Potupią i pójdą

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Potupią i pójdą

Post by Byly »

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nasza radna o wszystkim pisze na tym forum, ale np jak głosowała nad budżetem kultury to nie pochwaliła się :wink:
Jedyna głosowała przeciw przyznania 850.000 zł na kulturę.
cytat z Kuriera Porajskiego
"Boimy się zmniejszyć wydatków na kulturę. Boimy się zabrać instruktora paniom z kół gospodyń wiejskich. Bo co umrą? Będą same śpiewać? Potupią i pójdą....?
Zdzisława Polak
radna, członek komisji kultury
Wstyd Pani radna, wstyd, w dodatku jest Pani członkiem komisji kultury, przecież mogła Pani zapisać się do innej komisji, skoro nie lubi Pani kultury :roll:
letnik

Re: Potupią i pójdą

Post by letnik »

Byly! Dałbyś spokój i nie wypisywałbyś takich tekstów w Wielką Sobotę. Poszedłeś w ślady "Kuriera Porajskiego". Działanie takie bardzo jasno pokazują, że ta gminna ekipa ma nie wiele wspólnego z polską tradycją i kulturą. Jak można walczyć o kulturę nie mając z nią nic wspólnego? Jak można komuś niszczyć nastrój świąteczny wypowiedziami wyrwanymi z kontekstu? Jest to poziom "Trybuny Ludu" byłego organu PZPR.
mecenas
Guru
Posts: 258
Joined: 07 Nov 2010, 16:00

Re: Potupią i pójdą

Post by mecenas »

letnik_u .... każdy ma prawo pisać to jak odbiera posty ....czy to wielka sobota ... czy co dzień .... Tu zgadzam się z "Byłym "" jak można przeczyć samej sobie ?..... WSTYD
WESOŁYCH ŚWIĄT .....
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Potupią i pójdą

Post by Igor »

Letnik swój kij odstawił nsa święta do kąto, bo to nie po chrześcijańsku okładać kogoś w Wielką Sobotę. Poświętach już można obsobaczać jak się patrzy
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Potupią i pójdą

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Już tyle upokorzeń i krzywd doznałam od Pana Wójta Gminy Poraj i Jego Rzecznika, że przyjmę i ten kolejny krzyżyk na swoje barki z nadzieją , że kiedyś nastąpi Odrodzenie prawdy w Imię Zmartwychwstałego Chrystusa.
Wesołego Alleluja.
Z. Polak
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Potupią i pójdą

Post by Igor »

Pani radna niech pani nie uderza w taki religijno-cierpiętniczy ton, to nie forum ojca Rydzyka, a kto sieje wiatr zbiera burzę.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Potupią i pójdą

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Mieszkańcy Gminy Poraj

W odpowiedzi na zmanipulowane informacje dotyczące mojego głosowania czy wypowiedzi, które ukazały się w w „Kurierze Porajskim” nr 01(styczeń-kwiecień 2018r) uprzejmie wyjaśniam, że stanowisko jakie wyrażam przez głosowanie zależy tylko ode mnie i nikt nie ma prawa wpływać na moje decyzje.
Jestem jednak zobowiązana przekazać moim wyborcom pewne wyjaśnienia dlaczego nie głosowałam za taką wersją budżetu Gminy Poraj na 2018r więc niniejszym czynię:

1. Uchwałę budżetową głosuje się w całości – nie można wyrwać z kontekstu jednego działu np. wydatków na Kulturę i Dziedzictwo Narodowe ( jak w Kurierze Porajskim uczyniono).
w dziale 921 wydatki na kulturę i dziedzictwo narodowe widnieje kwota 1.145.000 zł w tym:
rozdział 92109 Domy i ośrodki kultury - 850.000zł,
rozdział 92116 Biblioteki - 270.000zł,
rozdział 92195 Pozostała działalność - 25.000zł.
W tym miejscu zwrócić uwagę należy na to, że przed wprowadzeniem Programu Postępowania Naprawczego (PPN) kwota tego działu wynosiła 1.100.000 zł a po wdrożeniu PPN w którym zakazano wydatków na Promocję , kwota wydatków w tym dziale nagle wzrosła o 45.000 zł i wynosi jak wyżej podałam 1.145.000 zł. Na pytanie dlaczego ta kwota wzrosła o 45.000zł otrzymaliśmy odpowiedź, że trzeba gdzieś zabezpieczyć środki na promocję bo działu promocji nie może być w budzecie gminy. Wtedy na komisji zwróciłam Panu Wójtowi uwagę, że jest to ukrywanie wydatków na promocje w dziale Kultury oraz, że nie wolno tak robić.

2. Ponadto Komisja Oświaty podjęła wniosek o obniżenie wydatków na Kulturę (w tym wydatków na organizowanie imprez) o co najmniej 30% i należało ten wniosek uwzględnić przy sporządzaniu budżetu na 2018r. Dlaczego tego nie uczyniono? Przecież przy takim zadłużeniu Gminy powinniśmy wypracować budżet oszczędny?

3. Nie mogłam też zgodzić się aby w rozdziale 90095 były zaplanowane wydatki na dokapitalizowanie Spółki Poreco w kwocie 300.000 zł.

4. Na modernizację amfitearu w Żarkach Letnisku zaplanowano w rozdziale 70005 tylko kwotę 20.000 zł. Co jesteśmy w stanie za to zrobić? Zaś sam projekt na modernizację amfiteatru na dodatek nieudany i tym samym bezużyteczny kosztował Gminę ponad 30.000 zł.

5. Na przebudowę gminnych dróg w rozdziale 60016 zaplanowano tylko 1.500.000zł przy czym 1.000.000 zł już został rozdysponowany na zapłatę za remonty dróg wykonanych w 2017r , czyli na ten rok zostałą nam tylko kwota 500.000 zł. Stanowczo za mało i stawiałam wniosek o zapisanie w budżecie kwoty 3.000.000zł z przeznaczeniem na modernizację i remont dróg gminnych. Niestety wniosek nie został uwzględniony w budżecie.

6. Za to w rozdziale 63095 Turystyka mamy zapisaną kwotę aż 3.940.767 zł. W tym:
na rewitalizację obszarów przy zalewie porajskim -1.811.737 zł ,
na rewiatalizację ośrodka żeglarskiego w Jastrzebiu- 500.472 zł,
- na budowę Centrum przesiadkowego w Poraju na terenie PKP czyli na obcym (niegminnym) terenie. Czy nie zostały tu naruszone przepisy ustawy o samorządzie gminnym?


7. W rozdziale 75023 Urząd gminy zaplanowano koszty w kwocie aż 5.092.000 zł (w 2010 r wynosiły niecałe 2 mln.zł). Wzrost jest ogromny i należałoby wprowadzić pewne oszczędności.

8. Struktura budżetu w którym wydatki majatkowe to tylko 30% zaś wydatki bieżące czyli konsumpcja wynoszą aż 70 % jest niewłaściwa wręcz niebezpieczna a taka właśnie jest struktura budżetu gminy Poraj.

Mam jeszcze wiele innych uwag do założeń i struktury tegoż budżetu i dlatego głosowałam przeciw. Najważniejszym kryterium jakim się kierowłam w tym głosowaniu to był brak zabezpieczenia środków na inwestycje w Żarkach Letnisku (II etap kanalizacji, modernizacja amfiteatru, remont ulic, budowa chodników, parkingu, odwodnienie terenów, uzupełnienie brakujacego oświetlenia itp.).
Zdzisława Polak
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Potupią i pójdą

Post by Zdzisława Polak »

W Kurierze Porajskim (str 4) Rzecznik Urzędu Gminy Poraj chwali się pozytywnymi opiniami w sprawach PPN,, emisji obligacji,budżetu tylko zataił, że wszystkie te opinię są z poważnymi zastrzeżeniami i uwagami a w/s WPF brak opinii pozytywnej. Dla przykładu link do jednej z tych opinii:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5277
I tu link do kolejnych opinii RIO . Poz 6 i 7 dotyczy Poraja:
http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=6077
Post Reply