WYBORCZE ARGUMENTY

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

WYBORCZE ARGUMENTY

Post by BARBARA »

Chyba najbardziej bulwersującym aspektem w ocenie obecnej kadencji rady gminy i wójta jest zadłużenie gminy. Wprawdzie dla przeciętnego mieszkańca nie skutkuje ono niczym, ale wielokrotnie powtarzane jest skutecznym straszakiem dla wyborców. Może więc warto oddemonizować nieco tego tego diabła i uzmysłowić sobie jak naprawdę ten straszak wygląda i co z niego wynika.
1. Polskie prawo dopuszcza zadłużenie samorządu do 60 % uzyskiwanych dochodów, a nasza gmina nie przekroczyła nawet 45%
2. każdorazowe zaciągnięcie kredytu wymaga gody Regionalnej Izby Obrachunkowej, która ocenia zdolność spłaty kredytu, która musi zostać ujęta w tzw. Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy opracowanej do 2015 r
3. kredyty zaciągnięto w tej kadencji na tzw. wkład własny gminy na realizowane inwestycje, bez którego nie można pozyskać żadnych środków unijnych. W ten sposób wielokrotnie zwiększamy środki na inwestycji, bo do wkładu własnego uzyskujemy od 50-80% środków zewnętrznych.
Nie ma zjawiska "przeinwestowania" w naszej gminie, co niektórzy sugerują, a okresowe trudności płatnicze gminy wynikają niestety z opóźnień przekazywania przez państwo tzw. udziałów. Opóźnienia te sięgają czasami kilku tygodni, a ze względu na swą wysokość są istotną pozycją w budżecie. Okresowo rozsiewane pogłoski, że inwestycje są przerywane, bo gmina nie płaci wykonawcom okazują się nieprawdą, a inwestycje przekazywane są w terminie.
Oczywiście można kwestionować celowość każdej inwestycji, jak się nie ma dziecka czy wnuka w wieku przedszkolnym, to zbędne jest przedszkole czy żlobek. Jak się wypuszcza szambo do rzeki czy na posesję nie widzi się celowości budowy kanalizacji itd
A jakie skutki "zadłużenia gminy" ponosi jej mieszkaniec? Pozwolę sobie zauważyć, że żadne.
Wszystkie podatki podnosimy tylko o stopień inflacji i taka strategia zapisana jest na wiele lat w WPF, która zawiera także zapisy o bezpiecznej spłacie zaciągniętych kredytów.
Diabeł naprawdę nie jest taki straszny jak go niektórzy przedstawiają, nie mając innych rzetelnych argumentów.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

baju , baju , będziesz w RAJU :roll:
i własnie po to był sondaz o kredytach, żeby ludziom wciskać ciemnotę :cry: CHYBA TYROSZECZKĘ PRZEINWESTOWALIŚCIE , bo ZUSY pracowników są niezapłacone i już naliczają odsetki :shock: w jednym miejsu zapłacicie , a w drugim zalegacie i jak jest końcówka roku to brakuje na pensje I TAKIE KOMBINOWANIE SIĘ LUDZIOM NIE PODOBA :twisted:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NO,NO I TO WŁAŚNIE MIAŁEM NA MYŚLI :wink:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Majeczko postępujesz tak jak pewien niesławny minister propagandy III Rzeszy, który twierdził, że kłamstwo 100 razy powtórzone staje się prawdą. Jeżeli jesteś tak dobrze poinformowana, to daj przykład tych niewypłaconych przez gminę pensji czy odsetek za niezapłacony ZUS. Jak nie uda się jedno kłamstwo, to trzeba wymyślić następne. W tym roku już słyszę, że wprawdzie będą nagrody dla nauczycieli, ale będzie ich MAŁO, a pewna pani na pewno stwierdzi, że nagrody przyznano tylko dlatego, że są wybory.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

P. Barbaro ..nie mam powodu do kłamstwa i doskonale pani jest zorientowana , bo jest pani przewodniczącą komisji oświaty.....w tamtym roku nie było żadnych nagród z funduszu nagród dla nauczycieli ( w całej gminie nauczycielom zabrano ich FUNDUSZ NAGRÓD
Organy prowadzące szkoły i placówki oświatowe zobowiązane są do tworzenia specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Jest to wymóg obligatoryjny. Organy prowadzące szkoły muszą utworzyć fundusz w wysokości co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół. Organy prowadzące szkoły ustalają kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, uwzględniając w szczególności sposób podziału środków na nagrody organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół, tryb zgłaszania kandydatów do nagród oraz zasadę, że nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole co najmniej roku.


Nagrody dla nauczycieli przewidziane w zapisie art. 49 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.)

CZYŻBY W CAŁEJ GMINIE NIE BYŁO ANI JEDNEGO NAUCZYCIELA ZASŁUGUJĄCEGO NA NAGRODĘ :oops: :oops:
a ZUSY OŚWIATY w ubiegłym roku i obecnym są płacone ze znacznym opóźnieniem ( jesli pani nie wierzy , to proszę sprawdzić w ZEASIE i nie zarzucać mi kłamstwa . )
W TYM ROKU BĘDĄ NAGRODY DLA NAUCZYCIELI ( jakie ????????) NAPISZĘ PO DNIU NAUCZYCIELA
pozdrawiam i życzę pracownikom oświaty dużo sukcesów oraz bardzo wysokich nagród
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

majeczka ma racje , jeszcze świadczenia urlopowe nie zostały wypłacone w ccałości WYPŁACONO DOPIERO ok. 400 zł , a gdzie reszta
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... opowe.html
I PO CO BYŁO TAK ZADŁUŻAĆ GMINĘ
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

madzia..... widocznie macie za długie urlopy i gmina nie nadarza z wypłatami
Zapytajcie tego "zwiazkowca " ile on dostaje i czy jemu tez za urlop nie wypłacono ? Skladac zyczenia .........kazdy potrafi ...he he
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Wójt Szczerbak i zawsze dbał o nauczycieli i nie był związkowcem ...dla chcącego nic trudnego ...
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

i niech UG wypłaci NAUCZYCIELOM to co im się prawnie należy

dlatego ja I MOJA RODZINA nie będziemy głosować na takich HULAKÓW , bo i po co skoro UG ma nas na SZARYM KOŃCU.
może po wyborach będzie LEPIEJ
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Spajdermen DZIEWCZYNY MAJĄ TROCHĘ RACJI.

W UBIEGŁYM ROKU MAŁO TEGO ,ŻE NIE BYŁO NAGRÓD , TO NAWET ŻYCZEŃ I ZWYKŁEGO SŁOWA DZIĘKUJĘ ZA WSPÓŁPRACĘ NIKT NIE USŁYSZAŁ

COS JEST NIE TAK, A PRZECIEŻ PRZEWODNICZĄCA RG TO NAUCZYCIELKA I NIC NIE ROBI BY W SZOŁACH BYŁO TAK JAK POWINNO BYĆ :roll:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Myślę, że czas przedstawić swoje przemyślenia w sprawie kandydata wójta. Demokracja to możliwość wyboru, a nie głosowanie na jednego "słusznego" kandydata, ale możliwość wyboru, to przynajmniej dwaj kandydaci o mniej więcej równym statusie. Jakiż to bowiem wybór między obecnym wójtem a jakimś nikomu nieznanym producentem miodu, chociażby produkował nawet najlepsze miody. Gmina jednak od pasieki trochę się różni i stąd mój wniosek, że jedyną osobą, która mogłaby na serio być kontr kandydatem dla obecnego wójta to pani Zdzisława Polak.Ma duże doświadczenie w pracy w samorządzie i potrzebne wykształcenie, zupełnie inną, niż obecna, koncepcje zarządzania gminą, a jako kobieta byłaby bardziej rozważna w gospodarowaniu gminnym budżetem. No i byłaby pierwszą kobietą, wójtem w Poraju. Czy to nie jest dobra propozycja!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

BRAWO MECENASIE ..JAK DŁUGO NAD TYM MYŚLAŁEŚ..P. POLAK NA WÓJTA , A TY PONOWNIE NA RADNĄ , BO ZBYTNIEJ KONKURENCJI NIE MASZ..
TEN OD MIODKU TO NIEZŁY KONTRKANDYDAT :lol: :lol: :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:lol: :lol: lubimy miodek :!: :!: :!: :!: :!:
i w dodatku coś nowego , innego :shock:
wolę zajadać się MIODZIEM , niż przymierać GŁODZIEM przez wasze DŁUGI :wink:
BO KTO MA PSZCZÓŁKI TO MA MIÓD , A KTO MA DŁUGI TO MA S........... :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

majeczka....przestań mieszać ,bo do wyborów jeszcze miesiąc i nie wiadomo ,kto ostatecznie wystartuje O SOŁEK WÓJTA
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Cos Ty wymyslił .....mecenasie ? toz to by była rozpacz i stagnacja. ...newer !
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

MASZ RACJĘ ...JA WOLĘ PSZCZÓŁKI I MIODZIO :wink:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Ostatni wpis i chyba nie będę już komentował . ZDZICHU liczyłem na merytoryczną dyskusje a Ty sprowadzasz wszystko do absurdu i dowcipu.
Ktoś na tym forum pisał obszernie o paranoi - nic dodać ...wystarczy z uwagą przeczytać ...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

drogi mecenasie ...SPROWADZAM DYSKUSJĘ DO DOWCIPU , BO NIE PODOBA MI SIĘ DYSKUSJA ( CZYLI OBSMAROWANIE KONTRKANDYDATA NA ZARECKIM FORUM ) :roll: A TOBIE O TO WŁAŚNIE CHODZI :lol:
JEST MI OBOJĘTNE KTO WYGRA , ALE NIECH WALCZĄCY O STOŁEK WÓJTA SAMI SIĘ ZAPREZENTUJĄ , BO TAK NAPRAWDĘ NIE ZNAMY ICH PROGRAMU WYBORCZEGO :wink: Z PLOTEK WYNIKA ,ŻE BĘDZIE JEDNAK TRZECH
:shock: LUBIĘ UCZCIWOŚĆ I NIECH WYBORCY SAMI ZDECYDUJĄ , KTÓRY Z NICH NAJLEPSZY :lol: :lol: :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

ZDZICHU .... nikogo nie obsmarowałem i nie czekam na to . To forum rzeczywiście jest ja "magiel " Ne znasz mnie więc nie wypowiadaj się w moim imieniu ...
Pozdrawiam
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

CZYŻBY :roll: " dwaj kandydaci o mniej więcej równym statusie. Jakiż to bowiem wybór między obecnym wójtem a jakimś nikomu nieznanym producentem miodu, chociażby produkował nawet najlepsze miody. Gmina jednak od pasieki trochę się różni i stąd mój wniosek, że jedyną osobą, która mogłaby na serio być kontr kandydatem dla obecnego wójta to pani Zdzisława Polak." :roll:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Nie bardzo rozumiem polemikę Zdzicha z mecenasem, ale uważam, że kandydatura Zdzisławy Polak na wójta gminy zasługuje na poważne potraktowanie. Może warto zastanowić się nad zupełnie inną niż obecna strategią zarządzania gminą, a z postów Pani Polak wynika, że taka strategię by miała. Dlaczego wójtem musi być zawsze ktoś z Poraja?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Kingo ...NIE CZEPIAJ SIĘ , BO MNIE JEST OBOJĘTNE , KTO WYGRA, WKRÓTCE BĘDZIE PREZENTACJA KANDYDATÓW, PLAKATY ,ULOTKI I KAZDY SAM ZDECYDUJE :roll: TY RÓWNIEŻ WYRAŹNIE PODKREŚLASZ ,ŻE DOBRZE BĘDZIE JEŚLI WYGRA KANYDAT Z ŻAREK , A KONKRETNIE P. POLAK :lol: NIE NARZUCAJ SWOJEGO ZDANIA :lol:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

A mnie Zdzichu nie jest obojętne, kto wygra, bo nie jest mi obojętne w jakich warunkach w naszej miejscowości żyję i w jakich będą żyły moje dzieci.Więc będę głosowała na kandydata, o którym wiem, że coś potrafi, a nie na kogoś komu się wydaje, że zarządzanie gminą to chlebek z miodem
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

OJ, kingo98 ..NIE ZNASZ CZŁOWIEKA , A JUŻ KRYTYKUJESZ
I NIE NABIJAJ SIE Z MIODU , BO TEN CZŁOWIEK MA RÓWNIEŻ DUŻE POPARCIE ...PRZECZYTASZ JEGO PROGRAM WYBORCZY , TO MOŻE ZMIENISZ ZDANIE :wink:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

I JESZCZE CI DODAM ...............SZKODA ŻE WCZEŚNIEJ NIE PRZEJRZAŁAŚ NA OCZY ,NIE ZAUWAŻYŁAŚ PROBLEMU , ŚLEPO WIERZYŁAŚ W OBIECANKI CACANKI...DZIŚ BYŁOBY INACZEJ :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU ..... a Ty nie zauwazyłes tego ze przed wyborami to kazdy kandydat ma "super " program i wiele obiecuje ?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

TERAZ BĘDZIE PODOBNIE... :lol: :lol: :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no i mamy 3 kandydatów na stołeczek WÓJTA :wink:
kingo98 ,mecenasie.............wreszcie GMINA PORAJ może mieć " niezależnego " WÓJTA :shock:
ciekawe jak ludzie zagłosują :?:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

może wreszcie NASZĄ GMINĄ nie będą rządziły UKŁADY PARTYJNE :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Pozyjemy .... zobaczymy he he
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:?: :?: :?:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

:roll: Ale zaskoczenie, przynajmniej dla mnie :roll: Pani Polak zagorzała przeciwniczka aktualnego wójta, chyba zrobiła mu przysługę zgłaszając swoją kandydaturę? Obstawiam: Pan Stachera zwycięża w I turze.
A gdzie można zobaczyć kto kandyduje na radnych?
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Brawo pani Polak .... podziwiam za odwage i determinacje ....zycze zwyciestwa w wyborach ..... szczerze ....
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:lol: BĘDZIE CIĘŻKO :lol: :?: :?: :?: :?:MOIM ZDANIEM W ŻARKACH WYGRA P.POLAK :lol: :lol: :lol: I PRZY TAKIM UKŁADZIE WYNIK OSTATECZNY MOŻE BYĆ OGROMNYM ZASKOCZENIEM :lol:
PRZECZYTAJCIE WYWIADY W DZISIEJSZYM LETNISKOWCU.... :roll:
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Dla pani Zdzisławy duże brawa, nawet jeżeli nie wygra, (a ma duże szanse) to i tak jest to piękne zamknięcie jej dotychczasowej samorządowej działalności. Jako zagorzała feministka stawiam na kobietę i do tego zachęcam wszystkie panie i nie tylko
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

Ja równiez gratuluję i życzę sukcesu :D
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Liste kandydatów... do rady gminy umieściła ostatnia Gazeta Myszkowska, chociaż wybory to niby poważna sprawa ale ubawily mnie niektóre kandydatury, pewien pan całe życie milicjant i TW , nieźle "zasłużony" kandyduje ciągle na szczęście dla nas bez skutku, pewna paniusia już w Żarkach nie mieszkająca, ale ciagle zameldowana, która Żarki zna tylko z samochodu, pewnie myśli, że byc radną to tak łatwo jak śpiewać, inna paniusia, największy plotkarz i sensatka w całej miejscowości, do niedawna przewodnicząca partyjna, która swoją poprzednią karierę radnej zakończyła alkoholowym problemem i jeszcze jedna, żarecka biznes łumen, której posesja jest zakałą Zarek i sanitarnym zagrożeniem, zamiast porządku u siebie zrobi taki sam porządek w gminie. Uważam, że prawo wyborcze powinno wprowadzać jakieś ograniczenia i kandydaci powinni spełniać jakieś kryteria, a tak kandyduje kto chce....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ups :shock:
i musiałeś tak wszystkich obsmarować :oops:
co kogo obchoszi przeszłość , spójrz co oni robią obecnie :lol:
np. nasz miły p. policjant jest OK.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

nie obsmarowałem a napisałem prawde o kandydatach ....a jest jeszcze mlody czlowiek który wycina las by budowac chlewy dla krow ...he he
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ... nie dane mi bylo poznac pana policjanta ,ale jak piszesz ze jest OK to dobrze , i wydaje mi sie ze przeszłosc osob , ktore pchaja sie do zarzadzania w mojej miejscowosci jest BARDZO WAZNA !!
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermenku ....to powiedz jeszcze , gdzie platforma ..
bo są przedstawiciele PIS i PSL , a PO :roll:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

spajdermen, chlewy to są dla świń, dla krów są obory :lol: :lol: :lol:
a tak z ciekawości gdzie ten las wycina, bo nie widziałem?
A jak to Pani Polak kandyduje na Wójta i na Radnego? Dobra zagrywka, chyba zostanie ponownie radną?
A Pan Klimek to chyba ma na imię Krzysztof a tam na liście jest inne imię?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Były .. bo ,to nie p. Krzysztof

a tak na marginesie nie obmawiajmy tych ludzi , niech wyborcy zdecydują ...
:roll:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Majeczko
Kandydaci z PO się przefarbowali i występują jako SKUTECZNI.
Nie wiadomo czy wstydzą się PLATFORMY czy PLATFORMA ich?
Ola
A nasz były p. milicjant jak go ładnie nazwałaś przeprowadził w ostatnim czasie jako redaktor naczelny Letniskowca wywiad z obecnym wójtem pozwalając tym samym na jego bezpłatną kampanię wyborczą i reklamę.
Kto go upoważnił do upolitycznienia naszej lokalnej gazety jakim jest Letniskowiec?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

acha...czli ludzie p. wójta ...widocznie cos ich WYSTRASZYŁO...
no i na kogo tu głosować ..według plotek ,to prawie wszyscy mają coś na sumieniu, tylko p. Polak jest OK.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola .... pan wójt płaci, pan wójt wymaga, a spolegliwy dla władzy pan milicjant polecenia wójta realizuje, żeby to zrobic trzeba było nawet zmienić redaktora Letniskowca
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ..... p. Polak jest OK .... ale swoja przeszlosc tez ma ..... nie ma ludzi bez przeszlosci...he he
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

no masz rację ...ale w moim okręgu i tak większość zagłosuje na p. Polak, zgodnie twierdzą ,że p.Polak jest najlepszym kandydatem i na radną i na wójta . ..a znajomi z Poraja zastanawiają się , bo pojawił się ktoś zupełnie nowy, ten p. Broniewski . Twierdzą ,że to ciekawa kandydatura ..
Ja czytałam wywiad w letniskowcu ( też mi się spodobał )ale chciałabym poznać jego program wyborczy. :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

spajdermen ...ZAŚ COS POKRĘCIŁEŚ ...PRZECIEŻ POPRZEDNIA REDAKTOR NACZELNA Z WÓJTEM ŻYJE W ZGODZIE ..NAPISZ JAŚNIEJ , BO NIC Z TEGO NIE KUMAM 8) I ZA CO WÓJT PŁACI, A POTEM WYMAGA ...JEŻELI DOPŁACA DO LETNISKOWCA , TO PRZECIEŻ CHYBA NIE Z WŁASNEJ KIESZENI ,TYLKO Z KASY UG....NO TO JAK Z TĄ GAZETĄ ..LOKALNA CZY WÓJTA ...A KURIER PORAJSKI , CZYJA TO GAZETA , BO LUDZIE MÓWIĄ ,ŻE TEŻ WÓJTA :?: :?: :?:
NIEBAWEM WSZYSTKO W TEJ GMINIE BĘDZIE WÓJTA :!: A GDZIE PRAWDZIWA DEMOKRACJA :?: PRZECIEŻ GAZETA POWINNA BYĆ NIEZALEŻNA OD WSZELKICH WŁADZ LOKALNYCH :roll:
NO NIE WIEM , ALE MNIE SIE TO WSZYSTKO NIE PODOBA , TAKIE NADUZYWANIE WŁADZY :twisted:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Zdzichu
Masz 100% racji.
Proszę zobaczyć jak tak może być , że nasza lokalna gazeta jaką jest Letniskowiec zaprasza do wywiadu kandydatów na wójta z Poraja
i z Choronia a naszej kandydatce z Żarek Letniska nie daje się szansy do wywiadu i prezentacji. Pytam dlaczego? Gdzie tu jest obiektywizm i ludzka uczciwość ?
Wydawaję , że nasza gazeta Letniskowiec winna popierać naszą żarecką kandydatkę na wójta / zawsze jest lepiej mieć swojego wójta/ a stało się inaczej. Dlaczego?
Co skłoniło Redaktora Naczelnego Letniskowca Pana A. Będkowskiego
do prowadzenia wywiadu z obecnym wójtem.
Pominę już fakt , że informacje podane w tym wywiadzie przez obecnego wójta są dalekie od prawdy.
Jak można tak manipulować informacją.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU.....jeżeli wiesz że naczelna Letniskowca, żyje w zgodzie z wójtem to ja z czytania tego pisma nie powiem, ze była jego tubą, dlatego juz podobno nie jest naczelną, zresztą może sama zabierze głos bo częstu na forum zagląda. Majeczka twoja wiara w doskonałośc Pani Polak jest doprawdy rozbrajająca. Nie zastanawia cie nawet zachłanność na stołki i wójta i radnej, przecież nie może byc losz end goł. Więc których wyborców zdradzi tych, którzy będą na nia głosowali jako na radną czy tych, którzy na wójta.Jak nie może byc jednym to bedzie chociaz drugim
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU .... ja pisałem o spolegliwym milicjancie i wojcie .... przeczytaj dokladnie to zrozumiesz ....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermenku...widocznie przepisy nie zabraniają startować i na radną i na wójta...więc nie czepiaj się pani Polak , bo wszystko jest OK :lol: :lol:

a podoba mi się również kandydat nr 3. I będzie fajnie : p.Polak nadal będzie RADNĄ , a p. . Broniewski ma dużą szansę zostać NOWYM WÓJTEM ... i doskonale wiesz ,że taka opcja jest MOŻLIWA ... :wink:
no cóż , nie można mieć wszystkiego :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

widzu...SAMOWOLKA , JAK ZA KOMUNY :lol:
JAK LUDZIE W DZISIEJSZYCH CZSACH (30 LAT PO STANIE WOJENNYM )
, MOGĄ POZWOLIĆ NA TAKĄ MANIPULACJĘ I BEZPRAWIE
:roll: ŻARCZANIE TO MĄDRZY LUDZIE I WRESZCIE WYBIORĄ LUDZI , KTÓRZY GODNIE BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZĄ GMINĘ
" PRECZ Z UKŁADAMI I KOLESIOSTWEM"
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 5:34 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Liste kandydatów... do rady gminy umieściła ostatnia Gazeta Myszkowska, chociaż wybory to niby poważna sprawa ale ubawily mnie niektóre kandydatury, pewien pan całe życie milicjant i TW , nieźle "zasłużony" kandyduje ciągle na szczęście dla nas bez skutku, pewna paniusia już w Żarkach nie mieszkająca, ale ciagle zameldowana, która Żarki zna tylko z samochodu, pewnie myśli, że byc radną to tak łatwo jak śpiewać, inna paniusia, największy plotkarz i sensatka w całej miejscowości, do niedawna przewodnicząca partyjna, która swoją poprzednią karierę radnej zakończyła alkoholowym problemem i jeszcze jedna, żarecka biznes łumen, której posesja jest zakałą Zarek i sanitarnym zagrożeniem, zamiast porządku u siebie zrobi taki sam porządek w gminie. Uważam, że prawo wyborcze powinno wprowadzać jakieś ograniczenia i kandydaci powinni spełniać jakieś kryteria, a tak kandyduje kto chce..
Spajdermen jest znacznie prostszy sposób na ograniczenie tego zalewu kandydatów, i nie trzeba zmieniać prawa wyborczego, wystarczy znaczne obniżenie tzw. diet, do kwot zupełnie symbolicznych, jetem tego twardą zwolenniczką, ale jeżeli ktoś społecznie nigdy nic nie zrobił, a ma apetyt na pensje wójta, to na pewno zacznie swoją kolejną kadencje od przekonywania pozostałych radnych od podniesienia diety, tak jak to było poprzednio
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

BARBARA .......... cytujesz moj post ...ok .... ja nie jestem ani radnym ani kandydatem na radnego czy wojta .... i nie znam wynagrodzen ani radnych a tym bardziej wojta .... ale musza byc" nie małe " skoro mimo krytyki jest tylu chetnych ...he he..
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

p. BARBARO ...tonący brzytwy się chwyta ..czyżby to był ostatni pani chwyt przedwyborczy....oczywiście ,żę przy takim zadłuzeniu należy obniżyc pensję wójta i dietę radnych (najlepiej przed wyborami ) wtedy uwierzę w pani prawdomówność i szczerość ...proponuję dla wójta 5000 zł , a dla radnych po 700 zł :roll: i proszę umieścic to w pani programie wyborczym :wink:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

..majeczka , z konia spadłaś , a z czym radna zaradna będzie latała do baru nad basen...co ślepa jesteś jak chwiejnym krokiem wychodzi . dzień w dzień i tak od kilku miesięcy .
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Paskudnie "olu", czyżbyś tak nie wierzyła w przymioty i w sukces swojej mocodawczyni, że uciekasz się do brudnych chwytów oczerniania przeciwników, czyżby zabrakło argumentów, czy zastąpiłaś zdekonspirowanego widza.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

kingo ..skąd wiesz kogo mam na myśli, czy jednemu ....... na imę BUREK :roll: ... trzeba było nie zaczynać ponownie wojować ... siadła byś sobie na 4 literach , czym więcej napiszesz, tym gorzej dla ciebie ...pod iloma nikami masz zamiar obsmarować tyłek wszystkim startującym w wyborach :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola..... bar otwarty dla wszystkich , nic nie stoi na przeszkodzie bys i ty tam poszla .... a to co napisałas do" majeczki " było" ponizej pasa " powinnas sie wstydzic tego ze pogladasz ludzi w barze....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermen ...nikogo nie podglądam , ale widzę osoby przechodzące obok mojego domu :cry: jeśli macie zamiar wszystkim TYŁKI obsmarować , to róbcie to SPRAWIEDLIWIE ...NIE RÓBCIE WYJĄTKÓW ...to ,że KTOŚ DUŻO ZROBIŁ, TO NIE ZNACZY , ŻE MUSI WYGRAĆ... :shock:
pewne osoby w tej GMINIE należy nauczyć SZACUNKU , TOLERANCJI, WSPÓŁPRACY :twisted:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

i proszę mnie z nikim nie porównywać ..bo ja to nie widz tylko ola....nie jestem radna i nie startuję w wyborach...LUBIĘ UCZCIWOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Kingo 98
Ty masz takie wielkie możliwości, że nawet potrafiłaś zdekonspirować widza?
To może też potrafisz robić inne sztuczki jak np. całonocne klikanie w "jedynie słusznych sprawach".
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widze ze tu niektorych ponosza nerwy .... moze by tak wiecej kutury , bo wylazi z was chamstwo !!!....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ooooo...mówisz o sobie :?: a ty co zrobiłeś obsmarowałeś kilka osób.....no dalej , komu jeszcze dupkę obsmarujesz :?: zacząłeś pierwszy , to do kogo masz pretensje :?: to ty rozpętałeś tę dyskusję :!:
WIĘC NAJWYŻSZA PORA DAĆ TYM LUDZIOM SPOKÓJ , CHCĄ STARTOWAĆ , CHCĄ PRACOWAĆ SPOŁECZNIE , TO MY SIĘ OD NICH ODCZEPMY :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

"UCZCIWA I SPRAWIEDLIWA" OlU, gdy idzie karawana zawsze obszczekują ją różne pieski, ale PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA IDZIE DALEJ
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ..... ale cie nerwy poniosly ...he he ....ja napisalem to co ludzie mowia o tych osobach , nie podgladam i nie wskazuje na nich palcem i ja pisze spokojnie he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

ups.. ale zbolało..prawda w oczy kole, a przy okazji nauczysz się OBSZCZEKIWAĆ INNYCH :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

watpię ,czy ta karawana pójdzie dalej , bo wszyscy się poukrywali :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

he he .... nic nie zabolalo , bo ja mam to gdzies czy ta karawana czy inna pojdzie dalej , mnie o to glowa nie boli a wy nerwowe kobietki wezcie NERvOSOL albo cos mocniejszego ,bo zawału dostaniecie ....
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: :lol: jesteś pewien , że ja to KOBITKA :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

napisalem..... kobietki a nie kobitki !!!!
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

siedzi człowiek spokojnie w barze , a ta ciągle nawija o polityce :shock: ileż mozna tego słuchać :roll:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

a co za róznica :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

no ..... ta ola nie ma co robic , moze zapros ja na piwo ....majeczka he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku zamiast kłócić sie na forum , to może z tobą pójdę na to piwko...mam nadzieję ,że mnie nie pobijesz :lol: :lol: :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

no to kiedy idziesz na to piwko :lol: :lol: no chyba nie jesteś tchórzem :wink: teraz mam dobry humor , a wieczorem to kto wie co mi odbije 8)
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

i tu masz pecha .... jestem w pracy i nie pije piwa .... sam zapach przyprawia mnie o mdlosci .... musisz isc z ...majeczka .... he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku ..jesli nie możesz piwka , to postawię Ci frytki na zgodę :roll: o cholera niech stracę :wink: no to co,..... zgoda .... skoro w wyborach nie startujemy , to po co się kłócić .....i nie musisz się obawiać , bo jednak chyba kobitka jestem :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

nie lubie piwka ...he he a za frytki dziekuje , mama w domu lesze robi niz sa w barze
ola ja sie nie kloce ....to Ciebie nerwy ponosza .... juz zmykam praca czeka , nie wysilaj sie i nie odpisuj ...he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

jak człowiek chce się POGODZIĆ , to on się pracą zasłania , no i dojdziesz z takim do porozumienia :evil:
Post Reply