Stowarzyszenie Kultura Plus - siedziba ul.Grunwaldzka 10

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Janko_Muzykant
Posts: 5
Joined: 10 Sep 2013, 09:56

Stowarzyszenie Kultura Plus - siedziba ul.Grunwaldzka 10

Post by Janko_Muzykant »

Czytając o Stowarzyszeniu KP dowiedziałem się że siedziba jest na Grunwaldzkiej 10.

Z tego co widzę pod tym adresem jest jakiś wysadzony w powietrze budynek (jego zgliszcza).

Jak tak wygląda siedziba to ja nie myślę się tam zapisać.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Zapisać to się możesz do Komitetu Kolejkowego Po Garnek Pełen Śliwek, do nas musiałbyś zostać przyjęty wolą zarządu.
Janko_Muzykant
Posts: 5
Joined: 10 Sep 2013, 09:56

Post by Janko_Muzykant »

Panie Zalega nie kojarze abym pisał do PANA na TY.

No ale cóż jak kogoś nerwy ponoszą to się zazwyczaj tak zachowuje jak PAN.

Wola Zarządu (dobre) czyli wola Pana Prezesa Roberta???

z tego co czytałem w Statucie jest :
§13.
W poczet Członków zwyczajnych i wspierających Stowarzyszenia na podstawie pisemnej deklaracji, przyjmuje i rejestruje Zarząd Stowarzyszenia .

§15.
Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna zainteresowana celami Stowarzyszenia, która zobowiązuje się do realizacji celów Stowarzyszenia i wypełniania obowiązków statutowych.

Nie ma warunków na jakiej podstawie dokonuje PAN selekcji???

Może warto coś takiego zamieścić?

Pozdrawiam PANA
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

Wydaje mi się, że Pan Zalega jest trochę niegrzeczny w swoich postach. :lol: Jeżeli Janko Muzykant się zastanawia, gdzie jest siedzibą to może wystarczy odpisać i tyle a nie tak się od razu denerwować. Pozdrawiam
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Proszę mi wierzyć, takie posty nie są w stanie mnie zdenerwować, raczej rozśmieszyć.
To prawda, przyjęcie jest subiektywną decyzją większości zarządu, kryteria wyboru również i niech Bóg da, aby tak pozostało.
Per Pan zwracam się do osób, które nie są anonimowe. Niestety, ksywki typu klapek_babci nie wywołują u mnie reakcji przez Ciebie oczekiwanej.

Dziękuję.
Janko_Muzykant
Posts: 5
Joined: 10 Sep 2013, 09:56

Post by Janko_Muzykant »

Kolego Chrupek widzę że usiłujesz trochę wychować Pan Roberta, ale nie wiem czy nie jest już trochę za późno na lekcje kultury osobistej - chociaż Prezes Stowarzyszenia Kultura Plus powinień mieć chociaż minimum kultury nawet z nazwy ...

z tego co czytałem Pana poprzednie posty też jako Igor=robert.zalega to pisał Pan taką myśl cyt :
Pani Zdzisławo, nie wszyscy myślą tak jak Pani więc nie można się obrażać na opinie innych. Osoby publiczne muszą się liczyć z tym, że będą krytykowane. Jeżeli nawet wójt na zebraniu powiedział, że Ż ...

Jak Pan Robert ogłosił się Prezesem SKP to jest osobą publiczną. No chyba że jest to Stowarzyszenie prywatne Pana Roberta?

Ciekaw jestem co na to inni Członkowie (według spisu na stronie 15 osób i PAN Robert)? Może oni też coś powiedzą chyba że w Stowarzyszeniu panuje MONARCHIA Absolutna i mówi się tylko do magnetofonu w szafie Łubu dubu niech żyje nam ....
Janko_Muzykant
Posts: 5
Joined: 10 Sep 2013, 09:56

Post by Janko_Muzykant »

A tak swoją drogą jeszcze mi się przypomniało co sprawiło że do tego Stowarzyszenia wpisała się Pani Justyna Krauze-Cieśliński Dyrektor Szkoły Podstawowej?

Czy urzekł ją osobisty urok Pana Prezesa?

A co sprawiło że jako jedyna z nauczycielek ze Szkoły Podstawowej wpisała się Pani Jolanta Pawliszyn-Ziembacz? czyżby inne nauczycielki miały jakieś uprzedzenia do Prezesa Roberta?
Widocznie obie Panie lubią "śpiewać do szafy" ...

Chyba że jest to dług wdzięczności za to że Pani Dyrektor Szkoły mianowała Pana Roberta nauczycielem od muzyki. Biegał nie raz z kluczami po szkole i zarządzał dziećmi. On chyba ma jakiś ukryty talent muzyczny bo nawet zajmował się Castingami i oceniał dzieci - to chyba Muzyk?

A ja też troche gram może Pan Robert i mnie oceni?
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Zarki Letnisko to POLSKIE PIEKIEŁKO w mini skali.Wystarczy, że ktoś próbuje coś zrobić, a zaraz znajdzie się inny, który to zgnoi. Otóż panie Muzykancie, stowarzyszenie, żeby mogło być zarejestrowane musi mieć ADRES. Bardzo wiele stowarzyszeń nie ma SIEDZIBY i znakomicie działają, bo to zależy od zapału i pracy ich członków. Panu Zaledze życzę powodzenia, a tak na marginesie w internecie posługujemy się nickami i zwracamy do siebie per ty, taki to już obyczaj w internecie szanowny Janku-Muzykancie.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Szkoda lamp w komputerze na odpowiedzi.
Dziękuję.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Panie Zalega
Skoro jest Pan już osobą publiczną to może byłby Pan uprzejmy uporządkować tę działkę przy ul. Grunwaldzkiej bo swoim wyglądem nie tylko odstrasza gości przyjeżdzających do Żarek L. ale i psuje samopoczucie mieszkańcom przechodzącym obok Pana posesji, nie wspomnę już o sąsiadach, którzy codziennie patrzą na ten bałagan.
Przecież jest to działka w samym centrum naszej miejscowości i nie może być tak dalej.
Może krzewienie prządku i kultury zacznie Pan Prezes od siebie i swojej posesji przy ul.Grunwaldzkiej.
A jak Pan traktuje ludzi?- to doskonale widać po ostatniej Pana wypowiedzi na tym Forum .
Powodzenia w sprzątaniu.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Dzięki za dobre rady. Nie wpadłbym nigdy na pomysł uporządkowania działki. Jak to dobrze, że są życzliwi wokół nas, którzy są czuli na piękno i estetykę.
Przypomnij sobie, co stało w tym miejscu jeszcze rok temu. Zniszczony dom z ohydną elewacją, zarwanym dachem, do którego wstęp był zabroniony ze względów bezpieczeństwa, gdyż groził zawaleniem. Przed nim znajdował się skład porzuconych pustych butelek i opakowań po czipsach. Nie przeszkadzała wówczas tobie zaburzona estetyka centrum naszej miejscowości? Cudowny płot jeszcze stoi, popatrz jaki jest piękny. Czy zwracałeś uwagą poprzedniemu właścicielowi, aby zadbał o estetykę...nie, brakło ci odwagi. Teraz jej nabrałeś pod przykrywką nicka.
Przeczytaj uważnie tablicę informacyjną, zastanów się i ogarnij.
Dziękuję.
Jolcia
Posts: 3
Joined: 16 Sep 2013, 09:46

Post by Jolcia »

Dajcie już spokój ze sprzątaniem świata na tej działce.

Ja wolałabym się dowiedzieć co Stowarzyszenie będzie robić jeszcze w tym roku i w 2014.

Może jakiś Plan Pracy do poczytania przez mieszkańców by się przydało zamieścić?

Myślę że wiele osób zainteresowałoby się współpracą. Fajnie byłoby zorganizować coś dla dzieci, młodzieży i dla starszych mieszkańców. Oglądałam przed chwilą stronę Myszkowskiego Podlasu. Kolorowo tam od mnóstwa zdjęć z przeróżnych imprez. Nawet są takie proste spotkania mieszkańców jak "PIECZONKI".
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Imprezy to jedno a porządek na posesji to co innego. Bardzo dobrze, że pan Zalega zorganizował stowarzyszenie i dzieci maja wreszcie możliwość ruchu i treningów, ale na działce mógłby zrobić porządek. Zrujnowany budynek i śmieci nie wyglądały pięknie, niestety to co jest teraz lepiej nie wygląda. Panie Robercie troch wysiłku i będzie ok.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Życzyłbym sobie, aby taki porządek istniał przynajmniej na połowie działek w Żarkach. Na terenie posesji prowadzona jest w dalszym ciągu rozbiórka budynku. Czasem przyjdzie ktoś i zabiera sobie drewno na opał lub gruz za przysłowiowy koszyk grzybów.
Na terenie działki prowadzona będzie inwestycja i prace ziemne wykonywane są wg założonego planu. Mam na co wydawać swoje pieniądze i nie będę słuchał rad czułych estetów, tylko raczej budowlańców znających się na rzeczy, zważywszy na fakt, że prace ziemne nie są tanie.
Dziękuję, że ktoś zauważył nowo powstały UKS, to miłe.
Co do przyszłości...
Na wiosnę planowane jest zorganizowanie w Żarkach wyścigu kolarskiego MTB w centrum, więc widowiskowość będzie, formuła open i elita, a przede wszystkim wyścig dla dzieci z cennymi nagrodami. Proponuję zacząć treningi. Czynię starania, aby przyjechała polska czołówka nie tylko amatorów, ale i zawodników. Wszystko zależy od nagród.
Pracy wiele przy organizacji, więc kto chce pomóc, zapraszam.

Dziękuję
Chrupek
Gość
Posts: 10
Joined: 12 Sep 2013, 19:21

Post by Chrupek »

Ja myślę, że trzeba wspierać takie działania, bo Pan Zalega robi dużo dobrego dla dzieci, mają swoje treningi i coś się dla nich zaczyna robić. Myślę, że nie ma co zajmować się czyjąś działką, kogo to obchodzi jak ja mam na działce, moja sprawa i nie ma o co sie kłócić, jak komuś przeszkadza to moze zaoferować pomoc w posprzątaniu tego placu, ale czy właściciel tego chce? Pozdrawiam i życzę dużo dobrego w działaniu dla Pana Roberta. :)
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Stowarzyszenie wymyślone dla dzieci?
Ale najważniejsze to pieniądze.
Wpisowe po 50 zł
Stroje dla dzieci po 130zł?. Czy wszystkich jest na to stać?
Czy dzieci nie mogą ćwiczyć w strojach własnych , jakie mają?
Kto ma wpływ na to jakie te stroje mają być i u kogo zostały zamówione ? Myślę , że taki sposób działania ogranicza dostęp do sportu dla biedniejszych dzieci. Mnie nie stać na to by wydać 220 zł na zakup stroju do gimnastyki dla dwójki dzieci.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Nie wiem o jakim wpisowym piszesz, pewnie pomyliłeś organizacje. Dziecko nie ponosi ŻADNYCH kosztów uczestnictwa w zajęciach oraz wpisowego do UKS. Pokaż mi, gdzie tak jest, przynajmniej w naszym województwie.
Kolejna rzecz, to strój sportowy. Cena katalogowa to 130zł, natomiast rodzice płacą 110zł i taką kartkę otrzymałeś. Resztę dopłaca to krwiopijcze stowarzyszenie. Nie wypisujz bzdur, jeśli nie potrafisz odróżnić 130 od 110. Jeśli nie jest Cię stać na ubranie dla swojego dziecka to miej pretensje wyłącznie do siebie. Strój nie jest obowiązkowy, ale dzieci które chcą jechać na mecz z drużyną muszą mieć jednolite stroje.
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

Akurat widz to ma dzieci całkiem dorosłe, i wcale do biednych nie należące, a jeżeli tak troszczy się o biedne dzieci może sama ufundowałaby strój dla jakiegoś dziecka.
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

im więcej postów w tym wątku tym mniej kultury
kultura tak, ale tylko w nazwie stowarzyszenia
robert.zalega wrote: Jeśli nie jest Cię stać na ubranie dla swojego dziecka to miej pretensje wyłącznie do siebie.
z KULTURĄ to raczej nie ma nic współnego !
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Dwoje dzieci ze względu na trudną sytuację finansową decyzją zarządu otrzyma ubrania bezpłatnie. Nie wiesz o tym i się nie dowiesz, kto to będzie przynajmniej ode mnie.
Na forum można wypowiadać się do woli, ale są pewne granice, aż ktoś poczuje się urażony lub będą wyrażane kłamstwa. Osobiście nie pozwolę na upowszechnianie nieprawdy, insynuacji lub obelg pod adresem Stowarzyszenia KULTURA PLUS. Stowarzyszenie posiada osobowość prawną i z całą stanowczością będziemy dochodzili swoich roszczeń na drodze sądowej.
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

przejdźmy do meritum, obelg i złośliwości juz wystarczy !
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Post by kinga98 »

Panie Robercie czy można się dowiedzieć czegoś więcej o tym zespole Szkoła Rocka, dotychczas nie wiedziałam, że jest taki zespół w naszej miejscowości
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Stowarzyszenie obchodzi pierwszą rocznicą istnienia. Udało się przy wsparciu życzliwych osób oraz instytucji stworzyć UKS z sekcją piłkarską i tenisową. Jutro, w czwartek piłkarze DECATHLON UKS Żarki Letnisko z klas 4-6 jadą do Myszkowa na pierwszy w ich życiu sparing z UKS Myszków. Mecz zaczyna się o 16.oo na stadionie miejskim w Myszkowie. Zapraszam do kibicowania. Po meczu około 18.00 drużyna spotyka się w ZOSIEŃCE na poczęstunku. Przy okazji dziękuję właścicielowi pizzerii za wsparcie.
jasiek
Ekspert
Posts: 116
Joined: 16 Apr 2013, 22:50

Post by jasiek »

Jaki wynik?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Jasiek
Jakoś długo Ci nie odpowiadają. Albo bardzo zmęczeni po meczu albo po imprezce w Zosieńce.
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Chętnie odpowiem...
Wynik 8:0 dla gospodarzy. Nasi przegrali, ale humory dopisywały w pełni.

A tak na gorąco mimo wczesnej pory zaraz po popwrocie:

https://www.facebook.com/pages/Piotr-St ... n=timeline
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Wspaniałe Święto Sportu!!!

http://www.orlenmarathon.pl/node/434/
Jolcia
Posts: 3
Joined: 16 Sep 2013, 09:46

Post by Jolcia »

Pisał Pan w zeszłym roku o wielu planach, jak ten wyścig MTB dla mieszkańców.
Wiosna już chyba w pełni a nie słychać nic o tego typu imprezie?

Z tego co widzę to dla mieszkańców Towarzystwo Przyjaciół ŻL przygotowało maraton Nordic Walking.

Fajna sprawa (niepotrzebna żadna czołówka zawodników), liczy się dobra sportowa zabawa mieszkańców bez względu na wiek.

Może warto takie imprezy organizować Panie Robercie?
robert.zalega wrote:Życzyłbym sobie, aby taki porządek istniał przynajmniej na połowie działek w Żarkach. Na terenie posesji prowadzona jest w dalszym ciągu rozbiórka budynku. Czasem przyjdzie ktoś i zabiera sobie drewno na opał lub gruz za przysłowiowy koszyk grzybów.
Na terenie działki prowadzona będzie inwestycja i prace ziemne wykonywane są wg założonego planu. Mam na co wydawać swoje pieniądze i nie będę słuchał rad czułych estetów, tylko raczej budowlańców znających się na rzeczy, zważywszy na fakt, że prace ziemne nie są tanie.
Dziękuję, że ktoś zauważył nowo powstały UKS, to miłe.
Co do przyszłości...
Na wiosnę planowane jest zorganizowanie w Żarkach wyścigu kolarskiego MTB w centrum, więc widowiskowość będzie, formuła open i elita, a przede wszystkim wyścig dla dzieci z cennymi nagrodami. Proponuję zacząć treningi. Czynię starania, aby przyjechała polska czołówka nie tylko amatorów, ale i zawodników. Wszystko zależy od nagród.
Pracy wiele przy organizacji, więc kto chce pomóc, zapraszam.

Dziękuję
robert.zalega
Stały bywalec
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2010, 21:18

Post by robert.zalega »

Takie były plany, to prawda. I nadal są.
Przypominam, że 5 marca na korcie odbył się World Tennis Day. Mimo informacji w prasie lokalnej tłumów nie było, natomiast dzieci z naszej szkoły ponad 40.
Obecnie skupiliśmy się na szkoleniu dzieci w ramach UKS w sekcjach piłki nożnej i tenisa ziemnego. Myślę, że to przyniesie efekt po kilku latach a doraźnym sukcesem jest to, że nie spędzają czasu przed komputerem. Oprócz tego kort jest dostępny dla każdego bezpłatnie z wymalowanymi liniami i siatką. Inicjatorem, wykonawcą oraz płatnikiem było Stowarzyszenie.
Post Reply