Budowa chodnika Słoneczna - Dzierżno

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Budowa chodnika Słoneczna - Dzierżno

Post by zielony »

Rozpoczęła się budowa chodnika od końca ulicy Słonecznej do Dzierżna, nie znam nazw tamtych ulic. Nigdzie nie wyczytałem ani nie słyszałem, ze taka budowa jest w planie? Czyja to zasługa, nikt się nie chwali? Uważam to za bardzo dobry pomysł, idealne miejsce na spacery i bezpieczeństwo pieszych. No i drogi nam połatali smołą i kamykami :lol: może ta naprawa wytrzyma dłużej niż ubiegłoroczna 8)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Nikt się nie chwali bo ta inwestycja ma swoja długą historię. Od dawna o chodnik upominali si mieszkańcy tej części Żarek Letniska, a po wybudowaniu chodnika na Słonecznej oczywiste się stało, że musi być jego przedłużenie bo odcinek do ulicy Okrężnej jest bardzo niebezpieczny dla pieszych. Realizacje chodnika bardzo długo uniemożliwiał protest jednego z właścicieli przychodnikowej działki. Nastąpiło rozstrzygnięcie administracyjna i inwestycja stała się możliwa. Nota bene planowana była do realizacji w ubiegłym roku, ale zima przyszła zbyt szybko i jest "obsuw" czasowy. Chodnik jest budowany w dosyć trudnym miejscu i konieczny jest systematyczny nadzór inwestorski by nie było takich fuszerek jak na Słonecznej.Rozmawiałam już o tym z osobami w gminie odpowiedzialnymi za tę inwestycję.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mili Państwo
Ulica przy której robiony jest obecnie chodnik nazywa się Letniskowa.
Chodnik ten planowany był bardzo dawno ponieważ jest on tam bardzo potrzebny z uwagi na bezpieczeństwo chodzących tam ludzi i dzieci.
Wiadomo ,że jest to ulica przelotowa w kierunku Myszków i Żarki miasto,
w związku z tym jest tam bardzo nasilony ruch samochodów osobowych i ciężarowych i nierzadko tirów.
Tak więc cieszy mnie bardzo,że chodnik jest w realizacji.
Martwi mnie tylko fakt, że prace przebiegają z opóżnieniem gdyż z umowy
zawartej z wykonawcą wynika termin zakończenia prac to 31.05.2013.
Oby tylko pośpiech przy wykonaniu tego zadania nie wpłynął na jakość
wykonania.
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Obie panie napisały praktycznie to samo ,ale p.Polak" musi" więcej i lepiej .
Nie tylko tu , każdy post jest przez panią musi być"wyjaśniony :)
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

każdy post jest wyjaśniany *
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Pamiętam taką sytuację dawno temu w Nowej Wsi, gdzie jeden z mieszkańców nie pozwolił przestawić swojego płotu gdy utwardzano asfaltem główną ulicę. To chyba ta ulica przy której jest kościół. Całą ulicę utwardzono, a ten uparty właściciel pozostawił ten płot kilka metrów w nowej drodze :D Komicznie to wyglądało, jadąc ulicą a tutaj w drodze stoi ogrodzenie :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym upływa termin zakończenia budowy chodnika na ulicy
Letniskowej w Żarkach Letnisku.
Ciekawa jestem kiedy będzie faktyczne zakończenie tej budowy i kiedy jest trmin odbioru.
Mam nadzieję , że radni z Żarek L. zostaną powiadomieni o terminie odbioru by móc uczestniczyć w odbiorze.
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Byłam dzisiaj na trenie budowy chodnika przy ul.Letniskowej i co zastałam?
1.prace zaawansowane może w 30%
2.ani żywej duszy na placu budowy
3.widzę, że zmniejszona została szerokość jezdni na rzecz planowanego
chodnika.
Po powrocie do domu wykonałam telefon do Urzędu Gminy i przedstawiłam stan rzeczy na budowie.Przypomniałam również ,że dziś upływa termin zakończnia prac i poprosiłam o przyjazd inwestora i inspektora nadzoru na budowę ponieważ jest wiele nieprawidłowości.
W odpowiedzi usłyszałam, że przyjadą na miejsce budowy o terminie będę powiadomiona i że w dniu dzisiejszym podpiszą aneks do umowy i wyznaczą nowy termin zakończenia prac na dzień 30.06.2013 bez naliczenia kar umownych za nieterminowość.
O dalszych działaniach będę informować .
Pozdrawiam ZP
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Nie znam się na prawie budowlanym i nie wiem jak powinien przebiegać odbiór robót. Jeżeli oprócz inwestora, wykonawcy i inspektora nadzoru, mogliby uczestniczyć w podpisaniu protokołu odbioru robót nasi żareccy radni, byłoby wspaniale. Po odbiorze, nikt nikomu nie zarzucałby wykonania robót niezgodnie ze sztuka budowlaną, tak jak to miało miejsce w remizie strażackiej. Nie byłoby kłótni, byłoby pięknie :P Jeżeli prawo nakazuje inaczej, to proponuję P. Polak zajęcie się innymi sprawami :wink:
O inwestycjach, spotkaniach, planach na przyszłość ja dowiaduję się z Internetu, dlatego dziękuje P. Polak, P. Barbarze i innym o podawanie tych wszystkich informacji. Szkoda, że nasz sołtys, nie umie obsługiwać klawiatury :oops: trochę to obciach dla niego. Natomiast nasz Radny Krzysztof to leń, nie udziela się na forum. Jak zaczną zbliżać się wybory, to znów będzie miał bardzo dużo do powiedzenia, jak to było, przed ostatnimi wyborami. Można to sprawdzić w postach. Panie Klimek wyborcy to zapamiętają :evil:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zielony
Zapytałeś to odpowiadam, radni nie tylko mogą ale powinni uczestniczyć w odbiorach inwetycji i remontów . Komisja odbioru z udziałem czynnika społecznego /jakim jest nizależny radny/ zauważałaby wszystkie niedociągnięcia .
Informuję również, że w dniu jutrzejszym tj.05.06.2013 godz 8:00 odbędzie się spotkanie robocze na terenie budowy chodnika przy ul.Letniskowej z udziałem wykonawcy , inwestora i inspektora nadzoru
w celu omówienia wszelkich spraw i wątpliwości dotyczących tej inewstycji.Wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału.
Pozdrawiam
ZP
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Pani Polak to kobieta odważna i zna się na wszystkim, na pracach drogowych też. Ja jednak jestem człowiekiem starej daty i odbiór drogowych inwestycji pozostawiłbym fachowcom i od nich żądał rzetelnej pracy. Mnie tzw. czynnik społeczny w komisjach odbioru kojarzy się z niesławną INSPEKCJĄ ROBOTNICZO-CHŁOPSKĄ, w której "zdrowe spojrzenie klasy robotniczej" miało zastąpić fachowość. Pani Zdzisławo pisze pani, że w parku pod kostkę nie wsypano cementu, muszę zatem powiedzieć pani, że u mnie też pod kostkę nie dawano cementu bo to niezdrowe, trzeba tylko właściwie przygotować podłoże. Lata minęły, wszystko jest w porządku i nic kostki nie porasta. Ja tam wierzę fachowcom.[/i]
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie?
Nie jest dla mnie istotne jakie Ty masz skojarzenia.
Dla mnie jest ważne aby inwestycje i remonty odbierane były właściwie, tzn. wszystko ma być wykonane zgodnie z projektem i specyfikacją przetargową.
Piszesz, że jest Ci obojętne jaka jest podsypka pod chodnikiem w parku.
Dla mnie zaś jest ważne to co zawarte jest w projekcie.
W projekcie chodnika w parku jest napisane, że ma być ułożony na podsypce cementowo-piaskowej to tak ma być - bo wykonawcy płaci się nie tylko za piasek ale i za cement użyty do podsypki.
Jak płacimy wykonawcy za ułożenie 1180 m2 kostki w parku to tyle ma być ułożone a tak nie jest/możesz przemierzyć/.
Jak z projektu wynika ,że należy nawieść humusu na 2908m2 i obsiać ten obszar trawą to tak ma być bo wykonawca wziął za to zapłatę.
Czy trzeba być wielkim budowlańcem żeby zauważać takie sprawy.
Jak uważasz czy takie rzeczy należy ukrywać /równać teren i siać w ten ugor trawę oczywiście angażując dodatkowe siły i środki/
czy też uważasz tak jak ja , że takie sprawy należy napiętnować i wymagać od wykonawców dobrej roboty?
Z jednym Twoim stwierdzeniem się zgadzam, żeby zaufać fachowcom.
Tak być powinno . Od dopilnowania właściwego wykonawstwa robót jest
Inwestor /czyli przedstawiciel Urzędu Gminy/ i Inspektor Nadzoru którego
Gmina wybiera , zobowiązuje umową do fachowego nadzorowania inwestycji i któremu za to płaci.
Życie i praktyka pokazują nam ,że nie zawsze osoby te wywiązują się z tych obowiązków.
Dlatego uważam ,że moim obowiązkiem jest przyglądanie się tym zjawiskom.
Np. dzisiaj od godz. 8:00 rano np.uczestniczyłam w spotkaniu z Inspektorem nadzoru, Inwestorem i Wykonawcą na terenie budowy
chodnika przy ulicy Letniskowej gdzie została zbadana /punktowo/ podbudowa chodnika, zjazdy z ulicy i odprowadzenie wody.

Pozdrawiam ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

INSPEKCJA ROBOTNICZO-CHŁOPSKA, dobre hehehe, pamiętam to trochę. Pamiętam pisane życiorysy: "urodziłem się w rodzinie robotniczo chłopskiej" Tak napisany życiorys był przepustką do szkół, pracy i wielu instytucji. Dobrze mecenasie że mi przypomniałeś o tym, będę miał wesoły wieczór, a właściwie noc :lol:
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Jakie to szczęście, że Opatrzność obdarzyła Żarki Letnisko panią Zdzisławą Polak.
pejo45
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 25 Jan 2008, 18:36

Post by pejo45 »

Witam serdecznie !Mecenasie i Były możecie ironizować,ale w tym temacie Pani Polak ma rację.Trzeba sprawdzać i nadzorować jakość wykonywanych inwestycji.Mają one służyć nie przez rok tylko przez lata i jak one będą wykonane to równiez zależy od dopilnowania przez władze gminy.Nie powinno być tak,że pieniądze zostaną wypłacone a za jakś czas trzeba robić remonty,poprawki itp.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

...tylko ze Pani Polak robi hałas z którego nic nie wynika. Ile to się już naczytaliśmy nt. jej interwencji u Wójta i na radzie gminy i co? I jajco.

Mi jako wyborcy nie chodzi o to żeby mieć radnego, który bryluje w mediach (np. na tym forum) i pisze petycje, ale raczej takiego co dostarcza rozwiązania.
Zawsze można powiedzieć że się napisało petycje i reszta to sprawa wójta, albo, że radni jej nie lubią i robią "na złość" - ale chodzi o to na takim stanowisku żeby się umieć dogadać i osiągnąć cel.

Jak w tym przysłowiu o krowie co dużo ryczy, a mało mleka daje :-)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Drodzy Państwo
Czytając te Państwa uwagi stwierdzam , że zamiast dyskutować o inwestycjach i remontach o potrzebach Żarek Letniska to dyskusja kierowana jest na zastępczy temat jakim jast ocena mnie.
Lee proponuje mi ,żeby sie "dogadać"? Jest to niemożliwe bo ja, jak Państwo wiecie jestem przeciwna wszelkim "układom". Pewne jest,
że jak bym się "dogadała" to byłoby mi osobiście lepiej ale byłabym zależna od kogoś lub czegoś. Ale ja tego nie mogę i nie chcę zrobić bez względu na konsekwencje jakie już ponoszę. Nie mogę przecież zdradzić Was moich wyborców tylko po to aby było mi lepiej i żebym była lubiana w radzie czy w urzędzie.
W swojej pracy radnej podpowiadam dobre rozwiązania wielu spraw ale nie wszystkie są brane pod uwagę. Natomiast to co mi się nie podoba to krytykuję na komisjach, sesjach . Zaś niezależna prasa pisze to co słyszy i widzi. Na żadnym " brylowaniu" mi nie zależy.
Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że moje działania nic nie dają.
Otóż jesteś w błędzie , moje działania są skuteczne i doprowadzają do zamierzonego celu.Władzy na ręce należy patrzyć a błędy rozliczać.
Jedyne co mogę sobie zarzucić to jedynie to, że nie złożyłam do tej pory wniosku o kontrolę do nadrzędnych jednostek kontrolnych.
Być może rozważę taką ewentualność i wtedy będę bardziej skuteczna
/bo przecież o to Ci chodzi/.
Za rządzenie gminą odpowiada nie tylko wójt ale przede wszystkim rada gminy i jako radna czuję się współodpowiedzialna.
Bowiem rada pełni funkcję uchwałodawczą/stanowi prawne ramy/, a wójt pełni funkcję wykonaczą . Rada poprzez swoje komisje pełni również rolę kontrolną w stosunku do dzialań wójta . Każdy więc powinien robić swoje
do czego się zobowiązał a wyborcy to ocenią.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam pewne sprawy co pozwoli Ci Lee lepiej mnie zrozumieć.
Pozdrawiam ZP
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

Zarki letnisko ul Letniskowa

Post by izabela »

pani polakowa ma racje ze nie przytakuje wszystkiemu ale wy panstwo chcielibyscie ugodowej radnej.co do chodnika to powinien byc zrobiony do konca ulicy letniskowej areszte do Nowej Wsi powinien zrobic Myszkow ale to powinien zalatwiac Urzad
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

A ja żądam żeby chodnik wybudować też do Zarek, zamiast jeździć na targowisko samochodem jeździłbym sobie bezpiecznie rowerkiem. Ten chodnik powinna wybudować gmina Żarki i to też powinien załatwić urząd.
memento
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

chodnik

Post by izabela »

wspaniale ze komus jest potrzebny jeszcze jeden chodnik popieram bo jesli mamy miec mjejscowosc wypoczynkowa to niech sie wjecej ludzi zacznie domagac swoich praw Najlepiej napisac oismo do URZEDU bo to jest dla nich Problem nie möga byle obiecanka zbyc .Ten wojt jest rozsadny i chce zeby ta Gmina WYGLADALA
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Oj izabelo, roszczeniowiec z ciebie aż strach, ja z tym chodnikiem do Żarek to żartowałem bo jaki sens ma budowanie chodników tam gdzie nie chodzą ludzie, a tak jest z odcinkiem, o którym ty pisałaś. Najlepiej żąfdać wszystkiego od gminy czy państwa i utyskiwać, że źle działają.
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Igor
No zobacz jak Izabela napisała, że "wójt rozsądny" to Ty piszesz,.że.. "żartowałaś" krytykując Izabelę. Jak można w ten sposób?
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

Ja wiem, że wójt to rozsądny człowiek i na pewno nie zbuduje chodnika do Myszkowa bo tamtędy nikt nie chodzi tylko jeździ i to samochodem. Śmieszy mnie izabela, która, uważa, że jak się napisze pismo do gminy to wszystko się załatwi, akby żyła na księżycu i nie widziała pilniejszych potrzeb w Żarkach niż chodnik do Myszkowa. Pogratulować realizmu.
memento
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

budowa chodnika SLOneczna DZierzvo

Post by izabela »

szkoda ze tak malo wiary w pisma do gminy sprawdzilam dziala oco pisze to jest zalatwione chocby po latach ALE .natomiast LETNISKOWA to nieten krotki kawalek pisalam ozrobienie calej Panie IGORKU przespaceruj sie izobaczysz ze tam chodza ludzie ito wcale nie tak malo
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

budowa chodnika SLOneczna DZierzvo

Post by izabela »

szkoda ze tak malo wiary w pisma do gminy sprawdzilam dziala oco pisze to jest zalatwione chocby po latach ALE .natomiast LETNISKOWA to nieten krotki kawalek pisalam ozrobienie calej Panie IGORKU przespaceruj sie izobaczysz ze tam chodza ludzie ito wcale nie tak malo.a prace wtej gminie Ida tak jak moje pisanie :P
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Chciałem się dowiedzieć, czy ten chodnik już został oddany do użytku i czy w odbiorze brali udział nasi przedstawiciele ? (radni, sołtys)
izabela
Bywalec
Posts: 21
Joined: 31 Aug 2011, 19:37

chodnik

Post by izabela »

czy ta letniskowa jest taka krotka gdzie dalsza czesc tej ulicy czy to juz inna nazwa amoze Myszkow
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Zielony
Dzisiaj był odbiór chodnika na ulicy Letniskowej od godz.9:00.
W odbiorze udział brali:
P. Przystalski przedst.Inwestora czyli Gminy Poraj,
Wykonawca, Inspektor Nadzoru, Radne: Barbara T. i ja Zdzisława P.
Sołtysa nie było.
Chodnik jest oddany do użytku. Mają być jeszcze oznakowane i namalowane /pasy/przejścia dla pieszych i w niektórych wskazanych miejscach wykonawca ma poprawić pobocze.
Izabelo
Spokojnie pożyjemy może uda się wykonać chodnik na dalszej części tej
ulicy Letniskowej. Ten odcinek w lesie był bardzo pilny i newralgiczny i został wreszcie zrobiony.
W przyszłości będę zabiegać o wykonanie tego odcinka o którym piszesz.
Trochę cierpliwości.
Pozdrawiam ZP
Post Reply