Podziękowania

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Podziękowania

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy.
Składam Państwu serdeczne podziękowania za oddanie na mnie głosów w wyborach do Rady Powiatu w Myszkowie.
Dzięki Wam, uzyskałam największą ilość głosów wśród kandydatów do Rady Powiatu z naszej Gminy Poraj. Jest to rekordowa liczba 637 głosów jaką otrzymałam od Was w ramach listy nr 1, która uzyskała łącznie 1268 głosów. Dzięki Wam uzyskałam mandat do pełnienia zaszczytnej funkcji radnej w Powiecie Myszkowskim.
Jeszcze raz dziękuję i obiecuję, że nie zawiodę danego mi zaufania.
Pozdrawiam Zdzisława Polak
krotosz
Ekspert
Posts: 128
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Podziękowania

Post by krotosz »

Pani Radna za pani kadencji dług szpitala w Myszkowie wzrósł do 40 milionów, a kiedy przejmowaliście władzę długów prawie nie było. Dawniej ostro krytykowała pani zadłużanie gminy Poraj, o złym zarządzaniu w szpitalu prowadzonym przez powiat jakoś pani nie wspomina. Demokracja to system bardzo dobry dla hochsztaplerów takich jak pani.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Podziękowania

Post by Ania »

Gratuluję Pani Zdzisławo!
Bardzo dobrze gdyż musi być ktoś, kto o nasze Żareczki będzie w powiecie walczyć!
Świetna frekwencja i wynik potwierdza słuszność wyboru.
Mam nadzieję, że razem nam się uda teraz więcej!

P. S. do wszystkich: Stop wszelkim hejtom!
Anna Słabosz-Ożga
Jakub Kocur
Gość
Posts: 14
Joined: 24 Mar 2024, 21:08

Re: Podziękowania

Post by Jakub Kocur »

Ania wrote:
08 Apr 2024, 16:35
Gratuluję Pani Zdzisławo!
Bardzo dobrze gdyż musi być ktoś, kto o nasze Żareczki będzie w powiecie walczyć!
Świetna frekwencja i wynik potwierdza słuszność wyboru.
Mam nadzieję, że razem nam się uda teraz więcej!

P. S. do wszystkich: Stop wszelkim hejtom!
Pani Zdzisława nie zaprzestanie hejtować. Ona tym żyje. I Pani Aniu niestety muszę Panią uświadomić że Pani Zdzisława z nikim nie potrafi współpracować.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Podziękowania

Post by Zdzisława Polak »

Krotosz -dlaczego znów mnie oczerniasz i pomawiasz. Na jakiej podstawie nazwałeś mnie "hochsztaplerem"? Jak można w ten sposób napisać o drugim człowieku, nie mając żadnych dowodów na potwierdzenie tego zarzutu. Rozważam właśnie co z tym zrobić, ponieważ, to co zrobiłeś to jest przestępstwo z art. 212 kk. Nie myśl, że jesteś anonimowy.

"Jakub Kocur" - nie ma takiego mieszkańca w Żarkach Letnisku, ani w całej gminie Poraj.
To właśnie Ty "Jakub Kocur" jesteś jednym z hejterów na tym forum.

Nie będę odpowiadać na Wasze zaczepki, a Wasze frustracje z powodu niepowodzeń proszę sobie przelewać na swoich bliskich a nie na mnie.
Dla mnie najważniejszym jest, że mieszkańcy mnie lubią i doceniają za to co robię. Dali właśnie tego wyraz głosowaniem na mnie w ostatnich wyborach samorządowych.
Uzyskałam 637 głosów poparcia od naszych mieszkańców - Jest to najlepszy wynik uzyskany w Gminie Poraj w głosowaniu na radnego do Powiatu Myszkowskiego. I to mnie właśnie cieszy i dodaje mi sił do działania na rzecz naszego społeczeństwa. A anonimowe wpisy hejterskie mam w nosie. Jeżeli w ten sposób musicie się dowartościowywać to trudno piszcie sobie co chcecie i bądżcie szczęśliwi.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Podziękowania

Post by warcaby »

Jakub Kocur wrote:
09 Apr 2024, 21:57
Ania wrote:
08 Apr 2024, 16:35
Gratuluję Pani Zdzisławo!
Bardzo dobrze gdyż musi być ktoś, kto o nasze Żareczki będzie w powiecie walczyć!
Świetna frekwencja i wynik potwierdza słuszność wyboru.
Mam nadzieję, że razem nam się uda teraz więcej!

P. S. do wszystkich: Stop wszelkim hejtom!
Pani Zdzisława nie zaprzestanie hejtować. Ona tym żyje. I Pani Aniu niestety muszę Panią uświadomić że Pani Zdzisława z nikim nie potrafi współpracować.
I znowu Kocur, który mieszka od kilkunastu lat w ZL a nie wiedział o forum a teraz takie słownictwo jak hejtować, może to znowu ten Spychalski z Poraja się podszywa, którego nikt na oczy nie widział.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Podziękowania

Post by Igor »

Zdzisławo, Polak, zręcznie pani uciekła od odpowiedzi na zadłożenie szpitala oburzając się na określenie hochsztapler, a czym jak nie hochsztaplerstwem są pani półprawdy, którymi pani karmi chętnych słuchaczy. Ostatnio skarżyła się pani,że radni z Żarek Letniska nie poparli przeznaczenia środków na remont basenu, ale nie wspomniała pani, że chodziło o budżet powiatu, a nie gminy a sprzeciw w Powiecie wynikał z horendalnego zadłużenia szpitala, a nie środków na remont basenu. Czy to nie jest czyste hochsztaplerstwo, przeciez dobrze pani wie, że ludzie nie rozróżniają która struktura za co odpowiada.
memento
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Podziękowania

Post by warcaby »

Szpital zadłużony na kilkadziesiąt milionów, Gmina na ponad 30 milionów, za chwilę i tu i tu wejdzie komisarz, Gmina ledwo co wyszła z programu naprawczego a tu jaskółki donoszą że będzie kolejny i znowu nic nie będzie robione.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Podziękowania

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby- Gdybyś się podpisała imieniem i nazwiskiem byłoby miłe, jeśli tego nie zrobisz jesteś tchórzem i hejterką.
Na temat Szpitala odpowiem nie tobie ale mieszkańcom.
Szanowni Państwo.
SPZOZ w Myszkowie- jak sama nazwa wskazuje to Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej- jest jednostką samodzielną i samofinansującą się. Posiada odrębność organizacyjną i prawną, ma swojego dyrektora, który odpowiada za prowadzoną działalność w tym kondycję finansową.
W skład SPZOZ wchodzi Szpital i kilka Przychodni na terenie powiatu oraz Oddział Rehabilitacji na Osińskiej Górze.
Moja odpowiedzialność za SPZOZ jest żadna - ja jedynie wchodzę z ramienia Powiatu Myszkowskiego w skład Społecznej Rady d/s SPZOZ (jest to ciało doradcze i opiniodawcze). Dodam , że jest to praca społeczna, jednak wymagająca od członków Rady dużej wiedzy i zaangażowania.
W Społecznej Radzie d/s SPZOZ w Myszkowie pracowałam również jako radna gminna a obecnie jako radna powiatową. Inicjowałam w tej kadencji wiele inwestycji w szpitalu , które zostały zrealizowane dla podniesienia poziomu świadczonych usług medycznych w naszym szpitalu.
Informuję również , że większość inwestycji w SPZOZ finansowana była przez Powiat Myszkowski ze środków własnych i pozabudżetowych.

Żeby przybliżyć Państwu sytuację finansową SPZOZ podam kilka danych ze sprawozdania finansowego SPZOZ w Myszkowie za 2023 r.

Przychody za rok 2023 wyniosły 113 044 253,76 zł.

Koszty za rok 2023 wyniosły 118 956 359,22 zł
w tym :
-materiały niemedyczne i energia- 10 428 748,38 zł,
- materiały medyczne -6 731 814,83 zł,
-usługi obce -49 361 077,96 zł,
- wynagrodzenia 45 139 679, 91zł,
-świadczenia na rzecz pracowników- 8 863 707, 90 zł,

Wynik netto - strata -- 2 062 365,06zł

Stan należności na koniec roku 13 839 447,46 zł,
Stan zobowiązań na koniec roku 41 146 368,08 zł,
w tym:
- zobowiązania krótkoterminowe 26 075 161 zł ,
- zobowiązania długoterminowe 16 071 208 zł ( w tym ZUS- 4 109 458 zł, z tyt pożyczki 5 174 953 zł, oraz wobec Carint 6 786 796 zł .)
- zobowiązania wymagalne to kwota 2 936 737 zł.
Proszę już więcej nie mylić długu ze zobowiązaniami.
A zobowiązania wobec ZUS w kwocie ponad 4 mln zł to dyrektor SPZOZ odziedziczył po poprzedniku na początku tej kadencji Rady w 2018 roku .
Post Reply