LODOWISKO

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
stanislaw
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2014, 19:41

LODOWISKO

Post by stanislaw »

POWRÓĆMY DO DAWNYCH LAT, NA NASZYM BASENIE ZAWSZE BYLO LODOWISKO, DZIS JEST JESZCZE ŁATWIEJ, UKŁADAMY WORKI Z PIASKIEM WZDLUZ CZARKI NA DNIE BASENU, ZAMYKAMY TAME NA KILKA GODZIN WODA POKRAWA DNO BASENU . OTWIERAMY TAME I POZOSTAJE NAM BEZPIECZNA WARSTWA WODY NA DNIE BASENU , DZIEKI WORKOM Z PIASKIEM, FRAJDA DLA DZIECIAKOW NIESAMOWITA, ŁAWECZKI SA, OSWIETLENIE JEST, WODA NA LODOWISKO Z CZARKI ZA DARMO, ODROBINE CHECI . MIKOŁAJ- 4 TO KLASISTWA NAWET ZASUGEROWAL WYPORZYCZALNIE LYZEW BO NIE KAZDY LYZWY MA DO TEGO MUZYCZKA , WYKORZYSTAJMY TE BOGACTWA CO MAMY


ŁOPATE MAM SAM CHETNIE PIASEK DO WORKOW POMOGE LADOWAC, KILKA TACZEK, WOZEK, KILKUNASTU CHETNYCH I MAMY LODOWISKO A MOZE NAWET DRUZYNE HOKEJOWA KTO WIE ?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

:cry: Stanisławie...pomysł świetny
:lol: ale robi się WIOSNA :shock: :roll:
ALE ZA ROK..KTO WIE , MOŻE SIĘ UDA :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Dzięki za przypomnienie tematu.
Faktycznie pomysł świetny realizowany zawsze zimą. Na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy w 2013 roku poruszyłam tę sprawę przygotowania lodowiska na naszym basenie. Otrzymałam zgodę na to od Pana Wójta. Sprawą miał się zająć Pan Sołtys / miał ustawić tak tamę aby zatrzymać wodę na basenie na głębokość około 40-50 cm z uwagi na bezpieczeństwo/. Tak więc wszystko było omówione i uzgodnione.
Myśle,że to z powodu braku zimy nie wykonano lodowiska.
Pozdrawiam
ZP
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Też mi się podoba, a nawet o tym nie pomyślałem.

To szansa na ożywienie naszej miejscowość w tych smutnych miesiącach zimowych. Tylko mrozu potrzeba.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pomysł z lodowiskiem na basenie jest fajny , ale warto pamiętać, że w Poraju jest zrobione sztuczne lodowisko, jest muzyka, oświetlenie oraz wypożyczalnia łyżew. Wszystko bezpłatnie.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

No tak lodowisko ale w Poraju. A nam idzie o to żeby było w Żarkach Letnisku.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Oczywiście, że fajnie by było, gdyby lodowisko było w ZL, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł, aby robić je na basenie. Dzieciaki bywają nierozsądne, a wpadnięcie do lodowatej wody nawet 50 cm-owej może skończyć się tragedią, a już na pewną przeziębieniem.

pzdr
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Jako mieszkanka zwracam się do naszych radnych, by zajęli się tematem powstania lodowiska na Orliku w Żarkach Letnisku. Takie lodowiska są już w Myszkowie, Koziegłowach i w Poraju. Z tego co wiem cieszą się dużym zainteresowaniem.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

BIAŁY ORLIK :lol: W PORAJU JUŻ PĘKA W SZWACH ...TYLU CHĘTNYCH . JEŻDŻĄ I DZIECI I DOROŚLI :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Asiu, utrzymania takiego lodowiska zimą i przechowywania i konserwacji latem, to horrendalne koszty, i chyba w żadnej gminie naszej wielkości zimowego Orlika nie ma. Dobrze by było, jak zima pozwoli zorganizować lodowisko na basenie. Może uda się zachęcić kilka osób i może być nie gorzej niż w Poraju, światło jest, a świetną muzykę do jazdy można mieć z Zosieńki
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Barbaro czy ty wypowiadasz się w imieniu radnych jako ich adwokat, czy w imieniu Gminy? Mam cichą nadzieję, że Dzidzia weźmie sobie to zadanie do serca i wreszcie coś zrobi dla swoich wyborców. Nudzi nas już to ubliżanie wszystkim dokoła. Dzidziu bierz się do roboty!
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Powinno być lodowisko , nie przesadzajmy o kosztach, wystarczy woda i trochę mrozu.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Dzidzia to "naprawiła" drogi, wysypując na nie gliniasty tłuczeń. Przez tę Dzidzię, to muszę codziennie myć samochód. Dzidzia może lepiej będzie gdy nic już nie będzie robiła.
Święta tuż tuż a ja się muszę wkurzać
:twisted:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

nie ma p. Musialika , to teraz będziemy robić asfaltowe :lol: :lol:
tylko za co skoro tyle długów i wciąż przybywają nowe :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Były
Jak Dzidzia ma zrobić drogi asfaltowe , skoro w Budżecie Gminy Poraj
na 2015 rok zaplanowano na drogi w całej gminie jedynie kwotę 1.664.986 zł?.
Wydatki na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla Żarek L. i Masłońskiego zaplanowano tylko na kwotę w wysokości 1.292.128,37 zł.
Na co nam to starczy?
Pan wójt na ostatniej Sesji Rady Gminy na moje pytanie w sprawie finansowania kanalizacji i oczyszczalni dla ŻL , odpowiedział, że I etap kanalizacji w Żarkach L. zakończy nie w lipcu 2015r lecz w marcu 2016r.
A drugi etap kanalizacji rozpocznie. (Przypomnę , że tylko na I etap kanalizacji potrzebujemy około 2,7 mln. zł).
Dlatego mocno skrytykowałam tak zaplanowany budżet na 2015r podając w uzasadnieniu , że za mało będzie środków finansowych zarówno na drogi gminne jak i na budowę kanalizacji w naszej miejscowości.
Będzie to trudny budżet . Sama obsługa papierów wartościowych i pożyczek w 2015 r wynosić będzie 766.800zł (patrz dział 757 paragraf 75702) .
Rada Gminy Poraj na tej Sesji dała kolejne upoważnienie wójtowi do zaciągania w 2015r. pożyczek do kwoty 5.000.000 zł.
(patrz & 5 i & 11 Uchwały Budżetowej na 2015r).

W tej sytuacji nasze drogi i kanalizacja jest naprawdę pod wielkim znakiem zapytania?.
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

p. Zdzisławo ..proszę się niczym nie przejmoewać .SKUTECZNYCH jest ponad 50 % to niech skutecznie biorą się do roboty :wink:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Witam po swietach .......... mroz jest .....he he..... a lodowiska dalej niema
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Do urządzenia lodowiska na naszym basenie nie wiele potrzeba.
Wystarczy tak ustawić zaporę na rzece aby utrzymać w basenie 30-40 cm
poziom wody a lodowisko zrobi się samo. Kluczem do zapory dysponuję Pan Sołtys. Zadzwonię do niego i poproszę.
A jeśli odmówi, będę działać w tej sprawie na Sesji Rady Gminy dnia 30.12.2014r.
pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W nawiązaniu do mojego wpisu z dnia 27.12.2014 na tym Forum, uprzejmie informuję,że miałam zamiar na dzisiejszej Sesji Rady Gminy omówić sprawę lodowiska na naszym basenie.
Ale w dniu dzisiejszym zorganizowano Sesję Nadzwyczajną zamiast Zwyczajnej i w porządku obrad nie przewidziano punktu "pytania i wolne wnioski".
Złożyłam wniosek o dopisanie tego punktu do Porządku Obrad ale Radni (nawet nasi żareccy) nie poparli mojego wniosku a Pan Wójt powiedział,że jest niedysponowany i śpieszy się więc na pytania nie będzie odpowiadał. W związku z powyższym nie mogłam omówić z P.Wójtem zorganizowania lodowiska na basenie.
Po Sesji zwróciłam się jednak do P.Przystalskiego o zobowiązanie gospodarza basenu Pana W. do podniesienia poziomu wody w basenie a lodowisko zrobi się samo. Uzyskałam obietnicę, więc czekam.
Naszego P.Sołtysa już wcześniej prosiłam o pomoc w tej sprawie ale w odpowiedzi usłyszałam, że nie ma klucza do zapory i nic w tej sprawie nie może. Dlatego zrobiłam jak wyżej napisałam.
Mam nadzieję, że P.Przystalski wywiąże się z obietnicy.
Pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

i tu gratuluje pani inicjatywy , bo widze ze nikogo z radnych ta sprawa nie intrersuje......he he
stanislaw
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2014, 19:41

lodowisko

Post by stanislaw »

PANI ZDZISŁAWO
PROSZĘ SPOJRZEĆ NA ZAPORE PRZY BASENIE, JEST TAK SKONSTRUOWANA ZE OTWIERA SIĘ OD SAMEGO DOŁU TAKIE ŻYCZENIE POZIOMU WODU NA 50-60 CM NIE JEST MOŻLIWE, ALBO MAMY BASEN PEŁNY ALBO PUSTY, PRZY PEŁNYM JEST DUZE ZAGROZENIE, TAK JAK PISAŁEM JUZ 2 KROTNIE NALEZY ZROBIC WAŁ WZDŁUŻ RZEKI ALBO Z WORKÓW Z PIASKIEM ALBO POPROSTU ŁADOWARKA Z PLAŻY GODZINKA ROBOTY I PAN KIDAWA MOZE TO ZROBIĆ NASTEPNIE ZAMKAĆ ZAPORE I OTWORZYĆ PONOWNIE CZARKA SOBIE PŁYNIE Z BOKU I MAMY W MIARE BEZPIECZNE LODOWISKO
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

taaaaaaaaa..będziemy jeździć po WARSZAWSKU , CZYLI DUPKĄ PO PIASKU ...idzie odwilż :lol: :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Stanisławie
Proszę Cię, nie mieszaj. Mamy to sprawdzone od wielu lat jak się robi lodowisko na basenie bez kosztów. Potrzeba jedynie trochę dobrej woli
Niektórych Osobistości. A my musimy jedynie zachęcić Decydentów do okazania tej dobrej woli.
I tego tylko oczekujemy.
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

chyba ola ma rację
http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugo ... ,cId,22344
moze w lutym na ferie zimowe :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

i co z tym lodowiskiem :?:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Madziu
Dzisiaj znowu rozmawiałam telefonicznie z przedstawicielem UG i domagałam się podjęcia przez gospodarza basenu stosownych działań w celu urządzenia lodowiska na naszym basenie. W odpowiedzi usłyszałam,
żeby Rada Sołecka zajęła się tym, ponieważ gmina boi się odpowiedzialności gdyby ktoś np. złamał rękę na lodowisku.
Cóż miałam robić zadzwoniłam do Pani Przewodniczącej Rady Sołeckiej
z tą samą prośbą. I czekam na dalsze informacje i działania.
Zobaczymy co dalej ?
Pozdrawiam
ZP
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

czyli nici z lodowiska ...bo UG ma nas gdzieś i robi SPYCHOLOGIĘ .....
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Z przykrością muszę was zasmucić,że pogodynka dużych mrozów w tym roku nie prognozuje.Żeby zrobić lodowisko na basenie to muszą być duże mrozy i to przez kilka dni.Tama na basenie nie jest przystosowana do sterowania poziomem wody.Pozostają nam lodowiska w Poraju,Myszkowie i Koziegłowach.Dla naszych społeczników za ich zaangażowanie w próbę zrobienia lodowiska i ich pomysły jako łyżwiarka daję im :cry:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

zmina zakładki , bo piszecie w odśnieżaniu :wink:

proponuję poprosić o pomoc p. M. Karkochę . Nie jeżdżę na łyzwach , ale uważam ,że ten pan jest wstanie wam pomóc , bo:
jest radnym ,
ma dojścia do UG ,
jest prezesem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poraju i w Zarkach Letnisku ( czyli pełni podwójną funkcję ) :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Gmina pomogła urządzić lodowisko na basenie w Żarkach Letnisku.
Zamknęła nam wejścia na basen.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

UpsT_T
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

Nareszcie zamknełi bramki ..... basen to obiekt letni i powinno byc zamkniete po sezonie !!! he he
A na lodowisko nie ma co czekac , bo w tym roku mrozow nie bedzie ..he he
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Wprost , nie chce się wierzyć, że taki typ jak Spajdermen mieszka w Żarkach Letnisko. Zamiast troszczyć się o dobro mieszkańców to zawistnik cieszy się, że nie będzie u nas lodowiska. Fe,fe.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

widz...u ..........co ty za brednie wypisujesz !!! czy pogoda zalezy od ludzi z Z-L ..widac ze ci sie nudzi i glupoty piszesz ....he he
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szanowna niewiasto Zdzisławo, twoje sukcesy w załatwianiu spraw w urzędzie gminy są wprost porażające, i to nie tylko w prawie lodowiska, może przewodnicząca Rady Sołeckiej będzie skuteczniejsza, bo przecież jej przekazałaś sprwę do załatwienia
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

I przewodnicząca RADY SOŁECKIEJ nic nie załatwi , bo nie ma mrozu :D
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

i po co te złosliwości :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ola , a co to za złośliwość ?
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Klaro nie można "tykać" widza i szanownej pani Polakowej bo ola, jako ten Rejtan rzuca się do obrony, trawestując łacińskie porzekadło de Polakowa nil nisi bonum.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

dzięki złośliwy mecenasie ...głupszy jesteś niż ustawa przewiduje :!:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ola ........... to już jest chamstwo , wstydz się choć trochę , to że jesteś tu jako "nikt" to nie dowód że możesz pisać takie obrażające rzeczy innym ludziom :(
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

:lol: :lol: chamstwo i góralska muzyka :lol: :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Ola to taka "internetowa dyskutantka"odważna, bo anonimowa, zamiast argumentów, ma tylko inwektywy pod adresem adwersarzy, jej posty należy po prostu ignorować. Ostracyzm na forum to dobra metoda.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Mecenasie , nie ośmieszaj się już .Piszesz, że Ola jest anonimowa a ty za to jesteś nieanonimowy i "święty".
"Przygania motyka gracy a oba jednacy ".Zastanów się co ty wypisujesz .
Coraz bardziej pogrążasz się w zawiści.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

"widz " ale cię zabolały słowa mecenasa , to nie zawiść to czysta prawda , a ty występujesz w roli adwokata ? ToTy zastanów sie co wypisujesz !!! I kto tu jest zawistny ?!
Post Reply