ZANIK ROZSĄDKU CZYLI triumf Zdzisławy P.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

ZANIK ROZSĄDKU CZYLI triumf Zdzisławy P.

Post by mecenas »

Po prawie 4latach przepychanek i potyczek radna Z.P udowodniła na zebraniu wiejskim kto naprawdę rządzi w Żarkach- Letnisku i jest duchowym guru. Całe zebranie było pasmem triumfów pani Z.P . Ona je właściwie prowadziła , nadawała ton i formułowała uchwały. Tym razem nie pomogła elokwencja i urok wójta i próba wprowadzenia odrobiny realizmu . Wójt zrejterował i wycofał sie ze swoich decyzji pod naporem elokwentnej radnej P. i zebranych którzy jej wtórowali .
Mimo ewidentnej wrogości zebrania swoje racje przedstawiła radna Barbara, o żałosnych , pokrętnych tłumaczeniach radnego nie warto wspominać ....
Zebranie to wielki triumf radnej Polak (a przez pochlebców zwanej DZIDZIA)
mandat na następną kadencję ma już w kieszeni , bo w manipulacji i wykorzystywaniu ludzi jest naprawdę mistrzynią . Kto by tam pytał o dokonania radnej P. w ciągu długich 12 lat sprawowania przez nią funkcji ?
Stary już jestem , ale zawsze zadziwiają mnie te kariery i na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim , ludzie którzy niczego nie dokonali , a tylko mówią to co ludzie chcą usłyszeć - zyskują sympatie tłumów . Pozostaje mi tylko nadzieja że 150 osób które były na zebraniu to zaledwie 6% mieszkańców Żarek- Letniska . może inni widzą że " król jest nagi"
Pani Barbaro , duże brawa za cywilną odwagę ....
A całe to zebranie ...ŻENADA !
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

ktoś kiedyś napisał ZAUFANIE JEST jak ZAPAŁKA , ZAPALIĆ MOŻNA TYLKO RAZ 8)
jest mi obojętne kto TRIUMFOWAŁ , a kto był POKONANY jednak przydałoby się niektórym wytłumaczyć co oznaczają słowa MIEĆ HONOR , STRACIĆ ZAUFANIE .
Ja po tym zebraniu straciłam zaufanie do kilku OSÓB i stwierdzam ,że byli WŚRÓD NAS LUDZIE , którzy nie mają HONORU. PO TRUPACH DĄŻĄ DO CELU. Dla mnie człowiek , który coś mówi , obiecuje , a przed publicznością robi zupełnie odwrotnie jest człowiekiem ZAKŁAMANYM , BEZ HONORU :oops: Oto MOJE REFLEKSJE po wczorajszym BURZLIWYM DNIU 8)
Pozdrawiam i miłego dnia życzę :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

A ja po wczorajszym zebraniu , wiem dlaczego radna Polak nie udzielała sie na forum ....bała sie ze" ktos ", "cos "wyciagnie z rekawa i ujawni na forum a przygotowanie do wczorajszego zebrania tez zabrało radnej Polak wiele czasu i wysiłku !!!
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

A wierzyłem wiadomościom z forum, że radna Polak jest na urlopie w Grecji i miałem nadzieję, że na zebraniu jej nie będzie. Niestety wczoraj czar prysł :cry:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

he , he NO CHŁOPAKI , tez MIŁEGO DNIA ŻYCZĘ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A Z TEJ BAJKI MORAŁ TAKI,
ŻE LEPSZE MIĘSO NIŻ CZERWONE BURAKI
I NASZEGO MALUTKIEGO ZAJĄCZKA,
WCZORAJSZE WILKI ZJADŁY 8)
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Właśnie zwyciężył zdrowy rozsądek Żarczan i to cieszy. Klikacz nie pomógł. Pani Zdzisława mimo kontrowersji jakie budzi swoją osobą zasługuje na brawa i podziękowanie. Tym razem zwyciężył interes Żarek Letnisko.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

oj slimaku .....tyle lat pani Zdzisława rzadzi Zarkami ale nie słyszałem ani nie widziałem jej dokonan . jak mówi PISMO SWIETE "po czynach ja poznacie "wiec wstrzymaj sie z tymi brawami , bo mozesz obudzic sie z "reka w nocniku "
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ale ZARYŁEŚ przecież SEDES JEST WIĘKSZY :lol:
oczywiście ,żę brawa dla pani POLAK, a co ona może zrobić swoim wojowaniem w pojedynkę 8) wniosek : CZĘŚCIEJ ORGANIZOWAĆ ZEBRANIA WIEJSKIE
:lol:
P. BARBARA była świadoma tego co robi , ale dla niej też malutkie brawa oczywiście za odwagę ZAWSZE BRONI I CHWALI WÓJTA , a on na zebraniu udawał, że JEJ nie zna :oops: no cóż PRZYJACIÓŁ POZNAJEMY W BIEDZIE :roll:
DLA PAŃ RADNYCH OGROMNE BRAWA, BO DO KOŃCA WALCZĄO SWOJE RACJE , ale pan radny WALNĄŁ PLAMĘ NA CAŁEGO :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

nie ma to jak walnąć przedwyborczego SAMOBÓJA :shock:
WYSTARCZY JEDNA ZŁA DECYZJA i cała czteroletnia praca idzie na MARNE :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Majeczko, wyrażam się pozytywnie o obecnym wójcie, bo mam porównanie z jego poprzednikami.Mam także bardzo zbieżne z obecnym wójtem poglądy na wiele spraw, nie na wszystkie, dlatego nie przypadkiem startowaliśmy do wyborów z jednej listy. Konsekwentnie realizowany jest nasz program wyborczy i wiele zmieniło się w gminie przez te 4 lata, ja to doceniam. i oceniam bo jest się radną gminy nie swojej miejscowości, takie przyrzeczenia składa kazdy radny.Krytykę wielu spraw i swoje zdanie na wiele spraw wypowiadam na komisjach, sesjach i na spotkaniach radnych PO. Nie buduję sobie na tym popularności w swojej miejscowości, wolę raczej coś dla tej miejscowości robić niż wiele mówić. Nie zmieniłam także zdania, że dla rozwoju Żarek Letniska, a mnie na tym, zależy potrzebne są nowe tereny budowlane. Obecnie jest u nas około 200 domów do sprzdaży i niewiele ponad 20 w budowie, to nie jest dobry prognostyk. Nigdy nie obawiałam się iść pod prąd głośno krzyczącej większości, bo jak uczy życie większość nie zawsze ma rację.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Wyciągasz nielogiczne wnioski. Skoro jak sama piszesz jest około 200 domów do sprzedaży tzn. że w naszych Żarkach ludzie nie chcą mieszkać.
I tu trzeba się zastanowić dlaczego tak jest?
Czy dlatego ,że brakuje terenów budowlanych ?/ jak sugerujesz?
Czy dlatego , że brak jest warunków do wypoczynku?
/tzn. brak jest odpowiednio zorganizowanej przestrzeni publicznej/.
Brakuje nam parku do spacerów, trenu do lokalizacji chociażby siłowni zewnętrznej, trawiastego boiska, parkingu, odpowiednio zorganizowanego centrum miejscowości , itp. ,nie wspomnę o stanie dróg i chodników.
Dlatego nad tym się należy skupić a nie dążyć do sprzedaży działek gminnych z nadzieją zwiększania terenów budowlanych.
Pozdrawiam
ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Być może ktoś zna osoby, które kupując działkę pod budowę domu kieruje się np. obecnością trawiastego boiska w okolicy, ja natomiast wiem, że decydującym kryterium jest cena działki, jej lokalizacja i uzbrojenie terenu. Chętniej też buduje się własny dom, niż kupuje stary, najczęśćiej do remontu
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pani Zdzisławo,
wydaje mi się, że ludzie mogą żyć bez boiska i siłowni ale nie mogą żyć beż środków do egzystencji, a ta się wiąże z posiadaniem pracy, której w ŻL nie znajdą....każda kolejna budka czy stragan są piętnowane niczym czarownice w średniowieczu....nie jestem za tym aby całe Żarki były upstrzone budkami lecz letniskowy charakter miejscowości trochę usprawiedliwia taką infrastrukturę...czy mamy optować aby pobudowały się w Żarkach betonowe czy blaszane markety, wybetonować lub wyłożyć kostką każdy kawałek lasu?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG
Nie wiem dlaczego kierujesz do mnie te słowa ? Przecież ja się z Tobą zgadzam i podpisuję się pod Twoją wypowiedzią.Masz rację.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Prosze się nie denerwować....tak mię jakoś napisało jako ,że chciałem się odnieść do treści zawartych akurat w tym poście.
Ogólnie uważam, że rozwój ŻL jest jak najbardziej potrzebny. Ale gmina musi mieć swoje tereny pod ew. inwestycje w przyszłości (np. ostatnia sprawa lokalizacji siłowni). Należy też dążyć (jak to już było poruszane) aby działki nie były rozdrobnione bo to spowoduje wycinanie drzew pod zabudowę. Tak jak pisałem ludzie bez dochodów tu się nie osiedlą, bo tu nie ma pracy, i nie stać ich będzie na kupno działek ani większych ani mniejszych. Duże działki wykupią Ci co maja nadmiar kasy w celach komercyjnych i podzielą ję albo pobudują po kilka domów na działce aby sprzedać z zarobkiem. Obecnie w ŻL jest sporo nieruchomości do sprzedania a zainteresowanie niewielkie. Chyba, że gmina zaproponuje małe działki po "promocyjnych " cenach...ale to się skończy tak jak pisałem powyżej....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg tereny, które posiada gmina w naszej miejscowości są zlokalizowane daleko od centrum, a żadna inwestycja handlowa czy usługowa daleko od centrum nie powstanie. Pracy w Żarkach Letnisku nie było nigdy, a ludzie jednak z zupełnie innych przyczyn osiedlali się tutaj. Natomiast nadmiernemu rozdrobnieniu gruntów zapobiega Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy, zgodnie z którym nie można wybudować domu, nawet letniskowego na działce mniejszej niż 1000 m2. Tereny, które potrzebne są gminie dla mieszkańców to tereny w centrum,które akurat do gminy nie należą. Dla mnie np. klasycznym miejscem pod zabudowę jest teren między ulicami Słoneczną, Wierzbową, Lipową i Okrężną na wschód od nowo wybudowanego chodnika. Ręczę ci, że na ten teren, sprzedawany po cenach rynkowych, a nie żareckich znaleźli by się szybko nabywcy, a zdewastowany i zaśmiecony las zmieniłby się w piękne posesje.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Jak sama piszesz,że " potrzebne są nam tereny w centrum,które akurat do gminy nie należą ". Taka jest prawda. W związku z tym gmina winna kontynuwać starania by te tereny przejąć na własnośc gminy.
Już wielokrotnie pisałam , że teren w samym cenrtum jest Skarbu Państwa a PKP jest jedynie użytkownikiem i zarządcą tego terenu/nigdy PKP nie było i nie jest właścicielem /. I tu należy wzmóc działania.
A nawet gdyby PKP stało się właścicielem tego terenu to gmina może zaproponować zamianę za ten teren w centrum inną działkę gminną położoną również przy torach tylko w innym miejscu.Trzeba w tym kierunku działać bo na pewno na tym forum tej sprawy nie załatwimy.
Dlatego działki gminne w Żarkach Letnisko należy zostawić pod ewentualne przyszłe inwestycje lub na ewentualną zamianę za tereny w centrum.
Powodzenia w tym działaniu życzmy sobie wzajemnie.
Pozdrawiam
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

zawsze to pani radna Polak ....musi miec ostatnie słowo ....
Post Reply