Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Proszę obejrzeć przebieg Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w Myszkowie z dnia 10.07.2023 r, a szczególnie punktu 7 Porządku obrad, który dotyczy podjęcia uchwały w/s przejęcia przez Powiat Myszkowski nieruchomości Gminy Poraj tzn. basenu w Żarkach Letnisko. Radni Powiatowi przyjęli tą uchwałę jednogłośnie za.
Jestem z tego powodu bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana. Dziękuję jeszcze raz Panu Staroście Piotrowi Kołodziejczykowi za wysłuchanie moich próśb o znalezienie sposobu na ożywienia naszego basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku. W dniu dzisiejszym basen został przejęty przez Powiat Myszkowski, a teraz czeka nas pozyskanie środków z Programu Polski Ład i kapitalny remont niecki basenu. Jak wiemy władze naszej Gminy nie radziły sobie z tym problemem a basen kąpielowy w Żarkach Letnisku był Im tylko przysłowiową "kulą u nogi". Dzisiejsza uchwała podjęta w sprawie przejęcia basenu przez powiat Myszkowski dała nam wielką nadzieje na doprowadzenie basenu kąpielowego do świetności a Żarki Letnisko do popularności z minionych lat.
Dziękuję Panu Staroście i wszystkim Radnym Powiatowym za podjęcie tej uchwały.
Oto linkhttps://www.hdsystem.pl/fms/video/index.php?str ... kowspsesja
Arkowski1981
Mieszkaniec
Posts: 30
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Arkowski1981 »

Również gratuluję i trzymam kciuki.
Międzyczasie jednak fajnie by było gdyby toalety przy basenie zostały otwarte, przynajmniej w weekendy, bo po ostatnim przybyło w okolicach basenu sporo "min niespodzianek" zostawionych przez odwiedzających w krzakach po drugiej stronie ścieżki. Idąc lasem na spacer trzeba dobrze rozglądać się po ścieżce żeby nie złapać czegoś w bieżnik butów... Rozumiem, że nagła potrzeba nie pozostawia czasu do namysłu, ale po zakończeniu można by choć odrobinę "zabezpieczyć " teren...
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Byly »

Nie wiem czy to dobre posunięcie, to pokaże czas. Trochę się dziwię, że taka jednomyślność przy tej darowiźnie? To chyba najpiękniejsza i chyba najdroższa działka w Żarkach Letnisku? Ja zrobiłbym inaczej. Spróbowałbym sprzedać basen za miliony złotych i w akcie notarialnym wpisać, że teren ten ma służyć jako ośrodek rekreacyjny wodny, przynajmniej przez 50 lat. Dlatego 50 lat, żeby nie było tak jak z willa+, że po 5 latach nabywca będzie mógł zrobić z nieruchomością co zechce. Oczyma wyobraźni widzę piękny Aquapark w Żarkach Letnisku czynny cały rok. Taka inwestycja na 100% napędziłaby dalszy rozwój upadających Żarek Letniska.
Oczywiście nie znam szczegółów, czy Gminie wolno byłoby sprzedać tę nieruchomość? Może tylko była możliwość darowizny? Może są jeszcze jacyś spadkobiercy? Wiedzą to pewnie wtajemniczeni.
Nie krytykuję ani nie zachwalam posunięcia, to pokaże czas. Bardziej skłaniam się do tego, że Starostwo to nie instytucja, która zna się działalności rekreacyjnej i rozrywkowej. Starostwo jest właścicielem Szpitala Powiatowego w którym wiemy, ze nie dzieje się dobrze. Podobnież gdzieś w sieci można przeczytać na ile ten Szpital jest zadłużony? Nie szukałem, nie czytałem ale słyszałem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

w dniu jutrzejszym tj. 11.07.2923 godz. 12:00 odbędzie się w Gminie Poraj Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Jednym z punktów tej Sesji będzie podejmowana uchwała w/s przekazania na rzecz Powiatu Myszkowskiego nieruchomości z basenem kąpielowym w Żarkach Letnisku.
Oto link do projektu tej uchwały http://bip.ugporaj.pl/download/Projekt- ... 990051.pdf
Proszę przeczytać ten projekt uchwały wraz z uzasadnieniem.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Bardzo mądrze moim zdaniem postanowili Radni przenieść punkt przekazania basenu na kolejną sesje. Jest wiele pytań i niejasności, Pani Radna Polak była zawsze przeciw przekazywaniu terenów komuś innemu to teraz Radni się zastanowią, brawo Radni Zareccy za intelekt, mam nadzieję że wszystkie niejasności zostaną wyjaśnione, łatwo oddać przed wyborami i obietnicami a potem po wyborach, powiedzą weźcie spowrotem, tak czy tak to Pani Wójt i Radni będą winni i obarczani wszelakimi konsekwencjami, jakieś argumenty z innej strony?
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by zbyszko »

Nie szukajmy dziury w całym,ważne że coś drgnęło w tej sprawie.W Żarkach "miasto" już dawno sobie z tym poradzili,przy podobnym obiekcie,a nasza Gmina co? wiecznie brak pieniędzy, już nie wspomnę o kanalizacji, na którą 25 lat temu mieszkańcy wpłacali po 2 tys.zł na tzw. wpisowe...cóż,jaki pan taki kram.Myślę,że Powiat ma o wiele więcej możliwości i sprzyjające środowisko polityczne ,a nasi radni powiatowi z Panią Polak na czele nie odpuszczą tematu.Trzymam kciuki,bo żal patrzeć jak to wszystko obecnie wygląda.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Pani Radna niech Pani nie podbija swoich wywodów
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Byly »

Nie zazdroszczę radnym i Pani Wójt ale przecież nikt ich nie zmuszał do kandydowania na te stanowiska. Sami chcieli to teraz proszę podjąć słuszną decyzje. Od waszej decyzji zależy, czy na zawsze pozostaniecie osobami kojarzonymi, które pogrzebały Centrum Żarek Letniska a może napiszą o was jako o Ojcach Sukcesu Żarek Letnisko?
Trzymam kciuki za przemyślana i słuszną decyzję.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Właśnie Niech Nasi Radni Zareccy wpłyną na Radę gminy, to będzie ich sukces i tej rady i Pani Wojt💪
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Pogrzeb to już spowodowała jedna Radna swoimi decyzjami😬
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by widz »

A Tobie to najlepiej wychodzi spijanie śmietanki i fotki.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Widz, przepraszam ale trochę kultury się należy, Pani Radna, chociaż troszkę
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Gratulacje dla Pani Wójt, radnych, radnych powiatowych, dla Naszych radnych Makuch, Klimek i Pani Jolu żeście mieli jaja to jest Wasza zasługa, jeśli ktoś spijac ma śmietankę to WY, nie inna Radna która tylko podpuszcza, zawiadamia, donosi
widz
VIP
Posts: 716
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by widz »

Warcaby osiągnęły najwyższy szczyt hipokryzji chwali sama siebie. żeby jeszcze było za co się tak chwalić?. Za doprowadzenie basenu kąpielowego do ruiny?
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Hipokryzja? I to z ust jedynie słusznej osoby?


.....


Brak słów
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Marcin »

Ja z innej beczki mam pytanie: czy ktoś się orientuje czy żółto-niebieska flaga przed Urzędem Gminy to flaga województwa czy może pewnego państwa na wschód od Polski? Jeśli to drugie to dlaczego ona tam wisi w najbardziej eksponowanym miejscu?
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Marcin »

W kontekście ostatnich wrogich postaw ukraińskiej dyplomacji wobec Polski ponawiam pytanie: dlaczego nadal ukraińska szmata wisi przed urzędem naszej gminy?
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Byly »

Marcin wyluzuj, nie rób z siebie Krystny Pawłowicz.
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Marcin »

Nie wiem co do flagi ma Krystyna Pawłowicz, ale wiem za to, że dziś flaga ukraińska została (w końcu!) ściągnięta z Sejmu RP. Mam też informacje o znikających flagach z innych budynków jednostek samorządu terytorialnego w całej Polsce.

Pytam więc kiedy ta szmata państwa ewidentnie nam wrogiego zniknie z ul. Jasnej w Poraju.

Image

Image

Image
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

DEMOKRATYCZNA jest w: Basen Żarki Letnisko.
6 dni
· Poraj, województwo śląskie ·
Poraj oddał swój słynny basen „w ręce” Kołodziejczyka
Nie można sobie wymarzyć lepszej laurki dla działalności niż przekazanie zdezelowanego basenu (z powodu nieudolności) w ręce kogoś, kto może obiekt uratować. Doczekaliśmy czasów, gdy Gmina Poraj i jej Wójt Katarzyna Kaźmierczak padają na kolana przed Powiatem Myszkowskim i stojącym na jego czele Piotrem Kołodziejczykiem, który może pozyskać środki i w końcu wyremontować kąpielisko. To news nie tylko ostatnich dni czy miesięcy - to hit ostatnich lat. Ale, żeby nie było tak różowo, jak kiedyś we włosach porajskiej władzy, ta tuż po podjęciu przez Radę Powiatu w Myszkowie stosownej uchwały, publikuje post na Facebooku okraszony fotką i tekstem, że nieruchomość przekazana będzie na prośbę zarządu, bo gmina się tak starała, ale pieniędzy nie pozyskała... Facebook, jak kiedyś papier - wszystko przyjmie... DEMOKRATYCZNA pokaże obie strony tego medalu powieszonego Kołodziejczykowi na szyi. Ostatecznie najważniejsze, że ktoś w końcu o obiekt zadba!
„Współpraca Gmina-Powiat. Jej owocem będzie w przyszłości zmodernizowany basen w Żarkach-Letnisku. Zarząd Powiatu w Myszkowie zwrócił się z prośbą o przekazanie w drodze darowizny na rzecz Powiatu Myszkowskiego nieruchomości przy ul. Kąpielowej, stanowiącej obecnie własność Gminy Poraj, w celu realizacji modernizacji i utrzymania basenu kąpielowego przez Powiat Myszkowski. Gmina Poraj od lat czyniła starania o pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę obiektu.
Obecnie przed samorządem powiatowym otworzyła się możliwość pozyskania pieniędzy ze specjalnej puli środków rządowych, z których zostanie zmodernizowany obiekt kąpielowy.
Dziś (10.07), na nadzwyczajnej sesji, radni powiatowi jednogłośnie zdecydowali o podjęciu uchwały intencyjnej w tej sprawie. Gościem sesji była wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, która wyraziła podziękowania za dostrzeżenie przez Starostę Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka potrzeby funkcjonowania zmodernizowanego obiektu basenu, a radnym za jednomyślne wyrażenie zgody na podjęcie uchwały.
O wyrażeniu zgody na przejęcie basenu przez Powiat Myszkowski zdecydują radni Rady Gminy Poraj na środowej (12.07) sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Poraj.
„Temat basenu to wynik bardzo dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego gminy i powiatu. Gmina Poraj intensywnie poszukuje środków na remont basenu. Na chwilę obecną tych środków nie ma, a perspektywa środków unijnych jest bardzo odległa” – mówiła podczas sesji powiatowej Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.
Teraz pozyskanie środków zewnętrznych stało się potencjalnie możliwe ze względu na fakt, że zostały uruchomione fundusze, po które może sięgnąć Starostwo, a są niedostępne dla naszej gminy, czyli po wsparcie dla obszarów po byłych PGR-ach. Realizacja inwestycji polegającej na modernizacji obiektu basenu służyć będzie mieszkańcom Żarek-Letniska, Gminy Poraj i regionu. „To będzie nasze wspólne dzieło, a Gmina Poraj będzie dbać o ten obiekt, tak samo jak nowy właściciel – Powiat Myszkowski” – podkreślała wójt, dziękując radnym powiatowym za jednogłośne podjęcie uchwały.
O modernizację Basenu w Żarkach-Letnisku i o to by był dostępny dla mieszkańców Żarek-Letniska, Gminy Poraj, Powiatu Myszkowskiego i Regionu oraz wszystkich turystów zabiegały władze Gminy Poraj, radni gminni i radni powiatowi.
W przyszłości, dzięki obecnej współpracy radnych powiatowych i gminnych, mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z uroków zmodernizowanego obiektu rekreacyjnego w Gminie Poraj, mającego status rangi powiatowej” - czytamy w komunikacie Gminy Poraj.
Foto: Gmina Poraj
-----------------------------------------------
O komentarz do całej tej sytuacji redakcja poprosiła najbardziej zorientowanego w sprawach Żarek Letniska samorządowca: Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Myszkowie - mieszkankę Żarek Letniska - Zdzisławę Polak.
- Sosnowy las i basen kąpielowy w Żarkach Letnisku to najważniejsze nasze skarby - perełki, które od kilkudziesięciu lat przyciągały ludzi z całej Polski w celach wypoczynkowych i zdrowotnych. Przez wszystkie lata (19), kiedy byłam radną w Gminie Poraj, systematycznie dbałam o funkcjonowanie tegoż basenu w porze letniej jako kąpieliska, a zimą jako lodowiska.
W jednej z kadencji - za czasów Wójta Mariana Szczerbaka - Gmina Poraj pozyskała dofinansowanie ponad 500 tys. zł na infrastrukturę wokół basenu. Wybudowano wówczas budynek socjalny, w którym znajdują się prysznice, przebieralnie i toalety. Następnie na dachu budynku zamontowano solary, które podgrzewają wodę w zbiornikach służącą do mycia. Obecnie, kiedy woda nie jest używana, stoi w tych zbiornikach i latem stale się nagrzewa, co grozi uszkodzeniem z powodu zbyt wysokiej temperatury.
2 lata temu Gmina Poraj otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - kwotę 573 695 zł z przeznaczeniem na remont niecki basenu kąpielowego w Żarkach L. Niestety, kiedy zawiozłam do Urzędu Gminy Poraj ten symboliczny czek z ww. kwotą, to zostałam wyśmiana i nikt tego czeku nie chciał odebrać. Ale środki finansowe z tego czeku Gmina przygarnęła i radni przeznaczyli je na inne cele wskazane przez wójta, zamiast na remont basenu.
Jak wiemy Gmina Poraj popadła w spiralę zadłużenia i nie stać jej na remont żareckiego kąpieliska. Jedyne, na co stać było Panią Wójt to wstawienie tabliczki „zakaz kąpieli”. Nasz basen stał się przysłowiową „kulą u nogi” Pani Wójt. Dlatego właśnie jedyną szansą i nadzieją na przywrócenie świetności naszemu basenowi było jego przejęcie przez Powiat Myszkowski.
Obecnie jesteśmy na dobrej drodze do tego sukcesu, ponieważ Rada Powiatu na Sesji nadzwyczajnej 10.07.2023 r. podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie przejęcia w drodze darowizny tej nieruchomości. 12.07.2023 r. o godz. 12:00 zaplanowana sesja nadzwyczajna w Gminie Poraj – została przełożona na godz. 12:30 bez podania przyczyny. W tym drugim terminie sesji Wójt wycofała projekt uchwały dot. przekazania tej nieruchomości z basenem dla Powiatu Myszkowskiego. Radni gminni mówili, że Pani Wójt czegoś się wystraszyła. Czego? Tak naprawdę nie wiemy.
Wójt zwołała kolejną sesję nadzwyczajną w tej sprawie w dniu 17.07.2023 r. o godz. 15:00. Na sesję przybyło 12 radnych i wszyscy jednogłośnie podjęli tę uchwałę. Teraz zostało tylko spisanie notarialnej umowy darowizny nieruchomości: działki nr 121 o powierzchni 0,1202 ha, nr 122 o pow. 0,2380 ha, 123/1 o pow. 0,3900 ha, nr 467/1 o pow. 1,1014 ha, oraz działki nr 262 o pow. 0,2565 ha, nr 634/3 o pow. 0,0830 ha.
Reasumując, dziękuję Panu Staroście, że wysłuchał moich próśb, które kierowałam w imieniu naszych mieszkańców. Jestem mu wdzięczna za podjęcie działań zmierzających do przejęcia tego basenu i mam nadzieję, że postara się o środki finansowe na remont i doprowadzi ten obiekt do stanu używalności i świetności.
Jest jeszcze inny aspekt przejęcia przez Powiat Myszkowski basenu w Żarkach L. Basen był i jest dla mnie przysłowiowym „oczkiem w głowie”. Zawsze zabiegałam o jego funkcjonowanie i czyniłam wszelkie starania o czystość wody rzeki Czarki, która wypełnia nieckę basenu kąpielowego. W ciągu tych kilkunastu lat występowałam do różnych instytucji odpowiedzialnych za czystość wody (w tym do Gminy Poraj) o zlikwidowanie nielegalnych odpływów ścieków do rzeki Czarki z prywatnych posesji, które ustaliliśmy w trakcie społecznych kontroli. Materiały dowodowe każdorazowo były przekazywane do Urzędu Gminy Poraj. Wszystkie instytucje na moje pisma odpowiadały, że problem ten powinien rozwiązać właściciel terenu, czyli Gmina Poraj. I na tym etapie zawsze zamykano sprawę.
Z tego też powodu Wójt Gminy Poraj jest bardzo niezadowolona i w różny sposób mi dokucza - nasyła na mnie przeróżne kontrole, posądza mnie bezpodstawnie o każdy anonim napisany na jej temat, a ostatnio napisała na mnie skargę do Przewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie z prośbą o ukaranie mnie za to, że pod pismem do WIOŚ podpisałam się jako Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu. Oczywiście skarga była bezzasadna i została oddalona, ale sprawa była podgrzewana, jak stary kotlet, na jednej z ostatnich Sesji Rady Powiatu w Myszkowie przez radnych opozycji.
Pan Radny Rafał Kępski (prezes gminnej spółki Poreco w Poraju) publicznie na sesji stwierdził, że na naradzie u Pani Wójt Gminy Poraj usłyszał, że ja napisałam pismo itd. Następnie zostałam słownie zaatakowana przez kolejnych radnych związanych z Panią Wójt, tj. Dorotę Kaim-Hagar (pracuje w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju), Annę Sochę-Korendo (kierownik ZEAS-u w Poraju), Mariusza Karkochę (prezesa gminnej OSP w Poraju, a jego żona zatrudniona w ZEAS-ie). Czyli można się domyślać, że atakując mnie publicznie na sesji Rady Powiatu w Myszkowie, działali na zlecenie Pani Wójt Kaźmierczak. Za to, że jestem aktywna i działam w interesie społecznym jako radna, to stałam się celem do ataku dla Wójta Gminy Poraj i jej popleczników?
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, uważam, że przejęcie basenu przez Powiat Myszkowski jest optymalnym rozwiązaniem tej trudnej wręcz patowej sytuacji, w jakiej znalazła się Gmina Poraj i nasz basen. Cieszę się niezmiernie, że wreszcie obiekt zmienił właściciela i jestem teraz spokojna o jego los, ponieważ Starosta Myszkowski Pan Piotr Kołodziejczyk jest człowiekiem odpowiedzialnym i zajmie się sprawami basenu należycie, czego mu z całego serca życzę i dziękuję w imieniu swoim i mieszkańców Żarek L.
Potwierdziło się też ostatnio przysłowie, że porażka jest sierotą, a sukces ma wielu ojców. O jakże szybko, bo zaledwie kilka minut po zakończeniu Sesji Rady Powiatu w Myszkowie, na której podjęliśmy uchwałę o przejęciu basenu przez Powiat, zorganizowano spotkanie w celu wykonania fotki na basenie - radnych gminnych i Sołtysa z Żarek Letniska, Pani Wójt Gminy Poraj i dwojga radnych powiatowych z Gminy Poraj. Patrząc na te ich dumne miny na zdjęciu, zastanawiam się, co zostawili po sobie? Basen - brudny, zaniedbany, nieczynny, ze stojącą nieopodal tabliczką „zakaz kąpieli”. Czy jest się teraz czym chwalić?
Nawet nie zaczekali na podjęcie tożsamej uchwały w swojej Gminie Poraj, tylko zaraz pobiegli czcić sukces, szkoda tylko, że nie jest to ich sukces. Przecież nie zadbali ani o pieniądze na remont niecki basenu, ani o czystość wody, nie mieli nawet żadnego pomysłu na funkcjonowanie kąpieliska. Ktoś za nich pomyślał, zdziałał, a oni się chwalą. Czy nie jest to szczyt bezczelności?
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

I co to ma być Pani polak, to już wszyscy wiedza, kopiuj wklej każdy może zrobić, jakiś komentarz? Znowu debilizm
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Jok »

"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy"
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by zbyszko »

Przyszłość zweryfikuje decyzję przekazania basenu, bądź co bądź,od lewa do prawa jednogłośnie podjętą, za co lewej stronie już się dostało od Gazety Myszkowskiej. :lol: Prawda jest taka ,Gminę Poraj przerastał problem,mimo że po sąsiedzku w Żarkach, basen w podobnym układzie,funkcjonuje z powodzeniem od kilku lat. Ścieżka była przetarta,ale o czym tu mówić, jak włodarze naszej gminy nie potrafili sobie poradzić z nielegalnym pozbywaniem się ścieków przez tubylców w pobliżu Czarki, tym bardziej,jak pisze Pani Polak ,były społeczne kontrole i monity do urzędu. Prościej było wywiesić tabliczkę "zakaz kąpieli". Jeśli jest tak jak Pani Polak pisze, to jako mieszkaniec, dziękuję Jej i trzymam kciuki , że w przyszłym roku ujrzymy wstępny projekt obiektu i pozyskane środki na modernizację.
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Jok »

- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości.
Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by zbyszko »

Pytanie do Pani Polak,bo widzę, że naprawdę Pani interesuje się naszymi lokalnymi sprawami i jest Pani aktywna na stronie ,do tego z otwartą przyłbicą: co z naszym amfiteatrem, konkretnie z dachem ? Impreza za imprezą, władze gminne,powiatowe nawet reprezentaci z Sejmu i PE,a tu co ,chyba lekki wstyd.W czym jest problem?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Zbyszko- Amfiteatr w Ż. L . też leży mi także bardzo na sercu. Jednak dobrze by było zapytać o realizację tej inwestycji Panią Prezes i Zarząd TPŻL.
Ja w tej sprawie wiem pewno mniej niż władze Stowarzyszenia TPŻL.
Wiem, że w latach poprzednich TPŻL na budowę amfiteatru pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego 150.700 zł. Dodatkowo wspaniały darczyńca Pan Sobczyk przekazał na ten cel 50.000 zł., oraz odbyła się również społeczna zbiórka na ten cel. Firma wykonująca to zadanie nie oddała nam obiektu w terminie a potem podobno upadła. Wiele prac wykończeniowych zrobił społecznie nasz wspaniały mieszkaniec Mirosław Kozieł.
Jak się okazało wszystkich tych środków finansowych było za mało i zabrakło na dach. TPŻL wystąpiło z kolejnym wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji i uzyskało zgodę na przyznanie kwoty 100.000 zł. TPŻL jest obecnie na etapie poszukiwania wykonawcy tegoż dachu. Może kogoś Zbyszku polecisz?
zbyszko
Mieszkaniec
Posts: 46
Joined: 11 Nov 2014, 17:35

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by zbyszko »

Dziękuję za odpowiedź,niestety nie znam nikogo takiego, cieszę się jednak,że sprawa nie utknęła w miejscu,bo naprawdę do tej pory był blamaż dla Sołectwa,Gminy,Powiatu, tym bardziej , że nie tak dawno przyjeżdżali z całej Polski goście na folkrojadę (super impreza), która notabene, przestała być organizowana, pewnie, głównie z tego powodu. W takiej sytuacji również postaram się rozejrzeć i poszukać wykonawcę.
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Barbara 1 »

Zbyszko jeżeli tak bardzo interesują cię sprawy amfiteatru to przyjź na posiędzenie Zrządu TPŻL i dowiesz się z właściwego żródła, a nie od osoby, która interesuje się wszystkim co się dzieje jak wszystkie plotkarki w naszej miejscowości, ale wiedzę ma dosyć ograniczoną więc TWORZY RZECZYWISTOŚĆ.
Nie szukamy wykonawcy bo specjalistycznych firm, które wykonują takie konstrukcje jest dużo, natomiasdt GROMADZIMY PIENIĄDZE na jej wykonanie, bo grant który wygraliśmy w konkursie wynosi 100 tys. a bardzo oszczędny kosztorys to 150 tyś. a przy pisowskiej inflacji wykonanie bdzie na pewno o wiele droższe. W dodatku grant to REFUNDACJA,więc musimy zgromadzić 150 tyś. by rozpocząć II etap budowy.A wieęc Zbyszko, jeżeli możesz nam pomóc znaleźć SPONSORÓW to super, masz przecież tylu decyzyjnych przyjaciół na wszystkich szczeblach obecnej władzy. Tylko nie załatwiaj na tekturowego czeku bez pokrycia.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Zbyszkowo nie przyjdzie, ale Zbyszka może🤣 Pani P pisze pod tyloma nickami że szok, ale z drugiej strony ogarnięta jest😉
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Oj Barbaro 1 przez telefon mówiłaś do mnie normalnie i podałaś mi nawet pewne informacje dotyczące dalszej budowy amfiteatru a tu wypisujesz takie brednie. Wytrzeźwiej w końcu i stań w prawdzie.
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Barbara 1 »

Jestem sekretarzem TPŻL czyli Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska i nie przypomnam sobie bym udzialała komuś informacji przez telefon na temat kąpieliska, czy amfiteatru, ale wkurza mnie jak wykorzystując każdą sprawę robisz sobie publicity. Szkoda, że zamiast nadwyrężąć swoje serce (cytat "sprawa amfiteatr leży mi na sercu") nie przyczynisz się chociaż trochę do załatwienia czegokolwiek dla naszej miejscowości, bo ani nic nie zrobiłaś w sprawie kąpieliska (też leżało ci na sercu) ani nie masz żadnego udziału w inwestycji budowy amfiteatru.Nie dołożyłaś ani grosza na jego budowę w prowadzonej przez nas zbiórce publicznej, nie płacisz nawet składek członkowskich w TPŻL A przecież społeczeństwo przez kilkanaście lat hojnie cię wynagradza. A co ma w zamian od ciebie?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro 1- pytam: Czy umieszczony post jest Pani informacją prywatną Barbary Trząskowskiej -Szcześniak, czy jest to stanowisko Zarządu TPŻL. Czy została Pani upoważniona do zamieszczenia tego postu?
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Marcin »

Pani Polak, ja mam do pani pytanie: czy jest jakaś osoba w naszej gminie z którą nie jest pani skonfliktowana?
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Barbara 1 »

A czy ja upoważniłam ciebie do podawania mojego nazwiska czy też jesteś w służbach pana Ziobro, a donosicielstwo w PiSie jest sprawą normalną?
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Marcin »

Barbara 1 wrote:
30 Aug 2023, 09:00
A czy ja upoważniłam ciebie do podawania mojego nazwiska czy też jesteś w służbach pana Ziobro, a donosicielstwo w PiSie jest sprawą normalną?
Czego innego spodziewać się po neobolszewikach? Wypisz wymaluj stare sprawdzone sposoby na wzór bandytów z Czeka czy NKWD.

Za chwile pewnie poznamy pani stan zdrowia oraz nazwy leków, które pani przyjmuje.
krotosz
Ekspert
Posts: 127
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by krotosz »

Barbara1 wywołała ciekawy temat, ile nas kosztują nasi radni, bo płaceni są przecież z budżetu gminy i bdżetu powiatu, czli z naszych podatków. Budżety na administrację w gminie i powiecie rosną lawinowo, a z tego działu radni otrzymują też swoje diety. A co my wzamian otrzymujemy? Radni powiatowi nawet nie raczą się podzielić informacjami w sprawie np. skandalicznie zarżdanego szpitala powiatowego, skazaniach radnego powiatowego prawomocnym wyrokiem itp. itd. Jeden radny za to bardzo interesuje się sprawami gminy, przypisując sobie działania innych. Radnych gminnych można chociaż zobaczyć na transmisjach sesji, chociaż ciekawsze byłyby transmisje z obrad komisji. Jedynie radna z mojego okręgu mówi do rzeczy, przedswia nasze problemy, podpowiada rozwiązania.Dwaj panowie to dwie mumie, chociaż jeden z nich też przez wiele lat jest przez podatników hojnie wynagradzany.
A ile zarobili? Warto zajrzeć na ich zeznania majątkowe, WARTO BYĆ RADNYM zwłaszcz powiatowym.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Jeśli chodzi o informowanie mieszkańców o sprawach dotyczących naszej Gminy w tym Żarek Letnisko to nie możecie mi nic zarzucić. Za innych nie będę się tłumaczyć.
I znów mam przyjemność przekazać Państwu informację, że w dniu dzisiejszym tj. 20.10.2023 r został podpisany Akt Notarialny na podstawie którego Powiat Myszkowski stał się właścicielem basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku. I już na wiosnę 2024 r ruszamy z rewitalizacją tegoż obiektu.
Last edited by Zdzisława Polak on 20 Oct 2023, 15:47, edited 1 time in total.
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Super, dziękujemy bardzo, tyle że to Pani Wójt przyczyniła się do tego a nie Pani Radna Polak, Pani Kasia starała się i wnioskował o to a Pani jeszcze ma szczelność pisać że to Pani, zapytam się kto podjudzal, podpuszczał, DONOSIŁ na swoich, boli teraz Panią Pani kreatywność 😱
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1698
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Zdzisława Polak »

Żałosna jest wypowiedź warcab. A skąd warcaby wiedzą co Pani Wójt zrobiła w tej sprawie?. Czyżby warcaby to Wójt? czyli Pani Kasia ? Przecież, gdyby Pani wójt tak bardzo chciała przywrócić nasz basen do życia, to by to dawno zrobiła, kiedy basen był własnością Gminy Poraj. Ale wtedy to była tylko ustawiana tabliczka "zakaz kąpieli". Proszę sobie przypomnieć relacje ze wspólnej Komisji wyjazdowej Rady Gminy Poraj do Żarek, jak to Pani Wójt w ogóle nie zechciała wizytować basenu wraz z Komisją, tylko została na terenie Amfiteatru. Przecież Radni to pamiętają.
I właśnie dzisiaj 20.10.2023 r. Powiat Myszkowski notarialnie przejął ten teren, stał się właścicielem obiektu basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku i szykuje się do jego modernizacji to odzywały się warcaby, by przypisywać sobie nieuprawnione zasługi.
Żenada.
Niech szanowne warcaby poczekają, aż Powiat Myszkowski wyremontuje nasz basen to wtedy dopiero będą mogły się chwalić sukcesem. :wink:
Igor
VIP
Posts: 384
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Igor »

Warcaby pani Wójt tylko szukała sposobu by pozbyć się kłopotu, bo kąpieliska w Żarkach Letnisku nie da się przerobić na eldorado jakim dla niektórych jest -zalew w Poraju i Marina, na które zawsze były pieniądze.Nie podzielam też entuzjazmu pani Zdzisławy, bo powiat jest kiepskim zarządzającym vide szpital, w którym jakość usług woła o pomstę do nieba.
memento
warcaby
Guru
Posts: 215
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by warcaby »

Ehhhh szkoda słów
Jok
Stały bywalec
Posts: 71
Joined: 08 Aug 2019, 23:04

Re: Basen kąpielowy w Żarkach Letnisku niebawem rozpocznie nowe życie.

Post by Jok »

Radna zaraz powie zgodnie z linią partii,że za przejeciem basenu stały służby. ..... A nie, czekaj...
Post Reply