Komuna wróciła

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
ODPOWIEDZ
Byly
VIP
Posty: 556
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Komuna wróciła

Post autor: Byly » 13 kwie 2020, 10:28

Myślałem że już komuna nigdy nie wróci, jednak się myliłem :twisted: Wraca wielkimi krokami, tylko ślepi i głupi tego nie widzą. Kilka linków dla tych co mogą jedynie oglądać TV rządową.
https://noizz.pl/spoleczenstwo/polska-o ... ow/tfcekke
https://www.wprost.pl/kraj/10314130/pow ... matki.html
https://nto.pl/ilona-lepkowska-ostro-do ... 1-14913988

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 13 kwie 2020, 17:54

Komuna była, jest i ma się dobrze. Żywym dowodem na to stwierdzenie jest nasz aktywista Byly i jego idol, komunistyczny komisarz wojskowy Mazguła. Już prawie nikt nie nabiera się na złodzieja krzyczącego łapać złodzieja. Komunę podtrzymuje przy życiu nasza Konstytucja podpisana przez innego żarliwego komunistę Kwaśniewskiego. Nasza Konstytucja nie przewiduje zmiany terminu ogłoszonych wyborów. Tylko po ogłoszeniu stanu nadzwyczajnego można przełożyć wybory. Konstytucja nie podaje rozwiązań prawnych dotyczących organizacji wyborów po zniesieniu stanu nadzwyczajnego. Nie wiadomo, czy prezydent, któremu kończy się 6 sierpnia kadencja, będzie dalej prezydentem. Brak prezydenta spowoduje paraliż sejmu, bo wszystkie ustawy bez podpisu prezydenta nie mają mocy prawnej. Nie wiadomo, czy zebrane podpisy są ważne, czy trzeba zbierać nowe w czasie epidemii? Czy lista kandydatów na prezydenta pozostaje stara, czy będzie tworzona nowa? Przy każdej procedurze Sąd Najwyższy może zakwestionować nowe wybory i odprowadzić do poważnego kryzysu państwa (brak wybranego prezydenta). Kryzys państwa i kryzys gospodarczy to najgorszy wariant dla Polski. Każdy, kto nie jest samobójcą i dobrze życzy Polsce, zrobi wszystko, aby te wybory odbyły się bezpiecznie i w ogłoszonym terminie. W przeciwnym razie sami się zaorzemy. Nawet przełożenie wyborów o tydzień może być wykorzystane przez opozycję do kwestionowanie legalności wyborów. Celem nieprzejednanej opozycji jest doprowadzenie Polski do ciężkiego kryzysu politycznego. Zbliżający się kryzys gospodarczy związany z epidemią opozycja traktuje jako szansę na władzę. Ma nadzieje, że tylko w stanie kompletnej anarchii otworzy się możliwość przejęcia władzy w Polsce. Przeprowadzenie wyborów i stabilizacja polityczna jest nie do przyjęcia dla opozycji i dlatego opozycja zrobi wszystko, aby nie dopuścić do majowych wyborów. Nie ważne, że nastąpi zubożenie społeczeństwa i wejdziemy w spirale inflacyjną podobną do początków lat 90. Ważne, że znów wszelkiego rodzaju cwaniacy dorobią się na kryzysie gospodarczym kosztem uczciwych ludzi. Jak opozycja nie potrafi wygrać wyborów w sposób demokratyczny, to próbuje wymusić stan nadzwyczajny. Obecnie nie ma wprowadzonego stanu nadzwyczajnego, ale nie przeszkadza to już w oskarżaniu rządzących o ograniczanie i łamanie praw obywateli: https://noizz.pl/spoleczenstwo/polska-o ... ow/tfcekke. A co będzie, jak nie będzie wyjścia i zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny? Rozlegnie się wrzask na cały świat, że dyktator Kaczyński wypowiedział wojnę społeczeństwu. Kaczyński wreszcie będzie porównywany do Jaruzelskiego. Na taką prymitywną grę opozycji mogą się nabierać tylko wyjątkowi naiwniacy.
A jeżeli chodzi o wejście na cmentarz to każdy morze napisać podanie do administracji cmentarza o pozwolenie. Przecież przy pogrzebie 5 osób uzyskuje pozwolenie na wejście na cmentarz. Kaczyński, wchodząc na pusty cmentarz, nikogo nie naraził tylko siebie, a z tego opozycja powinna być zadowolona. Ochroniarze ciągle muszą się narażać podobnie jak policjanci. Przecież nie można złapać z 2 metrów przestępcę. Ten „heroiczny” czyn Kaczyńskiego wyzwolił w niektórych odruch bezwarunkowy i zmusił do napisania listu. Gdy się straci kontrolę nad pierwotnym zwierzęcym zachowaniem, to trzeba coś zrobić i zareagować. Napisanie listu pozwala uspokoić nerwy. Niestety nasza elita inteligencją nigdy nie grzeszyła i nie grzeszy. Nie odróżnia szefa rządzącej partii od scenarzystki.
Ponieważ Byly nie wiedział, że komuna w Polsce działa i się ma dobrze, to po przyjacielsku udostępniam niektóre linki do komunistycznych stron. Jest to tylko niewielka część stron propagujących komunizm:
https://kom-pol.org/
http://www.1917.net.pl/
http://komsomol.pl/
https://strajk.eu/tag/czerwone-szeregi/
https://kom-pol.org/brzask/
http://smp.edu.pl/
http://marksizm.edu.pl/
http://socjalizmalbobarbarzynstwo.blogspot.com/
https://queer.pl/
https://pl-pl.facebook.com/Komunistyczn ... iez.Polski
https://www.facebook.com/KomsomolPL/?ref=py_c
https://www.facebook.com/postep.org/
https://www.facebook.com/RewolucjaNaUni ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/Czerwone-Szere ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/Brzask.KPP/?ref=py_c
https://www.facebook.com/wladzarad/?ref=py_c
https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/Centrum.Badan. ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/Polska-Zjednoc ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/polskasocjalistyczna/?ref=py_c
https://www.facebook.com/Ruch-Odrodzeni ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/socjalizmalbob ... /?ref=py_c
https://www.facebook.com/TowarzyszRewolucji/?ref=py_c
https://www.facebook.com/LGBTPOLSKAA/?ref=py_c
A tu na koniec młody Kaczyński maszerujący 1 maja wraz z komunistyczną młodzieżówką???: http://komsomol.pl/wp-content/uploads/2 ... 50x150.jpg.

karol_p
Gość
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:50

Re: Komuna wróciła

Post autor: karol_p » 14 kwie 2020, 13:22

No niestety, ale wizyta na cmentarzu i złożenie wieńców były wizerunkowym "strzałem w stopę" dla rządzących. Przekaz poszedł jasny - "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie". Zły król ma doradców, którzy mu tylko przytakują - gdyby J. K. miał dobrych doradców, to by zrobił tak: poszedł złożyć wieniec sam (ew. w towarzystwie niezbędnej, nielicznej ochrony), ubrany w maskę i rękawiczki, dla podkreślenia powagi sytuacji i poszanowania wprowadzonych przez siebie rozporządzeń, tym bardziej, że za kilka dni zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkiem każdego obywatela. Rządzący nie musieli składać tych wieńców wszyscy razem. Niestety, tak jak pisałem - wizerunkowo wtopa na maksa. Jak tu teraz przestrzegać prawa, skoro sama władza jej nie przestrzega?

Efektem tych wydarzeń będzie dalszy spadek zaufania do państwa, a co za tym idzie spadek zaufania i rosnąca pogarda wobec działań policji - efektem będą kolejne nagrania z interwencji np. na myjniach samochodowych i nieprzyjmowanie mandatów. Policja w ciągu miesiąca straciła wypracowane przez lata zaufanie. Ludzie znowu zaczną traktować policję, jako represyjne ramię władzy.

A z tymi myjniami to w ogóle chyba jakiś diabeł im podsunął pomysł, żeby za to karać mandatem. Na myjni 1 osoba myje auto w wydzielonym stanowisku, a kolejne czekają bezpiecznie w kolejce, siedząc w aucie, jak najbardziej odstępy i bezpieczeństwo jest zachowane. Jak to mówią, "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 14 kwie 2020, 18:14

Panie Karolu, zupełnie mnie nie dziwi pańska ocena tego zdarzenia. Jest Pan usprawiedliwiony ze względu na lewicowe tradycję Pana rodziny. Człowiek o poglądach lewicowych wcale nie troszczy się o najbiedniejszych, ale jest wrogo nastawiony do ludzi popierających kapitalizm lub będących kapitalistami. To jest zupełnie zrozumiałe. Prezes Kaczyński (szef rządzącej partii) i premier Morawiecki w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej przybyli limuzyną na Powązki, gdzie złożyli wieniec pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Przy okazji Kaczyński odwiedził symboliczną mogiłę Lecha i Marii Kaczyńskich oraz grób matki. Wizyta miała charakter uroczystości państwowej i prywatnej. Ocena czy to był „strzał w stopę”, czy „wizerunkowa wtopa” zależy od wrażliwości oceniającego. Charakterystyczne jest to, że zarówno lewica, jak i skrajna prawica identyczne reagują na to zdarzenie. Podobnie było z posiedzeniem sejmu. Bosak, kandydat na prezydenta nawet chciał organizować posiedzenie sejmu na Stadionie Narodowym. Wtedy przestrzeganie prawa nie miało znaczenia? Dlaczego, jak Korwin średnio raz na tydzień robi „wizerunkową wtopę”, to Pan nie ośmiela się tego komentować?
Gdyby Kaczyński siedział w domu, to zostałby określony tchórzem przesadnie bojącym się koronawirusa. Jak się pokazał publicznie, to złamał prawo. Broni Pan kierowców łamiących prawo w imię czystego samochodu, a potępia ludzi, którzy oddają chrześcijański hołd zmarłym. Postawa godna socjalisty z krwi i kości. Prawo jest tworzone dla ludzi, a moralność stoi ponad prawem, kto tego nie rozumie, powinien się zaangażować po lewej stronie dla własnego dobrego samopoczucia. Po co się męczyć. Uzyskano zgodę na wizytę u administracji cmentarza, nie stworzono żadnego zagrożenia, spełniono chrześcijański obowiązek w imieniu narodu i gdzie tu zostało złamane prawo? Pisze Pan o zaufaniu do państwa. Przecież Korwin chce sprowadzenie państwo do roli stróża nocnego. Przed chwilą miałem pytanie w sądzie telefonicznej. 96% uczestników sądy opowiedziała się za wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego. Ludzie jednak ufają PiS-owi i chcą oddać swą wolność w zamian za bezpieczeństwo.
Janusz Korwin Mikke: https://www.youtube.com/watch?v=5-KmGP2wCCM. Czas około 13 minut.

karol_p
Gość
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:50

Re: Komuna wróciła

Post autor: karol_p » 14 kwie 2020, 21:13

Parafrazując powiedzenie "antysemitą nie jest ten, co nie lubi Żydów, tylko ten, którego Żydzi nie lubią" można powiedzieć, że lewicowcem nie jest ten, który ma takie poglądy, tylko ten, którego nie lubi pan Adam.
Zapewniam pana, że żadnych "lewicowych tradycji" w mojej rodzinie nie było i proszę nie insynuować nieprawdy. Chyba, że uznamy jak wyżej, że lewicowcem jest każdy, kogo pan nie lubi.

Ja nie czepiam się uczczenia pamięci ofiar, bardzo dobrze że to zrobiono, chodzi mi tylko o efekt, a wyszedł słaby.
Temat był o JK, a nie o JKM czy o Bosaku, więc komentuję co robił JK. Jakby temat był o JKM to bym pisał o JKM. A może nie napisałbym nic.
Niestety JKM nie jest prezesem partii rządzącej obecnie w Polsce. JK jest, MM jest premierem, więc to na ich każdy krok patrzy cały naród. Abstrahując od charakteru wizyty, zarejestrowały ją kamery, uczestnicy wiedzieli, że to będzie w mediach w całej Polsce. Pokazując się w maskach i przestrzegając wydanych przez siebie przepisów wzbudzili by powszechny szacunek społeczeństwa. Niestety tego nie zrobili i sami sobie szkodzą wizerunkowo.
Jakie prawo łamią kierowcy w czasie mycia pojazdów? Myjnie nie zostały zamknięte, tak jak zakłady fryzjerskie...

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 14 kwie 2020, 22:58

Panie Karolu niestety logika szwankuje. Gdzie ja napisałem, że ja Pana nie lubię? Co to ma wspólnego z poglądami? Nie opisze tych tradycji lewicowych, bo nie chcę publicznie o tym pisać, ale mogę to udowodnić w rozmowie z Panem w cztery oczy.

karol_p
Gość
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:50

Re: Komuna wróciła

Post autor: karol_p » 15 kwie 2020, 08:50

Proszę bardzo, może mi pan to coś, te kłamstwa i wymysły jak pan pisze, "udowodnić" w wiadomości prywatnej na tym forum.

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 15 kwie 2020, 10:52

Boi się Pan rozmowy w cztery oczy?
Wyjeżdżam do Częstochowy więc dalsza dyskusja po godzinie 17.

karol_p
Gość
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:50

Re: Komuna wróciła

Post autor: karol_p » 15 kwie 2020, 11:24

Oczywiście, że nie. Tylko jest epidemia i z nikim nie mam zamiaru się niepotrzebnie kontaktować w sposób bezpośredni. Dla bezpieczeństwa obydwu stron.

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 15 kwie 2020, 11:25

Haa, Haa, Dobre!

karol_p
Gość
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:50

Re: Komuna wróciła

Post autor: karol_p » 15 kwie 2020, 12:10

A co takiego w tym śmiesznego? Może jestem chory i mogę pana zarazić? A może pan jest zarażony a jeszcze o tym nie wie?

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 15 kwie 2020, 19:48

Panie Karolu proponuje powrót na łono logiki. Ustalmy fakty. Były otwiera na forum nowy temat o prowokującym tytule. Po mojej odpowiedzi uaktywnia się Pan Karol. Całkowicie się zgadza z Bylym, a nawet jeszcze „dokłada do pieca”. Spontanicznie wytworzył nam się ciekawy duet o podobnych poglądach, a innych metrykach. Pan Karol jest swoim żywiole i opisuje rzeczywistość, znakomicie małpując TVN. Nawet odegrał rolę doradcy Kaczyńskiego. Byly milknie i już się nie wtrąca, mimo że to jego temat. Wypuścił Pana Karola i prawdopodobnie uznał, że Pan Karol sumiennie go zastąpi. I się nie mylił. Pan Karol traktuje ludzi jak durni (podobnie jak JKM), więc czuje się w obowiązku wyjaśnić im, jakie mają wyciągać wnioski z tej uroczystości. „Durnie” muszą mieć przykład z góry, aby zadbać o swoje zdrowie. Stara komunistyczna szkoła. Wiem, że bardzo Panu zależy na dobrym wyniku wyborczym Bosaka. Wiem, że Konfederaci naiwnie wierzą, że gdyby Bosak dotarł ze swoim programem do wyborców, to by wygrał te wybory w cuglach, ale pycha idzie przed upadkiem. Ponieważ Pan jest związany z Konfederacją, naturalne jest, że będzie Pan promował Bosaka. Problem jest w tym, jak Pan to robi. Przecież nie uwiedzie Pan elektoratu lewicowego, dmąc w tę samą trąbę co lewica. Człowiek o poglądach lewicowych zawsze wybierze Biedronia, a nie Bosaka. Lewica traktuje Konfederację jak faszystów i sprytnie wykorzystuje ją do własnych celów. Ktoś o poglądach prawicowych nie zagłosuje na kandydata, który mówi językiem lewicy. Chce Pan pozyskać elektorat PO? Być może Pan ugra 1% poparcia, ale elektorat PO jest związany z władzą samorządową i nie zaryzykuje głosownia na Bosaka. Jedynie co można ugrać dla Bosaka to część zwolenników PiS-u. A jak można ugrać coś z tego elektoratu, jak się bezpardonowo atakuje szefa PiS-u i wyzywa wyborców PiS-u od idiotów? Takie ugrupowanie jak Konfederacja nieumiejące wyjść z jasnym czytelnym programem wyborczym wikła się w ocenianie innych ugrupowań i wpisuje się w polską wojnę na zasadach dyktowanych przez TVN. Takie ugrupowanie nie może być nadzieją na pozytywną zmianę w Polsce, a brak logiki w prowadzonej kampanii wyborczej gwarantuje też brak logiki w rządzeniu krajem.

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 260
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Komuna wróciła

Post autor: Bruner » 16 kwie 2020, 07:05

Można być niskim, ale nie małym, czy małostkowym. Ta mała kanalia sterująca wszystkimi z tylnego fotela, ma urojenia paranoidalne, jest oderwany od rzeczywistości. Już i tak mu dużo życia nie zostało więc nie przestrzega nic, i niczego. Jak kiedyś powiedział Korwin Mikke, PiS jest bardziej partią socjalistyczną niż SLD, trudno się z tym nie zgodzić. Teraz na siłę chcą wybory przeprowadzić, ja tą kartę w piecu spalę, ale powinna przyjść listem poleconym, więc nie odbieram, nie ma obowiązku odbioru przesyłki poleconej, takiego przymusu nie ma. Jeśli przyślą zwykłym listem, to taki nie ma żadnej formy prawnej, więc śmiało do pieca. No i od dziś uzurpator, czyli polski rząd wprowadził obowiązek maseczek, które nic nie dają. Po około 30 minutach zbierają się na takiej maseczce grzyby głownie kropidlaki, więc ja mam maskę ale inna w formie antyrządowego protestu mam maskę obrazującą Guya Fawkesa, przywódcę spisku prochowego, który 5 listopada 1605 roku przeprowadził nieudany zamach na budynek brytyjskiego Parlamentu. To symbol sprzeciwu. Jak Ci hakerzy z Anonimus. Rząd prowadzi otwartą wojnę z obywatelami, wszystkich nas nie zamkną, bez prawne karania mandatami, zawsze odmawiajcie, nikt nigdy wam nie udowodni, po co jechaliście. Nikomu nie musimy się z niczego tłumaczyć, bo tylko winny się tłumaczy. Nie jesteśmy przestępcami odmawiam przyjęcia jakiegokolwiek mandatu. To jest WOJNA rządu z ludźmi, nie wierzcie w ani jedno słowo rządu, kłamią non stop.

Byly
VIP
Posty: 556
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: Byly » 16 kwie 2020, 09:19

Bruner gdzie byłeś? Już się martwiłem, dziwne myśli krążyły mi po głowie :cry: Jesteś wkurzony, domyślam się, że nie wybudowali wieży ciśnień. Ale na razie woda w kranach płynie. Słyszałem, że mocniejsze pompy zastosowali, może pomogą? Chyba dzisiaj pogrzeb śp Pana Emila Karewicza na Powązkach, szkoda że tylko 5 osób będzie mogło przyjść na pogrzeb :twisted:

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 16 kwie 2020, 09:42

Nie na darmo przyjąłeś ksywkę Bruner. To, co napisałeś, to jest pogarda dla ludzi chorych i starych, najbardziej narażonych na zakażenie. Widocznie sam siebie nienawidzisz i nie tolerujesz, ale to nie dziwi, ponieważ ludzie pozbawieni duchowości tak mają. Cały świat walczy z epidemią, a ignoranci pokazują swoją małość.

kobek
Ekspert
Posty: 172
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: kobek » 16 kwie 2020, 10:43

No widać jak panowie w rządzie walczą z epidemią. Wprowadzają obostrzenia których sami później się nie stosują :lol: . taki to mam rząd.

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 16 kwie 2020, 12:02

Wiesz, że ten argument jest słaby. Nie tylko panowie z rządu walczą z epidemią, ale cała służba zdrowia i wszyscy zdrowo myślący obywatele. Jak widać, społeczeństwo zdaje egzamin. Wyjątki są nieuniknione. Nie dawno była sesja, jest obecnie posiedzenie sejmu, gdzie posłowie pod wpływem emocji gromadzą się w grupach. Na co dzień spotykamy się w sklepach. Zachowanie kilku osób na cmentarzu ani mnie ziębi, ani parzy. Nie stwarza to dla mnie żadnego zagrożenia ani nie wpędza w kompleks niższości. Podobnie reagowałbym, jakby wieńce składał Tusk, Schetyna, czy Urban. Tak emocjonalnie reagują osoby niezrównoważone mające problemy z samym sobą. Są też osoby, które wykorzystują takie zdarzenia do politycznej promocji siebie. A nóż znajdą się politycy, którzy zauważą takiego aktywistę i pomogą mu w karierze politycznej. Później mamy takich radnych bezradnych, którzy zawdzięczają swoim mocodawcom to i owo i są zmuszeni popierać ich zawsze i bezwarunkowo.

kobek
Ekspert
Posty: 172
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: kobek » 16 kwie 2020, 13:13

letnik pisze:
16 kwie 2020, 12:02
Wiesz, że ten argument jest słaby. Nie tylko panowie z rządu walczą z epidemią, ale cała służba zdrowia i wszyscy zdrowo myślący obywatele. Jak widać, społeczeństwo zdaje egzamin. Wyjątki są nieuniknione. Nie dawno była sesja, jest obecnie posiedzenie sejmu, gdzie posłowie pod wpływem emocji gromadzą się w grupach. Na co dzień spotykamy się w sklepach. Zachowanie kilku osób na cmentarzu ani mnie ziębi, ani parzy. Nie stwarza to dla mnie żadnego zagrożenia ani nie wpędza w kompleks niższości. Podobnie reagowałbym, jakby wieńce składał Tusk, Schetyna, czy Urban. Tak emocjonalnie reagują osoby niezrównoważone mające problemy z samym sobą. Są też osoby, które wykorzystują takie zdarzenia do politycznej promocji siebie. A nóż znajdą się politycy, którzy zauważą takiego aktywistę i pomogą mu w karierze politycznej. Później mamy takich radnych bezradnych, którzy zawdzięczają swoim mocodawcom to i owo i są zmuszeni popierać ich zawsze i bezwarunkowo.
Ale przecież przykład idzie z góry, od samej partii rządzącej, jak wódz każe tak głosujemy.

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 16 kwie 2020, 16:46

Jak myślisz, że wszyscy stosują tą twoją przytoczoną zasadę, to się mylisz. Tak było tylko za PZPR. W demokracji wystarczy używać rozumu, a to u Ciebie trochę szwankuje. Brakuje Ci wodza.

Byly
VIP
Posty: 556
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: Byly » 17 kwie 2020, 11:02

http://www.fmb.pl/FOTO/VID-20200416-WA0002.mp4

Hipokryta!
A ciemny lud to kupi jak powiedział klasyk i kupił.

Byly
VIP
Posty: 556
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: Byly » 17 kwie 2020, 11:17


kobek
Ekspert
Posty: 172
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:38

Re: Komuna wróciła

Post autor: kobek » 17 kwie 2020, 12:10

letnik pisze:
16 kwie 2020, 16:46
Jak myślisz, że wszyscy stosują tą twoją przytoczoną zasadę, to się mylisz. Tak było tylko za PZPR. W demokracji wystarczy używać rozumu, a to u Ciebie trochę szwankuje. Brakuje Ci wodza.
Ty jednak masz ten swój czerep ostro zryty, tobie już nic nie pomoże.

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 17 kwie 2020, 13:25

No brawo Byly, wziąłeś się wreszcie do roboty. Będzie to zapamiętane, tam gdzie trzeba. Przeanalizujmy, co się stanie, gdy przegra Duda wybory prezydenckie i nastąpi likwidacja monopolu jednej partii. Opozycyjny prezydent z totalnej opozycji będzie dążył do monopolu i będzie wetował większość (jeżeli nie wszystkie) ustaw przyjętych przez sejm. Ponieważ obecna większość sejmowa tworząca rząd ma za mało głosów na odrzucanie weta prezydenta, nastąpi paraliż ustawodawczy. Rząd przestanie rządzić, zacznie tylko administrować państwem. Prawdopodobnie opozycja nie będzie w stanie stworzyć nowego rządu (za mało głosów) i znajdziemy się w poważnym kryzysie politycznym. Paraliż rządu doprowadzi szybko do rozpisania nowych wyborów prawdopodobnie na przyszłą wiosnę. Pojawi się ponownie problem przeprowadzenia wyborów w okresie drugiej fali epidemii. Nic gorszego nie może się nam trafić niż kryzys polityczny przy rozwijającym się kryzysie gospodarczym i aktywnej epidemii. Brutalna walka przedwyborcza rozpali wojnę polsko-polską do czerwoności. Wrogowie Polski będą zacierać ręce, dlatego wnioski trzeba wyciągać przed szkodą. Wnioski są oczywiste: Każdy Polak, któremu leży na sercu dobro własne i Polski zagłosuje na Dudę, ponieważ jest to w obecnej sytuacji jedyna najkorzystniejsza opcja. Ci, co nie znoszą PiS-u i Dudy muszą zacisnąć zęby i zagłosować na Dudę, aby uratować swoją przyszłość i przyszłość swoich dzieci. Znaleźliśmy się w bardzo krytycznym momencie naszej historii. Widmo bankructwa Polski stwarza niebezpieczeństwo wykupienia polskich firm przez zagraniczne korporacje i utrata niepodległości na zawsze. Teraz nie potrzeba dokonywać rozbioru państwa, wystarczy tylko przejąć jego majątek. Takie przejęcie jest nieodwracalne, ponieważ ekonomiczny okupant nigdy nie dopuści do odbudowy polskiego kapitału. Polacy staną się niewolnikami we własnym kraju. Ustawa 447 zostanie zrealizowana nie przez polski rząd, ale przez zagraniczne korporacje. Niestety Konfederacja ma w tej sprawie zaćmienie umysłu i wystawia swojego słabego i niskiego kandydata, aby pomóc zrealizować korporacyjny sposób przejęcia Polski. Tacy to są patrioci i narodowcy. Na szczęście wielu Polaków nie zależnie od sympatii rozumie powagę sytuacji i wie, na kogo ma głosować. Nie można wywoływać kryzysu politycznego w okresie kryzysu gospodarczego wywołanego nieopanowaną jeszcze epidemią. Głosując na Dudę, nie głosuje się na PiS, ale na siebie, swoją przyszłość, przyszłość swoich dzieci i przyszłość Polski. Dziękuje Byly za zmobilizowanie mnie do napisanie tego tekstu.

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 260
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Komuna wróciła

Post autor: Bruner » 18 kwie 2020, 11:49

Partia rządząca to pokazuje pogardę dla ludzi. Nie ulegam masowej histerii, mówisz że sieje pogardę. Cóż to nic osobistego ale są takie czasy że ja nie lubię nikogo. Dlaczego bo tak jest łatwiej żyć. Nie muszę się z emocjonalnie z nikim wiązać, Nie ulegam manipulacjom. Rząd prowadzi stan wyjątkowy, bez jego wprowadzania, takie rzeczy tylko w Polsce. Jak tam kagańce nosicie?
https://youtu.be/x4BoWwx-qGw

letnik
VIP
Posty: 2187
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Komuna wróciła

Post autor: letnik » 18 kwie 2020, 16:11

Jest ustawa o stanie epidemiologicznym z 2008 r. przyjęta za Tuska: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 81570L.pdf. Rząd działa na jej podstawie, więc nie pitol.

ODPOWIEDZ