Czysty Las, Czyste Letnisko-projekt III-2012

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Matek 08
W tej sprawie należy kontaktować się z Ochroną Środowiska Urzędu Gminy Poraj z Panią A. Łagodzinską telefon 34/3668583 pokój nr 108.
Pozdrawiam.
Z. Polak
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Ja też postaram się zainterweniować- skuteczniej. Obiecuję-w poniedziałek i dam znać na forum.
Pozdrawiam wszystkich:)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAJKA

30 SIERPNIA w godz. 8.30 do 12.30 można zwozić opony do GREEN-POINTÓW.

GREEN POINT NR 1: róg ul. Nadrzecznej i ul. Prostej
GREEN POINT NR 2: plac targowy w Centrum
GREEN POINT NR 3: ul. Cicha - teren przed szkołą
GREEN POINT NR 4: Dzierżno, ul. Wesoła (obok budynku starego sklepu)

Po godz. 12.30 samochód zabierze opony. Nie zostawiamy opon po 12.30.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Dziękujemy Pani Redaktor Natalii Pikule za pamięć o nas:
http://myszkow.twojemiasto.info/wiadomosci,10977.html
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Matek_08,
Rozmawiałam z P. Anną Łagodzińską z UG w Poraju w tej sprawie. Wystosowała mail do REMONDISu, bo jak widać, jej wcześniejsza interwencja telefoniczna nie przyniosła skutku. Obiecała mi, że tego dopilnuje. Ja natomiast przypomnę jej telefonicznie o problemie na tydzień przed kolejną akcją zwozu workow z eko-śmieciami. Poczekajmy zatem do kolejnej zbiorki. Ta niebawem. Worki z posegregowanymi odpadami wystawiamy przed 7.00 już 10 września.
Pozdrawiam Cię serdecznie i segreguj odpady:) nie zniechęcaj się:)
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

segreguję ;) tylko żebym z czasem nie utonął w tej kupie posegregowanych śmieci ;)

dziękuję raz jeszcze za interwencję :)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAM JESZCZE RAZ, ŻE JUŻ ZA DWA DNI ...

30 SIERPNIA w godz. 8.30 do 12.30 można zwozić opony do GREEN-POINTÓW.
GREEN POINT NR 1: róg ul. Nadrzecznej i ul. Prostej
GREEN POINT NR 2: plac targowy w Centrum
GREEN POINT NR 3: ul. Cicha - teren przed szkołą
GREEN POINT NR 4: Dzierżno, ul. Wesoła (obok budynku starego sklepu)

Po godz. 12.30 samochód zabierze opony. Nie zostawiamy opon po 12.30.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAJKA
W najbliższy poniedziałek (10.09.2012) odbędzie się kolejna zbiórka segregowanych odpadów sprzed posesji.
Ulice objęte trasą zbiórki:
ZIELONA, ŚWIERKOWA, OGRODOWA, RACZYŃSKIEJ, GRUNWALDZKA, DŁUGA, SPORTOWA, JASNA, PORAJSKA, SŁONECZNA, NADRZECZNA, LIPOWA, AKACJOWA, PODLEŚNA, OKRĘŻA, PCK, NAŁĘCZOWSKA, WIEJSKA, SZKOLNA, KĄPIELOWA, LETNISKOWA, ŻURAWIA, WESOŁA, ROLNA, KRÓTKA, SĄSIEDZKA, PROSTA, BRZOZOWA, ŁĄCZNA, LEŚNA, GRZYBOWA, CICHA, JODŁOWA, KOPERNIKA, SPOKOJNA, GÓRNA, BAGIENNA, WIDNA, STAFFA i nowododana DOLNA.
Mieszkańcy pozostałych ulic proszeni są o wystawianie worków na ulice z wykazu.
Worki wystawiamy przed godz. 7.00.

Informuję przy okazji, że posiadam worki na segregowane odpady. Zapraszam tych, którzy są w potrzebie:)
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

a gdzie można od Pani te worki odebrać?
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Matek_08,
Pierwszy temat: odnośnie przypomnienia Remondisowi (firma, która odbiera nam segregowane odpady) o ul. Grzybowej, która nie kończy się na skzyżowaniu z ul. Sąsiedzką i workach zostawionych przez nich podczas ostatnich dwóch zbiórek koło Twojego domu. Informuję, że dziś rankiem przypomniałam telefonicznie Pani A. Łagodzińskiej z UG w Poraju o problemie. Obiecała, że natychmiast po skończeniu rozmowy ze mną przypomni po raz kolejny telefonicznie o workach z ul. Grzybowej. Wcześniej, zaraz po poprzedniej akcji, pisała mail w tej sprawie.

Bądżmy tylko dobrej nadziei, że w poniedziałek worki sprzed Pana/Pani posesji znikną:)

2. Adres, gdzie można odebrać worki podaję w prywatnej wiadomości.


Pozdrawiam:)
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

dziękuję
na pewno skorzystam i podjadę po worki.

A czy wie ktoś może gdzie można wywieźć kawałki styropianu? Przyjmują gdzieś taki "surowiec"? Po budowie zostało mi pełno odpadków styropianu.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Matek_08,
pytam, czy Twoje worki z segregowanymi odpadami dziś zostały odebrane? W piątek otrzymałam mail zapewniający z UG, w którym Kierownik Remondisu gwarantował przejazd przez całą ul. Grzybową.

A co do styropianu... Nie wiem, szczerze pisząc, ale sprawdzę to i dam znać na forum.
Jedno jest pewne: nie ma w naszej gminie bezpłatnej akcji odbioru odpadów budowalnych, a każdy z budujących, czy remontujących dom, powinien wynająć kontener i tam składać wszystkie pozostałe po budowie odpady.
Wbrew pozorom, wynajem kontenera na odpady budowlane i jego wywóz jest bardzo tani, biorąc pod uwagę koszty materiałów i całej budowy, czy też remontu, a to rozwiązuje problem wszystkich pobudowlanych i poremontowych śmieci.
matek_08
Mieszkaniec
Posts: 47
Joined: 24 Apr 2012, 09:28

Post by matek_08 »

wszystkie odpady z budowy segregowałem i już prawie wszystkich się pozbyłem, zostały mi tylko 3 wielkie worki ze styropianem...

jeżeli nikt nie odbiera takich odpadów to gdzie mógłbym to wywieźć?
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAJKA

27 WRZEŚNIA W GODZ. 8.30 DO 12.30 można składać tekstylia w oznaczonych Green-Pointach. Po 12.30 samochód zbierze wszystkie odpady tekstylne.

GREEN POINT NR 1: róg ul. Nadrzecznej i ul. Prostej
GREEN POINT NR 2: plac targowy w Centrum
GREEN POINT NR 3: ul. Cicha - teren przed szkołą
GREEN POINT NR 4: Dzierżno, ul. Wesoła (stary sklep)

To ostatnia, bezpłatna akcja odbioru odpadów przez gminę w tym roku.
Skorzystajmy więc, bo przecież dzięki wpisom na forum w ubiegłym roku jest akcja odbioru odpadów tekstylnych.
Zachowajmy porządek i nie przynośmy odpadów w innych godzinach. Po 12.30 nie odbierze ich już nikt.

Na kolejne akcje (wielkogabaryty, RTV+AGD, opony i tekstylia) musimy poczekać do przyszłego roku.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Dziękujemy Panu Redaktorowi Robertowi Bączyńskiemu za pamięć o nas :lol:
Zapraszam do przeczytania artykułu pt."Żegnaj akcjo na rok" z ostatniego numeru Gazety Myszkowskiej:
http://www.gazetamyszkowska.pl/articles/3749
Pozdrawiam
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Informacja dla EKO-UCZNIÓW:)
Można zaliczyć kolejną aktywność (1 punkcik za 1 afisz). Od dzisiaj jest potrzeba zdejmowania afiszy Czystego Lasu, Czystego Letniska III projekt 2012 z drzew, słupów, ogrodzeń i z każdego miejsca, gdzie tylko są przymocowane.
Co należy zrobić?
Zdjąć wraz z taśmami (koniecznie) afisz(e) i dostarczyć do mnie 13 października o godz. 11.00. Każdy zdjęty afisz wraz z taśmami (aby drzewa, słupy, ogrodzenia pozostawić czyste) to 1 punkcik do konkursu. Można zdobyć wiele punktów:):):)
Zapraszam EKO-UCZNIÓW do spaceru na rowerku lub pieszo po całej miejscowości i czekam na Was z afiszami 13 października o godz. 11.00 Do zobaczenia:):):)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAJKA

Oto kolejna przypominajka dla mieszkańców naszej miejscowości:)

Kolejna akcja odbioru segregowanych odpadów przypada na 11 października (czwartek).

Poza nią będą jeszcze dwie: 12 listopada i 10 grudnia 2012.

Ulice objęte trasą zwozu:
ZIELONA, ŚWIERKOWA, OGRODOWA, RACZYŃSKIEJ, GRUNWALDZKA, DŁUGA, SPORTOWA, JASNA, PORAJSKA, SŁONECZNA, NADRZECZNA, LIPOWA, AKACJOWA, PODLEŚNA, OKRĘŻA, PCK, NAŁĘCZOWSKA, WIEJSKA, SZKOLNA, KĄPIELOWA, LETNISKOWA, ŻURAWIA, WESOŁA, ROLNA, KRÓTKA, SĄSIEDZKA, PROSTA, BRZOZOWA, ŁĄCZNA, LEŚNA, GRZYBOWA, CICHA, JODŁOWA, KOPERNIKA, SPOKOJNA, GÓRNA, BAGIENNA, WIDNA, STAFFA i nowododana DOLNA.
Mieszkańcy pozostałych ulic proszeni są o wystawianie worków na ulice z wykazu.

Tym z mieszkańców, którym brakuje worków do segregacji - zapraszam, gdyz posiadam zapas. Proszę tylko o informację na forum. Swój adres i numer telefonu podam w prywatnej wiadomości tym, którzy mnie nie znają.
Pozdrawiam:)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Właśnie kończymy III projekt Czystego Lasu, Czystego Letniska...
Cztery banery zdjęte :wink:
Cztery tablice GREEN-POINT zdjęte :wink:
Dziękujemy sołtysowi i naszym strażakom, którzy w ubiegłym tygodniu zajęli się tymi zadaniami. Podczas zimy banery będą przygotowane do ostatniego już projektu IV i zawisną ostatni raz na wiosnę.

Zdjęte też zostały afisze CLCL-III projekt. To zadanie wykonały 2 Eko-Uczennice, zyskując po 22 punkty! Gratuluję.

Podsumowanie III projektu-2012 i powołanie IV projektu-2012 planuję na grudzień 2012 w restauracji Hotelu Kinga. Dam znać na tym forum za jakiś czas.
Co będziemy robić w 2013 r. zależy od nas. Myślmy zatem już teraz i plan działania spiszemy podczas grudniowego spotkania. Zapraszam też do wpisów na tym forum.
Pozdrawiam uczestników i gości tego forum :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Sznowna Wiolu.
Ja myślę tak, że skoro ustawa śmieciowa zostanie wprowadzona w życie w naszej gminie w przyszłym roku to zostanie opanowany problem śmieci.
Dlatego uważam , że w przyszłym roku możemy się zająć sprawą czystości rzeki Czarki i naszego basenu.Gminna Ochrona Srodowiska w Poraju nie radzi sobie w tym temacie dlatego musimy im pomóc.
Co Ty na to ?
Serdecznie pozdrawiam .
Z.Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szanowna pani, czy zechciałaby pani wyjaśnić co to znaczy "zająć się czystością Czarki"nawet gmina ma w tym zakresie bardzo ograniczone możliwości działań prawnych, a cóż dopiero pospolite ruszenie jakim jest projekt CLCL. Trzeba zmienić przepisy tak jak w przypadku śmieci i w ten sposób zlikwidować proceder spuszczania szamb do rzeki i na posesje. Pani mówi o tym w kółko bez żadnego skutku, obwiniając wszystkie urzędy o zaniechania, a mogłaby pani działać skuteczniej np. dążąc do utworzenia w gminie straży gminnej, jedynego organu, który ma w tej sprawie uprawnienia kontrolne i może stosować sankcje karne. Niestety prymitywnych ludzi poszanowanie prawa trzeba uczyć, a za nieprawne działania karać.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Mieliśmy dawać swoje propozycje- ja dałam. Ty zamiast dać swoją propozycje to złośliwie naskoczyłeś na mnie.
Mianujesz się Mecenasem to może dałbyś prawne podstawy a nie sugerował powołanie straży gminnej.To właśnie straż gminna utrzymywana byłaby przez mieszkańców gminy i stosowałaby wobec mieszkańców kary.
Wyhamuj nieco i nie nazywaj mieszkańców Żarek "ludżmi prymitywnymi".
Mamy przecież w Urzędzie Gminy Sztab Kryzysowy i Wydział Ochrony Środowiska -komórki kompetentne aby problem zanieczyszczenia rzeki uregulować właściwie.
Pozdrawiam.
Z. Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Wyjaśniam-prymitywni to ci co szkodzą innym i SOBIE spuszczając szambo do rzeki i na posesje i jedynym sposobem ich ucywilizowania jest kontrola i kary, bo wychowywanie przez 20 lat obowiązywania ustawy nic niestety nie dało.A, że są to mieszkańcy Żarek Letniska!!! Prawa jednak należy uczyć wszystkich, a przede wszystkim radnych, którzy nie znają uregulowań prawnych, które sami uchwalają. Panią radną proszę o zapoznanie się z zadaniami sztabu kryzysowego, kompetencjami referatu ochrony środowiska, a także ustawą o strażach gminnych i wówczas znajdzie pani odpowiedź, która z tych struktur może SKUTECZNIE I ZGODNIE z prawem walczyć z procederem zanieczyszczania szambami środowiska. Mam wrażenie, że to nieznajomość prawa czyni tak nieskuteczną pani działalność przez wiele lat jako radnej.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Przepisy prawne w tym zakresie ustanawia Sejm . Do rozwiązania tego problemu ma zastosowanie Prawo Wodne, z którym się zapoznałam i doskonale wiem od kogo mamy wymagać regulacji tego problemu.
a Ty wielki Mecenasie powinieneś to wiedzieć . Nie pisz bzdur, że kompetencje gminnych działów ustala Rada Gminy. Powinieneś wiedzieć , że są to kompetencję Wójta.
A tak wogóle to nie potrzebnie wywołujesz spory. Moim zdaniem to powinniśmy się skupić na sprawie a nie dokuczać jeden drugiemu lub jedna drugiej. Jeżeli masz w tym temacie wiedze jak się chwalisz to ujawnij się , spotkajmy się i wspólnie rozwiążmy ten problem.
Czekam na spotkanie.
Z.Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Rezygnuję z dalszej polemiki z panią, gdyż albo nie rozumie pani adwersarza, albo nie odpowiada na podnoszoną kwestię.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Mecenasie
Ja doskonale Ciebie rozumiem. Nadal czekam na spotkanie z Tobą.
Jednocześnie zapraszam do siebie Igora i osobę o niku Ja.
Zabierz ich Mecenasie ze sobą do mnie .Serdecznie zapraszam.
Podyskutujemy sobie i razem wymyślimy dobre rozwiązanie dotyczące czystości rzeki Czarki i basenu.
Pozdrawiam
Z. Polak
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Post by mecenas »

Szanowna pani ja w swojej wypowiedzi podałem prawny i skuteczny sposób ograniczenia procederu wypuszczania szamb nie tylko do rzeki bo mnie brzydzi także wypuszczanie szamb na posesje czego pani zdaje się nie dostrzegać. Dalsze rozmowy na ten temat to tylko dywagacje, które trwają od lat i nie przynoszą skutku, ale chyba w tej sprawie właśnie chodzi o to by gonić króliczka, a nie żeby go złapać.Do Igora i Ja radzę wysłać pw.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Przepraszam, za późny komentarz, ale już się poprawiam:
Zdzisława Polak wrote:Sznowna Wiolu.
Ja myślę tak, że skoro ustawa śmieciowa zostanie wprowadzona w życie w naszej gminie w przyszłym roku to zostanie opanowany problem śmieci.
Dlatego uważam , że w przyszłym roku możemy się zająć sprawą czystości rzeki Czarki i naszego basenu.Gminna Ochrona Srodowiska w Poraju nie radzi sobie w tym temacie dlatego musimy im pomóc.
Co Ty na to ?
Serdecznie pozdrawiam .
Z.Polak
Dzidziu, dziękuję za pomysł. Wpisany już na listę :wink:
Czekam na kolejne propozycje i serdecznie pozdrawiam uczestników forum, wszystkich-tych piszących i odwiedzających:)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

PRZYPOMINAJKA
Kolejna akcja odbioru segregowanych odpadów odbędzie się 12 listopada (w najbliższy poniedziałek).
Tak jak zwykle, worki wystawiamy przed posesje do godz. 7.00 na ulicach:
ZIELONA, ŚWIERKOWA, OGRODOWA, RACZYŃSKIEJ, GRUNWALDZKA, DŁUGA, SPORTOWA, JASNA, PORAJSKA, SŁONECZNA, NADRZECZNA, LIPOWA, AKACJOWA, PODLEŚNA, OKRĘŻA, PCK, NAŁĘCZOWSKA, WIEJSKA, SZKOLNA, KĄPIELOWA, LETNISKOWA, ŻURAWIA, WESOŁA, ROLNA, KRÓTKA, SĄSIEDZKA, PROSTA, BRZOZOWA, ŁĄCZNA, LEŚNA, GRZYBOWA, CICHA, JODŁOWA, KOPERNIKA, SPOKOJNA, GÓRNA, BAGIENNA, WIDNA, STAFFA i nowododana DOLNA.
Mieszkańcy pozostałych ulic proszeni są o wystawianie worków na ulice z wykazu.
To już przedostatnia akcja zbiórki segregowanych odpadów w tym roku. Kolejna i ostatnia odbędzie się 10 grudnia.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!
Ci z nas, którzy nie skorzystali z tegorocznych akcji wywozu różnych odpadów ze swojej poseji ( a były 4 akcje organizowane przez UG w Poraju: RTV+AGD, wielkogabaryty, opony i tekstylia), mają okazję jeszcze w tym roku pozbyć się sprzętów RTV/AGD.
Przed Świętami Bożego Narodzenia UG w Poraju zorganizuje dla mieszkańców naszej miejscowości dodatkową akcję odbioru właśnie starego sprzętu elektromechanicznego.
W dniu 13.12.2012 w godzinach od 16.30 do 18.30 każdy, kto dostarczy starą pralkę, lodówkę, telewizor, zmywarkę itp. - otrzyma lampki choinkowe. Miejsce dostarczenia elektroodpadów: plac przez OSP w Żarkach Letnisku (tylko w podanych godzinach i tylko w tym miejscu).
Dziękujemy za taką niespodziewaną inicjatywę Urzędu Gminy w Poraju, a miłym akcentem jest też drobiazg w postaci prezentu za każdy dostarczony elektroodpad. Lampki choinkowe przezd Świętami to doskonały prezent :lol:
malwinka
Stały bywalec
Posts: 81
Joined: 21 Jul 2011, 14:15

Post by malwinka »

A może włączyć do programu CLCL w przyszłym roku prace w parku i wygrabić też ten drugi w którym zrobiono alejki.
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

Dziękuję za sugestię malwinko. Wpisałam na listę sugerowanych zadań dla CLCL na 2013. Decyzję podejmiemy na spotkaniu 17.12., na które Cię zapraszam serdecznie:)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

ZAPROSZENIE

z przyjemnością informuję, że w dniu 17.12.2012 (poniedziałek) o godz. 18.00 w restauracji Hotelu Kinga w Żarkach Letnisku odbędzie sie podsumowanie projektu III Czysty Las, Czyste Letnisko 2012. Spróbujemy także powołać do życia projekt IV (ostatni), na 2013.

Zapraszam serdecznie.

Pomysły co mamy zrobić w ostatnim roku programu mile widziane:)
Wioleta
VIP
Posts: 306
Joined: 05 Jun 2010, 21:37

Post by Wioleta »

KONKURS EKO-UCZNIÓW 2012 ROZSTRZYGNIĘTY :lol:

Miło mi poinformować, że konkurs na EKO-UCZNIA 2012 został rozstrzygnięty!
1 miejsce ex aequo zajęły: Zorika Kołodziejczyk i Klaudia Kołodziejczyk z 32 punktami
2 miejsce zajęła Weronika Sulej z 11 punktami na koncie
3 miejsce zajęła Iga Zębik z 10 punktami.


GRATULUJEMY!!!!

Kolejne miejsca wraz z punktacją przedstawiały się następująco:
Sandra Pluta i Sara Sulej - zdobyły po 9 punktów, Klaudia Dyrka - 8 punktów, Katarzyna Dyrka, Karolina Kurdziel, Magdalena Olszewska, Piotr Siedlak - zdobyli po 7 punktów, Marta Olszewska - 6 punktów, po 5 punktów zdobyły: Anna Chaładaj, Sylwia Proszowska, Magdalena Kott i Magdalena Kumor, a po 3 punkty posiadają na koncie: Michał Haczyk, Patrycja Kaleta, Klementyna Kreuschner, Paulina Motyl, Oliwia Sitek, Julia Szczepanek, Paulina Celeban, Aleksandra Kamieniecka i Roksana Karcz. Dwie aktywności mają na kontach: Konrad Cygan, Sebastian Makuch i Dawid Stępień. Natomiast w jedej aktywności CLCL w 2012 roku uczestniczyli: Szymon Haczyk, Karolina Irzwikowska, Weronika Kowalik, Kamil Kułach, Aleksandra Kustra, Kacper Łapajski, Mateusz Łapajski, Zuzanna Mól, Dawid Nowak, Roksana Prokop, Karol Sioła, Sandra Skorek, Wojciech Widawski, Paulina Kurdziel, Agata Zarzycka, Katarzyna Sowińska i Piotr Prusek.

Bardzo dziekujemy Eko-Uczniom za ich wkład w realizację tegorocznego projektu. Byli wielkim wsparciem: przyklejali afisze, roznosili ulotki, ogłaszali przez megafon, uczestniczyli w akcjach sprzątania, czy też zdejmowali afisze jesienią.


Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor naszego Gimnazjum, rozdanie nagród planowane jest 21.12.2012 na apelu o godz. 9.00.
Nagrody sfinansował UG w Poraju, a materiały promocyjne podarował Związek Gmin Jurajskich w Ogrodzieńcu.

Bardzo dziękujemy:)
Post Reply