIE SZANUJE LUDZI,
ciągle wszystkich zbywa obietnicami,
a tak naprawdę ROBI CO CHCE,
większość w RG była z tej samej partii
( przegłosowali wszystkie zachcianki SUPERWÓJTA)
OBECNA RG TO RÓWNIEŻ WIĘKSZOŚĆ tylko ,że tym razem to SKUTECZNI
przez 4 lata prowadził WOJNĘ z naszą radną
ciekawe czy nadal będzie wojował z 2 radnych
:?: Na jego miejscu głęboko bym się zastanowiła nad swoimi nieprzemyślanymi decyzjami :roll:
część ludzi BARDZO ZBUNTOWAŁA SIĘ,
jeżeli nie zmieni swojej polityki to za 4 lata będzie TYLKO GORZEJ ,
w opozycji była 1 radna , a obecnie prawdopodobnie będzie 4 :lol:
CZY UWAŻACIE ,ŻE BĘDZIE MIAŁ LEPIEJ :roll:
JEST MŁODY , WIEC NIECH ROBI WSZYSTKO ,ŻEBY ODZYSKAĆ ZAUFANIE, BO WIELU LUDZIOM NIE PODOBA SIĘ TA JEGO POLITYKA :shock:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Moze w Zarkach nie lubia wojta bo jest za ...........mlody ..., nie sadze by 4 radne wywalczyly wszystko co im sie podoba , ostatnie slowo i tak nalezy do wojta .....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

bardzo dobrze ,że młody :lol: 4 lata temu był jeszcze młodszy i ludziom się to bardzo podobało....problem tkwi zupełnie gdzie indziej i myślę , że nasz młody polityk doskonale wie CO ZROBIŁ ŻLE :lol: wyciągnie wnioski i nadrobi STRATY :roll:
OOOOOOOOO ZERKNIJCIE NA KOLEŻANKĘ Z TEJ SAMEJ GMINY , JAK SPRYTNIE PNIE SIĘ PO SZCZEBELKACH
http://www.powiatmyszkowski.pl/
:shock:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

z wrażenia , co niektórych zatkało :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

a moze to z zazdrosci ..... he he..... zatkalo !
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

zatkało, bo jest cisza wyborcza i nie wiadomo co napisać, by nie ścigali :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

no, no siła wyższa :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Madziu, jaka tam siła wyższa to tzw. obrotowa "zdolność" PSL-u do wszystkich koalicji i z lewą i z prawą stroną. Głosów mają tyle co kot napłakał, a zawsze obejmują intratne stanowiska. Ale zwolni sie teraz etat w ZEASie porajskim :twisted:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

p. Barbaro ..my piszemy o ciszy wyborczej , a nie o PSL-u...a co mnie obchodzi etat w ZEASIE . przecież jest tam drugi kierownik .........
Pani Ania odejdzie i już są oszczędności w oświacie :!:
a tak na marginesie , to świetny DUET z p. Darkiem....
.kto jak kto , ale pani powinna być zadowolona z takiego zarządu w powiecie :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

To dziwne, że nauczycielki nie interesuje etat związany z zarządzaniem oświatą, ale może nasz rację bo przekonałam się przez 4 lata , że nauczyciela o zarządzani oświatą mają blade pojęcie. Mnie natomiast zawsze interesuje DOBRE zarządzanie na każdym szczeblu , personalia są sprawą drugorzędną
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

pani Basiu ... jak zwykle lubi pani namieszać...
p. wójt zdecyduje , a nie żareckie FORUM :roll:
pozdrawiam i miłego dnia zyczę :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Jeżeli Żarki dały wójtowi żółtą kartkę, to wójt dał Żarkom czerwoną i w nowej radzie żareccy radni nie mają żadnej funkcji, nawet radna Polak nie jest w składzie komisji rewizyjnej, chociaż była w niej od wieków. A przypomnę w poprzedniej radzie Żarki miały wiceprzewodniczącego i przewodniczących dwóch komisji, a kiedyś to Żarki miły nawet przewodniczącego rady. I to jest prawidłowy układ, jeżeli wójt jest z Poraja to przewodniczący rady powinien być z drugiego, co do wielkości, sołectwa w gminie.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

P.BARBARO , ALE PANI PIERDY PISZE ....A NASZ WÓJT ROBI CO CHCE ...OBSTAWIA SIĘ SWOIMI I MA GDZIEŚ ŻARKI LETNISKO ...PANI JAK ZWYKLE JEST NAIWNA :cry: CIEKAW JESTEM KIEDY WRESZCIE PRZEJRZY PANI NA OCZY I PRZESTANIE KSIĘCIUNIA WSPIERAĆ W JEGO SZALONYCH DZIAŁANIACH :wink:
I W DODATKU Z TAKĄ CELOWĄ ZŁOŚLIWOŚCIĄ..
O ILE PAMIĘTAM TO NA PLAKATACH PISAŁO ....WÓJT WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW 8)
JEZELI , TO JEST WÓJT WSZYSTKICH NMIESZKAŃCÓW , TO JESTEM ŚW. MIKOŁAJ :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest macie Państwo rację. Ani poprzednia Rada ani obecna nie sprawuje swojej funkcji do jakiej jest powołana. To widać jak na dłoni , że tylko Pan Wójt rządzi gminą.
W poprzedniej kadencji jak Państwo wiedzą byłam tylko przez pewien czas przewodniczącą Komisji Budżetowej. Kiedy zaczęłam "dotykać" niewygodnych dla wójta spraw, to rękami 4 radnych odwołał mnie z funkcji przewodniczącej. Myślał, że zamknie mi usta, jak widać mylił się.
Obecnie straszy mnie sądem i nazywa pseudoekonomistą.Wczoraj publicznie na Sesji okazałam P.Wójtowi mój dyplom ukończenia Akademii Ekonomicznej w Katowicach i uzyskany tytuł mgr ekonomii.
I o to samo poprosiłam P. Wójta, ponieważ w swoich ulotkach informował społeczeństwo, że jest ekonomistą. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie odniesie się do tego.

Ja nigdy nie będę dbała o interesy wójta lecz zawsze o interesy gminy
i mieszkańców/bo taka jest rola radnego/.
pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NASZ HRABIA WIDOCZNIE JEST ŚWIETNYM EKONOMISTĄ( BEZ DYPLOMU) W MYŚL ZASADY " CHCIELIŚCIE MIEĆ HRABIEGO TO RÓBCIE NA NIEGO " :!:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

masz rację , to jest tylko naśladownictwo i kontynuacja tego co już raz w Ż.L. było
"Hrabiowie prowadzili ożywione życie
towarzyskie, bywali na rautach oraz uroczystościach państwowych, towarzyskich i rodzinnych. Zapraszali także
wyśmienitych gości oraz organizowali spotkania rodzinne. Posiadali rozległe kontakty i koneksje towarzyskie. Działali w myśl zasady „zastaw się a postaw się”.
:roll:
ALE MAMY PODOBNEGO :lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Olu nie wiem skąd wzięłaś ten cytat,ale prawda dotycząca, przynajmniej hrabiostwa Raczyńskich jest zupełnie inna. Hrabina Raczyńska była faktycznym, choć nieformalnym zarządcą majątku i to tak znakomitym, że Złoty Potok był kwitnącym gospodarstwem i przynosił znakomite dochody. Jeżeli się bawili to naprawdę mieli za co. Więc może skup swoją niechęć na żyjących, a tych co odeszli, zostaw w spokoju i nie znając faktów nie rozsiewaj krzywdzących plotek.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

proszę przeczytać od str 22
Rozwój cywilizacji na terenie północno-wschodniej Jury,
w miejscowości Złoty Potok

http://janow.pl/fotki/rozwoj.pdf
:wink:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

czy ta publikacja jest PLOTKĄ :twisted:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

KURDE FELUŚ :lol:
BARBARA HISTERII NIE ZNA :shock:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Feluś, kurde, histerii nie znam, historie trochę, ale wiedzą czerpię ze źródeł czyli z dokumentów, nie z janowskiego forum. I nie jest to takie skomplikowane, chociaż trudniejsze niż kliknięcie, wystarczy udać się do Muzeum w Złotym Potoku. Wkurza mnie mnie ta internetowa erudycja za którą, w większości kryje się kompletna ignorancja i kompletny brak odpowiedzialności za słowo.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

P.BARBARO...MUSISZ SIĘ DOUCZYĆ ...co to dla ciebie 17 pozycji :lol: :lol: HISTERIA , TO PANI KONIK , A UDAJE PANI ,GŁUPA I WCISKA LUDZIOM CIEMNOTĘ , ŻE HRABIA R. . TO BOGACZ I SWIĘTOSZEK?
NA KOŃCU TEJ PUBLIKACJI AUTORZY PODALI ŹRÓDŁO WIEDZY

Autor: Julia i Ireneusz Bartkowiak
Złoty Potok, 18.01 –31.01.2014 r.



LITERATURA:
1.Błaszczyk M., Utwory krasowe na wychodniach malmu w rejonie Częstochowa –Żarki, Materiały z III i IV Sympozjum Speleologicznego, Częstochowa 1971r.
2.Głowacki M. Kopacz J., Z pradziejów powiatu częstochowskiego, Ziemia Częstochowska t 10,
Częstochowa 1974 r.
3.Zwoliński M., Szkice monograficzne Janowa i okolicy, Częstochowa 1992 r.
4.Błaszczyk W., Złoty Potok –największe grodzisko w północno-zachodniej Małopolsce, Nad Wartą nr 2 z 1967 r.
5.Gołąb B., Badania archeologiczne w Złotym Potoku, Nad Wartą nr 10 z 1977 r.
6.Helcel A., Księgi ziemskie krakowskie
5, Starodawne Prawa Polskiego Pomniki, t 2, Kraków 1870 r.
7.Laberschek J., Na tropie rycerzy z[Złotego] Potoku i rozbójników z Ostrężnika, Częstochowa 2001
8.Kołodziejski S., Teki Krakowskie 7, Kraków 1998 r.
9.Antoniewicz M., Ziemia Częstochowska, Częstochowa 2000 r.
10.Zwoliński M., Poczet rodów herbowych ziemi częstochowskiej,Częstochowa 2009 r.
11.Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, Przewodnik po Częstochowie i okolicy, Warszawa 1909 r
12.Klimek A., Zachwyceni i bardzo szczęśliwi, Częstochowa 1998 r.
13.Morawska-Umiastowska J., Z Raczyńskimi w tle, Poznań 1997 r.
14.Jastrzębska M., Pani na Złotym Potoku, Łomianki2013 r.
15.Panek W., Jan Kiepura –życie jak z bajki, Poznań 2002 r.
16.Orman P. K., Wielka Wojna na Jurze, Kraków 2008 r.
17.Materiały UG Janów, Historia Złotego Potoku, 2000
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

A na 21 stronie napisali, że syn Karola Roger, był homoseksualistą i z tego powodu wysłano go za granicę? Znam u nas trzech homoseksualistów i całe szczęście, że ich nie wysyła się za granicę, bo to fajni faceci :wink:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JASIEK ..TY JAK COŚ WYMYŚLISZ :wink: ALE WIDZĘ , ŻE LEKTURA CI SIĘ PODOBA :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU .............. ale jestes zlosliwa wiedzma !!!.......... he he jak sie na kogos uwezmiesz ......to nie ma zlituj !! takie nauki wyciagasz chodzac do kosciola ? wstydz sie !!!
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ale z tego co czytam , ty nie wiesz co to wstyd ..... oczerniac blizniego ~!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:lol: I TY MNIE POUCZASZ , A CO TY ROBIŁAŚ PRZED WYBORAMI....WSZYSTKIM OBSMAROWAŁAS DUPKĘ :shock:
NA NIKOGO SIĘ NIE UWZIĄŁEM ,ALE TAKI SZKODNIK NIE POWINIEN SPRAWOWAĆ ZADNEGO STANOWISKA :twisted:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

jesli juz to ........ "robiles "i "obsmarowales"..... juz tu komus pisalem ....ze mnie nie da sie zrobic....." baby "
a tak naprawde napisałem tylko prawde !!! az tak znasz dzialania BARBARY...? czy ona podejmowala decyzje sama ? , kazdy z nas ma swoje zdanie na temat "tamtego " zarzadu i podejmowanych przez niego decyzji , ale nie kazdy ma odwage napisac to co mysli , by tacy jak ty ZDZICHU nie wzieli go "w obroty"
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

JAK KUBA BOGU , TAK BÓG KUBIE :!:
ALE JA PRZY P. B. JESTEM PIKUŚ......NO MOŻE PAN PIKUŚ :shock:
BO MNIE DO POMYSŁÓW I ZŁOSLIWOŚCI TEJ PANI BARDZO DALEKO :wink:
JA TYLKO OD CZASU DO CZASU ODBIJAM "PIŁECZKĘ" :shock:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zdzichu bardzo pracowicie przepisałeś tę bibliografię, tylko, że ja ją akurat znam, znam też niektóre z tych opracowań. Tylko, że pisząc o źródłach miałam na myśli DOKUMENTY, a nie ich interpretacje przez historyków. Dla takich opracowań Anglicy mają określenie TONYPANDY, a co to znaczy, postaraj sie dowiedzieć, bo jak mówi pani P. nauka kosztuje. Owocnych poszukiwań życzę.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

DZIAD SWOJE , A BABA SWOJE ...
TO ,ŻE HRABIA BYŁ BANKRUTEM I HULAKĄ, TO WSZYSCY WIEDZĄ .....
I NIECH SIĘ PANI NIE SPRZECZA ,TYLKO PRZYJMIE DO WIADOMOŚCI ,ŻE OBECNIE JEST PODOBNIE :roll:
MOŻE WYCIĄGNIE P. WNIOSKI Z TEJ NASZEJ JAŁOWEJ DYSKUSJI I WRESZCIE ZROZUMIE ,ŻE SWOJĄ ZŁOSLIWOSCIĄ I UPOREM ZRAŻA PANI DO SIEBIE LUDZI :wink: I TAK NICZEGO PANI NIE JEST WSTANIE NAPRAWIĆ , BO JEST JUŻ TROCHĘ ZA PÓŹNO :cry:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU ........ to ty przyczepiles sie......" jak rzep psiego ogona " mysle ze znasz to powiedzenie i nie przyczepisz sie do mnie .....he he
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

PEWNIE,ŻE SIĘ NIE PRZYCZEPIĘ ,BO I PO CO ?? .WYSTARCZ,ŻE SIĘ TY DO MNIE PRZYCZEPIŁAŚ :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ja również znam publikacje o której pisze ola i cześć z tych podanych przez zdzicha w bibliografii.
Prawda jest taka, ze my znamy fakty historyczne z przekazów takich o , których wcześniej mowa a ich autorzy znają je z pierwotnych źródeł.
Chodzi tylko o to, którzy z nich przekazali potomnym najbardziej wiarygodne treści.
Nie jest tajemnicą, że szlachta często żyła ponad stan a Raczyńscy faktycznie mieli spory i dobrze prosperujący majątek. Ale utrzymanie majątku kosztuje a interesy nie zawsze idą dobrze, szczególnie w czasie w tak niepewnych czasach czasach jak przed i wojenne. Bogacą się tylko nieliczni fabrykanci i malwersanci a inni ubożeją.
Zresztą tak wielu w Polsce żyje do dziś.... na ulicy " fura i komura" a w domu cerowane skarpetki i placki kartoflane na talerzu.....
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Zg czy ty nie lubisz placków kartoflanych? Np. latem bardzo dobre są w Sosence.
memento
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

w Sosence jest wiele smacznych potraw w menu....
Post Reply