Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Zdzisława Polak »

Zebranie wiejskie w Żarkach Letnisku zaplanowane jest na dzień 13.09.2023 (środa) godz. 17:30 Sala OSP Żarki Letnisko.
Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w zebraniu.
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Igor »

A to nie wiedziałem, że pani jest organizatorką zebrania, czy to nie za dużo obowiązków w pani wieku?
memento
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Marcin »

Wybory za pasem...pisowska neobolszewia już obkleiła plakatami naszą miejscowość.
Arkowski1981
Mieszkaniec
Posts: 30
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Arkowski1981 »

Czy będzie gdzieś dostępne podsumowanie i jakieś wnioski z zebrania?
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Barbara 1 »

Najpewniej nie, pani Wójt odeśle cię do BIP-u Tam jest wszystko jak stwierdziła, a takie zebrania to strata czasu. Gdyby nie USTAWOWY OBOWIĄZEK uchwalania funduszu sołeckiego przez ZEBRANIE WIEJSKIE to i tego jednego w roku by nie było. Myślę, że odpowiemy pani Wójt za rok jak będzie ubiegała sie o nasze głosy.
Żar-Letni
Posts: 2
Joined: 30 May 2023, 14:03

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Żar-Letni »

Arkowski1981 wrote:
14 Sep 2023, 07:58
Czy będzie gdzieś dostępne podsumowanie i jakieś wnioski z zebrania?
Dzień dobry, pokusiłam się o podsumowanie tego zebrania w poście: https://www.zarkiletnisko.pl/forum/view ... 513#p18513
Zapraszam, myślę że ta wiedza przyda się w obliczu nadchodzących wyborów. Pozdrawiam,
Krystian Brymora
Bywalec
Posts: 20
Joined: 16 Aug 2022, 14:41

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Krystian Brymora »

Dzień dobry, pokusiłam się o podsumowanie tego zebrania w poście:
Dziękuję za tą relację, która chyba nieco umknęła uwadze...

Ze swoje strony mogę powiedzieć, że byliśmy na tym zebraniu wraz z kilkoma mieszkańcami ul. Wesołej. Niestety całkowicie potwierdzam przebieg tego zebrania.

Ekipa strażaków z OSP wspierana przez sołtysa była bardzo silna/liczna, a Pan Szanowny Prezes Mariusz Karkocha dość arogancko odpowiadał na wątpliwości mieszkańców co do pomysłu wymiany okien, które w opinii wielu mieszkańców były w świetnym stanie. Cytuje tekst do sąsiadki, że " jak się Pani będzie palił dom to my musimy być gotowi". Nie tylko w mojej opinii nie było to na miejscu, a fakt że wycena wymiany okien na ok. 45 tys. PLN była zbieżna z kwotą budżetu sołeckiego budził dodatkowe wątpliwości

Rozmowa o zagospodarowaniu terenu wokół Lewiatan była w stylu: udało się dodzwonić, a Pan właściciel obiecał. Na pytanie na jakiej podstawie przyjęli, że zrobi to właściciel Lewiatan powiedzieli że na podstawie rozmowy ustnej telefonicznej (żadnej umowy etc.). jak wiemy minęło pól roku i nic.

Moje pytania m.in. dotyczące systemu ograniczenia bioodpadów z "no limit" na 120L, które nieco prowokacyjne rozpocząłem od pytania "Czy Pani Wójt lubi mieszkańców Ż-L" (w kontekście tego że decyzje były podejmowane przeciwko nam) zostało obśmiane i później propagandowo wykorzystane w gazecie Myszkowskiej przez Pana Kolegę Mazanka (z zasłyszenia, bo jak sam stwierdził... nie było go na zebraniu).
https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul ... cie-humoru

Jak wiem, z odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej, po 2023 czyli pełnym roku funkcjonowania systemu 120L w bioodpadach udało się ograniczyć BIO o ok. 250 ton rocznie, co wygenerowało ok. 200 tys. PLN oszczędności dla Gminy. Z drugiej strony lawinowy przyrost kompostowników uszczuplił przychody gminy o -500 tys. PLN. Ale o tym już pisałem. Jakoś nikogo nie dziwi że w Gminie Poraj ok. 60% gospodarstw ma kompostowniki vs 14% średnia dla kraju, a trawa trafia na drogi i do lasu...

Również mam wiele wątpliwości czy widać efekty funduszu sołeckiego, ale nie mam tu szczegółowej wiedzy jak i czy te pieniądze zostały wydatkowane. Rozumiem że powinno być jakieś sprawozdanie Sołtysa ? Gdzie takie można dostać ?

Pozdrawiam,
KB
Barbara1
Gość
Posts: 15
Joined: 17 Nov 2023, 15:39

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Barbara1 »

Po każdym wyborze wójta przychidzi kolej na wybory sołtysa. Ustalenie termin takiego zebrania wyborczego leży w kompetencji wójta. Jeżeli Michał Drzewiecki zostanie radnym to zebranie odbędzie się szybko, jeżeli nie a wjtem zostanie pani Każmierczak to poczekamy do jesieni. Na zebraniu wyborczym sołtys składa sprawozdanie z pracy swojej i Rady Sołeckiej za cały okres sprawowania swojej funkcji.
Ania
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Zebranie Wiejskie 13.09.2923r godz. 17:30 w OSP Żarki Letnisko

Post by Ania »

Chyba, że Pan Michał sam zrezygnuje szybciej...
Anna Słabosz-Ożga
Post Reply