Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

W dniu wczorajszym tj. 27.06.2019 r o godz 9:00 przybyłam na Sesję Rady Gminy Poraj m.in. po to żeby zabrać głos w dyskusji nad Raportem o Stanie Gminy Poraj. Dzień wcześniej złożyłam stosowne zgłoszenie do zabrania głosu poparte podpisami 20 mieszkańców Gminy Poraj.
Z uwagi na to, że nie miałam zbyt dużo czasu poprosiłam Pana Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Poraj o umożliwienie nam radnym z Powiatu zabrania głosu zaraz po Radnych gminnych. Wtedy dowiedziałam się od Pana przewodniczącego, że dla mnie wyznaczył ostatnie miejsce w kolejce do zabrania głosu. W związku z tym poprosiłam Radnych gminnych o pomoc w tej sprawie. I Pan Radny Sitek postawił wniosek aby dopuścić do głosu radnych powiatowych z uwagi na to, że mieliśmy jeszcze w tym dniu Sesję Nadzwyczajną w Myszkowie. Wniosek Radnego nie spowodował żadnej reakcji u Przewodniczącego Rady Gminy Poraj -Sylwestra Sawickiego. Nawet nie poddał wniosku Radnego Sitka pod głosowanie co było jego obowiązkiem. Być może nie zabrałabym w ogóle głosu na tej Sesji, gdyby nie miły gest jednego z młodych mieszkańców Poraja, który to oddał mi swoje miejsce w kolejce do zabrania głosu. Podziękowałam mu serdecznie za okazane zrozumienie i rozpoczęłam swoje wystąpienie. Widocznie panu przewodniczącemu Rady coś się nie spodobało bo w pewnym momencie powiedział "pięć minut minęło odbieram pani głos" . (Nie wiem czym odmierzał mi czas bo stopera nie widziałam) . Nie pozwolił mi nawet dokończyć zdanie tylko przerwał kategorycznie i zarządził przerwę w obradach. Jest mi z tego powodu bardzo przykro.
Nie wspomnę już, że powitania też nie było na początku Sesji. Zachęcam do obejrzenia relacji z tej Sesji- sami zobaczycie. Czekamy na wrzucenie tego nagrania do Archiwum, żeby mieszkańcy mogli zapoznać się z przebiegiem Sesji absolutoryjnej i z wynikami głosowania.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by Byly »

Zdzisławo, przykład idzie z góry. Tobie pozwolono przemawiać pięć minut, w sejmie widziałem i słyszałem, gdy dyskutanci mieli tylko 30 sekund. Nie narzekaj, mogło być gorzej :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

W radzie Powiatu w Myszkowie tak nie jest. Pan Przewodniczący Wojciech Picheta prowadzi Sesje zgodnie z obowiązującymi przepisami i z wielkim szacunkiem odnosi się do mieszkańców, radnych, posłów, pracowników i wszystkich gości, którzy przychodzą na Sesję Rady Powiatu. Zapraszam i Ciebie Były.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by widz »

A dlaczego nie ma jeszcze nagrania z VIII Sesji Rady Gminy w Poraju ? Kiedy będzie . Tak nie może być.
warcaby
Guru
Posts: 206
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by warcaby »

Właśnie się pojawiło nagranie z sesji, obejrzalem sobie i muszę stwierdzić że trochę Pani Radna przesadziła i skłamala pisząc ten post.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Jak potraktowano Radnych powiatowych na Sesji w Poraju

Post by Byly »

Post Reply