Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do nagrania z tej sesji w Gminie Poraj https://ugporaj.sesja.pl/
Proszę posłuchać pytań i odpowiedzi w tej sprawie i zachęcam do dyskusji na temat tych podwyżek .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by Zdzisława Polak »

Kto już obejrzał i wysłuchał wypowiedzi uczestników Sesji to może postawi jakieś pytania w/s tych podwyżek. Wszyscy jesteśmy zadowoleni i nie ma żadnych pytań, pomysłów na obniżkę cen za śmieci ?
Ja mam pytania:
- dlaczego przetarg nie był zorganizowany w trybie unijnym?,
-dlaczego przetarg zorganizowany był tylko na kilka miesięcy( bo tylko do lipca 2020 r) a nie na dłużej np na dwa lata?
- dlaczego na sesji padła nieprawdziwa odpowiedź, że " z niską ceną dojechaliśmy do miesiąca kwietnia 2020"? Jest to nieprawda bo niska cena obowiązywała tylko do końca listopada 2019 r bo od 1 grudnia 2019 r były już duże podwyżki a teraz jest kolejna bardzo duża podwyżka.
Mam jeszcze wiele innych pytań ale poczekam na mieszkańców pytania.
Może nasi Radni coś podpowiedzą gdzie tkwi przyczyna tych podwyżek?
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by warcaby »

Rzad PIS, wszyscy to wiedza i rozumieja dlatego nie ma pytan a Pani probuje na sile cos zrobic, zenada
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by Zdzisława Polak »

Ja tylko wypełniam mój obywatelski obowiązek informuję swoich wyborców i zachęcam do wyrażenia opinii w/s podwyżek opłat za śmieci. I wszyscy wiemy, że Rząd nie ma żadnego wpływu na ceny opłat w gminie. Ceny opłat za odbiór odpadów w każdej gminie uchwala Rada Gminy. Warcaby pisz prawdę.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by kobek »

A jaki tu wybór Pani radna?
gmina dopłaca do śmieci albo podnosi ceny i nie dopłaca. Nie ma dobrego rozwiązania.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by Zdzisława Polak »

Jest inne rozwiązanie -ustalić stawki na normalnym poziomie w oparciu o zdrowe kalkulacje kosztów i wprowadzić pewne zmiany do regulaminu odbioru odpadów.
Kobek jesteś młodym i mądrym człowiekiem to może trochę chłodnych przemyśleń w tej sprawie i coś wymyślisz i podpowiesz jakieś dobre rozwiązanie Bardzo proszę.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by kobek »

Dziękuję za to że uważa mnie Pani za młodego człowieka ale już swoje lata mam.
Co nieco o przetargach wiem w niejednym się brało udział ale o zdrowe kalkulacje kosztów jest ciężko jeżeli w grę wchodzi tylko najniższa cena.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nagranie z sesji Nadzwyczajnej 08.04.2020 w/s cen za odpady

Post by Zdzisława Polak »

To proszę wykorzystaj swoje doświadczenie i pomóż rozwiązać ten problem kolejnych ogromnych podwyżek cen odpadów . Trzeba ustalić gdzie tkwią przyczyny i zahamować ten pęd wzrostu cen za odpady. Wieczna kłótnia nic nam nie da. Proszę o przemyślenia i współpracę
Post Reply