służba zdrowia

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

służba zdrowia

Post by matek_08 »

jak wygląda w Żarkach Letnisko temat wizyty u lakarza?

przyjmuje tutaj jakiś lekarz czy trzeba udać się do innej miejscowości na wizytę?

najbardziej interesuje mnie pediatra... gdzie tu jakiś dobry specjalista?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Matek 08
Uprzejmie informuję, że w przychodni Medikor w Żarkach Letnisku
przyjmuje codziennie dobry pediatra Pani Doktor Rzetelska.
Rano należy się tylko zarejestrować telefonicznie nr 34/3146381
pozdrawiam
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Trochę dziwne pytanie... Matek_08 dołączył do forum w kwietniu 2012 i nie zorientował się jeszcze co w Żarkach Letnisku jest a czego nie ma?
Ale może nie musiał korzystać z pomocy lekarzy...
Jak pisze p. Zdzisława jest ośrodek, a nim lekarze, m.in. pediatra (bardzo dobry) - dr Rzetelska. Pediatrą (bardzo dobrym) jest p. dr Pilarska. Mieszka - co chyba nie jest tajemnicą -na Nadrzecznej. I chyba przyjmuje jakby była konieczność prywatnie. Na Cichej (poprawcie mnie jeśli się mylę) mieszka dr Dewor. To przecież ordynator oddziału dziecięcego w szpitalu w Myszkowie - więc o kwalifikacjach chyba pisać nie muszę. Ale nie wiem czy przyjmuje prywatnie. W razie nagłej potrzeby myślę jednak, że pomocy nie odmówi. A w tygodniu do Ośrodka :-)
A dla tych którzy nie wiedzą: W ŻL mamy chyba z 10 sklepów w tym jeden z samoobsługą i możliwością płacenia kartą, budki z warzywami (w sezonie), bank + bankomat, 2 apteki, 2 kioski, budkę z lodami, lodziarnię, bar, hotel, prywatny szpital chirurgii plastycznej, szkołę podstawową, przedszkole (na razie w szkole, ale nowe się buduje i będzie oddane w 2014), gimnazjum, piękny kompleks Orlik, rampę dla deskorolkowców, kościół, park z altaną, amfiteatr, pizzerię, bary piwne, OSP, ośrodek tresury psów, basen na rzecze Czarce, prywatne obserwatorium astronomiczne, prężnie działające organizacje, sekcje sportowe, 3 radnych w gminie... - kurczę, sam nie wiedziałem że tyle mamy :-) Może coś pominąłem? Z góry przepraszam Chyba nieźle jak na bądź co bądź wieś :-)
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Dzięki baczny- obserwatorze, wystarczy spojrzeć pozytywnie i jest się czym pochwalić, dodam jeszcze, że mamy lekarzy prywatnych kilku specjalnośći, stomatologów, zakład protetyki ,lekarza weterynarii, remontuje się lokal na prawdziwą restaurację i z zupełnie już innej działki -własne czasopismo i bibliotekę publiczną. A jak dobre bogi pomogą, za rok otworzymy Klub Środowiskowy. Pozdrawiam pozytywnie myślących.
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Barbaro
A jakich to "bogów" masz namyśli, jeżeli wolno zapytać?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu w swojej wypowiedzi użyłam tylko takiego trochę literackiego określenia, które oznacza po prostu OKOLICZNOŚCI sprzyjające bądź nie. a trzeba wielu sprzyjających okoliczności i dobrej woli wielu ludzi by z tego zaniedbanego budynku stworzyć pomieszczenie klubowe.
baczny_obserwator
Stały bywalec
Posts: 64
Joined: 04 Dec 2009, 15:30

Post by baczny_obserwator »

Okazuje się, że wiele rzeczy jeszcze nie wymieniłem za co przepraszam... Dopiero jak człowiek pospaceruje po ŻL to mu się to przypomni, tamto wpadnie w oczy...
To mamy jeszcze "własną" gazetkę, bibliotekę, świetlicę środowiskową z "wioską internetową", dwie kwiaciarnie, dwa zakłady fryzjerskie, dwa place zabaw (jeden przy szkole drugi w centrum), prężnie działający klub emerytów z ich własnym klubem, punkt pocztowy, stacje kolejową (albo inaczej mówiąc, miejsce gdzie zatrzymują się pociągi, bo stacja to może za dużo powiedziane) szkółkę roślin ozdobnych, skład budowlany, kilku mechaników samochodowych, miejsce gdzie oponki można wymienić, doradców podatkowych, architektów, artystów wszelkiej maści, aktorów, dziennikarzy, hobbystów, hodowców etc. Oczywiście do tego masę różnych imprez, szczególnie kiedy ciepło.
I generalnie wspaniali ludzie :-)
Żarki Letnisko to naprawdę moje miejsce na ziemi, nawet biorąc pod uwagę to, że prócz tego co mamy są rzeczy, których nam (mam nadzieję,że tylko na razie) brakuje (np. kanalizacji). Dlatego nigdzie stąd (ani z Polski) nie mam zamiaru wyjechać. Zostaję na zawsze :-)
lemoni
Posts: 5
Joined: 05 May 2012, 09:36

Post by lemoni »

Od któej godziny przyjmuje jutro pediatra?
Post Reply