Zamiar sprzedaży działek gminnych położonych w Żarkach Letn.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zamiar sprzedaży działek gminnych położonych w Żarkach Letn.

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy

W dniu 20.05.2014r.na Sesji Nadzwyczajnej zwołanej na wniosek Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery, Rada Gminy Poraj przegłosowała i tym samym podjęła Uchwałę w sprawie" Wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiących własność Gminy Poraj".

W & 1 punkt 2 tej uchwały wymienione są te działki położone w Żarkach Letnisko przeznaczone do sprzedaży. A oto ich numery i powierzchnia:
1.Działka nr 243 o pow. 2,3936 ha,
2. -"- 613/2 -"- 4,8390 ha,
3. -"- 156/5 -"- 0,2327 ha,
4. -"- 4381 -"- 0,2317 ha.
Przed głosowaniem w tej sprawie zwróciłam się z apelem do Pana Wójta , że taką decyzję powinniśmy skonsultować ze społeczeństwem Żarek Letniska na Zebraniu Wiejskim na co usłyszałam , że nie musi robić konsultacji bo są to działki gminne i Rada Gminy zdecyduje.
W związku z tym zwróciłam się do naszych żareckich radnych o wsparcie i głosowanie przeciwko tej decyzji. Usłyszałam od naszych radnych, że
oni są za sprzedażą tych działek co zresztą dali wyraz swojego stanowiska głosując za tą uchwałą czyli za sprzedażą działek.
Powiedziałam jeszcze ,że gdybyśmy nie obronili od sprzedaży kilknaście lat temu działek gminnych na przeciw szkoły i obok szkoły to dzisiaj nie
byłoby gdzie wybudować przedszkola - żłobka, Orlika czy skejt- parku.
Uważam , że sprzedaży działek w Żarkach Letnisko powinniśmy się sprzeciwić jako całe społeczeństwo . Każda taka decyzja powinna być
indywidualnie do każdej działki dogłębnie przemyślana i skonsultowana ze społecznością lokalną . Bo jak widać nasi radni nas zawiodli i to nie jeden raz.
Żeby nasze Żarki L. mogły się rozwijać to musimy posiadać tereny gminne na parkingi , place zabaw , parki , ścieżki zdrowia , siłownie, plac targowy, itp. /abyśmy nie musieli potem wynajmować odpłatnie od prywatnych osób terenów pod ryneczek i place zabaw jak robią w Poraju/
Na razie tyle. Proszę o przemyślenia.
Pozdrawiam serdecznie .
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

popieram , ma pani rację ......... słyszałam ,że w ciągu roku powinny być 2 zebrania wiejskie i nie musi w nich uczestniczyć p. wójt...........no to nie widzę problemu. Zorganizujcie zebranie wiejski i niech ludzie zadecydują .
IWONA
Gość
Posts: 10
Joined: 17 May 2014, 17:41

Post by IWONA »

Szanowna Pani Zdzisławo;
Popieram Panią i w 100% zgadzam się . Bardzo proszę o więcej szczegółów w tej sprawie ( lokalizacja działek , z jakim terenem sąsiadują ) Cała społeczność powinno się wypowiedzieć w tym temacie.
Radni nie powinni tak pochopnie podejmować decyzji, to są decyzje na przyszłość , miejscowość się rozwija, zmieniają się potrzeby mieszkańców . Powinni się wypowiedzieć zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy. Duże miasta tak łatwo nie pozbywają się gruntów( zwłaszcza w centrach miast ,czerpią zyski z użytkowania wieczystego ). Czyżby te działki były przysłowiową "kulą u nogi" ? A może sami Radni wytłumaczą się czym się kierują ,.... czyżby mieli w tym interes? .
Pozdrawiam serdecznie.
art
Mieszkaniec
Posts: 33
Joined: 16 Nov 2006, 17:47

Post by art »

Dlaczego Wójt i radni decydują w sprawie działek w naszej miejscowości. My zdecydujmy na zebraniu sołeckim lub w jakiś inny sposób. A jeżeli za 10, 20 lat będzie potrzeba przeprowadzić inwestycję niezbędną dla naszych mieszkańców i nie będzie do tego właściwego miejsca bo wszystko sprzedamy. Najłatwiej jest coś sprzedać, żeby jak myślę ratować budżet i zadłużoną gminne Poraj. TRAGEDIA
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Tradycyjnie już w sprawie sprzedaży gminnych gruntów mam odmienne zdanie niż radna Polakowa. Postaram się więc przedstawić swoje racje.
1. Gmina zamierz sprzedać niektóre zbędne jej grunty we wszystkich sołectwach nie tylko w Żarkach Letnisku.
2. W Żarkach Letnisku tereny do sprzedaży zlokalizowane są przy ulicy Słonecznej od strony Dzierżna, przy końcu ulicy Długiej i przy ulicy Prostej, myślę, że nawet w odległej przyszłości nie będą to tereny inwestycyjne dla gminy
3. Rozwój Żarek Letniska to przede wszystkim nowe tereny budowlane i nowi mieszkańcy, a nie tylko gminne inwestycje.
4. Państwo a więc i samorządy powinny mieć tyle WŁASNOŚCI ile jest niezbędne do realizacji ich ustawowych obowiązków, bo własność prywatna
według mnie jest lepsza od własności państwowej.
5.Tylko w Żarkach Letnisku jest ponad 10 ha nieużytkowanych gruntów gminnych, łatwo policzyć jaki mógłby być dochód z podatku, gdyby tereny te miały właściciela i były użytkowane.
6. Według mnie prawidłowa gospodarka mieniem gminy to nabywanie tego co jest przydatne lokalnej społeczności i realizacji zadań gminy / w Żarkach Letnisku 3 działki w centrum/ i czerpanie dochodu z tego co przydane nie jest.
Jeżeli chcemy rozwijać turystykę żeglarską nad zalewem, to tam kupujemy działki , a twierdzenie, że brak WŁASNEGO TERENU uniemożliwia inwestycje jest po prostu nieprawdziwe, bo koszt zakupu terenu to przeciętnie zaledwie 10 % kosztów całej inwestycji.
Mam nadzieję, że głosując za zbyciem gminnych terenów nie zawiodłam wszystkich racjonalnie myślących.
art
Mieszkaniec
Posts: 33
Joined: 16 Nov 2006, 17:47

Post by art »

Jeżeli radna Barbara głosował za sprzedażą działek w naszej miejscowości bez konsultacji ze społeczeństwem ta na pewno już podczas najbliższych wyborów będzie czas, żeby ją z tego rozliczyć. Straciła pani mój głos.
Pni się myli. To nie są działki państwowe ale sołeckie i to jest nasz wspólne dobro które musimy chronić i szanować. Nadal twierdze, że sprzedaż tych działek to paniczne ratowanie tragicznych finansów naszej gminy.
A może zróbmy sondę na forum kto jest za a kto przeciw sprzedaży naszych działek.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

lepiej zrobić ZEBRANIE WIEJSKIE...W INTERNECIE DA SIĘ KLIKAĆ PO KILKA RAZY ... :shock:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

masz rację , na moim też się da klikać kilka razy
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

8) WITAM :!:
IWONA
Gość
Posts: 10
Joined: 17 May 2014, 17:41

Post by IWONA »

Witam serdecznie;
Czy działki przeznaczone na sprzedaż to działki budowlane czy rekreacyjne? wiadomo już że będzie na tych terenach zabudowa jednorodzinna ?
Pozdrawiam
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Proszę odpowiedzieć co z tym zebraniem sołeckim w nszej miejscowości?
Kiedy się odbędzie?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Iwono o ile dobrze pamiętam to w planie zagospodarowania przestrzennego dla Żarek Letniska nie ma kategorii tereny rekreacyjne, są budowlane, leśne, usługowe, nie pamiętam wszystkich. Działki przeznaczone na sprzedaż są terenami dopuszczonymi do zabudowy, znowu tenże plan określa dopuszczony w Żarkach Letnisku rodzaj zabudowy. Tak, że powstanie bloków na pewno nam nie grozi.
Natomiast art-owi odpowiadam: w Polsce nie ma kategorii "własność sołecka"własność publiczna jest albo własnością skarbu państwa, albo określonego szczebla samorządu.Jako osoba reprezentująca prawo /wprawdzie karne/powinieneś jednak wiedzieć, że własnośc jest związana z posiadaniem osobowości prawnej, a tej sołectwo nie posiada.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Co ty kobieto wypisujesz?
Poczytać sobie proszę na ten temat i dopiero zabierać głos.
A tak na chłopski rozum: idąc tym tokiem rozumowania to Pani nie będąc osobą prawną nie mogłaby posiadać żadnej własości a tak przecież nie jest.
cicha woda
Posts: 3
Joined: 24 May 2014, 22:39

Post by cicha woda »

Barbaro,
Mnie i chyba większość mieszkańców nie interesuje Pani prywatne zdanie. Pani nie reprezentuje w radzie siebie samej ale mieszkańców naszej miejscowości. Pani zdanie może sobie Pani narzucać conajwyżej we własnym domu. Na forum gminy reprezentuje Pani nasze - żareckie - interesy. W tak ważnych i pociągających za sobą nieodwracalne skutki decyzjach powinna się Pani skonsultować z nami. Te pyskówki na temat własności prywatnej, publicznej i dyrdymały o osobowości prawnej niczego nie wnoszą, a odnoszę wrażenie, że celowo odwracają uwagę od tego co ważne. Jaki procent mieszkańców Żarek Letniska popiera Pani stanowisko?? Jakie korzyści dla Żarek wynikną ze sprzedaży tych działek?? Jakie inwestycje w Żarkach gmina zamierza finansować z pozyskanych ze sprzedaży działek środków?? Tylko tonący chwytają się brzytwy...
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

[quote="widz"]Co ty kobieto wypisujesz?
Poczytać sobie proszę na ten temat i dopiero zabierać głos.
A tak na chłopski rozum: idąc tym tokiem rozumowania to Pani nie będąc osobą prawną nie mogłaby posiadać żadnej własości a tak przecież nie jest.[/quote
Widzu, masz problem, ale jak na razie strzelasz kulą w płot. A co do osobowości prawnej to ma ją każda osoba fizyczna, to jest wiedza na podstawowym poziomie propedeutyki prawa
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

243 to jest duży kawałek lasu miedzy łączną a parkową.
613/2 to jest ten duży kawałek lasu przy ulicy słonecznej po prawej stronie jadąc do centrum.
156/5 to jest działka przy Masłońskiej, koło pieszego przejścia kolejowego od strony Masłońskiego.
4381 to jedna z działek przy końcu ulicy Wiejskiej.

O ile wydaje mi się uzasadnione pozbywanie się działek mniejszych, wąskich, w okolicy istniejącej już zabudowy, takich jak 156/5 i 4381 to pozbycie się kilkuhektarowych działek w centrum miejscowości jest lekkomyślne.

Kasa spłynie i wydamy na 500 m drogi, a potem będzie kapało z podatku po 500 zł rocznie. Ale zastanówmy się co jak będzie potrzeba za 10-20 lat wybudować Liceum, szpital czy kino, albo coś jeszcze innego na co teraz w ogóle nie ma potrzeby ale jak się miejscowość rozrośnie to będzie? Wtedy będziemy musieli to zrobić poza centrum albo odkupować te działki od właścicieli po cenie jak z kosmosu.

Myślę że potrzebna jest jakaś debata z mieszkańcami i nie dlatego ze jest taki obowiązek, bo go nie ma, ale dlatego ze tak będzie uczciwie.
Generalnie temat planu zagospodarowanie w naszej Gminie to jest śmiech, niby jest, ale jak się wejdzie w szczegóły to pole do interpretacji jest duże. A ja bym chciał widzieć gdzieś miejsce w centrum na park - teraz to się wydaje dziwne wymaganie, ale zobaczymy jak każdy swoja działkę ogrodzi, to się okaże, że niby w lesie mieszkamy a nie ma gdzie na spacer.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Lee zdecydowanie masz rację, potrzebna jest publiczna dyskusja na temat przyszłości Żarek Letniska i ich rozwoju. Swojego czasu opublikowałam na ten temat artykuł w Letniskowcu, zachęcając do dyskusji, ale efekty były marne. A sprawa jest bardzo ważna i nie można ograniczyć jej tylko do opinii 60 latków +. W lipcu, odbędzie się zebranie wiejskie, w którego porządku znajdzie się dyskusja na temat sprzedaży gminnych terenów.Jak tylko zatwierdzony będzie termin zebrania, podam informacje na forum. Podoba mi się też twoja wizja, że w Żarkach Letnisku może powstać szpital czy kino, ale jestem realistką i wiem, że dla 2 tyś. ludzi, a tylu mamy mieszkańców nikt takich inwestycji nie zrealizuje.
A wpływy z podatku gruntowego z 9 ha byłyby wielokrotnie wyższe niż podałeś i moglibyśmy z nich zbudować wiele ulic, które są nam bardzo potrzebne.
MIŚ
Gość
Posts: 10
Joined: 25 Feb 2011, 12:19

Post by MIŚ »

Po co gmina sprzedaje działki.Wójt potrzebuje kasy by zainwestować na Poraju i potem otworzyć inwestycję jako wielki sukces!!!ŚMIECHU WARTE
anna07
Posts: 6
Joined: 08 Aug 2013, 09:43

Post by anna07 »

Sprzedaż działek bez przemyślenia na przyszłośc jest totalną głupotą przykladowo cytuje ze strony:http://www.zarkiletnisko.pl/index.php?s ... storia.htm:" Doszło nawet do pewnych nadużyć, rozprzedano, bowiem parcele przeznaczone na obiekty użyteczności publicznej (park i stadion sportowy)",http://www.zarkiletnisko.pl/view.php?fi ... %EAkszenie -Cóż HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ:(
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

A czy ktoś wie jak przekonać Wójta do zrobienia konsultacji społecznych w ogólnopojetym temacie zagospodarowania przestrzennego w ŻL?

Bo jeśli to będzie tak oddolnie zorganizowane spotkanie, że jakaś grupa się zbierze i podyskutuje, no to ewentualne konkluzje nie maja za bardzo mandatu. Ale jakby UG się zebrał i jakąś ankietę, albo spotkanie ogłosił to już bardziej.


BARBARO:
Oczywiście z tym szpitalem czy kinem to tak strzeliłem :-), ale chodzi mi o to, że w urbanistyce trzeba takie rzeczy planować na pokolenie/a do przodu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

LEE
Jedyny sposób na przekonanie Pana Wójta ,że działek w Żarkach Letnisko nie należy sprzedawać to zwołanie Zebrania Wiejskiego i podjęcie Uchwały blokującej sprzedaż.
Uchwała Zebrania Wiejskiego podjęta po dyskusji większością głosów zebranych to wynik konsultacji społecznych.
Od pewnego czasu zabiegam wraz z Towarzystwem Przyjacół Żarek Letniska , Radą Sołecką o zwołanie takiego zebrania.
Udało się ustalić nawet termin zebrania na 27.06.2014r /co podała prasa -Dziennik Zachodni /.
Z różnych przyczyn termin ten został zmieniony i ponownie ustalony przez Radę Sołecką na dzień 25.07.2014r o godz. 18 w remizie OSP.
O terminie tym należy powiadomić Pana Wójta.
Pozdrawiam ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Lee zgadzam sie z tobą, że niewielka grupka ludzi 80-100, bo tyle przychodzi na zebranie wiejskie, przeważnie starszych ludzi na 2400 mieszkańców Żarek Letniska to słabe gremium konsultacyjne. Wprawdzie jest to jakaś opinia ale tylko opinia i nie ma dla wójta mocy obowiązującej, taką moc ma tylko referendum.Plan zagospodarowania przestrzennego dla naszej miejscowości jest, ale on zawiera bardzo ogólne zapisy np. tereny usługowe, mieszkaniowe leśne. Kiedy był uchwalany, jeszcze za kadencji wójta Szczerbaka ówcześni radni nie przedstawiali go mieszkańcom np. na zebraniu wiejskim, a uwagi do planu, z którym można było zapoznać się w gminie zgłaszali ci, którzy mieli jakieś własne problemy. SĄ jednak od dawna opracowane następujące dokument: W 2002 R -PLAN STRATEGII I ROZWOJU MIEJSCOWOŚCI ZARKI lETNISKO, W--2007R - WSTEPNE ZAŁOŻENIA DO OPRACOWANIA PLANU ZAGOSPODAROWANIA CENTRUM ŻAREK LETNISKA, W 2009 R -PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI ŻARKI LETNISKO NA LATA 2009-20015
One były konsultowane, przedstawiałam je także w Letniskowcu, dyskusji nie było żadnej, zawsze przecież łatwiej jest protestować niż coś mądrego wymyślić
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Przyznam że w 2009 nie interesowałem się tym jeszcze bo nie mieszkałem w ŻL.

Można gdzieś te dokumenty znaleźć na sieci, szczególnie te dwa najświeższe?
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

sprzedaż działek gminnych w Żarkach Letnisko

Post by GoHa »

Witam,
Jestem zaskoczona postawą radnej Barbary, która na forum przedstawia, jak sama pisze „swoje racje”, którymi kierowała w głosowaniu nad gminną uchwałą . Pani Barbara uzasadniając swoje poparcie dla sprzedaży gminnych terenów cały czas podkreśla, że jest to jej własne zdanie („według mnie”), nie wspomina o jakichkolwiek społecznych konsultacjach. Byłam przekonana, że wybieramy radnych nie po to, aby prezentowali tylko swoje racje i kierowali się tylko własnym zdaniem, ale działali w porozumieniu i dla dobra mieszkańców. Nie chcę wypowiadać się co do zasadności sprzedaży tych terenów, bo nie mam wiedzy, czy są to już ostatnie gminne tereny w Żarkach Letnisku, czy też jeszcze nam jakieś pozostaną, ale argumentacja Pani ma niewiele wspólnego z racjonalnym myśleniem. Sprzedaż 10, czy 20 działek budowlanych bez rozwoju infrastruktury rekreacyjnej nie przyczyni się do rozwoju naszej miejscowości. Zanim w ślad za sprzedażą działek przybędzie nam kilku mieszkańców, kilkunastu innych wyprowadzi się stąd. Proszę rozejrzeć się wokół ile domów wybudowanych w ciągu ostatnich 5-8 lat jest już do sprzedaży.
Nie wiem w czyim imieniu pisze Pani : „Jeżeli chcemy rozwijać turystykę żeglarską nad zalewem …”. Nie mam nic przeciw rozwojowi terenów nad zalewem, ale wolałabym aby dochód z takiej sprzedaży został przeznaczony na rozwój Żarek Letnisko i niekoniecznie na łatanie dróg. Ubolewa Pani, że na wiejskich zebraniach nie widać młodych. A co Pani, jako radna, ma do zaoferowania młodym w Żarkach Letnisku ? Basen w ciągłym remoncie i lody z budki na chodniku ? Mówi Pani, że „ łatwiej jest protestować niż coś mądrego wymyślić”. Tu nie potrzeba jakichś szczególnych pomysłów. Na początek wystarczyłaby chociaż ścieżka zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, gdzie rodzice mogliby poćwiczyć i zrelaksować się, małe dzieci pojeździć na rowerkach, a większe na wrotkach. Jeżeli chcemy pozostać miejscowością letniskową musimy mieć zabezpieczone tereny na taki kompleks rekreacyjny. Sama perspektywa możliwości zrobienia grilla pod sosną nie wystarczy.
Co do samej frekwencji na wiejskich zebraniach - 100 osób to nie jest znowu tak mało. Nie lekceważyłabym takiego głosu. I o ile dla wójta głos takiej grupy osób może nie mieć znaczenia, to radni z całą pewnością powinni brać go pod uwagę. Z młodymi mieszkańcami , którzy nie mogą wziąć udziału zebraniach można sobie zorganizować komunikację elektroniczną, a i odwiedzić mieszkańców od czasu do czasu i skonsultować to i owo też by można (skoro ksiądz raz w roku może). W każdym bądź razie kierowanie się przy podejmowaniu decyzji dotyczących wszystkich mieszkańców tylko własnym zdaniem, jest niedopuszczalne.
Wspomniany przez Panią plan zagospodarowania Centrum Żarek Letniska z 2007roku, pozostał zdaje się we wstępnych założeniach, bo tą Budkolandię w sąsiedztwie stacji kolejowej raczej trudno nazwać Centrum. Nie miałam okazji zapoznać się z tymi Planami ale myślę, że nie obejmowały one tej blaszanej wiaty nazywanej przekornie amfiteatrem. Kto w ogóle dopuścił, żeby postawić takiego koszmarka? Czy nie można było poświęcić czterech sosen ze sprzedawanych obecnie terenów i wybudować scenę komponującą się chociażby z altanką z naprzeciwka ? Jak widać Hrabina z ubiegłego wieku była bardziej wrażliwa na estetykę otoczenia niż nam współcześni.
Jeżeli rozwój Żarek Letnisko ma być realizowany poprzez takie wiatopodobne inwestycje, łatanie dróg i poszerzanie terenów budowlanych koszem terenów rekreacyjnych, to już wkrótce po Letnisku może zostać nam tylko wspomnienie. A wówczas naszym radnym nie pozostanie nic innego, jak podjąć uchwałę w sprawie zmiany nazwy miejscowości np. na Żarki Klepisko.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Go-Ha radny składając ślubowanie przyrzeka obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie, uczciwie mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców.Na każdej sesji głosujemy nad kilkoma , kilkunastoma uchwałami, w tym kilkakrotnie głosowaliśmy w sprawie nabycie lub zbycia przez gminę nieruchomości. Ja z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że głosuję, kierując się złożonym przyrzeczeniem, ale jak głosuję muszę zadecydować sama i sama za tę decyzje przed wyborcami odpowiadam. Nie lekceważę niczyjego zdania, nie mając jednak żadnych możliwości przeprowadzenia rzetelnych konsultacji społecznych, nie mogę kilku czy nawet kilkudziesięciu głosów traktować jako stanowiska mieszkańców Żarek Letniska bo jest ich ponad 2 tyś. Uważam, że po to wybiera się radnych by podejmowali decyzję i ponosili za nią odpowiedzialność.
Dlaczego głosowałam za sprzedażą gminnych nieruchomości, wyjaśniłam w liście, który opublikowała w piątek Gazeta Myszkowska. Państwo i samorząd powinien mieć tyle własności ile jest niezbędne do realizacji ich ustawowych zadań. Nie uznaje komunistycznej zasady własności państwowej,zawsze byłam i jestem zwolennikiem własności prywatnej.
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

Po co zatem sprzedawać działki w Żarkach Letnisko na rozbudowę terenów nad zalewem? Lepiej od razu sprzedać tereny nad zalewem, a osoba prywatna na pewno zajmie się ich odpowiednim zagospodarowaniem.
Gdyby drogi w Żarkach Letnisko były prywatne, zapewne stan wielu z nich też byłby lepszy, tylko kto po nich by jeździł.
Pani Barbaro nie licytujmy, która z własności jest lepsza (prywatna, czy komunalna?), bo każda z nich służy innym celom.
Żeby utrzymać letniskowy status naszej miejscowości i nie zmienić jej w zwykłe osiedle mieszkaniowe, należny zachować choć trochę terenów komunalnych o rekreacyjno-wypoczynkowym przeznaczeniu. Ścieżki zdrowia, leśny park niespodzianek dla dzieci, park linowy lub tym podobny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy przydałby się mieszkańcom, przyciągnął turystów i podniósł rangę miejscowości. Proszę o tym pomyśleć. Sądzę, że kompleks leśny przy Sportowej byłby akurat odpowiedni :)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

HaGa większość tych propozycji miałam w swoim programie wyborczym sprzed 4 lat, okazało się jednak, że "pospolitość skrzeczy"i w Żarkach trzeba nadrabiać wieloletnie opóźnienia w inwestycjach komunalnych, oświetlenie ulic zredukowane poprzednio do minimum,10 letnie opóźnienie w budowie kanalizacji, że o ulicach nie wspomnę. Trochę dało się przez 4 lata nadrobić, mam nadzieję, że w następnej kadencji uda się też zrealizować pewne inwestycje rekreacyjno-turystyczne, zwłaszcza, że będą one priorytetem w programach unijnych.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

GoHa
Jak widać radna Barbara dba o interes Jastrzębia. Proponuej aby tam działki kupować a w Żarkach sprzedawać.
W dzisiejszej prasie przeczytałem , że tam gmina już kupiła działki wraz z domkami. Czy radną nie boli,że sraciła gmina dochód z podatku.
I może nam radna odpowie kto korzysta z tych domków , z tej łodzi którą gmina otrzymała od policjji?. Zastrzegam że klub Dakar z tego sprzętu nie
korzysta .
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Oj ty "widzu" życzliwa gołąbeczko , znowu wymyśliłaś jakąś "aferę" więc zdradz tę ponurą tajemnice , kto korzysta z tych domków i pływa tą łódeczką, pewnie znowu BARBARA albo wójt z rodziną a może wójt z radnymi a ty się nie załapałaś ?
A klub nazywa się DRAKAR - drakar to taki wiatr a Dakar ?... nie , nie będę cię edukował bo i tak nie zapamiętasz . :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

oj KTOŚ tu jest bardzo DELIKUTAŚNY 8)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

a co w tym złego, że " widz " marzy o zwiedzaniu DAKARU 8)
a radni o domkach i łódeczce w klubie DRAKAR 8) przecież wreszcie mamy WAKACJE :lol: :lol: :lol: :lol:
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

No, no Pani Barbaro, przez 4 lata nie udało się Pani zrealizować własnego programu wyborczego i pisze mi Pani, że Pani jak Wyspiańskiemu, tylko „pospolitość skrzeczy”.
Chyba czas już skończyć te dysputy, bo za chwilę w swojej bezsilności porówna mi się Pani do Konrada Mickiewicza i napisze „ Nazywam się Milijon - bo za miliony kocham i cierpię katusze” (a w zasadzie za 2400). A potem to już zostanie Pani tylko Asnyk i „Daremne żale, próżny trud …”
Ja na Pani miejscu odpuściłaby sobie następną kadencję. Może czas odpocząć?
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

GoHA ..... a może napiszesz co udało się radnej P. przez trzy kadencje zrealizować ze swoich zapewnień wyborczych , jak dotychczas oprócz tego "o co walczy " nie napisała nic co by świadczyło że załatwiła dla ogółu w Żarkach - Letnisku a czasu miała sporo ! GoHa taka przebojowa jesteś więc czemu nie startujesz w wyborach ? ! Masz szanse wykazać się swoją działalnością :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

to może JA WYSTARTUJĘ , ale szanse mam MARNE 8) bo z mojego okręgu startują i p. BARBARA i p. Polak :shock:
zapewniam ,że mój program wyborczy spodoba się wszystkim MENELOM od najwyższej do najniższej półeczki, i byłoby TAK JAK
"za krola sasa jedz pij i popuszczaj pasa" :lol: :lol:
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: trochę lepiej i przenieśmy dyskusję o wyborach na październik :roll:
zacznijmy planować wakacyjne podróże lub spacery po SOSNOWYM LESIE ( póki jeszcze jest państwowy) a może tak zbórka jagód (w tym roku jest ich bardzo dużo) :roll:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

he,he w moim okręgu i tak wygra p. Polak , bo ludzie mówią , że jest najwspanialszą radną w gminie :lol: GRATULUJĘ :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

moi sąsiedzi i znajomi mówią podobnie , też popierają p. Polak :roll:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

ok p. ZDZICHU pod warunkiem ,że będą to państwowe pieniądze , bo wtedy będzie równouprawnienie i nie będzie AFER np podsłuchowych 8)
proponuję PIKNIK W ALTANCE będzie taniej i bezpiecznie , albo ognisko koło AMFITEATRU , kiełbaski p.BARBARY były świetne :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

no,no umieścimy kamerki na SOSNACH 8)
kielbaski sam zafunduję :shock: czy mogą być troszeczkę spalone , bo kiepsko griluję :lol:
ja będę fundował KIEŁBACHĘ przedwyborczą , a wy pomożecie sprzątać CENTRUM , bo nasze miejsca spotkań musi być czyściutkie :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

szanowny p. ZDZICHU :lol: czujesz się DOBRZE , bo mam wrażenie , że coś z TOBĄ jest nie tak :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

madziuniu NIE BÓJ ŻABY czuję się ŚWIETNIE , ale słońce nad basenem mocno GRZAŁO :lol: ale jest OK 8)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

wczoraj omamy słuchowe i wzrokowe miałem,
duchy i zjawy widziałem,
chyba się na słoneczku przegrzałem ,
bo sam do siebie pisałem i piękne dziewczę widziałem 8)
od dzisiaj urlop ...
wyjeżdżam w góry lub nad morze
odpocznę ,
bo tak dłużej być nie może....
pa pa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZDZICHU..... sprytnie wywinąłeś się ze swojej wpadki :lol: ale cóż taki z Ciebie żartowniś - cwaniaczek :roll:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

muszę troszeczkę namieszać :lol: :lol:
mam już dość czytania bzdetów o działkach, kuchni ...a teraz wymyślają domki i łódeczkę 8) żartować lubię ,ale czy cwaniakuję ....w rzeczywistości jestem bardzo skromnym człowieczkiem, nie posądzIłbyś mnie o taką GŁUPAWKĘ :roll:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Zdzichu zapomniałeś się przelogować, cóż w pośpiechu to się zdarza ...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ślimaczku mam jeszcze kilka innych :lol:
ale już będę bardzo poważny , bo w ZL mieszkają bardzo poważni ludzie
8) nie zapomniałem się wylogować , tylko przez te sondaże p. Barbary szwankuje mi komputer :lol:
ktoś z uporem maniaka klika i klika to ja też RESETUJĘ I Z UPOREM MANIAKA KLIKAM :shock: no a teraz muszę zapłacić za naprawę komputera i jeżeli TE SONDAŻE NIE ZNIKNĄ TO DALEJ BĘDĘ KLIKAŁ :lol: :lol: :lol: :lol:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Zdzichu
W zasadzie to nie potrzebujesz innych rozmówców, możesz rozmawiać sam ze sobą :) niczym partia szachów w pojedynkę ...
może to rozdwojenie jaźni ?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

dzieki za dobrą radę :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

GoHa wrote:No, no Pani Barbaro, przez 4 lata nie udało się Pani zrealizować własnego programu wyborczego i pisze mi Pani, że Pani jak Wyspiańskiemu, tylko „pospolitość skrzeczy”.
Chyba czas już skończyć te dysputy, bo za chwilę w swojej bezsilności porówna mi się Pani do Konrada Mickiewicza i napisze „ Nazywam się Milijon - bo za miliony kocham i cierpię katusze” (a w zasadzie za 2400). A potem to już zostanie Pani tylko Asnyk i „Daremne żale, próżny trud …”
Ja na Pani miejscu odpuściłaby sobie następną kadencję. Może czas odpocząć?
Go-Ha ja w przeciwieństwie do innych swój program miałam i nie ograniczałam swojej działalności szukania "afer" i negowania wszystkiego. Ale nie od razu Kraków zbudowano Nie udało się zrobić lodowiska, ale wraz z panią Izą Doboszową z ówczesnej Rady Sołeckiej, załatwiłyśmy i placu zabaw dla dzieci i rampę jako początek skate parku. Nie mamy wprawdzie ścieżek zdrowia( bo kto by u nas dopilnował urządzeń) ale będziemy już wkrótce mieć w centrum siłownie zewnętrzną, a do końca roku oznakujemy trasy dla nordic walking. Nie czuję się zmęczona więc nie skorzysta z twojej rady, a z Asnyka wolę " trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe" ,a nie zamieniać naszej miejscowości w wyludniający się SKANSEN.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Najlepsza radna ? Madziu , majeczko , może to jest" najlepsza radna" nie będę się z wami sprzeczał , ale ja tam specjalnie jakiejs pracy na rzecz mieszkanców nie widze a juz to co pisze zebysmy robili sobie ulice i przekazywali gminie to paranoja ,"bo tak dawniej bywało "? ? ?
Ja tam patrze na to co ktos robi , a nie jak" głosno krzyczy " !
I ja na przykład bym chciał zeby na tych działkach miedzy Okrezna a Słoneczna ludzie wybudowali domy .... i bezpieczniej by było i nie kradli by drzew ...
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermen ..czytam TWOJE posty i mam wrażenie , że TY nie jesteś z Zarek Letniska .....kto i gdzie KRADNIE TE DRZEWA... tobie zależy tylko na krytykowaniu RADNEJ, ...A MOŻE TO TWÓJ WRÓG NR 1 :lol: :lol: :lol:
mnie tam RYBKA ..czy ona najlepsza , NAPISAŁAM TO , CO USŁYSZAŁAM od wielu mieszkańców i w Żarkach i w Dzierżnie.......na forum możemy pisać co chcemy , ale rzeczywistość jest zupełnie INNA . Osobiście cenię pracę p. BARBARY :lol: ma tylko jeden problem mówi TROCHĘ za dużo i nie TAKIM TONEM JAK TRZEBA ...ludzie za BUZIACZKA ,nie doceniają jej. a poza tym JEST WSZĘDZIE PIERWSZA. za nim ludzię pomyślą , to ona już zrobi..no taka jest ta nasza p. BARBARA nie umie WSPÓŁPRACOWAĆ z mieszkańcami Z.L.....No cóż TAKA JUŻ JEST i nigdy się nie ZMIENI.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

majeczko raczej to Ty nie jesteś z Żarek Letnisko albo spadłaś z Księżyca, jeśli nie wiesz na jaką skalę odbywa się proceder kradzieży młodych zdrowych drzew z lasu. Wystarczy od czasu do czasu się przespacerować po lesie zobaczysz jak jest już przerzedzony a i dotlenisz się, na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie :)
Z drugiej strony jeśli wszędzie pobudują się domy to gdzie my będziemy chodzić na grzyby jagody ? A i przespacerować się nie będzie gdzie, no ale cóż taka już kolej losu i mikroklimat zniknie.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Dzięki majeczko, w moim wieku rzeczywiście trudno się zmienić, ale z wieloma ludźmi porozumiewam się całkiem dobrze.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

BARBARA wrote: Go-Ha ja w przeciwieństwie do innych swój program miałam i nie ograniczałam swojej działalności szukania "afer" i negowania wszystkiego. Ale nie od razu Kraków zbudowano Nie udało się zrobić lodowiska, ale wraz z panią Izą Doboszową z ówczesnej Rady Sołeckiej, załatwiłyśmy i placu zabaw dla dzieci i rampę jako początek skate parku. Nie mamy wprawdzie ścieżek zdrowia( bo kto by u nas dopilnował urządzeń) ale będziemy już wkrótce mieć w centrum siłownie zewnętrzną, a do końca roku oznakujemy trasy dla nordic walking. Nie czuję się zmęczona więc nie skorzysta z twojej rady, a z Asnyka wolę " trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe" ,a nie zamieniać naszej miejscowości w wyludniający się SKANSEN.
Plac zabaw dla dzieci, rampa, zewnętrzna siłownia to dla naszej miejscowości naprawdę dobry kierunek rozwoju. Znajomi ciągle pytają mnie czy jest w Żarkach jeszcze "ten basen", wszyscy go znają i pamiętają czasy jego świetności. Warto wykorzystać tą naszą perłę by wokół niej nasza miejscowość mogła się rozwijać i powrócić do czasów kiedy odwiedzały nas tłumy wczasowiczów. Może warto spojrzeć niedaleko jak inne gminy inwestują w miejscowości gdzie są zbiorniki wodne i wziąć z nich przykład. Ja rozumie, że wszystko rozbija się o pieniądze, ale czasami to wygląda jakby chęci i pomysłów było brak u naszych radnych.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ślimaku ..mieszkam w Z .L ok. 30 lat. Mam ponad hektar nieogrodzonego LASU, w dodatku w takim miejscu ,że można KRAŚĆ ile się da...uwierz mi nie zginęła nawet jedna SOSNA, BRZOZA ........CHYBA MAJKA ma trochę racji..są ludzie oczywiście mieszkający w Z. L. , którzy reagują na wycinanie DRZEW.. wydaje mi się ,ze przesadzacie z tą KRADZIEŻĄ :lol:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ślimaku...z Księżyca nie spadłam , ale lubię BUJAĆ W OBŁOKACH . Gdzie ty mieszkasz , że aż tak kradną. Często jeżdże na rowerze i nie zauważyłam młodych , wyciętych drzew. Nie jestem zwolenniczką sprzedaży działek , podobnie jak ty jestem za spacerami ,zbieraniem grzybów itp........
obok mojego domu są tak gęste zarośla , że wręcz przydałaby się przecinka :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ..... moze gdybys zrobiła przecinke w tych zaroslach to widziałabys wiecej ? Nie moze najlepsza radna byc moim wrogiem , bo ja nie piastuje zadnej funkcji w Z-L . wiec nie mam powodu ... pisze tylko na podstawie czytanych postów tej radnej i tak jak juz pisałem nie widze efektów pracy radnej ...A tak na marginesie ....ładnie to tak powtarzac w mysl "jedna pani drugiej pani ? "
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

:lol: :lol: dziwnie się tłumaczysz :roll: a o przecince mogę POMARZYĆ :lol: bo to PRYWATNE lasy :lol: :lol: :lol:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczkao ...... ja sie nie tłumacze , bo niby z czego ? :roll: mam takie zdanie jakie mam i wolno mi .....
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

Uważam,że działek gminnych nie należy sprzedawać,a jeśli w ogóle,to powinni się na ten temat wypowiedzieć mieszkańcy Żarek Letniska.Jeśli ktoś chce kupić działkę w Żarkach Letnisku,to na wolnym rynku,we władaniu prywatnych właścicieli jest ich na tyle,aby mógł sobie wybrać,co mu się podoba i nie musi być to akurat działka gminna,która jest dostępna dla nas mieszkańców,jako dobro wspólne.Z powyższego powodu bzdurne jest twierdzenie,że nie wyprzedawanie dobra wspólnego mieszkańców Żarek Letniska,jakim są leśne działki gminne ,z których możemy swobodnie korzystać w celach np.:rekreacji,blokuje jakiekolwiek inwestycje.Kto chce tu inwestować,ma dużo pięknych działek do wyboru.
nowa2011
Bywalec
Posts: 29
Joined: 07 Oct 2011, 13:48

Post by nowa2011 »

Po co 2 wpisy (tematy dyskusji) na ten sam temat sprzedaży działek?Ten był pierwszy i chyba nie trzeba podbijać sztucznie w ten sposób tematu?
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

Pani Barbaro, niechże Pani wieszcza nie poprawia.
Asnyk pisał tak: „Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe... A nie w uwiędłych laurów liść, z uporem stroić głowę.”
Nic dodać, nic ująć :)
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

BRAWO :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

GoHa, ja nie poprawiam poety, ani go nawet nie cytuje tylko z pamięci przytaczam wybrany fragment, a jeżeli jesteś taką erudytką i chcesz kogoś poprawiać, to wiedz, że w polskiej literaturze było tylko 3 wieszczów Mickiewicz, Słowacki i Krasiński, a Asnyk poetą był tylko i nie wieszczem, a jaka to różnica, powinnaś to wiedzieć jeszcze ze szkoły podstawowej. Nie poprawiaj też historii polskiej literatury.
GoHa
Gość
Posts: 11
Joined: 12 Jun 2014, 21:36

Post by GoHa »

Pani Barbaro, widocznie znacznie później niż Pani kończyłam podstawówkę, bo uczyli mnie trochę inaczej. Słowo „wieszcz” nie odnosi się tylko do trzech wieszczów narodowych, o których Pani wspomniała. Wieszcz to również natchniony poeta, piewca określonego tematu. Wychodzi na to, że albo ja miałam niedouczone nauczycielki, albo zakres Pani podstawówki kończył się na romantyzmie .
Tak, czy inaczej szkoda czasu na jałowe dyskusje. Niechże Pani lepiej weźmie sobie przytoczony cytat z Asnyka do serca i pomyśli przed upływem kadencji o zabezpieczeniu w Żarkach Letnisko, (zanim wszystko wysprzedacie), kompleksu leśnego na tereny rekreacyjne. Nawet byle mieściny mają parki publiczne. Nie będę już odpowiadać na Pani posty w tym temacie, szkoda czasu. Pozdrawiam.
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

:lol: :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Go Ha ja skończyłam trochę więcej niż podstawówkę i to nie w częstochowskiej Alma Mater, mam więc wrażenie, że moja wiedza jest bardziej ugruntowana..
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

a mozna wiedzieć gdzie??????????????????????????
tak , tak ..CIEKAWY KOT DO SUDNI WPADŁ...
ale ja tak z CIEKAWOŚCI , bo LUBIE panią p. BARBARO 8)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Ja nie jestem z tych co wszędzie wietrzą spisek, ale jakoś ten ostatni wpis Frania kojarzy mi się ze ZDZICHEM 8) Może Franio to ZDZICHU, a wyjazd na zbiór czereśni czy szparagów, to ściema :lol:
Franio
Ekspert
Posts: 121
Joined: 25 Jul 2013, 14:30

Post by Franio »

Były 8) byłam już BABĄ Z BRODĄ ...to czemu nie mogę być Zdzichem :lol: :lol: ale mam jeden problem NIE ZNOSZĘ j. polskiego i HISTORII... ZDZICHU pisze wierszem , a ja niestety nie potrafię ... :lol: :lol: BARBARA mnie DOBRZE ZNA i wie ,że ją LUBIĘ..nie ukrywam tego nawet PUBLICZNIE głośno o tym mówię ...
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

EJ Były :lol: BYSTRY JESTEŚ jak WODA W kibelku po PIERWSZYM PŁUKANIU 8) nie BÓJ ŻABY , przecież mamy XXI wiek... INTERNECIK mam ...nie piszę na forum ,bo OGÓRY zbieram i na CHLEBEK zarabiam :lol: SPADAM , BO PRZERWA MI SIĘ KOŃCZY :twisted: I WARA OD ZDZICHA , BO OD DAWNA ZDZICHU NA WSZYSTKO KICHA :twisted:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Zdzichu wróciłeś, bo już nudno się tu robiło bez ciebie :)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ślimaczku.....nie mam czsu na pisanie , bo zarabiam na śniadanie 8)
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

RAZ OGÓRA,RAZ TABLECIK
I TAK JAKOŚ CZAS MI LECI.
DOBRZE ,ŻE MNIE SZEF NIE WIDZI ,
BO BYM SIĘ CHYBA ZAWSTYDZIŁ,
A TU NUDA ,
SZLAG MNIE TRAFIA.
DZIŚ NIEDZIELA ,
A JA W KRZAKACH....
JAKA PŁACA , TAKA PRACA .
MNIE I TAK TO SIĘ OPŁACA.
:lol:
A W NASZYM CENTRUM JEST PODOBNIE...
OBIBOKI NIE SPRZĄTAJĄ I ROBOTĘ W DUPCE MAJĄ :shock:
Sympat
Gość
Posts: 13
Joined: 09 Jul 2014, 21:33

Post by Sympat »

Cyt. pytanie z sondy:
"Czy gmina powinna zwiększać swoje dochody sprzedając zbędne jej mienie, w tym nieruchomości?"

Sonda o sprzedaży działek jest do kasacji!Jak można od razu w pytaniu sugerować ,że leśne działki gminne,służące wszystkim mieszkańcom,ze względu na charakter tej miejscowości -jakby kto nie wiedział-wypoczynkowy-to jest "mienie zbędne" gminy?Na wyniki takiej sondy nie można się powoływać,żeby było jasne.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

TYLKO PALANT MOŻE POWOŁYWAĆ SIĘ NA TAKI SONDAŻ :shock:
Sympat
Gość
Posts: 13
Joined: 09 Jul 2014, 21:33

Post by Sympat »

Tak podczytuję to forum i mam wrażenie ,że mamy tylko 1 radną ,która prawdziwie jest z Żarek Letniska,reszta to jakieś farbowane lisy,czy co?A pana radnego,to nawet nie bardzo znam-trudno powiedzieć ,jak się udziela,nie będę osądzać,bo nie wiem.Jednakże jak radna może nie bronić interesów mieszkańców,którzy głosowali za radną?Za wszelką cenę należy walczyć o dobro własnej miejscowości i zachować przynależne nam tereny!Zły to ptak ,co własne gniazdo kala.
Dobrze się zastanówmy przed wyborami,bo aktualna sytuacja jest chora.Potrzebni nam prawdziwi radni z Żarek Letniska,a nie karierowicze,którzy przyklaskują wszystkim pomysłom wójta.Nie mam zamiaru krytykować wójta,bo wójt ma prawo mieć swoją wizję gminy,aczkolwiek powinien słuchać również swoich wyborców,a rolą radnych jest walka o dobro tych,którzy ich wybrali.Taka jest polityka.Zdrowa polityka.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

BRAWO - :lol: popieram :roll: To fakt ,że WÓJT ma SWOJĄ WIZJĘ 8) często OBIECUJE , robi zupełnie INACZEJ :lol: WSZYSTKIM BUZI NIE ZAMKNIE I OCZU NIE ZAMYDLI :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

NO WŁAŚNIE POLITYKA W NASZEJ GMINIE JEST CHORA . CZY WY NIE WIDZICIE TEGO DZIWNEGO UKŁADU .
UZALEŻNIANIE PRZEWODNICZĄCYCH POWIATU PARTII PRACĄ.
NP. SPÓŁKA PROECO - PRZEWODNICZĄCY POW. SLD
ZEAS - PRZEWODNICZĄCA POWIATU PSL
W DZISIEJSZYCH CZASACH NAZYWA SIĘ TO KOALICJA 8)
JEDNYM SŁOWEM " MORDA W KUBEŁ I RÓBCIE CO WAM KAŻĘ" 8)
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Brawo Sympat .... startuj na wójta , poprzemy Cie , bedziemy miec wójta ze zdrowa wizja , a majeczka bedzie pierwsza radna Zarek- Letniska , bedziemy miec wiadomosci z całych Zarek -L. .. z pierwszej reki !!!
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

na RADNĄ to ja się nie nadaję , prędzej jakie ZWIĄZKI ZAWODOWE W UG UTWORZĘ 8) nie czepiaj się moich plotek bo DOBRA REKLAMA TO POŁOWA SUKCESU :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Na radna sie nie nadajesz ... to po co ci reklama ? warto tak chandryczyc sie z ludzmi ?
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

he,he aleś spostrzegawczy.rentgena masz czy w hakera się bawisz :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka .... ani jedno ani drugie , po prostu czytam twoje posty i wyciągam wnioski....
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Spajdermen
A tobie chce się chandryczyć z ludżmi tak bezinteresownie?
A może to ty się wybierasz na radnego czy wójta czy może już nim jesteś?
Chyba ,że tak nagle się pojawiłeś na potrzebę chwili by dopiec komuś na zamówienie
Post Reply