PROGRAM WYBORCZY ZDZISŁAWY POLAK-KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

PROGRAM WYBORCZY ZDZISŁAWY POLAK-KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Zdzisława Polak »

Polak Zdzisława-KANDYDATKA NA WÓJTA GMINY PORAJ

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,NIEZALEŻNE"

Nasze hasło: ,,SŁUŻYĆ LUDZIOM A NIE UKŁADOM"

Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne-absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Mam męża, dwoje dorosłych dzieci, czworo wnucząt. Jestem osobą bezpartyjną, odważną, niezależną, energiczną i wrażliwą. Mam wieloletnie doświadczenie finansowo-księgowe i samorządowe. Pełniłam funkcję Przewodniczącej Komisji Budżetu, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji oraz Komisji Rewizyjnej. W czasie swojej pracy zawodowej kierowałam dużymi zespołami ludzi w przedsiębiorstwach. Kandyduję na wójta ponieważ chcę uczciwie służyć ludziom i wyprowadzić gminę z trudnej sytuacji finansowej oraz zrealizować wizje Gminy Poraj jako miejsca, w którym chce się mieszkać i pracować.

Szanowni mieszkańcy Gminy Poraj!

Kandyduję na wójta Gminy Poraj ponieważ nie podoba mi się:
- podejmowanie decyzji przez wójta bez wcześniejszych konsultacji społecznych, czego efektem jest wybudowanie przedszkola- żłobka bez kuchni,
- niewłaściwy podział budżetu (zbyt duże wydatki na administrację, promocję władz gminnych, sport, kulturę, a zbyt małe wydatki na budowę i remont dróg, chodników, kanalizacji, odwodnienia oraz pomoc społeczną,)
-obsadzanie stanowisk w urzędzie i podległych jednostkach swoimi ludźmi bez wymaganych konkursów,
- doprowadzenie do poważnego zadłużenia gminy (obecny wójt przejął gminę z zadłużeniem wynoszącym 0 zł, a aktualnie stan zadłużenia wynosi ok. 20 mln zł,)
-funkcjonowanie spółki gminnej Poreco, która generuję nieuzasadnione koszty w budżecie gminy,
- prowadzenie propagandy sukcesu w mediach ze szczególnym akcentem na osobę wójta,
-podawanie w mediach nieprawdziwych informacji (np., że w obecnej kadencji pozyskano 25 mln zł środków pozabudżetowych oraz, że w Żarkach Letnisku wykonano inwestycje o wartości 14 mln zł,)
- nieterminowe wypłacanie zobowiązań gminy, w tym pracownikom oświaty (np. świadczeń socjalnych, składek ZUS itp.,)
- wprowadzanie do budżetu gminy wirtualnych dochodów w celu zwiększenia zdolności kredytowych gminy (dla przykładu w roku 2014 zaplanowano dochody majątkowe ze sprzedaży mienia na kwotę 16,5 mln zł, a dotychczasowe wykonanie tych dochodów to tylko 0,8mln. zł.)

Dlatego nadszedł najwyższy czas aby wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić należyty i długo oczekiwany ład i porządek, a przede wszystkim gospodarność.

W związku z tym chcę:
-wykonać kanalizację w Żarkach Letnisku, Masłońskim, Kużnicy, Gęzynie oraz dokończyć sieć kanalizacyjną w Jastrzębiu i Choroniu,
- wykonać po-kanalizacyjne remonty dróg i chodników,
-wykonać najbardziej potrzebne oświetlenie ulic,
-wprowadzić program naprawczy gminnych finansów,
-przywrócić płynność finansową gminy,
-wyeliminować niegospodarność w wydatkowaniu pieniędzy społecznych,
-tworzyć plan inwestycyjny w oparciu o potrzeby i oczekiwania mieszkańców,
-tworzyć nowe miejsca pracy poprzez pozyskanie inwestorów strategicznych,
-pomóc młodzieży w zakładaniu własnej działalności gospodarczej,
-stworzenie przyjaznych regulacji umożliwiających rozwój budownictwa jednorodzinnego,
-decydować o wspólnych sprawach gminy razem z Wami dlatego koniecznym jest budowanie budżetu obywatelskiego,
-służyć wszystkim mieszkańcom, a nie tylko wybranym,
-zarządzać gminą sprawnie, racjonalnie i uczciwie,
-oraz nie korzystać z samochodu służbowego do celów prywatnych.

Liczę na Państwa głosy- na pewno Was nie zawiodę!
Zdzisława Polak
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZYCZE POWODZENIA ........w realizacji tak ambitnego programu....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermwnku ...program jest OK , a i przy pomocy wielu życzliwych ludzi w 100 % do zrealizowania ...GRATULACJE..również zyczę powodzenia :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

WCZORAJ W SKRZYNCE NA LISTY ZNALAZŁEM PROGRAM P. BRONIEWSKIEGO. WIECZOREM SWÓJ PROGRAM OPUBLIKOWAŁA P. POLAK.
OBA PROGRAMY SĄ DOBRE. :D CIEKAWE JAKI BĘDZIE WYNIK KOŃCOWY : :?: JAK SĄDZICIE SĄ WSTANIE POKONAC OBECNEGO WÓJTA :?:
WSZYSTKIM TRZEM ,ŻYCZĘ POWODZENIA :lol: :lol: :lol: :lol:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

PROGRAM WYBORCZY ZDZISLAWY POLAK KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Elutka »

Pani Zdzisłąwo moje pytanie brzmi-JAK? JAK Pani chce to zrobić? Pisze pani o braku kuchni przy żłobku i przedszkolu. To co- chce ją Pani dobudować? Za czyje pieniądze? Uważa Pani,że wiele osób zatrudnionych w UG jest nieprawidłowo i trzeba ogłosić konkursy- super, ale co z tymi,którzy przegrają- powiększy Pani bezrobocie w Gminie. A moż jest tu tyle zakładów,że każdy chętny i zwolnony znajdzie pracę? Pisze Pani,że za dużo wydatków było na sport i kulturę- świetnie,najlepiej wogóle nic nie dawać na te gałęzie rozwoju. Niech dzieci bedą coraz grubsze, bo to przecież nie jest nasz problem, tylko amerykański. nie ważne,że w naszym kraju przybywa coraz wiecej dzieci z nadwagą lub otyłościa, bo właśnie nie ma zaplecza, boisk i itp. Co do kultury- też ma Pani racje, przecież ciemnotą lepiej rządzić, toż wiadomo już to od czasów carskich. Ja proponuję Pani otwarcie całodobowych sklepów z alkoholem , wtedy i z pijanymi i bez kultury lepeij się będzie w gminie rządzić. Słyszałam,że pochodzi Pani i mieszka w Żarkach Letnisku, co konkretnie chce Pani zrobić dla naszej miejscowosci np. jak zagospodarować centrum Żarek L przy sklepach, co z "pięknymi" budami przed basenem , co z siłownią, która miała już być w tym sezonie ustawiona? Pani Zdzisławo, może mniej lansu na forum i bezsensownych sporów z inną radną ( Ona słowo, Pani dwa, Ona dwa- Pani dziesięć)| , a więcej w programie o swojej-naszej miejscowosci. Kanalizacja i tak musi być, oświetlenie ulic- skąd Pani na to weźmie, skoro tak chce Pani oddłużyć gminę, czy to wszystko pójdzie z naszych wyższych podatków. ?
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

droga Elutko .....piszesz ,że jesteś NOWA , a tak świetnie krytykujesz ...nie wiem jaki masz cel (jedną radną bronisz , a drugą krytykujesz ) jedną znasz dość dobrze , a drugą tylko z plotek i wielu pomówień....
A FE ...a pisałaś ,że nie lubisz PLOTEK ...
skoro jesteś NOWA I NIEZNASZ DOKŁADNIE SYTUACJI W NASZEJ GMINIE to przestań słuchać bzdur WYJDŹ DO WIĘKSZEJ GRUPY LUDZI ...WYSŁUCHAJ DRUGIEJ STRONY , a potem KRYTYKUJ..
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

NIE ZNASZ :?:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a tak na marginesie , nie mieszaj sie do konfliktu , który trwa od wielu lat ....niech obie panie same poradzą sobie z tym PROBLEMEM :?:
a program pani Polak jest możliwy do zrealizowania w 100 %
np.
1.PO CO NAM POLONIA lub
2.praca dla młodych , a nie dla emerytów ( przecież oni maja emeryturę )
3.samochód służbowy :?: :?: :?:
4. kultura , sport i oświata ...tu są duże mozliwości
5.po co nam imprezy z wielką pompą na pokaz ...np . fajerwerki na 1 imprezie, które kosztowały UG 3000 zl( policz wszystkie imprezy) . tak trwonić publiczne pieniądze
:?:
ELUTKO TYCH PRZYKŁADÓW TRWONIENIA NASZY PIENIĘDZY JEST WIELE :roll: wyjdź do ludzi i POSŁUCHAJ INNYCH :!:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

PROGRAM WYBORCZY ZDZISLAWY POLAK KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Elutka »

Ja nikogo nie krytykuję, tylko zadaję pytania, na które oczekuję odpowiedzi od osoby, która kandyduje na wójta gminy. Do konfliktu się nie mieszam, tylko stwierdzam fakt. Plotkami się nie zajmuję, bo ani nie mam na bzdury czasu , ani ochoty. A poniewaz chodziłam do szkoły jeszcze przed reformą i tam nauczyli mnie czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski, więc to robiłam, robię i robić będę. Nim się tu sprowadziłam , to dużo czytałam na forum i już wtedy miałam nieodparte wrażenie,że formu podzielone jest na zwolenników i przeciwników obu Pań. ( nie da się nie zauważyć tego konfliktu niestety). Ale to forum nie jest o plotkach i konflikcie, tylko o programie wyborczym Pani Zdzisławy Polak, więc może jednak piszmy do rzeczy.
Znam program pana Andrzeja Broniewskiego, teraz poznałam program obecnej radnej Pani Zdzisławy, a że jest Ona z Żarek, więc i o sprawy żareckie Ją pytam i chciałabym od Niej usłyszeć odpowiedzi. Na pewno będę w remizie na spotkaniu przedwyborczym 13 listopada i zadam wtedy osobiście te same pytania Pani Zdzisławie Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowna Elutko
Proszę aby nie wyciągała Pani pochopnych wniosków i nie popadała w skrajności.
Z mojego programu wcale nie wynika ,że nie będzie dotacji z budżetu gminy na sport /Klub Polonia/czy na kulturę /GOK/.
Wydatki z budżetu na te cele napewno będą bo muszą być ale w mniejszych kwotach.Bo oprócz sportu i kultury mamy duże potrzeby w zakresie kanalizacji, dróg , odwodnienia i pomocy osobom biednym.
Należy" mierzyć siły na zmiary" a więc rozsądnie i proporcjonalnie wydawać społeczne pieniądze.
Najlepiej odpowiedz sobie sama na pytanie czy lepiej wydać środki na szkolenie dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu czy wydać na tzw transfer /zakup / piłkarzy po to tylko żeby wygrywać mecze przez Klub Polonia?
Czy my na Dni Poraja musimy wydawać 200tys.zł -300 tys. zł?
na utrzymanie GOK-u około 700 tys.zł.?
Zas na drogi brakuje i w konsekwecji płacimy odszkodowania za wypadki
drogowe.
Pomyśl jeszcze nad tym.
pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... ale Cie ponioslo .... coz takiego Elutka napisala ? zadala konkretne pytania i to nie Tobie tylko kandydatce na wojta ....miala takie prawo , moze ta pani jest tu nowa , ale mogla mieszkac w Poraju albo w innej miejscowosci naszej gminy i zna problemy ,a teraz poznala problemy Zarek , daj ludzom wypowiadac sie jak chca w sprawie wyborow a kandydatka niech odpowiada ,
(no ... chyba ze jestes z rodziny, ewntualnie adwokatem p. Polak)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ELUTKA .....A PROPOS OTYŁOŚCI , JEST TAKA PROSTA ZASADA...ŻPM... :roll:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

PROGRAM WYBORCZY ZDZISLAWY POLAK KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Elutka »

Zdzisława Polak wrote:Szanowna Elutko
Proszę aby nie wyciągała Pani pochopnych wniosków i nie popadała w skrajności.
Z mojego programu wcale nie wynika ,że nie będzie dotacji z budżetu gminy na sport /Klub Polonia/czy na kulturę /GOK/.
Wydatki z budżetu na te cele napewno będą bo muszą być ale w mniejszych kwotach.Bo oprócz sportu i kultury mamy duże potrzeby w zakresie kanalizacji, dróg , odwodnienia i pomocy osobom biednym.
Należy" mierzyć siły na zmiary" a więc rozsądnie i proporcjonalnie wydawać społeczne pieniądze.
Najlepiej odpowiedz sobie sama na pytanie czy lepiej wydać środki na szkolenie dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu czy wydać na tzw transfer /zakup / piłkarzy po to tylko żeby wygrywać mecze przez Klub Polonia?
Czy my na Dni Poraja musimy wydawać 200tys.zł -300 tys. zł?
na utrzymanie GOK-u około 700 tys.zł.?
Zas na drogi brakuje i w konsekwecji płacimy odszkodowania za wypadki
drogowe.
Pomyśl jeszcze nad tym.
pozdrawiam
ZP
Dziekuję Pani Zdzisławo za odpowiedź. Resztę pytań mam nadzieję zadam na spotkaniu przedwyborczym Pozdrawiam
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

och jak miło ...zupełnie inny ton...i nie jestem, ani rodzina , ani adwokat..
pozdrawiam i miłego dnia życzę. :D
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku.. ....nic zsłego nie zrobiłam , ale uwierz mi ,że czsami potrzebny jest KUBEŁ ZIMNEJ WODY...ja tez kiedyś byłam NOWA :roll:
a elutce życzę szybkiego powrotu do zdrowia i zapału do pracy w TPŻL :D
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... moj nick to ....spajdermen.... a tak nawiasem piszc ... czyzbys znala juz Elutke ?
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Ola, ripostę napisałeś raptem 15 min po pytaniach Elutki wiec nie udawaj że jest to coś innego jak riposta. Nikt Ciebie tu o wypowiedź nie prosił, bo to było pytanie do Radnej od wyborczyni - nie dziw się ze Ci łatki adwokata, albo rodziny przyszywają skoro tak się jawisz.

A wystarczyło się wstrzymać, radna odpowiedziała i obyłoby się bez zamętu, który niepotrzebnie wprowadzasz.


Program przedstawiony powyżej to zbiór pobożnych życzeń, a poszczególne punkty się wzajemnie wykluczają - też uważam GOK ze przerosłą organizację z nudnymi propozycją kulturalną, ale nie oszukujmy się; te 700 tys. nie da nam kanalizacji ani remontu dróg.
Ale żeby było jasne, każdy program wyborczy jest z założenia pobożnymi życzeniami - tu raczej chodzi o akcenty, na co będzie większy na na co mniejszy nacisk. Życzyłbym sobie żeby każdy kandydat (nie tylko na wójta) przestawił chociaż taki program... ale to jest chyba moje pobożne życzenie :-)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

GDYBY OLA ELUTKI NIE ZNAŁA ,
TO BY JEJ NIE ODPISAŁA.
A JA ZNAM OBIE PANIE :lol: :lol:
ŚWIAT JEST MAŁY, A ZWŁASZCZA ŻARKI LETNISKO :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

SZ.P. POLAK , A TAK KONKRETNIEJ , TYLKO DLA ŻAREK L. :lol:
CO PANI ZROBI I SKĄD PANI ZDOBĘDZIE KASIORKĘ :lol:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

PROGRAM WYBORCZY ZDZISŁAWY POLAK-KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Elutka »

ZDZICHU wrote:GDYBY OLA ELUTKI NIE ZNAŁA ,
TO BY JEJ NIE ODPISAŁA.
A JA ZNAM OBIE PANIE :lol: :lol:
ŚWIAT JEST MAŁY, A ZWŁASZCZA ŻARKI LETNISKO :roll:

ja nie znam ani Zdzicha, ani Oli. Ludzie trzymajcie się tematu wątku, bo zaczyna robić się kipisz. Temat to program wyborczy Pani Zdzisławy Polak, a nie temat mojej dzialalność w TPŻL , czy moim stanie zdrowia.Olu, jeżeli chcesz poznać moje zdrowie, zapraszam, chętnie udzielę Ci wszelkich informacji, ale nie widzę powodu,zeby robić to na forum i to jeszcze w wątku,który tego nie dotyczy. Wróćmy do tematu- programu wyborczegoy. A poza tym, zamiast się wyzłośliwiać, sama może byś przyszla do pracy w TPŻL
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

SORY ..MASZ RACJĘ , WŁAŚNIE WRÓCIŁEM DO TEMATU..
ZADAŁEM P. POLAK PYTANIE :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no i co z tego ,że namieszałam .....przynajmniej macie powód do pyskowania i pisania na forum :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... a moze to " mieszanie" ma na celu odwrocenia uwagi od tematu glownego ....he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

nie nie chcę ...jeszcze nie powiedziałam całej prawdy ...no widzisz :roll: jestem jaka jestem ,ale lubię uczciwość , nie znoszę zagrywek tego typu ....czy to moja wina ,że lubię posiedzieć w barze i widzę to i owo...flaki z olejem , żygać sie chce :?:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Już Szanowny mój imenniku postaram się udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.
1. Należy zrobić bilans otwarcia, żeby dokładnie stwierdzić ile ponad te 20mln. zł jest jescze zobowiązań do uregulowania do końca tego roku.
2. Konieczna jest natychmiastowa korekta tego budżetu na 2014r.
/dochody ze sprzedaży mienia gminnego zaplanowano zbyt wysoko
16,5mln. zł i dlatego nie zostaną wykonane- w tym roku wykonanie wynosi dopiero 5 %/ .
3. Zbudować budżet w oparciu o realne dochody i zaplanować wydatki na miarę możliwości gminy.
4. Należy dokonać przesunięć w budżecie między poszczególnymi działami.
5.Poszukać oszczędności w niektórych działach/nie mogę zdradzać więcej szczegółów/
6.W samych naszych Żarkach L. musimy szybko budować kanalizację by nie stała "odłogiem" wybudowana oczyszczalnia ścieków.
7. Środki na kanalizację będziemy pozyskiwać z różnych funduszy i programów .
8. Nie mogę zdradzać więcej szczegółów ponieważ wójt ma obowiązek dbać o wszystkie sołectwa równomiernie.
9. Ale mieć wójta z Żarek Letniska to napewno dobrze dla danej miejscowości. Tak się składało ,że Żarki L. w inwestycjacjach były zawsze na szarym końcu.
Wybacz Zdzichu ale więcej nie mogę.
Pozdrawiam
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

DZIĘKUJĘ :lol:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

PROGRAM WYBORCZY ZDZISŁAWY POLAK-KANDYDATKI NA WÓJTA GMINY

Post by Elutka »

ZDZICHU wrote:DZIĘKUJĘ :lol:

ja też dziękuję
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Lepiej późno niż wcale, Zdzisławo, przyznać,że mimo iż jesteś tak długo radną Żarki Letnisko były na szarym końcu wszystkich inwestycji. O przyczynach tego stanu napisałam kiedyś w Gazecie Myszkowskiej, jeszcze nie będąc radną, a obserwując na sesjach prace ówczesnych radnych. Stan naszych dróg nie jest najlepszy, ale to w poprzedniej kadencji miał miejsce na drodze gminnej wypadek, który z młodego człowieka zrobił kalekę.
Ja odniosę się tylko do niektórych punktów twojej ostatniej wypowiedzi
1.JAK CHCESZ ODDŁUŻYĆ GMINĘ? , zwiększyć dochody /jak/ czy zmniejszyć wydatki /które/
2. OD PRZENOSZENIA ŚRODKÓW MIĘDZY DZIAŁAMI PIENIĘDZY NIE PRZYBĘDZIE, a więc wydatki, w których działach chcesz ewidentnie zmniejszyć?
3. WIESZ DOBRZE, ALBO POWINNAŚ WIEDZIEĆ, ŻE JUŻ NIE MA "RÓŻNYCH FUNDUSZY I PROGRAMÓW" jak napisałaś Z KTÓRYCH MOŻNA FINANSOWAĆ BUDOWĘ KANALIZACJI, TAKIE PROGRAMY BYŁY W LATACH 2000-2010, WTEDY NASZA GMINA GRZEBAŁA SIĘ Z PROJEKTEM, Z JAKICH WIĘC KONKRETNIE PROGRAMÓW ZAMIERZASZ ZYSKAĆ ŚRODKI NA TE INWESTYCJĘ, nie z RÓŻNYCH, a KONKRETNYCH.
A teraz już czysta złośliwość, czynie korzystając z samochodu służbowego zamierzasz siedzieć za biurkiem, czy też pobierać tej wysokości diety co imć pan Sz.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Wybacz, ale pozwolę sobie ocenić Twoją opinie o moim programie.
1.Cała Twoja wypowiedź jest złośliwa nie tylko ostatnie zdanie.
2. Krytykujesz mój program dla zasady jak to robisz zawsze na sesjach i komisjach.
3.Z góry wiadomo, że nie będziesz na mnie głosować/ a powinnaś/,
bo Tobie zależy na tym, żeby wygrał kandydat na wójta z Choronia a nie z Żarek Letnisko. I Ty Szanowna Barbaro reprezentujesz naszą miejscowość i dbasz o dobro naszych mieszkańców?.
4.Sama dobrze wiesz,że będą środki dla samorządów- przeczytaj hasło Partii rządzącej "miliardy dla samorządów". A zadane pytanie o szczegółowe nazwy poszczególnych programów jest za wczesne i tendencyjne. Trochę cierpliwości.
5. W programie napisałam jasno, że nie będę korzystać z samochodu służbowego do celów prywatnych /a Ty jak zwykle opacznie to interpretujesz/. No cóż taka już Twoja "URODA"
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

hasło " MILIARDY DLA SAMORZĄDÓW" - skąd te miliardy i na jaki cel.
przed wyborami OBIECANKI , a po wyborach :?:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zadałam pytania trudne, myślę jednak, że nie tendencyjne, bo mając doświadczenie radnej mogę bardziej wnikliwie niż przeciętny wyborca ocenić programy kandydatów. Co należałoby zrobić w gminie wie na pewno każdy z nas, ale JAK TO ZROBIĆ powinien przedstawić kandydat na wójta, tego oczekuję od każdego z kandydatów i zadaję 10 pytań DOTYCZĄCYCH KONKRETNYCH ROZWIĄZAŃ, pytań TRUDNYCH, ale rola wójta gminy nie jest łatwa.
fila
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 20 Apr 2007, 14:43

Pani Zdzisława ma mój głos!!

Post by fila »

Pani Zdzisławo, bardzo pani dziękuję, że startuje Pani na wójta, jest Pani jedyną radną, której zależy na Żarkach Letnisko i jej mieszkańcach, osobą która reaguje bardzo szybko na potrzeby mieszkańców Żarek Letnisko, o czym sama wielokrotnie się przekonałam, do tego ma pani świetne wykształcenie ekonomiczne i bedzie pani dobrym wójtem!!. Pani Zdzisławo całym sercem panią popieram i jestem za panią.
kunst_geschichte
Mieszkaniec
Posts: 38
Joined: 23 Apr 2008, 18:47

Pani Zdzisławo gratuluję!!

Post by kunst_geschichte »

Nie mam ochoty wklejać, postów, bo wiem doskonale jak pani jako radna pracowała, ile pani z siebie nam mieszkańcom Żarek Letnisko dała!!. Była Pani zawsze tam gdzie była potrzebna interwencja, to pani odbierała telefony i pani z nami rozmawiała!!!!, i pani nam pomagała. A w upalne dni i trudy naszej gminy gdzie Tiry nie były w stanie przejechać do oczyszczalni, urzędnik za zniszczona drogę i plot bezczelnie nie się śmiał, mowa o panu Musialiku, który nie tylko olewa mieszkańców, ale z nich drwi!! Szokuje mnie to że inni radni nas olewali . nie odbierali telefonów, unikali nas na dworcu jadąc z nami do pracy pan radny do Katowic , ja do Gliwic, inna radna do Częstochowy itp. Pani Zdzisławo tylko pani to bagno może naprawić nie pozwolić choć to bedzie trudne na wysokie podatki. Bo niestety ale obecny wójt zadłużył gminę ponad stan odejdzie, a mieszkańcy zostaną i to mieszkańcy będą zmuszeni płacić wysokie podatki na wyjście z długów tej gminy. Jestli ktoś myśli inaczej to nie napisze czym jest bo dokładnie tym co wójt robi z gmina!!.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

macie rację ...p. Polak reaguje na problemy ludzi , a reszta OLEWA i dlatego mimo wielu trudności i problemów ,nadal walczy o dobro Ż.L.i Gminy PORAJ..
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

P. Polak ...program jest OK , a zwlaszcza hasło SŁUZYĆ LUDZIOM , A NIE UKŁADOM ...brawo :D
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ...... pozyjemy zobaczymy ! ile z tych obietnic uda sie zrealizowac p. Polak .... przed wszystkimi wyborami , wszyscy kandydaci obiecuja "zlote gory" a pozniej wszystko zostaje po staremu ...he he
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Program P.Polak podoba mi się.
Ale czy tu program jest najważniejszy?
Myślę , że dla Zarek Letniska byłoby super gdyby wybory wygrała nasza kandydatka.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

myślę ,że Żrki by na tym skorzystały :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz....u , dziwne to twoje wyznanie , to sa wybory do Rady Gminy a nie na MISS ZAREK !!!....he he
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Przeczytałam uważnie program wyborczy pani Polak a także jej obszerną odpowiedź na pytania Kingi98. To dobrze, że radny ma takie duże poczucie własnej wartości i własnych osiągnięć, Ja swoją rolę radnej oceniam znacznie skromniej, do głosowania za uchwałami które służyły realizacji naszego programu sprzed 4 lat. Nadal mieszkam przy nieoświetlonej ulicy i chodzę po wyboistej drodze.Sobie i mojej komisji mogę przypisać jedynie 2 sprawy, których załatwienie od nas zależało, to wzbogacenie asortymentu żywności, która wydawana była najbiedniejszym od lat w postaci, kaszy, płatków, mąki kawy zbożowej i przecieru pomidorowego .Dzięki nam w zestawie znalazł się cukier, tłuszcze, i konserwy. I druga sprawa to zmiana programu opieki nad zwierzętami, który dotychczas ograniczał się tylko do wyłapywania bezdomnych psów za ogromne pieniądze. Na te dwie sprawy jako radna miałam rzeczywisty wpływ, innych zasług nie będę sobie przypisywać.
Post Reply