bezpańskie psy

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
bryza
Gość
Posts: 13
Joined: 29 Apr 2009, 11:06

bezpańskie psy

Post by bryza »

czy w Zarkach Letnisko psy nie mają właścicieli?? bezpanskie psy są plagą naszych ulic, szwędają, obszczekują ludzi, co będzie jak pogryzą i trzeba szukać włąsciciela psa czy szczepiony pies bo w innym przypadku seria bolesnych zastrzyków dla osoby pogryzionej, czemu psy nie są zamykane ?? przeciez kazdy mieszka w domu, ma ogrodzenie strzeże go jak fortecy a moze wszyscy pootwieramy bramy furtki i niech kazdy chodzi po podwórku , niech psy bezpanskie obsikują nasze drzwi , niech gryzą kazdego byle nie MNIE
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

To problem znany nie od dziś. Już sam nie wiem czy da się coś z tym zrobić.
Byly
VIP
Posts: 734
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Trzeba dzwonić do Gminy i powiadomić, gdzie takie psy się znajdują. Ja kiedyś zadzwoniłem (2 - 3 lata temu), przyjechał gość samochodem, złapał psa, zabrał i po problemie. Szkoda, że Gmina nie starała się ustalić właściciela psa i jego obciążyć kosztami.
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Biegające po Żarkach psy rzeczywiście bywają problemem, ale też dużo jest histerii mieszkańców bo w większości są one niegroźne.Są jednak posesje, których bramy są wiecznie otwarte, a psy wałęsają się po ulicy i często atakują chociaż nie zawsze groźnie.Tak jest np. na ulicy Lipowej, gdzie z dwóch posesji psy biegają ciągle po ulicy i np. przejazd rowerem odbywa się zawsze w towarzystwie atakujących psów. Ostatnio dałam sobie słowo, że zanotuję numery tych posesji i zgłoszę na policję, bo ukarani powinni być nieodpowiedzialni właściciele, a nie psy. Odławianie psów przez gminę jest po pierwsze bardzo drogie, po drugie psy te powiększają ilośc bezdomnych psów w schroniskach, a durny właściciel weźmie sobie innego pieska.
Ewelineczka
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2008, 17:11

Post by Ewelineczka »

Ja kiedyś próbowałam interweniować w Gminie, miał pokazać się sołtys i tym się zająć, bo koło mojej posesji biegało ok. 8 psów a jeżeli są to psy bezpańskie to powinna zająć się tym Gmina a jeżeli mają właściciela to właściciel. Tylko jak to ustalić. Oczywiście sołtys się nie pojawił bo mamy go chyba tylko na papierze.
Byly
VIP
Posts: 734
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Jeżeli dobrze rozpoznałem, to sołtysa widziałem na własne oczy wczoraj jak roznosił decyzje na podatek gruntowy. Czyli sołtys istnieje :lol: Mogę się mylić, może to nie był sołtys, bo ja tylko raz na zdjęciu w gazecie widziałem naszego sołtysa, z okazji jakiś odznaczeń :roll: Odznaczony pewnie za zasługi 8)
Ewelineczka
Mieszkaniec
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2008, 17:11

Post by Ewelineczka »

Zasług to on ma wiele!! :)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Do bezpańskich psów sie strzela. Na ulicy skrajnej były dwa. Już ich nie ma. Żadne telefony nie pomogą , próbowałem więc z racji że nie dam się pogryźć przez nieznanego pochodzenia zwierzęta , sprawy wziąłem w swoje ręce. Nie ma co sie rozczulać , ugryzienie przez chore zwierze może mieć przykre konsekwencje.
Byly
VIP
Posts: 734
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

No to teraz Bruner, będziesz miał tutaj na forum :lol:
Znajomy który mieszka w USA opowiadał mi, że tam złapany bezpański pies, jest usypiany po 7 dniach, jeżeli nie zgłosi się właściciel. U nas sie wszyscy użalają, że schroniska są przepełnione i nie ma pieniędzy na utrzymanie. Gdyby zastosowali taką metodę, pieniędzy w schroniskach by nie brakowało, a może pieniądze ze schronisk dla psów przeznaczyć dla schronisk dla bezdomnych ludzi?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

No cóż każdy kto nie potrafi upilnować swojego czworonożnego pupila bądź celowo wypuszcza go poza ogrodzenie musi liczyć się z tym, że jego "przyjaciel" nie wróci do domu, a powody tego mogą być różne.
Halinka007
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 24 Feb 2010, 15:02

Post by Halinka007 »

Byłemu chciałabym zwrócić uwagę, że ludzie są bezdomni z własnej winy, a zwierzęta z powodu LUDZKIEJ głupoty i braku odpowiedzialności.Odpowiedzialny właściciel kastruje swego psa czy kota, a "litościwy"dopuszcza do niepotrzebnego rozrodu, a potem takie Brunery mają cel do strzelania. Brednią jest twierdzenie, że gdzieś w schroniska usypia się psy, u nas stosowano to jeszcze w schroniskach kilkanaście lat temu, teraz na szczęście już nie.Na świecie od dawna opanowano problem bezdomności zwierząt właśnie stosując powszechną sterelizację psów i kotów nie przeznaczonych do hodowli.
Post Reply