To nie przecinka lasu to wyrab!, dlaczego?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
ewarest
Posts: 2
Joined: 02 Oct 2012, 17:15

To nie przecinka lasu to wyrab!, dlaczego?

Post by ewarest »

Od kilku tygodni za torami ma miejsce wyrąb lasu. Codziennie chodzę z psem na spacer i to co widzę jest szokujące , jest wyrąb nie przecinka i wycinka lasu, całe puste polany aż do Masłońskich. Czy ktoś może nam powiedzieć co się dzieje , dlaczego tak masowo są wycinane u nas sosny, a na to miejsce sadzone brzozy.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Post by krotosz »

Z tego co mnie jest wiadomo, jest to teren lasów państwowych, którym gospodaruje nadleśnictwo. Z tego co czytałem wiem, że w lasach przełamywane są monokultury drzewne jako wyjaławiające gleby i na ogół nie sadzi się jednego gatunku drzew tylko różnorodne. Być może jest to kolejna taka akcja bo nadleśnictwo ciągle prowadzi w różnych miejscach wycinki i nasadzenia nowych drzew.
ewarest
Posts: 2
Joined: 02 Oct 2012, 17:15

Czy to znaczy ze wszystkie sosny mają być wyciete?!

Post by ewarest »

Czy to znaczy że wszystkie sosny trzeba wyciąć, bo tak wygląda ten wyrąb lasu, wszystkim mieszkancom proponuje spacer po lesie od ul. Nadrzecznej aż do Maslonskich. Wiele sosen ma czerwone oznaczenia do wyciecia, czyli to jeszcze nie koniec tej dewastacji lasu!. Las sosnowy rosnie wiele lat, jak teraz zostanie wyciety to nie bedziemy mieli tego cennego mikroklimatu o co tak naprawde w tej dewastacji lasu chodzi?!
bartek
Mieszkaniec
Posts: 40
Joined: 11 Nov 2010, 16:19

Post by bartek »

Wyrąbią stare posadzą nowe no i co, ktoś w Żarkach ma zajuma na punkcie drzew.
aneta
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2009, 18:12

Post by aneta »

bartek wrote:Wyrąbią stare posadzą nowe no i co, ktoś w Żarkach ma zajuma na punkcie drzew.
:( Czytajac to co napisales "bartku"mam wrazenie ze jestes bardzo mlody i myslisz jak dziecko ....wytna stare posadza nowe .... jestem mieszkanka zarek od bardzo dawna i jak wiadomo zarki mialy mikroklimat ktory byl waznym atutem malo miejscowosci moglo pochwalic sie takim klimatem ,i jak sadzisz jezeli wytnie sie tak duza ilosc drzew co nam pozostanie .Nie rozumie jak mozna napisac ze ktos ma zajuma na punkcie drzew ,moze wolisz aby wszedzie bylo kartoflisko jezeli tak to mam propozycje wyjedz na prawdziwa wies gdzie sa tylko pola malo jest drzew ,lub jak wolisz do miasta tam sa bloki i drzew tez jest malo ,zastanow sie dlaczego zarki sa zarkami
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Krotosz i Bartek
Ty zawsze wiesz wszystko najlepiej. Jesteś ekspertem w każdej dziedzinie. Wyjedż najlepiej skąd brzybyłeś i nie uzdrawiaj Żarek Letniska według swoich głupich koncepcji.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Widzu STARAJMY SIĘ RÓŻNIĆ ŁADNIE. To chyba oczywiste, że w jakiejś sprawie ludzie mają różne zdania, inne niż twoje, nie WYGANIAJ ich za to z Żarek Letniska. Cenzura społeczna jest znacznie groźniejsza od tej oficjalnej bo ogranicz swobodę nawet prywatnych wypowiedzi. Na szczęście czasy JEDYNIE SŁUSZNYCH POGLĄDÓW mamy już poza sobą i każdy ma prawo do swego zdania i własnej koncepcji życia w Żarkach Letnisku.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Pani Barbaro
Pani jak widać zawsze podziela pogląd Bartka i Krotosza/macie coś wpólnego ze sobą?
Wg was to najlepiej wyciąć drzewa w naszej miejscowości. Kto się zaś z tym nie zgadza to należy go wyśmiewać i krytykować. Czy tak należy robić?
Post Reply