ciemny świat czy ciemni ludzie

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
stanislaw
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2014, 19:41

ciemny świat czy ciemni ludzie

Post by stanislaw »

Witam, Jedno pytanko do zacych obywateli, mieszkancow cudownych okolic ŻAREK LETNISKO, DLACZEGO POZWALAMY DRĘCZYĆ SIĘ W CIEMNOSCIACH NA NASZEJ NOWEJ SCIEZCE SPACEROWO ROWEROWEJ?
10 lat temu co druga lampa zostala zdemontowana ze slupow przy ulicy prostej. Rozumiem , oszczednosci , ale dzis gdy mamy sciezke dzieki uni dalej trzymac ja w ciemnosci. Dokladnie od znaku teren zabudowany do konic terenu zabudowanego jest usuniete 20 lamp, koszt oswietlenia tych lamp jest w przeliczeniu na mieszkanca gminy poraj okolo 3 grosze miesiecznie na mieszkanca gminy. Woit odpowiedzial jest to zgodne z przepisami co drugi slup swieci i jest ok.
Moja tesciowa 90-latka przewrocila sie na tej ok oswietlonej sciezce rowero spacerowej, snieg i lod zostal wrzucony na sciezke przez plugi sniezne z asfaltu, rozumiem, ale gdyby widziala po czym idzie nie bylo by problemu, zkonczylo sie na siniakam tym razem, prosze o wsparcie ze sciezki korzysta nie tylko moja tesciowa, pozdrawiam serdecznie czytajach i zycze dobrego wzroku, ja jezdze autem nie ryzykuje
lukrecja
Stały bywalec
Posts: 86
Joined: 26 Feb 2008, 09:33

Post by lukrecja »

Syty głodnego nie zrozumie, tak jest i z naszymi gminnymi władzami, które mając w Poraju oświetlone chodniki, nie rozumieją jak ciężko poruszać się zwłaszcza starszym ludziom po nieoświetlonych chodnikach i gruntowych ulicach.Może dlatego w nowym sondażu jest tak dużo ocen niedostatecznych dla wójta gminy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Stanisław
Proszę powiedz o jaką ścieżkę pieszo-rowerową chodzi?
Czy masz na myśli chodnik przy ulicy Porajskiej -Prostej.
Chcę wiedzieć żeby móc interweniować.
Pozdrawiam
ZP
Post Reply