Cała prawda o HALLOWEEN

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Cała prawda o HALLOWEEN

Post by Chrupek »

Cała prawda o HALLOWEEN
Informacje dostępne w każdej bibliotece potwierdzają diabelskie pochodzenie tego "Święta". A co na ten temat mówi Biblia?...

Większość zwyczajów sięga czasów Celtów, starożytnych mieszkańców Anglii i północnej Francji. Oddawali oni cześć wielu bogom, m.in. Muck Olla-słońca oraz Samhain- śmierci. Kapłani celtyccy nazywani byli Druidami. Będąc sędziami, ustawodawcami, uczonymi, astronomami, przywódcami, czcili oni wielu celtyckich bogów. Uważali oni jemiołę i dąb jako święte. Wierzyli, że dusza po śmierci wchodzi w nowe ciało. Ofiary składane z ludzi i zwierząt stanowiły ważną rolę w rytuałach religijnych.
1-wszy listopada rozpoczynał nowy rok w celtyckiej kulturze. Był to tez początek pory zimowej, ciemności, rozpadu- związanego z ludzką śmiercią, a w której Samhain miał najpotężniejszą moc. Festiwal na cześć Samhaina zaczynał się w nocy 31-go października, kiedy to pozwalał on duszom zmarłych powracać do ich domów. Druidowie budowali wielkie ogniska ze świętych gałęzi dębu i nakazywali ugasić wszystkie domowe paleniska. Potem każda rodzina podpalała domowe ognisko od świętego ognia. Czasami palono też żywcem ludzi i zwierzęta a sposób, w jaki umierali i co z nich pozostało były używane w przepowiadaniu przyszłości. Wielu Celtów przebierało się w groteskowe kostiumy zrobione ze skóry zwierzęcej i głów w celu odstraszenia złych duchów i aby nie być przez nie rozpoznanym. Niektórzy, aby oddać cześć bogu słońca- Muck Olla- chodzili żebrząc o jedzenie, oczekując na odnowę jego mocy wiosną. Rzymianie podbijając Celtów w czasach Chrystusa chcieli zaprowadzić swoją religię. Druidyzm wymarł do roku 500A.D., ale ponownie odrodził się w latach 1600-tnych, kiedy to potomkowie Celtów zaczęli interesować się swoją kulturą. Do dzisiaj wyznawcy kultu w Anglii odtwarzają corocznie rytuały Druidów na byłych miejscach sakralnych. Te same pogańskie zwyczaje są zachowane w Północnej Ameryce poprzez obchodzenie Halloween.

TYLKO W PÓŁNOCNEJ AMERYCE - Milion emigrantów irlandzkich zalało Amerykę podczas wielkiego głodu w latach 1845-51. Z tym niesamowitym napływem ludzi, przybyły także ich zwyczaje i przesądy, a niewinne dożynki zostały stopniowo zastąpione przez Halloween 31 października. Nigdzie indziej nie jest ono obchodzone. (Przypis tłumacza: Pod wpływem mediów i komercji, obecnie to "święto" rozpowszechnia się w Europie i innych częściach świata).

CO JEST W TYM ZŁEGO? - Halloween pełne jest symboli satanistycznych i Druidzkich zaczerpniętych z ich praktyk i rytuałów, które mogą wydawać się niewinne, jednakże reprezentują zło. Dla Druidów 31 październik jest dniem czczenia Samhain. Jest to także najbardziej święty dzień dla współczesnych satanistów i czarownic.

"TRICK-OR-TREATING" - podczas celtyckich świąt Muck Olla, poprzebierani żebracy chodzili od domu do domu, grożąc nieszczęściem, jeśli nic nie otrzymali. W Anglii, podczas obchodów Zaduszek był zwyczaj, że najbiedniejsi chodzili żebrać. Nazywało się to "wędrówką dusz", podczas której obiecywano modlić się za każdą zmarłą osobę z domostwa, w którym otrzymano podarunek. Prezenty w dniu Halloween są dzisiaj dawane niewinnym dzieciom, które widzą tylko łakocie i zabawę w przebieraniu. Nie rozumieją jednak one, że tak naprawdę to podtrzymują one pogańską tradycję.

JACK - O'LANTERN - Irlandzka legenda mówi, że Jack oszukał diabła zachowując swoją duszę. Kiedy Jack umarł nie mógł pójść do nieba z powodu swoich kontaktów z diabłem. Z tego samego powodu nie miał wstępu do piekła. Zawróciwszy go do ciemności, diabeł rzucił mu palący węgiel jako światło, który Jack włożył do rzepy, którą jadł. Podobno włóczy się on teraz po ziemi ze swoim lampionem (stąd nazwa Jack-O'Lantem) szukając miejsca na spoczynek. Inne religie zastępują rzepę czymś innym, ale wszyscy posługują się świeczką jako symbolem ognistego węgla z piekła. Do dzisiaj w wielu miejscach Anglii i Ameryce Pn. świeczka w pampkinie z wyrzeźbioną twarzą ma odstraszyć duchy i czarownice. Kiedy Druidzi brali członka rodziny, aby złożyć go w ofierze dla Samhain, zostawiali na schodach domostwa pampkina. Reprezentował on ofiarowaną osobę i gwarantował, że nikt inny nie będzie zabrany w tym roku. Legenda, zabobon, starożytna historia? Tak, ale wszystkie wywodzą się ze zła i są podtrzymywane przez tradycję Halloween.

CZAROWNICE - Słowo czarownica pochodzi od saksońskiego słowa oznaczającego osobę mądrą- wica. Stare słowo angielskie- wicca- reprezentuje dzisiaj, generalnie nauczanie czarów i wiele współczesnych wiedźm jest członkiniami tzw. "Kościoła Czarów"(The Church of Wicca), który jest oficjalnie nieopodatkowany przez U.S. Internal Revenue Senice. Czarownice ciągle istnieją, a Halloween jest ich specjalną nocą. Czarownica halloween, stara, brzydka wiedźma jest wytworem sztuki i przesądów. Jej czarna peleryna kojarzy się z magią, śmiercią i przekonaniem, iż czarownice potrafią latać. Pochodzi to z ich związku z duchami, stosowania narkotyków otępiających umysł i przyspieszających pracę serca. W takim stanie myślały one, iż potrafią latać.

CZARNY KOT - Przez tysiące lat koty kojarzyły się z magią i śmiercią. Egipcjanie mieli bogów-koty, a Rzymska bogini Diana mogła zmieniać się w kota. Rzymska i Grecka bogini czarownic i czarnoksiężników- Hecate też umiała zmieniać się w kota. Norweska bogini śmierci- Freya- jak twierdzono przyjeżdżała po duszę rydwanem kierowanym przez koty. Druidowie widzieli w kotach ucieleśnienie złej duszy i często palili je w ogniskach Samhain. Wierzono, że czarownice też potrafiły zmieniać się w koty. W związku z ich powiązaniem z nocą i magią, obraz czarnego kota łatwo przyjął się jako przesąd. W polowaniach na czarownice w latach 1600-nych nie tylko kobiety były palone za odprawianie czarów, ale także ich koty. Niestety czary nie umarły w tych płomieniach, a dzieci przebrane za wiedźmy podczas Halloween reprezentują i kultywują diabelskie praktyki.

CO MÓWI PISMO ŚWIĘTE? - Halloween nie jest wspomniane w Biblii, ponieważ słowo to jest stosunkowo nowe. Wszystkie jednak szatańskie rytuały związane z Druidyzmem, czarami i innymi diabelskimi praktykami mającymi miejsce w Halloween, są surowo zabronione w Słowie Bożym. A oto kilka z nich popartych biblijnym ostrzeżeniem:

Zauroczenie- owładnięcie kogoś magią, rzucanie uroku.
Wróżbiarstwo- przepowiadanie przyszłości (kryształowe kule, karty, wróżenie z ręki, z fusów).
Oczarowywanie- wywieranie wpływu na kogoś poprzez urok, magię, głos lub muzykę (np. hipnoza).
Ofiary- umyślne spowodowanie śmierci człowieka w celu zadowolenia duchów, przepowiedzenia przyszłości.
Wywoływanie duchów- komunikowanie się z umarłymi.
Astrologia- studiowanie gwiazd i planet w celu przepowiedzenia przyszłości- horoskopy.
Przepowiadanie i wieszczkowanie- przepowiadanie wydarzeń z symptomów i znaków lub duchów innych niż Duch Święty.
Czarnoksięstwo, magia, czary, czarodziejstwo- używanie mocy ze złych duchów.

BIBLIA MÓWI:
"Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów." (Kapłańska 19:26).
"Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem." (I Sam. 15:23)
"Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw Słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki, a nie radził się Pana. On, więc zesłał na niego śmierć, a królestwo jego przeniósł na Dawida, syna Jessego." (I Kronik 10:13-14).
"On to przeprowadził synów swoich przez ogień w Dolinie Synów Hinnoma, uprawiał wróżbiarstwo, czary, magie, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, pobudzając Go do gniewu." (II Kronik 33:6)
Zobacz też:
I Sam. 28:1-25; Dzieje Ap. 16:1-18; Izajasza 8:19-20 i 19:13 i 47:12-15 oraz inne.

CO MAMY ROBIĆ?
W Liście do Tesaloniczan 5:21-22 apostoł Paweł mówi "Wszystko badajcie, a co szlachetne- zachowujcie. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła". Oczywiście w prawdziwym kontekście badanie odnosi się do przepowiedni, powinniście jednak sprawdzić, co Biblia mówi na powyższy temat. Pomódl się i przeanalizuj przytoczone wersety. Pamiętajmy, Jezus powiedział, że Duch Święty doprowadzi nas do poznania całej prawdy (Jana 16:13).

Jeśli kiedykolwiek byłeś zaangażowany w jakiekolwiek zabronione praktyki, od parapsychologii zaczynając po praktyki satanistyczne, musisz prosić Boga o wybaczenie tego związku z diabłem.

Jeśli jesteś w posiadaniu czegokolwiek, co symbolizuje te praktyki (Ouija boards, karty tarota, fantazyjne gry, przewodniki, taśmy) spal to. Nie wolno nikomu tego przekazywać! Następnie pozbądź się wszystkich symboli Halloween- kostiumów czarownic, duchów itp., przerażających makijaży i innych dekoracji. Oczyść swój dom i swoją przeszłość od czegokolwiek, co ma związek z siłami demonicznymi.

A CO Z DZIEĆMI?
Jeśli jesteście rodzicami dzieci, które są przyzwyczajone do obchodzenia Halloween, poświęć czas, aby wyjaśnić im, dlaczego uważasz, że jako rodzina nie powinniście obchodzić tego święta nigdy więcej (zrób to przed 31 października). Jak już zrozumieją pomódlcie się razem i razem oczyśćcie dom z symboli Halloween.

Dowiedzieliśmy się, że w niektórych rejonach szkoły wydają więcej pieniędzy na przygotowania do Halloween aniżeli Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli twoje dziecko ma do wykonania jakiś projekt z okazji Halloween, lub odbywa się przyjęcie, zabawa, powinniście odwiedzić szkołę i wyrazić wasz pogląd w tej sprawie, prosząc o zwolnienie dziecka z takich zajęć. Na pewno spotkacie się ze zrozumieniem, a własne dziecko uchronicie przed czymś naprawdę złym .
Opracowanie artykułu: KECh Nowogard
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Drogi Chrupku od zarania świata ludzie czcili bogów, czyli dobra i złe moce w bardzo różny sposób. Tak jak można wierzyć w boga czyli moc dobra, tak można i w diabła czyli moc zła. A już sposób obchodzenia świąt z nimi związanych to sfera obyczaju i kultury niewiele mająca wspólnego z wiarą. Tak cię bulwersują celtyckie zwyczaje, to pomyśl kto miał złożyć ofiarę z własnego syna by zadowolić boga. Widocznie nie był to odosobniony przypadek skoro ofiarodawca nie był tym żądaniem zaskoczony.Przypomnij sobie ludowy obyczaj "dziadów" czyli wywoływani duchów zmarłych do niedawna obecny w naszej kulturze religijnej i to traktowany na serio, nie ludycznie jak halloween. Po co wytaczać takie armaty przeciwko niewinnej zabawie, przecież to tylko oswajanie przez zabawę "złych mocy". Więcej poczucia humoru, przecież w tej dyni pali się świeczka, a nie węgielek podarowany przez diabła.
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

Kingo
Wkleiłam ten artykuł celem rozważenia i przemyślenia pewnych rzeczy. Widzę, że mało kojarzysz Prawdy Wiary uznane przez Kościół Katolicki. Nie można wierzyć w Boga nie uznając że nie istnieje zło w postaci diabła. Na świecie nie ma nic neutralnego między Bogiem a diabłem, albo idziesz za Bogiem albo za diabłem. Halooween jest największym świętem satanistycznym, gdzie sataniści w tą noc odprawiają czarne msze, orgie ku demonowi. Dzisiejszy świat promuje zło poprzez zabawę. Pozornie Halloween wydaje się niewinnym "świętem" zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Uważam że nie jest to normalne, a na pewno najbardziej chłonne są dzieci i to dlatego jest to też niebezpieczne, bo od małego przyzwyczaja się dzieci że zło nie jest takie straszne a diabełek może być przyjemny (przykładem są laleczki Monster high). Totalna bzdura. Jestem wierząca i dlatego uważam (oczywiście nie jest to tylko moje zdanie, ale przede wszystkim zdanie Kościoła) że nie jest to "święto" dla Katolików. Dziwi mnie, że są organizowane takie zabawy w szkołach, gdzie jednocześnie uczy się religii, przecież jest to pomieszanie z poplątaniem. Może to co pisze wydaje się śmieszne, ale warto poczytać o tym głębiej na portalach katolickich, bo ja nie mam zamiaru z nikim polemizować. Pozdrawiam :lol:
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

kinga98 wrote:Drogi Chrupku od zarania świata ludzie czcili bogów, czyli dobra i złe moce w bardzo różny sposób. Tak jak można wierzyć w boga czyli moc dobra, tak można i w diabła czyli moc zła. A już sposób obchodzenia świąt z nimi związanych to sfera obyczaju i kultury niewiele mająca wspólnego z wiarą. Tak cię bulwersują celtyckie zwyczaje, to pomyśl kto miał złożyć ofiarę z własnego syna by zadowolić boga. Widocznie nie był to odosobniony przypadek skoro ofiarodawca nie był tym żądaniem zaskoczony.Przypomnij sobie ludowy obyczaj "dziadów" czyli wywoływani duchów zmarłych do niedawna obecny w naszej kulturze religijnej i to traktowany na serio, nie ludycznie jak halloween. Po co wytaczać takie armaty przeciwko niewinnej zabawie, przecież to tylko oswajanie przez zabawę "złych mocy". Więcej poczucia humoru, przecież w tej dyni pali się świeczka, a nie węgielek podarowany przez diabła.
Wybacz, ale w Kościele Katolickim sprawa jest jasna.

To o czym Kinga piszesz to zwyczaje pogańskie nie mające nic wspólnego z wiarą w jedynego Boga.
Właśnie dlatego przyjmujemy chrzest i wiarę aby raz na zawsze odrzucić wszelkie bałwochwalstwo i uciekanie się do pseudobogów (czytaj demonów).
Wszelkie praktyki okultystyczne w tym również uczestnictwo w praktykach Halloween nawet dla zabawy jest niebezpieczne i stanowi zagrożenie duchowe.
Potwierdzają to dokumenty Stolicy Apostolskiej, Katechizm Kościoła Katolickiego, nauczanie Kościoła, praktyka egzorcystów.
Tylko czy my, którzy uważamy się w wiekszości za katolików chcemy wiedzieć co naucza Kościół, jaki jest stosunek Kościoła do tego pseudo święta.
Nawet nieświadome uczestnictwo w praktykach Halloween dla żartów może mieć swoje skutki. Zainteresowanych odsyłam do bogatej literatury w tej materii np. książek Aleksandra Posadzkiego - egzorcysty i wielu innych.

Pozdrawiam Kingę,; innych Rodziców i Nauczycieli

MS
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Drogi Chrupku i Michaleslużalek diabła trzeba demitologizować śmiechem i zabawą wtedy łatwiej mu się oprzeć, gdy budzi strach wtedy mu ulegamy, ja też serdecznie pozdrawiam.
michalsluzalek
Mieszkaniec
Posts: 35
Joined: 15 May 2011, 19:51

Post by michalsluzalek »

kinga98 wrote:Drogi Chrupku i Michaleslużalek diabła trzeba demitologizować śmiechem i zabawą wtedy łatwiej mu się oprzeć, gdy budzi strach wtedy mu ulegamy, ja też serdecznie pozdrawiam.
Kingo98,
Odsyłam Cię do lektury książek, o których pisałem powyżej i nauczania Kościoła.
W świecie duchowym nie ma żartów jak u ludzi. Tam jest albo biało albo czarno, albo tak albo nie.
Problemem a jednocześnie wielkim sukcesem diabła w świecie jest to, że wielu ludzi wierzy że go po prostu nie ma.
Traktują szatana jako żart.
Kilkakrotnie byłem świadkiem posługi egzorcysty w Kościele Katolickim i to nie bajka czy żart, ale rzeczywistość faktycznie istniejąca.
Wnioskuję, że jako osoba niewierząca nie uznajesz rzeczywistości duchowych, które nieustannie walczą o człowieka, a swą inteligencją i metodami działania w świecie przewyższają działania człowieka.
No cóż ale Bóg jest potężniejszy i jemu zawierzamy nasze dzieci.

Pzdr.MS
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Czytam wasze posty i włos się jeży na głowie !!!
Chrupek i michalsluzalek .........to chyba osoby duchowne ??
Sataniści i ich wyznawcy na pewno nie ujawniają się w HALLOWEEN...oni mają swoje sposoby na spotkania i obrzędy !
U nas "zapożyczone " HALLOWEEN nie jest świętem ......tylko zabawą przede wszystkim dla dzieci ....a one tak" głęboko" nie rozważają pochodzenia tego "święta".....tylko mają dobrą zabawę.....
kinga98 ma rację... to dorośli uważają za ....zło ....a dzieci się bawią..
POZDRAWIAM.....











'
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

Drogi Mecenasie
Nie jestem osobą duchowną, a wierzącą katoliczką. Widzę, że orientujesz się lepiej jeżeli chodzi o spotkania i obrzędy satanistów niż Kościół, księża egzorcyści którzy mają kontakty z osobami zniewolonymi i na podstawie swoich doświadczeń opisują zagrożenia aby nas Katolików uchronić przed niebezpieczeństwami. Więc proszę napisz , bo osobiście jestem ciekawa odnośnie tych spotkań i obrzędów. Szkoda, że włosy Ci się nie jeżą na głowie na widok dzieci przebranych za odstraszające stwory. To przecież my dorośli powinniśmy dzieciom pokazywać co jest dobre a co złe Mecenasie, nawet niekiedy niewinna zabawa może być niebezpieczna i nie chodzi tu tylko o Halloween :lol:
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Czytam te artykuły (nie tylko na tym forum) o tym jak to bogobojni katolicy przestrzegają przed przebieraniem dzieci w kostiumy i śmiać mi się chce.
Ani się żaden nie zająknie o prawdziwym szatanie - codziennej zawiści, zazdrości i chciwości, że o relacja w domu rodzinnym miedzy domownikami to nie wspomnę, ale dziecko w stroju wampira to już by do egzorcysty nieśli.

Jak byłem na balu w podstawówce przebrany za czarownika, to nikt mnie ani moich rodziców o szatańskie praktyki nie oskarżał. Bal był co prawda w lutym, a nie w październiku, ale dla dziecka to to samo - przebieranki i zabawa.

Dodam, że halołin czy walentynki zupełnie do mnie nie przemawiają - razi mnie ta próba importu zwyczajów na siłę. Aż trudno oprzeć mi się wrażeniu ze jest to specjalnie promowane w okresie posuch zakupowej między wrześniem i grudniem, a potem miedzy karnawałem i Wielkanocą. Ale wzywanie o pomstę do nieba to nie jest sposób wg mnie?
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

Czytam te GŁUPOTY i aż GŁOWA mnie rozbolała.....A na portalach i w gazetach ciągle piszą o skandalach z udziałem DUCHOWNYCH w roli głównej :twisted: :twisted: :twisted: Uważam , że tu jest prawdziwe ZŁO i PIEKIEŁKO dla niektórych zaślepionych wiernych , ufających MAŁYCH I DUŻYCH KATOLIKÓW :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

BRAWO , BRAWO , BRAWO widzę i rozsądne głosy , które widzą więcej niż ZŁO które czai się tylko w Halloween........widzą zło i zagrożenie w wielu miejscach (w tym w kościele) i ze zwykłej zabawy nie robią problemu....dzieci nie piszą na ten temat pracy magisterskiej.....
BRAWO ...madzia za mądry post....
POZDRAWIAM,,,,
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Cała prawda o HALLOWEEN

Post by zg »

[quote="Chrupek"]Cała prawda o HALLOWEEN
Informacje dostępne w każdej bibliotece potwierdzają diabelskie pochodzenie tego "Święta". A co na ten temat mówi Biblia?...
<<cut>>



Bardzo ciekawy post...tylko po co? mało takich treści jest w necie?
Post Reply