na spacer z psem...

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
lemoni
Posts: 5
Joined: 05 May 2012, 09:36

na spacer z psem...

Post by lemoni »

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałabym poruszyć temat psów w Żarkach letnisku, a dokładniej spacerów z psem. Zauważyłam, że wiele osób wyprowadza swoje zwierzaki bez smyczy i oczywiście bez kagańca. Ja wierzę, że te pieski są "kochane i nigdy wcześniej nigdy nikogo nie ugryzły", ale moim zdaniem każdy pies na ulicy powinien miec kaganiec. Spotkanie takiego "owczarka na luzie" na leśnej drodze nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem, szczególnie jak się spaceruje z małym dzieckiem. Dlatego bardzo proszę wszystkich właścicieli psów o przemyślenie pewnych kwestii...
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Witam i popieram apel "lemoni", to nie jest tylko temat do przemyślenia , to jest obowiązek każdego właściciela i obowiązek prawny ....Wychodząc na spacer pies powinien mieć założony kaganiec i być prowadzone na smyczy . Tylko w miejscu oddalonym od zabudowań i z dala od wszelkiego rodzaju przejść dla pieszych ....można puścić psa by sobie pobiegał ....
POZDRAWIAM....
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Jeszcze większym problemem są wałęsające się "bezpańskie" psy w naszej miejscowości, które w przedziwny sposób znajdują właścicieli w momencie akcji wyłapywania.
Ewelineczka
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2008, 17:11

Post by Ewelineczka »

Slimak, a są u nas takie akcje wyłapywania psów, bo ja też uważam że jest to problem. Psy wałęsają sie po ulicach i nie wiadomo czy trzeba się ich bać czy można spokojnie przejść. Kiedyś dzwoniłam do Gminy ale z tym jest WIELKI problem, bo najlepiej to złapać takiego psa i trzeba ustalić jeżeli ma właściciela to trzeba się zwrócić do właściciela a jezeli jest bezpański to dopiero wtedy Gmina może się nim zająć. Paranoja jak dla mnie, bo to Gmina powinna się tym zająć a nie my mieszkańcy wyłapywać psy i ustalać. :lol:
Ola.
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2010, 11:42

Post by Ola. »

mecenas wrote:Witam i popieram apel "lemoni", to nie jest tylko temat do przemyślenia , to jest obowiązek każdego właściciela i obowiązek prawny ....Wychodząc na spacer pies powinien mieć założony kaganiec i być prowadzone na smyczy . Tylko w miejscu oddalonym od zabudowań i z dala od wszelkiego rodzaju przejść dla pieszych ....można puścić psa by sobie pobiegał ....
POZDRAWIAM....
a jaki to jest obowiązek prawny? gdzie jest na to ustawa?

nie ma. jedynie psów nie wolno spuszczać w lesie, ponieważ mogą zagrażać dzikim zwierzętom.

żadnych kagańców, żadnych smyczy. drodzy właściciele - możecie chodzić z pieskami jak i gdzie chcecie. :)
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

zawsze takiego "bezpańskiego" psa można w lesie odstrzelić...

a jeżeli ktoś chodzi z psem między zabudowaniami to pies ma być na smyczy i z kagańcem !!!

jak ktoś widzi że ludzie spacerują z wolno biegającymi psami to można zadzwonić na policję. trzeba zrobić z tym porządek!
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Olu to nieprawda, że można chodzić na spacer z wolno biegającym psem i są na to odpowiednie przepisy, w naszej gminie Regulamin utrzymania porządku i czystości, który zobowiązuje właścicieli psów do prowadzania ich na smyczy i dodatkowo w kagańcu jeżeli spacer ma miejsce wśród ludzi. U nas na pewno pewnym problemem są psy, które uciekają z niezamkniętych posesji i czasami przez czas jakiś biegają swobodnie po ulicach.
Post Reply