Milion złotych odszkodowania wypłaci Gmina za wypadek!

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 736
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Milion złotych odszkodowania wypłaci Gmina za wypadek!

Post by Byly »

O sukcesach chętnie radni piszą, a o tym odszkodowaniu dla poszkodowanego z powodu fatalnej drogi cisza? Prosimy o wyjaśnienia, kto nie dopilnował odpowiednich ubezpieczeń?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Były odpowiadam na wezwanie i wyjaśniam:
1. Wypadek miał miejsce przed laty,jeszcze za kadencji pana Szczerbaka
2. Droga była ubezpieczona i poszkodowanemu wypłacono odszkodowanie z ubezpieczenia.
3. Rodziny nie satysfakcjonowało ubezpieczenie i zażądała od gminy dodatkowej rekompensaty., wójt nie wyraził zgody, rodzina wynajęła warszawskich prawników i po latach zapadł ostateczny wyrok sądowy.
4. Radni poprzedniej kadencji nic o sprawie nie wiedzieli, bo pan Szczerbak nie miał zwyczaju zbyt szerokiego informowania rady.
5. Dla obecnych władz gminy znalezienie w uchwalonym już budżecie kwoty miliona złotych to duży problem, być może uda się rozłożyć płatność na raty.
Nie wiem czy w tej sytuacji ktoś ponosi winę.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Aby radny mógł się wypowiadać na jakikolwiek temat to musi mieć wiedzę w sprawie. Na dzień dzisiejszy to wiem tylko tyle co powiedział nam obecny Pan Wójt /w tajemnicy/, że musi podpisać porozumienie z pełnomocnikiem poszkodowanego i wypłacić odszkodowanie. Tak więc praktycznie nie wiem prawie nic i dlatego muszę zadbać o to aby u źródła
wyjaśnić sprawę opierając się na dokumentach.
Aby tak uczynić postram się w ramach komisji Rady zapoznać się ze sprawą i w najbliższym czasie poinformuję Państwa.
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Witam ....
Oczywiście jak zwykle p. Polak wyjaśniła tę kwestię po ...........swojemu !
Pozdrawiam......
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Ciekawe które inwestycje są zagrożone z tego powodu, aż boję się pomyśleć ?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Kwestii odszkodowania to jeszcze nie wyjaśniłam. Mam zamiar dopiero zapoznać się z dokumentami w tej sprawie. Proszę o cierpliwośc . Napewno zdam relację.
Pozdrawiam
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

Post Reply