NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by BARBARA »

Nie bierzcie ze starszych przykładu, a konkretnie z naszego Związku Emerytów, którzy ochoczo i czynnie włączyli się do dewastacji tzw. działki kolejowej wycinając resztę co grubszych drzew. Piszę o związku in gremio, bo to Związek wystąpił o zezwolenie na tę wycinkę. Nie wiem jakim prawem pan starosta wydał zgodę, komuś kto nie jest właścicielem tej posesji. W głowie mi się nie mieści, że można, niszczyć wspólne dobro, po to by mieć opał do swojego kominka.Nota bene w klubie emerytów jest centralne ogrzewanie, opalane gazem, za który płaci gmina. Palenie w kominku nie jest więc konieczne.
Jest u nas jeszcze trochę publicznych terenów, na których rosną drzewa i trochę mieszkańców mających kominki, przygotujmy więc wspólny wniosek do pana starosty i zaopatrzmy się w drewno na zimę. Mogą emeryci, możemy i my. A swoją drogą WSTYD.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Zdzisława Polak »

Nie mogę uwierzyć w to co zobaczyłam na fejsbuku. Żeby w samym centrum usuwać drzewa? Kto wydał na to zezwolenie? I kto to zrobił nasi Szanowni Seniorzy? Nie do wiary.
Jeden z wycinających drzewa oświadczył, że pozwolenie mieli od Wójta Gminy Poraj. Widocznie na terenie placu OSP w Żarkach L. też otrzymali pozwolenie na wycinkę pięknych sosen od włodarza naszej Gminy. To jest skandal.
krotosz
Ekspert
Posts: 124
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by krotosz »

Tak właśnie jak pisze Barbara wygląda Lex Szyszko w naszej miejscowości, jedni kradną po cichu a inni w majestacie prawa "golą" +publiczne działki.To nie pierwszy taki przypadek w Żarkach Letnisku.Kiedyś tak "poszły" piękne stare klony na Akacjowej, tylko wtedy beneficjentem był całkiem prywatny spryciarz, a teraz, publiczne Stowarzyszenie.
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Kmicic »

Czytając zamieszczone posty szybko pojechałem sprawdzić jakiegoż to barbarzyństwa dopuścili się nasi szanowni emeryci. Jakież było moje miłe zaskoczenie gdy na placu przy amfiteatrze zobaczyłem szumiące sosny , które rosną i mają się dobrze. Z wiarygodnych źródeł okazało się, że zostały wycięte SUCHE sosny które ani nie były piękne ,ani nie dawały cienia a stwarzały pewnego rodzaju zagrożenie i na nie wycinający emeryci mieli pozwolenie. Policja która przyjechała na interwencję zgłoszoną przez mieszkańca (mieszkańców ) nie dopatrzyła się bezprawia czy samowoli gdyż pilarze działali legalnie. Dlatego też dziwi mnie postępowanie pewnej grupy ludzi którzy na podstawie zdjęcia, domysłów, nie sprawdzonych informacji i plotek sieją zamęt i dokonuje sądu nad emerytami a przy tym obrażając ich. Emeryci w ten sposób zmniejszają koszty utrzymania swojej siedziby zmniejszając zużycie gazu na ogrzewanie. Pani Z. Polak powinna bardziej ważyć pisane słowa oparte na faktach a nie na plotkach bo tego wymagają wyborcy od radnej!!! Opierać się trzeba na informacjach sprawdzonych a nie na domysłach i pomówieniach. A forum służy jak widać do tego aby jeden drugiemu dokopał.
mieszkaniec33
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by BARBARA »

No cóż Kmicic wszystkich sosen nie wycięli i CHWAŁA IM ZA TO, natomiast nie jest prawdą, że wycięli tylko suche drzewa, bo osobiście byłam świadkiem ok. godziny 10tej wycinania zdrowej, podwójnej sosny.Rozmawiałam zresztą na ten temat z panami K. i Z. Nie broń więc nagannego postępowania, jeżeli znasz je tylko z relacji winowajców.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by zg »

To gdzie wycięto te sosny ? na placu OSP czy koło amfiteatru?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Zdzisława Polak »

Kmicic- to są fakty. Proszę najpierw sprawdzić a potem się wypowiadać Panie K.
ZG- drzewa wycięto koło amfiteatru i na placu OSP.
Pozdrawiam
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Kmicic »

Skoro jedna z Pań była naocznym świadkiem a druga na podstawie zamieszczonego zdjęcia na którym z pnia sosny" sączyła się żywica na klawisze Jej kompa" byłem skłonny już uwierzyć w informacje które zamieściłyście. Ale ja jestem prosty facet i dla mnie białe to musi być białe , nie znoszę kłamstw i mówienia nieprawdy więc postanowiłem coś sprawdzić. Ponownie pojechałem na miejsce "zbrodni" by wyjaśnić pewne różnice zdań. Znalazłem miejsce gdzie zostały wywiezione gałęzie ściętych sosen. Tu rzeczywiście leży kilka gałęzi z zielonymi igłami ale jest ich niewiele i jak się zorientowałem to pochodzą one z sosny na którą poleciało ścinane drzewo i wyłamało je. Znalazłem miejsce gdzie zostały przewiezione ścięte drzewa, a ponieważ kloce ułożone były w stertę mogłem sobie je dokładnie obejrzeć i uważam ,że klocki są suche -chyba ,że ci starsi zdążyli już coś spalić. Nie jestem ekspertem i nie znam się na wszystkim jak Wy ,więc aby się upewnić poproszę leśników. Myślę ,że Pani Z.P w swojej zapalczywości zabrakło zdrowego rozsądku. Zarzuca mi Pani pisanie nieprawdy, ale to nie ja kłamię tylko Pani zaślepiona nienawiścią do wszystkiego co wiąże się z Gminą postępuje w sposób niegodny radnego. Proszę się zastanowić czy ta grupa ludzi, która działa w naszej miejscowości, która podejmuje działania na rzecz Żarek Let. mogłaby zrobić coś niestosownego? Kiedyś i ja będę emerytem (może doczekam) i chciałbym być w gronie TAKICH LUDZI. Proszę się nie trudzić z niepotrzebnymi ripostami gdyż więcej nie mam chęci na jałowe dyskusje. Pozdrawiam.
mieszkaniec33
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by BARBARA »

+++Kmicic swoją wypowiedź zaadresowałeś do pani ZP, ale to ja byłam świadkiem wycinki i zaczęłam ten temat, wskazałam także osoby ze Związku, z którymi rozmawiałam. Drzewo, które wycinano przy mnie mogę ci chętnie wskazać, gruba sosna z podwójnymi konarami. z całą pewnością zielona. Jest po prostu bezczelnym cwaniactwem uzyskanie pozwolenia na wycięcie suchego drzewa i przy okazji wycinanie co popadnie, bo przecież to niczyje i nikt tego nie sprawdzi.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Zdzisława Polak »

Kmicicu (Szanowny Panie Kunikowski) więcej obiektywizmu i prawdy a mniej oszczerstw.
Nie zgadzam się z pana słowami. Wręcz przeciwnie ja całą naszą Gminę i jej mieszkańców kocham. I tak jak obiecałam swoim wyborcom robię wszystko dla ich dobra. Szczególnie leży mi na sercu społeczne dobro mieszkańców Żarek Letnisko ( w tym czyste środowisko ) . Walczę zaś z niegospodarnością, układami i sitwą. Nie dbam o zaszczyty dla siebie ani stanowiska dla mojej rodziny. Nie uzależnię się od władz za jakieś profity dla siebie. Bez względu na to ilu osobom się narażę i ile osób jeszcze mnie "opluje" podobnie jak Pan nie poddam się. Nie szczędząc swojego czasu i zdrowia tak będę robić nadal , dopóki starczy mi sił. Bo to obiecałam naszym mieszkancom i nie zawiodę
Pozdrawiam
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by zielony »

Santo Subito
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by kinga98 »

Pani Zdzisławo, tylko ta pani walka przypomina mi takie powiedzenie TAK WALCZYLI O POKÓJ, ŻE NIE POZOSTAŁ KAMIEŃ NA KAMIENIU. Mniej samozadowolenia, a więcej refleksji, tego życzę.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Zdzisława Polak »

I proszę sobie wyobrazić, że treść moich postów na tej stronie Forum, w tej właśnie sprawie, Szanowni Seniorzy a właściwie Szanowny Zarząd Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów Koła Nr 2 w Żarkach Letnisku uznał za obrażliwe. I skierował do Rady Gminy Poraj pismo Oświadczenie, w którym to w/w Zarząd prosi o wyciągnięcie w stosunku do mnie konsekwencji.
Proszę oceńcie Państwo, czy chociaż jedno moje słowo jest obrażające Naszych Szanownych Seniorów?
Ponadto informuję, że Rada Gminy nie ma takich uprawnień do karania radnych.
Pozdrawiam
ZP
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by kinga98 »

Rzeczywiście coś dziwnego porobiło się z naszymi organizacjami. zacni SENIORZY, którzy dawniej dawali przykład zaangażowania teraz skryli się w swoich pieleszach i "grabią " tylko dla siebie.Pieniactwo stało się charakterystyczne dla Żarek Letniska, skargi, podpisy, petycje, donosy i niestety pani Zdzisławo, ma pani w tym swój udział. Teraz uderzyło to w panią. Brzydko się moi państwo bawicie.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: NIE BIERZCIE ZE STARSZYCH PRZYKŁADU

Post by Klara »

Też tak to widzę :shock: pani radna .... ma już swoje lata .... ale powinna patrzeć na CAŁOSĆ .... żareckiej populacji :lol:
Post Reply