Nowe podatki

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Nowe podatki

Post by Mi_Ki »

Witam wszystkich

Dostaliście już może nowe podatki na swoje działki??
Ciekawa jestem na jakiej podstawie to było wyliczane, ktoś to mierzył czy weryfikował??
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nowe podatki

Post by Byly »

Na nowe podatki to jeszcze za wcześnie? I rata płatna do 15 marca, to sołtys będzie roznosił kwity pod koniec lutego? Teraz to można zgłosić się do gminy i uzgodnić podatki, tzn, wielkość zabudowy, garaże, działki i etc...
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Nowe podatki

Post by slimak »

Niektórzy dostali wezwania do złożenia zeznania podatkowego czy jak się to tam nazywało. Chodzi o to że Starostwo we wrześniu zmieniło sobie klasyfikację niektórych gruntów w Żarkach Letnisko, a co za tym idzie podwyższyło podatek.
Będziemy płacić więcej. HURRAAAA
Ciekawe kto zapłaci za zniszczenia samochodów spowodowane stanem technicznym ul.Słonecznej.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: Nowe podatki

Post by Mi_Ki »

No właśnie o te zeznania mi chodzi?!
Czy ktoś to weryfikował, że nagle pojawiły się zmiany??
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Nowe podatki

Post by slimak »

Otrzymałem odpowiedź, że Starostwo sobie zmieniało klasyfikacje gruntów i stąd te zmiany.
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: Nowe podatki

Post by Mi_Ki »

Jak to sobie??
Z tego co się dowiadywałam, to aby dokonać takiej zmiany konieczny jest pomiar.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Nowe podatki

Post by slimak »

Zmiana klasyfikacji gruntów polegała na tym, że np. z gruntów rolnych zrobili budowlane i trzeba będzie płacić wyższy podatek. Nie wiem czy do tego potrzebują robić jakieś pomiary.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Nowe podatki

Post by zielony »

Ja mam wszystko budowlane, to mi nie podniosą:) Rolne to były na końcu ulicy Raczyńskiej do Wiejskiej i przypuszczalnie pole golfowe, też było rolne?
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Nowe podatki

Post by Igor »

Zielone, nie wiem czy ci podniosą czy nie, ale u nas jest sporo przekrętów i tereny budowlane figurują w ewidencji gminnej jako rolne bo nikt nie weryfikował deklaracji podatkowych. To może im teraz te podatki podniosą.
memento
Mi_Ki
Mieszkaniec
Posts: 39
Joined: 28 Dec 2016, 13:54

Re: Nowe podatki

Post by Mi_Ki »

Przekręty czy nie, ale wedle obowiązujących przepisów to po stronie inwestora, czyli właściciela nieruchomości jest zgłaszanie wszelkich zmian dokonanych na działce.

Co innego, jeśli masz wszystko tak jak być powinno, a ktoś Ci niby namierzył, że jest zupełnie inaczej. Wtedy to już zdecydowanie można pisać o przekręcie.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Nowe podatki

Post by Bruner »

Powiedzcie mi jak i na jakich prawach Starostwo może zmieniać rodzaj działki bez wiedzy właściciela. Przecież taka sprawa nadaje się do kryminału.
Post Reply